• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Je, holky, vy jste toho popsaly! Anico, ahoj! A at ti vse dobre dopadne. Ja ziji u lago di Como, blizko Menaggio. Vicenza je pro nas daleko, ale mam tam pratele,Italy, jednou jsem tam za nimi byla. Netrapily vas ted zaplavy? Myslim, ze tam byl velky problem. Ve ktere casti mesta bydlis?
Tinky, gratuluji ke zkouskam, musi to byt pro tebe narocne, nejen s detmi, ale i cestovani.
Mony, preji ti hodne sil do studia. Ja jsem studovala bakalare italstinu v Brne, zas tak jednoduche to nebylo, ale to jsem jeste neumela moc italsky. A meli jsme toho hodne do literatury. Jinak jsem o tom nejak nepsala, ale mam vlastne do unora prerusena studia francouzstiny, zasekla jsem se na diplomce a vubec ji nedavam... :unamused: Tak netusim, jestli se mi to vubec podari dokoncit
15. led 2011 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia Ahoj, ďakujem.. no ja taliansky ešte tiež veľmi neviem... a nejako sa začínam báť cestovania... to mesto je od nás dosť daleko a keDˇsom pozerala autobusy, no hrôza.... budem si musieť konečen spraviť vodičák, inak to "nedám"
čo kokrétne si študovala? Toto je taliansyk jazyk a kultúra
15. led 2011 v 00:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Muj obor byl Italsky jazyk a literatura (Italska filologie). Bylo tam vse mozne (lingvistika, literatura, teorie literatury, latina, historie, ruzne seminare, nektere vedli rodili mluvci atd.), pamatuji si, ze me zaskocilo, ze predpokladali, ze uz italsky umime. V prvaku nas jeste ucili cesky, ale od druhaku jsme meli cast prednasek v ita. Nenech se tim ale vystrasit, prosim. Ber to jen tak jako informaci navic. Vis, co se mi stalo v prvaku? Moc jsem nezvladala, prave proto, ze jsem jeste neumela moc italsky, a museli jsme projit postupovou zkouskou, ktera zahrnovala znalosti z cele ucebnice italstinby od Bahnikove. Mela jsem z toho hruzu, a pote, co mi rekla jedna psoluzacka, ktera uz za sebou mela statnice z ita!, ze ona prvak opakuje, ze v predchozim roce na te postupovce vyletela, tak jsem se zacla stresovat, ze ja teda fakt nemam sanci... A nakonec jsem to zvladla a dorazila az k bakalarskym zkouskam, tahle spoluzacka se tam ani nedostala. Tak to jen tak na povzbuzeni, aby ses nebala niceho, co kolem slysis :slight_smile:
Ten ridicak zvladnes, urcite mas motivaci :slight_smile:
15. led 2011 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby. Ako Vás tu čítam tiež by som sa hneď dala na nejaké štúdium. Ale ja mám taký problém, že kým by som bola v škole nemali by byť s kým deti :frowning2: Takže asi tak... čo ma mrzí, lebo nechcem sa chváliť na strednej som zmaturovala najlepšie z triedy a vtedy sa všetci čudovali prečo nejdem na výšku. Vtedy to bolo z rodinných dôvodov :frowning2: ale iných... Mňa by potešilo, keby som mohla chodiť aspoň na nejaký kurz , ale o chvíľu tu je druhé mimi tak nemám šancu.
Dneska som akurát vybalovala veci po Fabiovi a spravila dobrú kopu čo treba preprať veď o 13. týždňov je tu malý Matteo a to akoby som si robila včera test , že som tehotná.
Fabiovi sme akurát dokončili detskú izbu zajtra ideme ešte do Nitry pre matrace :slight_smile: a má to komplet aj Matteo už má kúpenú veľkú posteľ.

15. led 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anico tiež ťa vítam v tejto téme :wink:
15. led 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
@monkula - jazykova uroven nasej skupiny bola rozna. Ti, ktori chceli, vydrzali, ini to vzdali. Jazyk nas bavi, preto aj studium sa snazime brat ako hobby. Takze zvladnes to hravo aj ty. Ako hovorila @taleia aj tu su predmety,ktore si vyziadaju viac namahy. Teraz sa morime s morfologiou, je to ho vela a sama gramatika. Je to vsak presne to,co chcem a potrebujem vediet. Tiez neviem pokial to budem zvladat. V prvom rade je rodina az potom skola. Je to vsak vyzva, a dobre mi padne prevetrat hlavu :wink:

@taleia si sikulka, uz v poslednom rocniku :slight_smile: Pride vhodny cas,a dotiahnes to do uspesneho konca. Hlavne nech je rodina zdrava.
@anico - vitaj v teme :slight_smile: @monkula si dobre pamata, mame nedaleko Vicenzi svokrovcov, len tam nechodime casto. A ty byvas priamo v meste? Chudata, utrpeli riadne zaplavy. Ani sa mi verit nechcelo, ked som videla zabery v TV :frowning2:

15. led 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky Ahoj. V kolikatem rocniku jsi? S tim provetranim hlavy mas pravdu, taky to tak beru. Dokud byla jen "bezna" skola jako prednasky, zkousky, tak se to dalo i s dtetem, naopak, hrozne me to bavilo. Ale jak slo do tuhyho - psat diplomku, tak jsem proste zacala jaksi odpadat, po narozeni dvojcat jsem prerusila a v podstate doted to tak mam...Strasne mi chybela a chybi moznost se nekam sama na tyden zavrit a psat si, tezko se mi to stiha takhle v beznym zivote s detma. Tak jeste nevim, jak to nakonec dopadne. No nic, to jen k tomu studiu.
Kde jinak vsechny jste?
18. led 2011 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte hlásim sa ja som tu. Krpček je v škôlke. S takou radosťou tam chodil a teraz začína rána vymýšľať, že chce ostať doma a poobede , keď preňho prídem zase vyplakáva, že on chce ostať v škôlke :grinning: Škôlku máme tak cca. 15 minut pešo, ale vozím ho autom. Včera poobede bolo tak pekne tak si vravím idem preňho pešo veď nech si zvyká, keď sa narodí Matteo rada by som chodila aspoň preňho pešo v rámci prechádzky s kočíkom. Tak tá cesta nám trvala hodinu aj štvrť a celú cestu reval a protestoval. Na nervy. Za ruku, keď ho chytí povie au mami bolí. A večer ho dostať do postele hotová katastrofa. A ešte také robí, že dobre vie, že mám v brušku Mattea a aj včera zničoho nič mi išiel skočiť na brucho ešte , že som mala dobrý postreh. Potom sa vie úplne obrátiť a ako on má ľúbi, keď ho vyhreším. Ale najhoršie je , že keď sa jedujem nad ním on sa normálne nad tým rehoce. Včera sme sa boli fotiť. Také fotky, že mi maľoval slniečko na bruško, dal pusinu i Francesco bol s nami tak som zvedavá na výsledok.
18. led 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oka78 tu ťa čakáme...
Ciao ragazze....
U nás otrasné počasie, hmla, sychravo, no fuj... Ja akurát pečiem lasagne, dúfam, že sa vydaria, Jarko sa na ne teší
@michaelamaranesi Michaela, som zvedavá na fotky...
18. led 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak caute "italske" babulky.som tu nova,tak dufam,ze sa neiakym sposobom medzi vas zaclenim.ziiem v taliansku skoro 3roky(april) a mam 17mesacnu dcerku ariannu...moi priatel ie talian,ktory si ma nasiel na sk.prestahovala som sa sem a mozno ai tymto ak stastie da si naidem neiaku tu nasu sk babu na pokecanie a stretavanie sa.ia ziiem v sevegliano-ie to blizko mestecka palmanova a 20km od Udine.sice tu uz mam vytvoreny ako taky zivot,ale domov mi bude asi chybat stale...
ste niektora blizko,alebo kde asi ste?ako sa vam tu paci?sorry za to "i" ale to pismenko co tam zanormalnych okolnosti patri mi mala vysklbla:slight_smile:)))
18. led 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi Divam se, ze mame podobne stare synky a oba chodi do skolky. Ve kterem mesici se Fabio narodil? Jirka je v cervnu. A s tou skolkou mi jsi trosku pripomela nas... Nekdy uz jsem z nej rano na mrtvici, dela mi sceny, ze nepujde, leha si na zem, uz si nekdy rikam, ze jsem z toho fakt vycerpana. Do toho zacne tchyne "Amore" a uz to lita, a kdo chces, aby pro tebe do skolky prisel? Babicka? Dedecek? Maminka? No ja uz na to nemam naladu, decko chytnu a odtahnu ven. Po ceste se potom uklidni (taky to mame pesky zhruba 15 min, rada se s nim projdu, jinak tu v Ita se fakt strasne vsude jezdi autem) a ve skolce mi potom jen zamava z okna a rikaji mi, ze je moc hodny. Tak nevim, co maji ty ranni sceny znamenat.
Michaela, pochopila jsem, ze ted mluvis o slovenske skolce. A kdyz jste v Ita, tam taky chodi do skolky? Nebo jak to resite, kdyz vlastne porad cestujete.
Taky jsem zvedava na foto, nejakou sem potom dej :slight_smile: Byli jste v nejakem atelieru? Taky jsem o tom uvazovala, byvalo by se mi libilo, ale nemela jsem ani tuseni, kde v okoli hledat.

Mony, lasagne se podarily? Ja ted jaksi nemam obdobi na vareni, ackoli normalne me to bavi. Jsme porad u tchanu a obedvame u nich (ja a dvojcatka), vecerime potom sami, ale na noc uz nic extra nevyvarim. Nekolikrat jsem to tu uz psala, nemuzu se dockat, az budem ve svem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak je tu aspon hezke pocasi, ale pry se to ma od zitra kazit. Uz se nemuzu dockat jara, tady u jezera je podzim a zima celkem neprijemne, stale vlhke obdobi. Pokud nesviti slunicko jako v techto dnech.
18. led 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oka78 Ahoj Oka a vitej, ted jsem si vsimla tveho prispevku! Ja bydlim od Udine celkem daleko, u Lago di Como, na S od Milana. Ale myslim, ze tu byla Mirketta od Udine. Jestli se pletu, tak me opravte. Mne se tu taky libi, ale chybi asi to stejne jako tobe, pokec v rodne reci.
18. led 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
som velmi rada,ze som tu obiavila na modrom konikovi tuto vasu stranku.v podstate sem vsetky v iednom kotly.vsetky s deckami a vzdialene od rodiny,ale dufam,ze stastne:slight_smile:))
ia vlastne ani nehladam nieiaku babenku,ktora bude blizko mna(ak ie potesi)ale hlavne spolocnost,srandu a hlavne mame vela spolocneho lebo ziieme v rovnakei kulture.
ia vlastne ked mi mala spi bucham len do internetu(facebook,skype,alebo MK po novom xixi)preto som rada,ked naidem niekoho noveho...
18. led 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia lasagne sa podarili... :slight_smile: :slight_smile: malý si nabral tuším tri raz, miluje lasagne :grinning: volám ho Garfield
@oka78 som rada, že si tu... ja žijem na Slovensku, ja som len veľký milovník Talianska, Palmanovu poznám ,máte tam veľký outlet :grinning: :wink: my trávime v IT dovolenky, konkrétne na Bibione, milujeme to tam.... každý rok plánujeme ako pôjdeme inam a nakoniec vždy skončíme na Bibi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
V Palmanove som teda ešte nebola, ale okolie máme pojazdené.. A do Palmanovy sa chystám tento rok...
a z Udine bola @mirketta správne si @taleia pamätáš :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. led 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia Fabio sa narodil 1.12. . Keď sme v Taliansku tak bohužiaľ tam do škôlky nechodí a dosť mu to chýba a aj mne :grinning: Tu , keď som na Slovensku a náhodou nejde tu mi to nepríde až také ako tam, lebo však ako som spomínala nikoho tam nepoznám, ale svitá na lepšie časy snáď som už dohodnutá s jednou babou Poľkou vydatou za Taliana, že sa máme stretnúť teraz. Má mesačné bábatko. Len ona určite bude chcieť kočíkovať a Fabio bude určite celý čas upískaný. Ja zase v Taliansku nechodím autom. Nejako nemám tú odvahu, ale mala by som začať. Tu u nás chodí, len po cestách čo poznám :grinning: a tam mi to príde, že ešte viac auto na aute .Uzke cesty , samé jednosmerky nech niekam nenabehnem kam netreba. Dneska idem pre CD tak potom hodím foto. I keď už nejaké fotky mám hneď ich sem dám. Jedna kamoška začína fotiť tak sme ani dokopy nič zato neplatili dala som jej aspoň darček, lebo nič nechcela.
19. led 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi Michaela, krásne fotky.. Fabio je nádherný chlapec a ty si krásna žena...
19. led 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

@taleia som len v 2.rocniku, zatial to ide,ale caka ma bakalarka,tiez som zvedava ako sa s tym popasujem :confused:
Ako to vidite s tym vlastnym byvanim? Hladate nieco? Musis to mat narocne. My ked sme v IT som na vsetko sama, ale inak mam pokoj. Na SK u rodicov, babky (90) a troch psov na dvore mame zas blazninec :grinning: Preto mi celkom vyhovuje pendlovanie :slight_smile:

@monkula juuj,aj ja by som si dala lasagne. S manzelom sa na chystame a chystame a este sme ich nejedli :sweat_smile:

@michaelamaranesi krasne fotky, si kocka a maly aky betar :slight_smile: Zlaty chlapcek :slight_smile:

@oka78 ahoj ahoj, ja byvam 20km na sever od Udine, v Gemone, konecne niekto aj z tohto kraja :slight_smile: V Palmanove sme boli, tam sa clovek nestrati :grinning: Paci sa Ti tam? Chodievas niekedy do Udine? To by sa dalo stretnut :slight_smile:
19. led 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula @tinkywinky Ďakujem za komplimenty dneska , alebo zajtra skočím pre CD už je hotové :slight_smile: tak ešte niečo hodím tam, kde som s manželom.
19. led 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinkywinky a prečo si neurobíte? Trvá to len chvíľku a ja to má mvždy na dva dni.. ak sa teda do toho nepustí manžel so synátorom :grinning:
Setra má skúškové obdobie, dnes mi volala, že Mayov má za C, včera mala z angličtiny, tak sa toho bojí, majú dosť prísnu profesorku, či ako sa hovorí tým na VŠ :grinning:
martina a prečo si vlastne nešla do BA? Tam je tiež Tal. jazyk a kultúra, ale neviem sa tam dovolať, či bude aj v ext. forme.
19. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula ieeei super,tak ak by si sa sem niekedy dostala dai vediet...mozeme dat kavu amas pravdu-do outletu chodim budd nakupovat alebo sa s malou len tak poprechadzat a zabit nudu:slight_smile:)) ale ai pokukat co maiu...lebo sak neda sa kde ist:slight_smile: dedinka toto tu kde byvam.a palmanova ie krasne stare zatvorene mestecko -vstupuie sa don cez hradby(dvere) su 3 inak.vnutri to vyzera ako bludisko:slight_smile: ia som si nemohla rok zvyknut,ze kde som...vsetko s ami zdalo rovnake,kazda ulicka:slight_smile:
19. led 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí

@tinkywinky ieeei no iasne,mohli by sme zbuchnut neiake stretko...a ty tinky co robis v IT?si tu vydata?mas dieta?musim vas tu trosku vyspovedat baby,lebo som tu nova a neviem o vas nic:slight_smile:)) dufam,ze ti to nevadi...
19. led 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oka78 aj mne sa Palmanova na obrázkoch veľmi páčila, a pohľaz zhora je naozaj fascinujúci, ako si napísala, bludisko.. :grinning:
20. led 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
ahojte kočky, no ja v tieto dni nestíham vôbec nič, napríklad teraz som dovysávala, a doumývala dlážky, cez deň som v práci, poobede s deťmi alebo lietame na krúžky
a večer domácnosť, príprava do školy , úlohy...
mali sme tento týždeň zápis predškoláčikov do prvej triedy, tak som plátala s kým budú deti, lebo manželík dorazil z práce až dnes po troch dňoch...

zajtra plesáme na hubertovom poľovníckom bále, tak sa teším na starých priateľov..

vítam nové kočky, idem si vás trošku počítať
pekný večer :slight_smile:
20. led 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao ragazze, come state? Da noi ha nevicato ogg i:rolling_eyes: .

@bocmanka ahooj sikovna pani ucitelka, vidim ze stihas vsetko a s prehladom :dizzy_face: . Zelam perfektnu zabavu na plese.

@monkula Moni, takze pripravy na vysku su v plnom prude, tesim sa a drzim palce :dizzy_face:. Dokedy musis vyplnit prihlasku?

@oka78 ahoj, vitaj medzi nami a cit sa tu dobre :slight_smile:. Ja ti tak tichucko zavidim, ze byvas na severe :grinning:, co ja by som za to dala byvat trosku blizsie Slovenska. Ja byvam v Toskansku, velmi sa mi tu paci, jedina prekazka je vzdialenost od domova.
@michaelamaranesi gratulujem k chlapcekovi, moj priatel sa tiez vola Matteo :dizzy_face:. A pridala si naaaadherne fotky
:dizzy_face:.
Kocky potrebujem od vas malu radu, robievate palacinky? Nemate nejaky receptik, mne sa este nikdy nepodarili a vzdy sa mi trhaju :frowning2:.
21. led 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katka, ja robím palacinky od oka, asi pol litra mlieka, dve vajíčka a trošku cukru a namiesto haldkej múky dávam polohrubú, všetko poriadne premiešam, aj mixérom a nechám chvíľku oddychovať. Konzistencia cesta: nesmie byť príliš riedke, ani husté, potom sú palacinky tvrdé. Potom si rozpáľ panvicu, potri troškou oleja a nalievaj cesto, ja lejem vždy len do stredu, potom panvicu nadvihnem a krúživým pohybom sa snažím aby sa cesto roztieklo do čo najväčšieho kruhu. A potom len otočíš.
Keď sa trhajú, tak to znamená, že je cesto pírliš riedke, prisyp múku a máš po probléme. Ja nedávam ani vanilkový cukor, našim to tak nechutí.. a Palacinky mi jedia holé, bez džemu, bez všetkého :grinning: :grinning:
Švagriná sa vždy čuduje, ako dokážem spraviť také tenké palacinky bez toho, aby sa mi potrhali. Ona jedáva tie hrubé anglické :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky tak pridávam tú sľúbenú rodinnú fotku . Máme na pláne ísť ešte 18.2. do Talianska, ale už prestali tie krásne chvíľky tehotenstva i keď som moc nepribrala iba 5 kg a pri Fabiovi do konca 20 kg tak ma tlačí bruško keď sedím, že sa mi dosť zle cestuje tak asi ostaneme na Slovensku. Aj Fabio tu v SR chodí do škôlky a dosť mi dá zabrať ak teraz ostane so mnou doma celý deň.
21. led 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Ahoj Toscany! Monkula uz ti to pekne popsala, ja delam stejne testo, jen pridam jeste trochu soli. A oddelim bilky a zloutky, z bilku pak delam zvlast snih, ktery zamicham do zloutku+cukru+mouky+mleka. A moje mamka prisypava trochu ovesnych vlocek jemnych, pry aby to bylo hodnotnejsi pro organismus :slight_smile: Sama mam taky problemy s tim odhadnout spravny pomer prisad. A jeste celkove v kuchyni mivam potize s tim, jak dlouho a na kolikati stupnich pect ruzne pokrmy v troube. Mam vzdycky strach,ze to bude bud polosyrove, nebo spalene.
Jak se ti jinak dari? Co domecek, uz mate vse zarizene? Uz jste "zabydleni"?

@bocmanka Ahoj Boci, tebe moc zdravim po delsi dobe. Fandim ti jako ucitelce, musis byt fajn.

@tinkywinky Jsi dobra, ze zvladas studium tak na dalku. Ale jak pises, to cestovani ti vyhovuje a dokazes to skloubit rodinou, tak mas aspon na "materske dovolene" (jak tohle spojeni nesnasim) prijemnou zmenu. Me z tohoto duvodu taky moc bavilo studovat a delat si zkousky, ale jak uz jsem psala, moc uz nezvladam nejake systematicke, dlouhodobe, a hlavne smysluplne, psani jako je treba na diplomku :unamused: .
Jinak my ted opravujeme velmi stary a malicky bytik (2+kk), asi ale jen 60m vzdaleny od domu tchanu, coz me netesi. Jsem totiz taky trochu typ jako ty, ze se celkem obejdu sama, o deti se postaram sama, a kdyz uz, mel by mi pomahat muz. Tam, kde jsme bydleli predtim, jsme byli sami a zvykla jsem si na to, nepotrebovala jsem se nutne stehovat blizko tchanu. Ted uz jsem celkem vuci vsemu apatycka, mrzi me to, trochu mi ted kazi naladu :frowning2: Ach, zas bych se zacala rozcilovat. Nekdy je mozna lepsi nejake veci psat do soukrome.
Jinak snad do mesice se budem stehovat do toho bytiku, bohuzel, doufala jsem, ze to bude driv.

@oka78 To je vlastne tak trosku i pro tebe, ptala jsi se, jak se nam tu zije a co delame atd. Nechci, aby to vyznelo tak negativne, libi se mi tu, jinak bych to proste nezvladla. A jak pise Toscany, jedina vada je asi to, ze rodny kraj i s moji rodinou je daleko, ale uz jsme do toho sly :slight_smile: Jinak jsem s detmi doma a zatim se to jen tak nezmeni, v cervnu nas totiz bude vice :slight_smile:

@michaelamaranesi Moc pekne fotky! Vypadate na nich s malym moc dobre. Co znamena "betar"? Napsala to na Fabia Tinkywinky. Ptam se, abych si rozsirila slovenskou slovni zasobu.
21. led 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi Je, sotva jsem odeslala svuj prispevek, vidim, zes pridala dalsi foto! Bezva, vypadate vsichni tri moc spokojene. Budes rodit na Slovensku? Pochopila jsem to dobre?
21. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka a ty si učiteľka? tak to musíš vedieť perfektne po Taliansky.
@toscany ja som naposledy robila tento recept na palacinky, ale myslím polovičnú dávku. Mám to z kuchárskej knižky pre thermomix v Taliansku sa ten stroj volá BIMBY a možno ho poznáte, ale dá sa to cesto urobiť aj bez neho:
1 liter mlieka, 400 g hladkej múky, 2 vajcia a trochu soli. CUKOR do cesta nikdy nedávam aby sa neprilepovalo.
21. led 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia dobre som to pochopila čakáte bábetko, alebo ? Lebo si písala, že Vás bude viac. Áno rodiť budem na Slovensku v Nových Zámkoch tam som aj Fabia a bola som spokojná. Rodiť... cisárskym rezom, ale čo už ako to príroda zariadila. Beťár ako by som to správne vysvetlila - špekulant, šibal až mu to z očí ide že je taký živý.
21. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek