• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@monkula Si, le ricette sono per tutte le ragazze :wink:.
5. únor 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky.
No konecne sme sa dostali do normalu :grinning:
Tiez sme boli chori a Alessandra skoncila
so zapalom pluc :frowning2:
A vsetkym chorim zelam skore uzdravenie :slight_smile:
Citam ze preberate recepty :slight_smile:
Ja tak rada varim :slight_smile: ale teraz sa snazim kvoli Alessandre
varit rychle a jednoduche jedla..kedze teraz je v obdobi,ze bud na ruky,alebo
Vyliezt vsade a otvorit vsetko takze sa jej musim venovat na 100% :slight_smile:
A na Valentina chcem upiect mm tortu :wink: kupila som si formu srdiecko :dizzy_face:
5. únor 2011 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany Grazie, le ricette, non i ricetti... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :sweat_smile:
5. únor 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka446 ja som chodila tiez tu v It.k doktorovi.
A kazdu navstevu sme platili 150€
A ked som isla na ultrazvuk tak ten sme platili zvlast 120€.
Takze nas to tehotenstvo vyslo dost draho...
A ako je to stymi 800€bonusom neviem :dizzy_face:
5. únor 2011 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky,
aj vy sa opalujete cez den? :grinning: :grinning: Tak krasne dni nam dufam vydrzia uz staaaale :dizzy_face:.

@janka2110 ahoj Jani, tak to mi je luto ten zapal pluc, paaani, chudatko male. Drzim palce,nech je vsetko okey. Ta forma je super napad, ja som po nej tiez minule pokukovala. Aku torticku pripravis?

Dievcata, sledujete politicku situaciu? Co hovorite na Caso Ruby?
6. únor 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany krásna nová fotka, sekne Ti to...
U nás bolo dnes nádherne, slniečko, tak sme išli do cukrárne, potom s deťmi na ihrisko, tam sa Chiara zoznámila s druhou Chiarou :grinning: :grinning:
6. únor 2011 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte.
@toscany diky uz jej je lepsie :slight_smile:
A aj u nas je krasne ze 15 stupnov :sunglasses:
A ma byt teplo cely tyzden :slight_smile:
My sme sa chystali do Ikea potom sme si to rozmysleli,ze pojdeme niekedy ked bude prsat
a boli sme vonku.
Super pocit po dlhej dobe co sme boli doma kvoli chorobam..
Dnes sme mali na obed rybu+paradajky,olivy,salsa a hranolky :slight_smile:
Kati a politicku situaciu neako nesledujem iba co mi mm povie.
Pocula si o tych dvojcatkach dievcatach co su nezvestne a otec sa zabil?
A tortu mi poradila jedna kocka tu na MK :dizzy_face:
Korpus naplneny trasenym kremom a potiahnut cervenym marcipanom..este som to nikdy nejedla,ale
verim ze bude dobra..lebo ta Evka je super cukrarka :slight_smile:
6. únor 2011 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka2110 akurát to ukazovali u nás v správac tie dvojičky, dúfam, že sa nezabil preto, lebo im ublížil :unamused:
držím palce pri torte, ja mám za sebou Spongeboba.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
6. únor 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@monkula no u nas hovorili ze nasli jeho poslednu volu ci zavet?
Ale este nepovedali co v nej bolo....
Dufam,ze im nic neurobil...
Aa tak tebe sa torticka urcite vydarila :slight_smile:
Ty si super pekarka....u mna to bude prvy pokus :grinning:
Mas foto?
6. únor 2011 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@janka2110 foto mám ,ael v mobile a nemám k nemu kábel, takže nič neuvidíš...
Vydarila sa mi aj chuťovo, aj vzhľadovo...
:grinning:
7. únor 2011 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcata,

@monkula dakujem za pochvalu fotky, aj ty mas velmi peknu fotecku.
Aka je to torta Spongeboba???? :grinning:

@janka2110 tak potiahnut tortu marcipanom som este neskusala, drzim palce. Potom nam napis skusenosti.

Dnes je opat krasny dnik, rano som sice bola u zubara a moc teplo nebolo, dokonca som mala namrazu na okne, ale teraz to vyzera na teplucko.
7. únor 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany
Spongebob je taká rozrpávková potvora, v podstate morská hubka :grinning:
7. únor 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
7. únor 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@monkula Dakujem Moni, ten Spongebob je celkom sympos :grinning: :grinning:. Torticka musela byt krasna!
7. únor 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany Jarko má obliečky Spongeboba, deku Spongeboba, plyšáka a Chiara teraz našla po jarkovi pyžamo Spongeboba, tak v ňom spí, vyzerá ako strašidielko s dlhými rukávmi :grinning: :grinning: :grinning:
Moja švagriná ho volá Cheesik :grinning: :grinning:
hej, sympoš, sympoš, kým po celý deň nepočuješ len Bist du bereit? Bist du bereit? Ich bin bereit, ich bin bereit :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2011 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky,,aj my tu na Sardinii mame krasne teplo tych 15 stupnov..chripka je tu rozsirena tiez riadne,,,mne presla,,mojmu priatelovi tiez,dufam,,ze maly nic nechyti.pekny vecer prajem...
8. únor 2011 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@toscany ieeei toscany si strasne zlata...skusim a dam vediet ako to dopadlo...dakuieeem
a co pocasie?ake mate?teraz ie super,my tu meme skoro iar17stup dnes tak dufamze sa neochladi uz...nemuselo by sa:slight_smile:
9. únor 2011 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka446 cau kati-tak ia som to mala takto.zostala som tehotna-tu v it som chodila na prehliadky asi kazdych 6tyzd tym ze som nemala problemy-tiez som rodila tu.
na to aby si dostala bonus na sk musis navstevovat ai sk gynekologa a mat tam tehotensky knizku,takze ak si tehotna chod na sk a vybev si tu knizku ai tam-potom ak ten gynekolog ie fakt faiin,povedz mu,ze ty planuies rodit v it (teda ak planuies rodit tu) a do poradne bude chodit akoze tvoia mama,aby on mal zaznam o tvoiich navstevach a aby ti to mohol pisat do knizky(za mna chodila mamina) porodila som tu v it a bonus som si vybavila na sk s tym,ze papiere na ten bonus ti musi potvrdit gynekolog.mne to potvrdil moi slovensky.(neviem ci to moze ai taliansky) samozreime som mu nieco dala do obalky(sak vies,za ochotu...ved zadarmo ani sliepka nehrabe:slight_smile:)))) )
ak este nieco potrebuies vediet napis poradim ak s abude dat...
9. únor 2011 ve 23:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka446 alebo kati vies co?skus si zavolat na sk tvoimu gynekologovi a rovno sa ho na to opytai co musis spravit,aby si dostala bonus bebe na sk...tak to budes mat 100% od neho...predsa 800e ie super peniaz a na vybavicku pomoze....
a v kolkatom si mesiaci?
9. únor 2011 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj ahoj...dakujem velmi krasne za vsetky rady :slight_smile:...ja by som chcela rodit u nas na Slovensku...teraz som v Taliansku a len nedavno sme zistili,ze cakame babatko...ale ten system tu ma dorazil...na prve vysetrenie ma objednali az o mesiac!...ja neviem,ale zda sa mi to vela...ake mas ty s tym skusenosti?
9. únor 2011 ve 23:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@oka78 skusim sa poradit so svojou doktorkou,dakujem pekne :slight_smile:...som asi v druhom mesiaci,no podla tehotenskej kalkulacky :slight_smile:
9. únor 2011 ve 23:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka446 gratuluiem kati a praiem krasne tehotenstvo.....tak ked budes rodit na sk,tak by to s tym bonusom nemal byt problem.ale pre istotu sa na to spytai.
a kde v it ste?
ia som tiez chodila malo ku gynekologovi pocas tehu...za cele tehu som bola asi 6x u gynekologa a 3x na velke vysetrenia v nemocnici(to som si neplatila-to platila moia sk poistovna) ale u gynekologa som platila 70 za navstevu-ale zas bola som strasne spokoina,lebo ten doktor bol fantasticky.vsetko mi vzdy dopodrobna vysvetloval a debatoval s nami asi pol hodku a 20min mi robil sono.moiu malicku som mohla vidiet s kazdei strany.vzdy vsetko meral ci ie ok...pozeral srdce,organy atd.
v nemocnici mi robili vysetrenia na downow syndrom,rastep chrbtice,zistovali cukor a tie ine vysetrenia,sono 3d a ai 4d...ia som bola celkovo spokoina a ai s personalom v nemocnici-fantasticky boli....cely team a to mi praskla voda a odvtedy som porodila malu az po 26hod....
10. únor 2011 v 00:08  • Odpověz  • To se mi líbí
dakujem ti krasne :slight_smile:...pozistujem si vsetko a dufam,ze sa podari...my sme na severe pod Alpami hned-pri Bellune,neviem ci to poznas...citala som uz viac diskusii ohladom talianskeho zdravotnictva,jedne si ho chvalia,druhe nie velmi...uvidim na co natrafim ja :slight_smile:...len nech bude male v poriadku a bude dobre...pusinkujem tvoju malicku :slight_smile:
10. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@oka78 dakujem ti krasne :slight_smile:...pozistujem si vsetko a dufam,ze sa podari...my sme na severe pod Alpami hned-pri Bellune,neviem ci to poznas...citala som uz viac diskusii ohladom talianskeho zdravotnictva,jedne si ho chvalia,druhe nie velmi...uvidim na co natrafim ja :slight_smile:...len nech bude male v poriadku a bude dobre...pusinkujem tvoju malicku :slight_smile:
10. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka446 neviem kde to ie...:frowning2: ia som 20km od udine
ved dai vediet ako si dopadla a drzim pace aby vsetko isla hladko a aby si si uzivala tehu:slight_smile:
10. únor 2011 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@oka78 noooo a ja som zas od Udine take 4 hodinky :slight_smile:...neviem kolko je to na kilometre...jasne,potom dam vediet ako som dopadla...
10. únor 2011 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá,mohli by ste mi poradiť?17r. dcéra ide v lete na pobyt ku známym /pozná ich švagriná,ja zatial nie/ do mestečka Foligno,je to kdesi pri Florencii,chceli by sme ju tam odviezť a trocha sa tam popozerať po okolí....asi 3-4dni...nebudeme otravovať dotyčný rodinu,len dcéru odovzdáme,kde by sme sa mohli ubytovať? čo by sme tam mali po okolí popozerať? pogooglujem aj,ale rady odtiaľ mi tiež pomôžu :wink: vďaka.
12. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby nie je tu nahodou niekto z padovy a okolia???
15. únor 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna Ahoj,trosku meskam s odpovedou,len sme toho mali moc..Uz som zistila,ako to presne je a mas pravdu,ak ma manz.italskou prac.zmluvu,poistia aj mna,akurat ze potrebujem tax number.Aj tak mi to pride moc jednoduche,ale v taky cas sa nehadam :grinning: Rodit by sme totiz chceli tu.Na leto ideme domov,poradne a pod.absolvujem tam,takze potom by ani so stat.prispevkom nemusel byt problem.V auguste sa sem vratime (kvoli mm praci to tak vychadza),ale este na jar by som chcela okuknut porodnice v okoli.sme na severe inak :wink:
Kočky,tie,ktore ste tu rodili,boli ste spokojne?A kde? My sme vela poculi a porodoch do vody v Sterzingu,tak zatial pozerame tym smerom....Len by som rada nasla PA slovenku al.cesku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A este posledna otazka:co pouzivate miesto polohrubej muky? Mne vyslo z prekladaca,ze som kupila psenicnu a raznu,ale teda nepodoba sa ani jedna :sweat_smile: Pekny zvysok dna!
15. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@zucana aho, nepamätám si, či je niekto z okolia Padovy, ale marí sa mi, že áno...
@stanka04 hladká múka je farina tipo 00, tak polohrubá je asi len farina :confused: :confused:
15. únor 2011 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek