• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
@janinah no co ti name poradit, urcite si prohlidnete Florencii a jehi muzea. To je jeden den urcite. Ubytovani ti tady dolky neporadi, zalezi na vasich fin. moznostech a s tim ti nejlip poradi Google, si zadat Ubytovani florencie, nebo accommodation Firenza. Holky ti poradi odpoved na konkretni dotaz, ale google ti nenahradi:slight_smile: proste specifikuj a potom je to uz jednodussi.

20. únor 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni znas to:slight_smile: chaos a spech:slight_smile: nejdriv Vanoce, priprava dekoraci (letos Jen 8 vencu), dekorovani, peceni a vareni. Pak vzpamatovani se z toho. Navsteva pribuznych, Praha. Klick meli 2x za sebou spalu, ale bez horecek, Jen zvysena teplota a vilest v krku. Pak hory, parada cely tyden slunecno. Nahore 6 st, dole -3. Kluci uz jezdili s hulkama! Ale kafraj kdyz jezdi s nama:slight_smile: Letos rekord, uz mam sundanou vanocni vyzdobu I z krbu. Loni zustala az do zari:slight_smile:) Mezitim cela toxins chripku, hezky postupne abychom o nin vedeli:slight_smile: My co jsme se lecili homeopaticky, jsme byli ok za 1,5 dne. Tatinek nam v Lublani stonal 4,5 dne a jeste tyden mel komickej hlas. Tait jsme kindakovali a bruslili. Jam rim, docile narvanej cas, a vecer panda k bedne jako mrtvola:slight_smile:)
20. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stanka04 jj krasne voni a peni uz i trosicka samponu, takze se ho spotrebuje mnohem min, tudiz Venice vychazi potom jako Elseve. Ja to doplnuju jeste tabletama, abych teda jako fakt mela haro:slight_smile: Mam I mask na vlast, ale potrebovala bych jeste silnejsi. Takze davam jeste tu zlatou od Loreal. Tu kadernickou.
20. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak mate problemy s moukou, ja kdyz v it pecu, tak farina 00 jako hladka a farina 0 jako polohruba. Nebo naopak?:slight_smile: Jestli letos pojedem, tak si vyhledam stos z kukuricne mouky.
20. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:))) a varim semolinovy pici:slight_smile:)) doplnte si carku a hacek:slight_smile: zni to dobre:slight_smile:
20. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a alic ty si prípad..
som tu dlho nebola
ani neviem na čo mám reagovať
pozdravujem nové mená kočiek, zase nakuknem čo máte nové..

21. únor 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka no, veru, kašleš na nás ty, ty, ty... :grinning:
21. únor 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka semolinovy pici bajecne chutnaly, kluci si pridali:slight_smile: Meli jsme k Toni italskyho kralika ala kure:slight_smile: V receipt byl kralik, ale toho momentalne v obchode nemeli a kamoska mi svyho domaciho mazlika odmitla dat. Jeji manzel by dal, neb musi cistit bobky, ale nedala:frowning2: A to jsem ji popisovala jak uzasny jsou kralici Jaffa na saddle:slight_smile: Pech!
21. únor 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana nechcem ta sklamat ale asi ani neobjavis :frowning2: :unamused: ...teda taka je moja niekolko rocna skusenost...
23. únor 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 co ty si tu bola?
23. únor 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj nnei tady nikdo zesardynie?
23. únor 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blackie26 blahoželám k druhému miminku. Zo Sardegna tu myslím nikto nie je..
23. únor 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som v calabrii robila 9rokov , teda vzdy tak 4 mesiace...ale mam partnera taliana a mame spolu takmer 3rocneho syna, skusala som tam zit 9mesiacov ale neda sa :frowning2: ...tak som doma na slovensku a v lete chodime dole k moru tak na 1-2mesiace a sem-tam aj cez rok tak na 1tyzden-10dni.....inak chodi tatino za nami kazde 2mesiace. ked som dole tak tam nemam 1jedinu kamaratku ...len slovenku co som spoznala este za cias ked som tam robila
23. únor 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blackie26 ahoj, sice nie som zo sardinie ale mam kamosku co je tu na slovensku a jej kamaratka je vydata na sardinii, mozem ti zistit kde
23. únor 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 A lucia je z prvého manželstva?
A aké sú Talianky, že sa pri nich nedá žiť?
23. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok tak to je do bre tak mi to prosim zjisti a dej mi vedet
23. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula ano, Lucia je z prveho manzelstva.... Talianky su nespolahlive, proste tam zide z oci tak zide z mysle....nieco slubia(napr.navstevu) a nedodrzia...no a potom vsetko musia riesit s celou rodinou....a to ja teda ozaj nemusim, mne to pripada ako taka nesvojpravnost
23. únor 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula a ty tiez mas tatina taliana?, teda pozeram na meno tvojej malej...hovorila si ze zijes ked si dobre pamatam niekde okolo DS
23. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne ako pise mimika...ja zijem v IT uz 4ty rok....kamaratky nehrozia...len akoze kamaratky...manzelky kamosov mojho muza a to si take pretvarky...cely ich zivot ej FAKE (po anglicky umely..nepravy) robia sa cim nie su....uzatvaraju sa do seba....jedinu kamosku som tu mala slovenku ta bola uzasna ale odisli na sk ....ja nemam problem s nadviazanim priatelstva mam vela kamaratok a dokonca vela ludi co sa na nich mozem spolahnut....nikdy som nemala ani problem v praci....vzdy som bola oblubena...a tu? teror....proste ma neznasaju...teraz mam dokonca nastupit po materskej do prace (mam 6 hodinovy prac.cas.4-hodinovy mi nechceli schvalit) a chcela som od 8-14hod vkuse tahat nech mozem ist za malou a pracu mam 25 km od domu a oni ze 3 hodiny doobeda a 3 hodiny poobede mam prist robit....chcu ma vystvat....jediny co ma tu drzi je manzel a mala.on sa bohuzial neprestahuje mimo a teraz sme aj dom kupili na uver takze min. 20 rokov som tu :sweat_smile:
23. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana viem sa vzit do tvojej situacie, zazila som to na vlastnej kozi...a ked ti dokonca "svokor" povie, ze " co by moj syn robil tam u vas v SLOVENII ked tu mame nasu firmu?????? tak to je vrchol vsetkeho!!!!po 5.rokoch co sme spolu oni nevedia ani odkial som a kde ich vnuk vyrasta!!!! ja som robila recepcnu v jednom velkom letnom komplexe a svoju pracu som si odvadzala vzdy na 120%...talianky tie si v prac.dobe stihli vybavit kadernicku, kavicku 5x, cigaretku......proste a hlupa slovenka sedela cely cas na recepcii
23. únor 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz to ani neriesim....lebo vsak by ma slahlo....nebudem to tu moc rozpisovat lebo som skoro zabudla ze toto nie je sukromna tema :sweat_smile:
ale obdivujem ta ako to zvladate...ja by som to na dialku nezvladla :unamused:
23. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana ale zvladla, hlavne keby ti islo o dobro 2deti...ja proste nemozem robit rozdiely medzi mojimi detmi a tiez nedovolim nikomu aby jedno dieta bolo menej ako druhe.....sice moj partner je v tomto ferovy a on Luciu ozaj berie ako svoju
23. únor 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana v padove inak zvyklo vystupovat dost bab zo slovenska ked som niekedy chodievala autobusom...
23. únor 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 ja som tu nikoho okrem tej baby cez MK nepoznala z Sk iba jednu co robi na konzulate....asi tam zavolam ci nemaju nejaky prehlad...
23. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata, ako sa mate? Vidim tu kopec novych dievcat :slight_smile: :dizzy_face: .... ahojte!!

@zucana suhlasim s tvojim prispevkom ohladom Talianok, no chudata, mne pridu dost zakomplexovane, akonahle vidia babu vysoku a stihlu, maju z toho mierne mindraky :grinning:. Nie je jednoduche sa s nimi kamaratit, aj ked existuju vynimky. Mimochodom, skus pozriet aj na Mojasvadba, su tam kocky, ktore ziju v Italy. Drzim palce :wink:.

@blackie26 ahoj, zo Sardinie je tu jedna kocka a vola sa patatina83.

@4a ahoj sikula, kozy p.i.c.i vongole na teba cakaju!! V lete si dame, dufam, ze dojdes :grinning: :wink:.

@mimika4408 pekne si opisala tu pracovnu dobu Talianok :grinning: :grinning:. Nastastie mame partnerov Talianov a to je uplne o niecom inom :dizzy_face:.
23. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany jej ,tak to by som ja zapadla, tiež som malá s veľkou riťou a žiadnymi prednosťami :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula ale si slovenka pre nich niekedy aj rumunka :grinning:
najviac sa mi paci ked zacnu riesit ze som sem prisla za pracou....ja co mam vystudovanu americku univerzitu a na sk som mala uzasnu robotu aj plat aj ine vymozenosti a tu so mnou zametaju ako s handrou....

@toscany a nebodaj si vzdelana a nasla si si dobreho muza...to ta beru ze si im ukradla jedneho taliana...

su to v podstate chudery lebo oni su bez muza neschopne prezit..maju nizke platy a bez muza ziju spolu s rodicmi aj do konca zivota...neschopne sa o seba postarat lebo tak boli naucene....cely system je tu na tom zalozeny...ziadne zmeny lebo vsetko bolo super takto pred 100 rokmi tak aj teraz tak musi byt....za hranicami bol malokto nie to studovat alebo pracovat....
jak som si naivne myslela ze si najdem super pracu s mojou skolou a skusenostami...je pravda ze som nehovorila po taliansky ale po 3 mesiacoch som zacla hovorit a aj pracovat v tejto firme...ale tie zeny peklo proste
23. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana to áno, cudzincom budeš vždy, bez ohľadu na to, ako dlho tam žiješ...

Takže Talianky sú neschopáčky, čo sa o seba nevedia postarať? :grinning: Tak to by som sa im nepáčila ani ja... :grinning: A ani tá riť by to nezachránila
23. únor 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
aspon co ja poznam....kto najde vinimku nech hlasi :sweat_smile:
23. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru dievcata, tam proste ako keby zastal zivot...ale my budeme tie z "est" a je im uplne jedno ci slovenka, rumunka, polka.....hlavne aby boli vlasy vyzehlene, melir a kazdy tyzden ku kadernicke sa dat ocesat....varit netreba vediet lebo to isti mama alebo svokra....no a decka ziju na polotovaroch lebo predsa nikto sa nebude zaoberat varit polievocky a mixovat stravu....vybavit viac ako 1vec za den tam nedokaze hadam nikto :unamused: ...ale to je vsetko o organizacii prace, ale tam mozes hovorit kolko chces......pozeraju na teba ako z vesmiru :confounded:
23. únor 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek