• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
ahojte, smiem sa pridat?som stvrty rok vydata 30 km od verony, smerom k padove....mame krasneho syna Riccarda 15 mesiacov, a som celkom spokojna,aj kamosky uz neake mam,aj ked najlepsia je ruska, taliankz su svojske, je to pravda
23. únor 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambolina vitaj, a Padova je tu často spomínaná :wink:
23. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambolina kde presne byvas? Ja som z padovy
23. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
legnago, metecko nie velmi velke
23. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi cauko, docitala som sa , ze aj ty si viac na slovensku ako v it :wink: , rodit budes tu 2.babo? Odkial si? Ja z KN.
23. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambolina a nechodite do padovy?
23. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 ahoj ja som tu na Slovensku zo Šale a rodiť budem v Nových Zámkoch. Teraz som mala byť v Taliansku, ale ukecala som manžela nech už nikde necestujeme. Necítim sa na to.
23. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi ja som sa z IT vratila zaciatkom februara, bola som s malym na 10dni. ked som bola s nim tehotna tak posledne viaggio som absolvovala v 7.mesiaci tehotenstva , tiez ma to uz potom ubijalo. ale ako som sa docitala par stran dozadu tak aj tvoj manzel tu zije s vami, ci?
23. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 áno aj on je tu s nami. My buď ideme všetcí, alebo nikto :wink: Pri Fabiovi som lietala do kým dovolila letecká spoločnosť, ale teraz keď má Fabio 3 roky a čakám druhé tak som rada, že cez deň je v škôlke a v Taliansku som sa pýtala a že by ho nezobrali , len na dva týždne... :frowning2: A ešte som chcela na celý jún.
23. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelamaranesi to je dobre, ze ste spolu :slight_smile: ..a co robi tvoj manzel ked sa smiem spytat? paci sa mu tu na slovensku, aj rozprava nieco po slovensky?
23. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambolina vitaj medzi nami :slight_smile:.

@zucana zlata si, ako vystihujes Talianky! :grinning: :grinning: :grinning: Uplne suhlasim. Moja svokra tiez tvdi, ze u nich najhorsi klienti su len Taliani :confounded:. Raz som sa jej stazovala, ze na urade som natrafila na jednu vyfintenu talianku, a moja svokra, ze "daj si podpatky najvyssie ake mas a pekne sa na nich pozeraj z vysky" :grinning: :grinning:.
23. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany to sa mi teda ratalo s tou vyskou :grinning: :grinning: :grinning: , mam kamosku-slovenku co tiez zije dole v calabrii a ona ma 183cm a je tenulinkaaaa jak prutik, hrava volejbal a mate vidiet tie reakcie okolia ked vsetkych chlapov prerasta o celu hlavu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany esteze svokra s tebou drzi :wink:
ja prave objavujem nejakych ludi v padove cez FB....normalne som mala teraz taku depku tak sa z toho tesim :grinning: :sweat_smile:
noi dem ja zehlit...dieta islo prave von so svokrou tak mam na to hodku :sunglasses:
23. únor 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 nič proti Talianom ale byť vyšší ako Talian, to asi nie je až taký problém :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@toscany svokra zlatá :grinning:
23. únor 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula no to je pravda :grinning: ale az takto :grinning: :grinning: :grinning: ...aj ked ten moj je odo mna vyssi a to mam 172cm :wink:
23. únor 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mne jeste nejde do hlavy, kde berou na ten zivitni stadart. Ok, kavicka za par supu, ale kadernik, hadry ... Ohakly teda jsou vcetne doplnku, a restyka tacky neni zadarmo. A to je vidis vysedavat kazdej den. Samozrejme auto. Katrinka mi to trochu zkousela objasnit, ale proste nechapu. To maji tak vysoky prijmy??? A energie a benzin je mnohem drazsi nez tady (mam na mysli AT)
23. únor 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monkula Moni, to jsi trefila s tou vyskou:slight_smile:

A Pak dotaz, jak je to s varenim potom dal, kdyz se z maminek soucasnejch stanou svokry a babky, jak to bude dal kdyz neumi ted varit?
23. únor 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a no ked ich prinutia okolnosti tak ony zase nieco vyprodukuju....ale kym zije mamma a suocera tak je to istene po oboch stranach :wink:
23. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No I kdyz ruku na srdce, v italii s tema surovinama, to se vari samo:slight_smile: Kuchyne je elegant jednoducha a dobraaaaaa
23. únor 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a kedze ziju do 35 u rodicov ktori ich zivia nieco si uz hadam usporia... :wink:
23. únor 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana nj, ale jak velky by musely byt uspory? A i ty dojdou, pokud je rodina.
23. únor 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@4a ja pisem o slobodnych :wink:
Rodina ma rodinu....ako spomenula mimika
23. únor 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:
ahojte kočky,
ja ani neviem čo napísať, lebo kopuuu vecí odkedy som ja doma na slovensku sa tuším ani nezmenilo a to som si ja myslela, že som asi z vesmíru..
som si vás tu všetky prečítala, ani neviem na ktorú reagovať, ale každopádne máte všetky dosť dobré postrehy :grinning: :grinning:
ja mám v taliansku odmakaných niekoľko letných sezón v hoteli na juhu, v gargane a poviem pravdu začínala som ako obyčajná "cameriera" a vypracovala somsa na "capo sala..." a to nemusím popisovať reakcie, keď žena-cudzinka-blondína velí talianom.... :grinning: :grinning:
cez rok som zase mala možnosť porovnať workoholický štýl života v miláne a prakticky sa to ani nedá porovnať
všetky kočky čo som na slovensku učila taliansky sa do talianska buď vydali, alebo tam ostali pracovať a neviem teda o žiadnej, ktorá by tam bola najšťastnejšia pod slnkom...
v taliansku som fungovala 6 rokov a od r.2000 som doma na slovensku a kedykoľvek sa tam vrátim, je mi tam úžasne, ale žiť by som tam už nedokázala..
tu mám skvelé zázemie, svoju rodinu a skúsenosti, ktoré som načerpala tam mi už nikto nevezme
kočky držím palce, aby ste to zvládali, aj tu na mk sme takpovediac taká náhradná rodina, tak super že nás je tu toľko
:slight_smile:
23. únor 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka pekne si to' napisala ....
23. únor 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana tiež som mala vysokú školu a nevedel nikto odkiaľ pochádzam..
slovensko či slovinsko, jeme na strome a nemáme ani tv... :grinning:
23. únor 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka len ja naivka zato ze mam americku sommyslela ze to' zavazi a tudle skoro ako rumunka :wink:
23. únor 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany dekuju za spojeni jsi hrozne hodna uzsmese spojili :grinning:
24. únor 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,ja si ale napriklad myslim, ye velmi zalezi na tom, ci sa bavime o juhu ci severe...juzania su uplne ini ako sevrania...a trufam si povedat, ze uplne ini su juzania ako my, tam uz je citit fakt inu mentalitu...tu na svevere, je to este v pohode....no co sa prace tyka, je to tayke vsade...tiez som na slovensku vystudovala ekonomicku univerzitu, a zatial mi je to tu naprd...pardon a z nato, ze vsetci s obdivom, oooh, che braaaaava, taka mlada, uz vystudovana, vydata a uz ma aj dieta...ja som napr.natrafila na super ludi aj vpraci, len teraz sa uz bojim dopredu ked budem nahanat pracu...jasne ze zavidia talianky, ved maju co,nie? :wink:
24. únor 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka o tom ziti na strome mam aj ja svoje skusenosti :unamused:
24. únor 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek