• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@bambolina ja som rada za teba ze si stretla super ludi...a ja zijem na severe :wink: praveze si mylsim,ze ako su juzania ini a pomotani tak su dobrosrdecnejsi ako namysleni severania majstri sveta ...ten moj muz asi nie je ani talian :sweat_smile:
24. únor 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na druhou stranu ruku na srdce, tak jako my sr na cizince divame ze nam"ukradaji" pracu, tak stejne se oni divaji na nas. A to je si myslim vsude, tak muzem bejt v klidu. Me akorat u cizincu stvali to, ze berou 2x vetsi plat a umi 2x vetsi hovno:slight_smile: Jsem prosre nechapala a mi kolegove rovnez:slight_smile: Ok mluvim o nadnarodni firme:slight_smile:
24. únor 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim, ze s tou pracou to tam nie je az tak" beru , neberu"...lebo oni robit kolkokrat ani nechcu za taky plat...a preto urcite roboty robia "cudzinci"
24. únor 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata, pocasie mame teda otrasne :angry: .... vetrisko studene, to som tu teda este nezazila.
@zucana drzim strasne palce, nech si najdes spriaznene duse a depka skoro prejde uvidis :wink:. Daj nam vediet ako sa dari :slight_smile:.

@4a Alic, nemozeme generalizovat robotnikov a nas, ktore sme si vybrali Italy na zivot a nasli sme si tu partnerov. Ja som na Slovensku pracovala s Ruskou, Chorvatkou, Polkou a boli to baby, ktore sa nikdy nestazovali na odmietavy pristup z nasej strany, dokonca boli velmi spokojne na Sk.

Zivotna uroven je tu urcite vyssia ako u nas, vyplyva to z rychleho hospodarskeho rastu v 50. a 60.tych rokoch. Mnohe rodiny su dobre zabezpecene, terajsia generacia ma oporu v rodicoch, ktori im zabezpecia urcity standard a byvanie (toto vidim u mnohych znamych). Otazkou je, ci nova generacia toto bude schopna zabezpecit tiez ..... moja odpoved znie nie.
25. únor 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany uplne suasim Aj podla mna nie Iba zeby zabezpeka rodicov dokazala pokryt Aj tuto generaciu Cize NAS... Bohuzial nie m su Ale stedri...

25. únor 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dakujem za drzanie palcov zatial hroza....
mi volali z roboty mam 10.3. nastupit a
pracovna doba: 8-12 potom prestavka a 14.30-16.30....ze si mozem vybrat poobedne tak alebo 17-19...
svokra ze mam dat malu do jasiel....
teraz ked je tam najviac chorych a do sukromnych by som ju musela dat lebo v septembri by nastupila normalne do statnych...
pracu mam 20 km od domu...cize denne 80 km co je za mesiac 1600km....
pridem domov dam jej papat uspim ju a letim naspat do roboty pridem o 17.30 najskor lebo 30 minut cesta....
takze tak....ze bez rpestavky nemozem robit (pritom pred tehu som tak robila) lebo aj druha je tehotna a by chcela to iste....schu ma proste vystvat....
25. únor 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana no to je sila!!!! teda nezavidim ti ani trosicka :unamused: a co na to hovori tvoj manzel? nedalo by sa nieco vybavit blizsie alebo odlozit ten nastup az na september ked pojde mala do st.jasiel? drzim palce!
25. únor 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 moj manzel chce aby som ostala doma ale momentalne si myslim,ze si to nemozme financne dovolit a firma je neoblomna...ziadny september nehrozi bud teraz a ten cas alebo ciao...
25. únor 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana a mala bude u svokry?
25. únor 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
este vobec neviem...svokra ju nechce strazit tak uvidim ci sa mi podari prehovorit ju aspon na 2 mesiace...
25. únor 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana a oplati sa ti to vobec??? tolko km prevozit, zaplatit sukromne jasle....tvoji rodicia nie su este na dochodku? zeby tvoja mamka skocila na chvilu k vam alebo aspon na leto niekoho zo slovenskej rodiny zorganizovat
25. únor 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 moja mamina ma 49 rokov :sweat_smile:
a neoplati jedine zeby svokra potiahla...uvidime dam pak vediet :wink:
25. únor 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana dufam, ze to nejak dobre vyriesite...aj ked mama je mama :wink: a malinka je este naozaj taky drobcek, ze ty by si bola nejlepsie riesenie pre nu...moja mala mala 18mesiacov ked som nastupila do prace, robila som na smeny a 12hod a tiez kolovala po rodine...ale maly uz bude mat 3 a som vdacna mojmu partnerovi, ze som nemusela riesit dilemu skoreho navratu do prace aj ked mne sa to uz tiez konci a zatial ziadna praca nie je vo vyhlade :frowning2:
25. únor 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@toscany Katrinko, cizince co jsem znala ja, tak meli jednou tak vetsi prijem nez by meli doma:slight_smile: To byli britove a holandani ci belgicani. Britove byli doooost mimo misu. A pak u amiku jsme meli ucetni rusku Elenu, zlatej to clovek. Tam to byli fer, plat jako US zamestnanec, tam se nerozlisovala narodnost, plat v USD vsichni stejnej po cely zemekouli. Joooo to byly doby:slight_smile:
26. únor 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: vyzerá to tak, že počasíčko v italy pekné slnečné a všetky sa túlate niekde von..
príjemný víkendík a jeho zvyšok teda
6. bře 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patatina83 ahoiky...ano ia som rodila v it a ai tak mi bonus dali u nas na sk...a poberam ai ten rodicovsky prispevok...len ten bonus si musis vybavit max do pol roka....stacil mi vybavit iba rodny list slovensky-sice s tm boli trosku opletacky,ale dalo sa....(prekladatel a pod)
6. bře 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajojky dievčata, chcem sa Vás spýtať neviete mi poradit neaky hotel , ubytovanie, apartmán blizkosti baziliky sv.Petra, vo vatikane ? ďakujem
8. bře 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a tie co poberate ten rodicovsky vy ste nepracovali v taliansku? lebo mne to zamietli lebo som tu pracovala....tak pre info ze ci sa mozem dozadovat teraz totiz uz nepoberam nic...
8. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana ahoj, tak ako si dopadla s tou pracou, nastupujes? ako ste vyriesili malu a pracovnu dobu?
8. bře 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 ahoj tak v pondelok nastupujem s tym,ze sa idem dozadovat 4 hodin lebo od 8-12 a potom sa vracat o 14.30 do 16.30 nemozem...svokra neochotna co ti budem....takze bud.tyzden dam vediet :wink:
8. bře 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oka78 ahoj ,,no tak to si mala stasie,,ze ti nerobili problemy.moja kamaratka rodila na SVK,a zije v IT a ked si neprevzala postu,kde jej prislo rozhodnutie o tom prispevku,tak jej to automaticky zastavili..lebo nebola prave na SVK...ja som tiez rodila u nas doma..a kde zijes v IT??
8. bře 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zucana drzim palce nech vyhadas :wink: ! tesim sa ked das vediet. pa pa
9. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimika4408 si mi to zobrala z úst, nech vyhádaš...
inak veď máš malé dieťa, mohli by ti vyjsť v ústrety, ..
9. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka :wink: ved vieme ako na nich...
9. bře 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte Italky. chce sa poradit, viete mi poradit nejake dobre miesto na dovolenku v ITA? mam 2 a 4 r. deti, hladam nieco nie moc masove, vsade same chvaly na Toskansko, co na to poviete? samozrejme myslim dovolnku pri mori. nevyhovuju nam velmi rusne miesta ako Bibione a pod.
9. bře 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal blízko bibione je caorle, je to oveľa tichšie mestečko ako bibione a navyse pekne. je vhodne na rodinnu dovolenku.
9. bře 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal uzasne je v toskansku - Versilia. bolo tam uplne krasne ale mali sme aj super hotel...trochu drahzi a aj plaz sukromna ale tiez sa dost plati...
alebo Lido di Grado pri Benatkach....
9. bře 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem. o tom Caorle som uz pocula.
9. bře 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
na toskánsko je tu odborníčka toscany...
mne sa napr. páčila sicília, sardnínia, ale tiež pecka je costiera amalfitana...juuuj už sa teším na leto, čo vymyslíme
9. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bocmanka tak Sicilia a sardinia sa so severom nedaju porovnavat Ale
@petal asi zaujima nieco blizko...
9. bře 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek