• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@marusik ahoj, ja som pred rokmi pre dceru kupila knizku Taliancina pre deti http://www.martinus.sk/?uItem=8816....tu je sice uz vypredana ale je nieco nove Taliansko-slovensky obrazkovy slovnik pre deti http://www.martinus.sk/?uItem=11901. tak si to pozri :wink:
15. čer 2011 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všichni, prosím o typy na výlety po Itálii - Lignano?
Letos jedeme poprvé k moři, jsme mladý lidi ještě bez dětí. a potřebovala bych poradit nějaké dobré výlety co stojí za to. Jedeme vlastním autem,takže doprava není problém. Předem Vám moc děkuji za podané informace Adéla

16. čer 2011 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@adellinka Ahoj. No v Taliansku je super, aj my chodíme každý rok autom do Bibione, tam odporúčam hotel Bibione Palace Suite hotel a dá sa ísť pozrieť aj do Lignana a Lido di Jesolo, tie mestá nie sú veľmi ďaleko. Výlety? Tak to neviem konkrétne, už len tá atmosféra v meste na promenáde je zážitok, veľa ľudí, samé reštaurácie, super zmrzlina, obchody...my tam skôr chodíme po obchodoch a zľavy sú tam od júla do septembra a to sa oplatí. :wink: však si niečo vygoogli, podľa toho, čo ťa konkrétne zaujíma. :wink: pa
16. čer 2011 v 08:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte neviete mi dat nejaky tip na dovolenku v itl. chceli by sme letecky, AI, nejaky rodinny hotel dakujem
16. čer 2011 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ketrinka29: děkuji za typy, no mi přímo jedeme do města Lignano do kempu pod stany. no jsem na to velmi zvědavá,už se nemuzu dockat :slight_smile:
18. čer 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby...je tu niektora co zije na lago di garda...?presnejsie pri verone...?
21. čer 2011 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky co zijete v Italii. Mozna uz se to k nejake z vas dostalo mozna jeste ne. Je to hlavne pro ty co mate facebook ,mame udelanou skupinu holky z CR a SK zijici v Italii a je nas tam uz 1162 holek. Delaji se i srazy s holkama podle toho kde bydli, bavime se o vsem moznem, o vychove deti, o vereni, letenkach, praci, cestovani, mame tak aji obchod s ceskym a slovenkym jidlem. Jsou tam holky po cele Italii i na Sicilii tak kdyby nekdo chtel, tak si me najdete na Facebooku pod Sandra Postlova a ja vas pridam do te skupiny. Urcite nebudete litovat a najdete treba nove kamaradky :wink:
9. črc 2011 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
vy uz agitujete i tady??? :grinning:
10. črc 2011 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
my jsme vsude :wink:
10. črc 2011 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, prosím o radu, jak se jmenuje italsky taková ta ozboba - mašle na dveře, která se dává když se narodí miminko?
Zapomněli jsme to koupit, tak se pokusím o samovýrobu, ale potřebuju nějakou inspiraci :grinning:
Předem díky
24. črc 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Fiocco per neonato. Ja som si vyrobila sama - tortova forma, poprepichovala som ju a cez dierky som prevliekla obycajne papierove stuzky. http://www.youtube.com/watch?v=_0IAqLTB1-M.
Predavaju to niekedy aj v kvetinarstvach,ale su dost drahe aspon u nas stoja okolo 20-30 euro :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Teraz cakas babatko? Mne sa narodil maly pred dvoma mesiacmi.....tak stastny porod a aj ked nenajdes fiocco, netrap sa ved to su nepodstatne veci.
24. črc 2011 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Dekuji :dizzy_face:
My jsme v CR, takze ani bych to nikde nesehnala a kdyz jsem byli v IT, tak jsme na to zapomneli :frowning2:
Za 2 mesice rodim, tak uz nevim co roupama :grinning:
24. črc 2011 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievčatá, môžem sa k vám pridať? Žijeme tiež v Taliansku, Sudtirol-Brixen. Máme dcérku, 21 mesiacov, ak sa tu nájde nejaká mamička aj z tohto regiónu, budem sa tešiť :slight_smile:
sany6444 ako sa môžem pripojiť na tú stránku na fb?
26. črc 2011 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@kathrin11 katrin pozri IP :dizzy_face:
26. črc 2011 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute kočky,staré aj "nové",vidím,že všetky LETOujete,my sme už druhý týždeň na sicílii,a podľa leta na slovensku tu zrejme ostaneme do konca leta..som znovu-unesená sicíliou po rokoch,ale teraz,s tromi deťmi je to celkom iné..in piú po rokoch vidieť starých priateľov,juj milujem toto miesto,pekné leto všetkým
26. črc 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@bocmanka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som tiez v calabrii a uzivame si slnko a more :wink: ale menila by som za siciliu urcite :slight_smile: ta je nadhernaaaaaaaa. my sa budeme vracat az 29.8. domov. tak si uzivajte!!!
3. srp 2011 ve 23:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
wwww.italky.it
5. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj Maminky, je tu niektora z vas z mesta Piacenza?
30. srp 2011 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminy ako sa mate??ako rozpravate s detickami ja vylucne po slovensky,,stane sa ,ze aj po taliansky ked sme niekde von a su tam znami tak mu poviem aj po taliansky,,ale niekde som citala,,ze matka by mala rozpravat s dietatom len jeden jazyk....a co vy??my mame 13 mesiacov a zatial povie len mama ,tata ,brm brm teda auto :wink: pekny den....
8. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 AHOJ aj ja rozpravam s malymi, len slovensky,ked sme vonku, alebo je tu navsteva tak taliansky, budu mat rok a zatial nerozpravaju niekedy mama papa. Pustas malemu aj nejake slovenske rozpravky? ja obcas, lebo telka ich zatial velmi nebavi akurat tak teletubbies :grinning:
kde si?
baby chcela som sa spytat, co mozem malej kupit na kasel ma taky hnusny prieduskovy((( mate nieco osvedcene? dakujem
9. zář 2011 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrikaa1 ahoj vidim,ze si z Rima,ja byvam na Sardinii...bola som v Rime uz asi 10 krat milujem ho...ako dlho tam byvas??nie nepustam slovenske zatial,,tiez ho moc nebavia pustam mu obcas na sky rozpravky pre najmensich ale pozera len chvilu viac je zaujity ked davaju pipi dlhnu pancuchu :slight_smile: :slight_smile: akurat mi vcera vravela kamoska ,ze ona dava detom od roka kvapky fluormil ty ich davas tiez??no musim sa opytat pediatricky...a co inak na slovensko chodis ci teraz nie ked mas deti male ??ja chodim casto...aj teraz sa chystam v oktobri....na ten kasel ti nepoviem,lebo Samko este chory nebol ani raz ,ale napisala som kamoske,,ked mi odpise dam ti vediet...ahoj
9. zář 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte zienky :slight_smile:
@patatina83 my tiez rozpravame ja po slovensky,manzel po taliansky,decka rozumeju bez problemov. Rozpravaju zatial mama,papa,brm brm-cize medzinarodne :grinning: V tal. spolocnosti tiez obcas prejdem do talianciny aby sa nepovedalo :slight_smile: @petrikaa1 - na kasel ti tiez neviem pomoct, dufam,ze to malej uz prechadza

Pekny vecer :slight_smile:
12. zář 2011 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@tinkywinky tak u nas uz se zacinaji dva jazyky projevovat :slight_smile: A to oba zaroven... na otazku, kam chces jit, odpoved nekdy "la", nekdy "tam" :grinning: A nezalezi ani na tom, kdo se pta :grinning: Jinak taky rozumi vsechno... obcas se potutelne smeje, i kdyz o nem mluvime s manzelem anglicky...takze rozumi asi i anglicky :slight_smile:
13. zář 2011 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna To musi byt zabava :grinning: Maly teda bude trojjazycnik :slight_smile: Ja som zvedava,ci nasi nebudu preferovat len jeden,alebo ako sa z toho vymotaju :sweat_smile: Niekedy je to riadny gulas,ked im obaja nieco vravime a kazdy po svojom :grinning: ale deti nevnimaju rozdiel vobec.
13. zář 2011 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@tinkywinky moja kamartka ma 3 rocneho synceka a ten rozprava perfektne obidve reci.... :wink: baby vy davate detom fluormil??lebo my nie pediatricka mi povedala,,ze ona je proti...a zase kamoskina jej to predpisala....
14. zář 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 my davali fluormil jen na zacatku, kdyz nam to doktorka doporucila...pak jsem chvili brala fluor ja, kdyz jsem jeste kojila, doktorka rekla, ze to staci...pak jsem to zacala flakat, taky jsem prestala kojit, ale malymu jsme uz pak fluor nedavali. Nas znamy zubar nam ale rikal, ze bychom ho davat meli... a proc tvoje doktorka rekla, ze je proti?

@tinkywinky uvidime, uvidime :slight_smile: teorie rika, ze anglictina by mela byt jen pasivni, protoze ji nepouzivame na nej...ale zaklad by snad mit mel...jsem sama zvedava...ale je to sranda, jak uz tak maly prcek perfektne rozumi obema jazykum...do toho jeste par znaku a o zabavu je postarano :grinning:
14. zář 2011 v 15:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@yellowbanna povedala proste ze ona s tym moc nesuhlasi ako aj davat kase na veceru,obsahuju same cukre atd.takze ja som ich malemu moc nedavala iba obcas ked bol mesni davam zeleninovu veceru alebo cestoviny alebo rizota s tym veru suhlasim vela talianskych deti je obeznich,to urcite vies aj ty..no a s tym fluorom som sa docitala ,ze vacsinou deti ktore malo jedia a tym padom neprimaju vela vitaminov,tak sa im to predpisuje,aj kamoskina mala malo jedla,neviem na taliasnkyc forach tiez boli dost prosti maminy,,ale kazda doktorka je ina to vieme,,jedna povie tak a druha inak...je to vec nazoru a potom kazda mama si spravi po svojom nie?? :wink: mame skoro rovnako stareho chlapceka vidim tvoj je o nieco strarsi,kedy zacal chodit Samko sa este sam boji ...
14. zář 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 no uz sa tesim az to vypukne :slight_smile: to sa ale asi potom uz nezastavia :grinning:
@yellowbanna veru,o zabavu nie je nudza :slight_smile: A ty robis s Antoniom znakovanie? Aky mas z toho pocit? Ja som sa o tom dopocula nedavno a zatial zbieram informacie :slight_smile:
14. zář 2011 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@patatina83 ja Tonikovi kase davala na veceri, ale je fakt ze on je takova podvyziva :grinning: Vozila jsem si ale z domu bez cukru.
Chodit uplne sam zacal az ted na konci srpna. Pres leto chodil za ruku, obcas se pustil, udelal dva kroky, ale tim to haslo. Az po navratu z dovolene se jednoho dne probudil a zacal chodit po byte :grinning: On zacal se vsim dost pozdeji, pocinaje otacenim na brisko a od toho se vsechno odvijelo. On je narozeny o 5 tydnu driv, tak si daval na cas. My ho nikdy do niceho nehnali, ani jsme ho nevodili za ruce (to az ted, ale to uz stal spolehlive sam a drzel se jen za prst pro balanc, nikdy za nama nevlal:slight_smile: ) Takze si chozeni uzivame az ted :slight_smile:

@tinkywinky no, ja zacala prakticky od narozeni, ale nemuzu rict, ze bych byla nejak dusledna. Samozrejme dlouho se nedelo nic. Pak zacal Tonik na znaky reagovat, ale sam jeste nic. Poprve neco zaznakoval sam az tak ve 14 mesicich. Musela jsem mu parkrat vest ruce a pak pripominat, to kdyz jsem vedela, ze ten znak umi, jen je liny ho pouzit. Kdyz po necem vykrikoval, ja mu jen rekla a jak se to rika hezky a on zaznakoval 'prosim', 'jeste' 'mliko' nebo co se zrovna hodilo. Ted uz staci novy znak ukazat treba jen jednou dvakrat a zacne ho pouzivat sam. Nedavno me prekvapil v obchode. Ja mu uz dlouho znakovala 'jablicko', protoze je to jeho nejoblibenejsi ovoce. On porad nic. Pres leto jsme o jabkach nemluvili, bylo jine ovoce. Minuly tyden jsme ale sli na nakup a ja se ho ptam (bez znaku): chces i jablicka? A on hned znak pro jabko a kyve hlavou :sweat_smile: Takze, jo - funguje to :grinning:
14. zář 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@yellowbanna no my budeme mat 14 mesiacov za dva tyzdne vari sa pusti uz aj on sam,,vyzera to tak ze kazdu chvilu pockame :wink:
14. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek