• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte talianky :slight_smile: ,je tu niekto z Trentino-Alto adige,Bolzano?
20. únor 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, akurat hladam niekoho z tejto oblasti. My sme sa tu prisťahovali len pre 3-mi týždňami. Akurát riešim, že či si mám dať Dr. tu v Taliansku. Teda hlavne gynekológa. Aké máš skúsenosti, lebo som počula už hocičo.
21. únor 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lienkapp ahoj,tak predsa niekto :slight_smile: a prestahovali ste sa do Bolzana? ja mam skusenosti dobre :slight_smile: ...mam vynikajuceho gynekologa,ale je sukromny.cele prve tehu ma sledoval on a bola som nadmieru spokojna-az na financie :sweat_smile: ...rodila som v nemocnici v Bolzane a neviem si to tam vynachvalit,personal,sluzby,prostredie...maximalna spokojnost... teraz cakame druheho drobceka a kedze som toto tehu chcela usetrit,prve mesiace som chodila do poradne v nemocnici a to teda nikomu neodporucam,bolo to katastrofalne... :confused: ,tak som sa teda v 6.mesiaci tehu vratila k svojmu sukromnemu gynek...
a o akych skusenostiach si pocula ty?
21. únor 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No že je tu dosť katastrofálna starostlivosť. Ale, že vraj záleží aj od toho, v ktorej časti talianska si. My bývame v Sterzingu. Akurát sa rozhodujem, že ak otehotniem, tak by som radšej chodila na SK do poradne aj rodila asi tam. Vieš ja neviem skoro vôbec jazyk, takže by musel manžel chodiť všade so mnou a to tiež nemože. Tiež som počula, že materská je tu 6 mesiacov (tak ako na SK), ale u nás potom dostavaš do 3 rokov ten rodičovský príspevok a tu nie, tak isto to pôrodné, atď. Ja si zatiaľ platím všetko na SK. Nemám tu robotu a neviem či to je pravda, ale aby si dostala matersku tu v Taliansku, tak musíš aspoň rok byť zamestnaná. Budem rada, keď mi napíšeš, ako to vlastne je. A odkiaľ zo SK si? My z Tatier.
22. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lienkapp :slight_smile: aj ja som z Tatier..z kezmarku.co sa tyka zdravotnictva,tak so Slovenskom nemam skusenosti...je pravda,ze tu v Taliansku zalezi v ktorej oblasti zijes a myslim,ze tu v Tirolsku je na dost vysokej urovni :wink: co sa tyka materskej,tak tu je 5mesiacov povinna materska,a potom este dalsich 6 mesiacov fakoltativna materska,cize 11mesiacov...rodicovske pridavky ti potom zapocitavaju ku vyplate...ak ale niesi zamestnana tak sa ta netyka ziadna materska,ale pri narodeni dietata dostanes jednorazovy prispevok,co je okolo 1500eur.,a okrem toho mozes poberat matersku a aj rodicovsky prispevok na slovensku :wink: takze ked pride ten stastny den,tak by som vsetko vybavila aj tu aj na SK...hadam som trosku pomohla :slight_smile:
22. únor 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Joj dakujem ti veľmi pekne. Takže myslíš, že by som to mohla urobiť tak, že by som chodila do poradne na SK a potom by som mohla porodiť tu? Ja mám kartičku poistenca EU, oni to tu akceptujú?
23. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti ano mas pravdu na severe Talianska je uroven zdravotnictva v pohode. Ja som sice z Friuli V.G., Ale aj u nas som bola spokojna. A mm je z Trenta , takze viem aka je tam situacia.
Zaujala ma tvoja info, ze mozem poberat rodicovsky prispevok na SK? Aj ked mam rezidenciu tu v Italy?
Ak mi mozes podat blizsie info, lebo vidim ze ty uz mas skusenosti.. vdaka
23. únor 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@violoncielka ahoj, aj ja som vo friuli, kde si presne?
23. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuliatko_tn pordenone a ty?
23. únor 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som par km od Palmanovy
23. únor 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,
nasla som tu tuto zaujimavu temu no precitat ju celu je nad moje sily... :slight_smile: chcela by som vas poprosit o radu.
s manzelom sa v lete chystame na dovolenku do talianska. Pred 2 rokmi sme boli v casti Rimini. Bolo pekne, ale tentokrat by som chcela "vymenit more" :dizzy_face: uvazujem o casti bud liguria alebo toskansko. Toscanu je moj sen vidiet tak preto tam, a nie je odtial daleko ani do florencie, pisy... taktiez by som velmi chcela navstivit aj mesto Voltera.
Mohli by ste mi poradit nejake konkretne miesto pri plazi, ci uz v toskansku alebo ligurii, miesto ktore je krasne, ma uzasnu plaz (nie preplnenu taku ze slnecnik na slnecniku) a k tomu nejaky dobry hotel? Nehladam najlacnejsi, ale ani zas najdrahsi, nejaky ten "middle" :sunglasses:
a este jedna otazka... ked si dam do google obrazky z toskanska, vyhodi mi plno takych, kde su polia alebo nejake vinice zlatistej farby, s tymi typickymi stromami, vysokymi a uzkymi :slight_smile: v ktorom obdobi to ma vsetko taku zlatistu farbu... asi to bude okolo žatvy? kedy to asi bude, okolo akeho datumu?
DAKUJEM ZA KAZDU ODPOVED! :slight_smile:
23. únor 2012 v 17:28  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@violoncielka mne na sk povedali ze rodicovsky prispevok poberat nemozem, ked mam trvaly v it.
23. únor 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lienkapp ahoj neviem ci akceptuju eu karticku,ale zda sa mi,ze ta je len na urgentne pripady a porod k nim akosi nepatri...asi by si potom musela cosi platit!a to by sa ti chcelo chodit kazdych 5 tyzdnov na Sk do poradne? :astonished: a urcite si vybav trvaly pobyt tu v it.,bez toho sa nepohnes :slight_smile:
24. únor 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@violoncielka ahoj,mam osobnu skusenost,kedze uz treti rok poberam rodicovsky prispevok na slovensku!ja mam trvaly pobyt aj tu aj na Sk... :slight_smile:
24. únor 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti no my tu budeme asi len 2-3 roky a potom sa sťahujeme späť. Dá sa vybaviť trvalý pobyt aj keď sme tu len v podnájme? Aké výhody ba to pre mňa malo? Ty poberáš rodičovský zo SK a tu v Taliansku nič? za celé 3 roky? alebo chodíš tu do roboty?
24. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti to sa da 2 trvale pobyty? :confused:
24. únor 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti ahoj precitala som si tvoje prispevky o prispevkoch pri narodeni deti a rodicovskych zo sk,ja zijem nedaleko milana,teraz budem mat v maji moje prve babo atiez sa zaujimam o tie prispevky,ako to vlastne je ja mam trvaly pobyt tu v it aj obcianstvo a na sk mam este trvaly pobyt u rodicov myslis ze mam narok na tie prispevky hlavne ten pri narodeni dietata a ten rodicovsky,,,,podotykam ze mala bude mat talianske obcianstvo kedze figyurujeme obaja taliansky obcania,stym ze ja mam aj slovenske ale neviem ako to mam pri porode uviezt...aby to mala mala aj v papieroch.pisala si ze tu dvaju nejaky prispevok 1500e som sa bola informovat na urade anic tu nedava stat tak neviem.... :slight_smile: ja matersku mam tych 5 mesiacov....diky za odpoved
8. bře 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,neviete mi niekto poradit ako by som ´tu vtaliansku predala vecičky ? nieje nejaka taka stranka ako modry konik ,nejaky bazar a tak...neviem si to na nete nejak najst :unamused:
11. bře 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neviete aky je cennik posielania baličkov na dobierku z talianska na sk?
11. bře 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska22200 ahoj daj si do google ebay annunci a cose per infanzia,bambini :slight_smile:
21. bře 2012 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je taky nekdo z Mantovy a okoli?
6. dub 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj nekdo z Imoly? :slight_smile:
17. črc 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 ahoooj... Lucka P. z Piumazza mi dala na Tebe kontakt - tak doufám že se nezlobíííš :slight_smile: já jsem slovenka žijící ve Vignole :slight_smile: a taky tehulkuju :slight_smile:
20. srp 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti já žiju ve vignole... a čekám miminko... jenže jsem tady v itálii nepracovala, nemám tu rezidenci... když se miminko narodí, bude mít narok na pojištení? když tatínek tady pracuje?
20. srp 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shpirti písala si, že pri narodení maju rodičia nárok na ten jednorazový príspevok... a ked ho dostaneš na svk, tak môžeš aj tu??? :-O ja tu nepracujem, priatel áno... môže tu on poberať matersku??? lebo ja ju budem dostávať z svk...
20. srp 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifka17 ahoj, odpovim zatim ja na jednu z tvych otazek - tady je nejak mrtvo :sweat_smile: Ja tu taky nepracuju, ale jsem i s klukama pojistena pres manzela. Jsme sice v Lombardii, ale tohle by podle me melo byt podobne v cele It. Mame vsichni regionalni zdravotni karticku, ktera je zaroven i kartou Evropskeho zdravotniho pojisteni. Kluci ji oba dostali automaticky po narozeni a zaregistrovani na annagrafe.
Ale ted jsem si tvuj prispevek precetla znova - promin, jeste je brzo rano :grinning: - a koukam, ze nejste manzele a nemas tu rezidenci. Muzu se zeptat, jak to, ze tu nemas rezidenci, kdyz tu zijes? Nevim, jestli to pak pri narozeni mimca nebude trochu problem. Zas tak moc do toho nevidim, ale asi bych si ji nejdriv vyridila pro sebe. Mimi pak stejne budete muset nekde prihlasit...kde budes rodit?
21. srp 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna jeeee.. dekuju moooc :slight_smile: no bola som dnes na commune... ja tu získam rezidenciu až vtedy, ked preukážem, že som tu poistená... a takisto predložím výplatnú pásku priatela, aby sme preukázali, že sme tu finančne zabezpečení... čo si týka maličkej, tak ona nebude mať problém žiadny... ked porodím na slovensku, prídem sem s preloženým a úradne overeným rodným listom, vybavím jej codice fiscale + tessera sanitaria, a rezidenciu získa automaticky, lebo jej otec tu má rezidenciu tiež... lenže... so mnou bude problém :frowning2: ako tu získam poistenie??? poradili mi, nech sa opýtam nejakej komerčenej poisťovne tu v IT, či by ma poistili... ved ja by som si to zdravotné poistenie kludne sama hradila (ak by to samozrejme neboli strašnéééé pálky) ale neviem, kde sa mám na toto informovať :frowning2:
21. srp 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifka17 vidis, to je zajimave, ja si nejdriv ze vseho vyrizovala rezidenci a az pak me pojistili, ale to bylo asi tim, ze jsem vdana a pak to slo vsechno automaticky pres manzela...ja jsem sem prisla z Irska, uz vdana (manzel je Ital) a jelikoz jsem hned vzapeti, cca za tri tydny (predcasne) porodila, cely porod apod se jeste platil z meho irskeho pojisteni. Vsak to taky byly dost zmatky...
Pochopila jsem to spravne, ze pritel neni Ital, ale pracuje tady? A ty jsi tu s nim, ale rodit budes na Slovensku?
S tim komercnim pojistenim - zkus se mrknout na internetu na nejake pojistovny a vznes dotazy, co ti v tvem konkretnim pripade muzou nabidnout...
21. srp 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf tie papierovačky su najhoršia vec zo života vzahraniči :stuck_out_tongue_closed_eyes: ešteže môjho manžela to ako tak bavi :sweat_smile: je tu fakt dost mrtvo je to velka škoda :frowning2: lebo vidim že italiek je tu dost,tak neviem včom to vezí hm :confused: ja mam dost zaujem si kupovat cez bazar veci,ked vidim tu veci na bazare je mi to neskutočne luto že si tu nemožem nakupit pre deti :frowning2: :frowning2: :frowning2: ak by mal niekto zaujem predavat veci podetoch tak mi prosim napište rada kupim :wink:
21. srp 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska22200 tak to tady zase ozivime! :sweat_smile: Vidim, ze mas chlapecka jen o malo starsiho nez ja... V kterem regionu bydlis? Ja jsem kousek od Milana. Veci po detech na prodej zatim nemam, ted je momentalne "recyklujeme" :grinning:
21. srp 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek