• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
@yellowbanna no pozerala som že ešte veci sama potrebuješ kedže Tommaso ešte maličky :wink: jooj ja žijem daleko od Milana,nedaleko rakuska,prenejšie v dedinke antholz :wink: ooooch ja strašne zbožnujem Milano a nakupovat sa tam da donemoty,čo viem aj niekde lacno...vMilane mam kamaratku,nedavno sa prave vydala....kym som nemala deti som ju chodila tam naštevovat :wink:
21. srp 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska22200 tak to ti asi nebudu rikat, ze na poradnych nakupech jsem v Milane nikdy nebyla...jo holt jsem se sem prestehovala uz pozde a hlidani neni :sweat_smile:
31. srp 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@franziska2010 ahoj franziska.uz to nevybavis.ja som to stihla v decembri posledny den a od januara 2010 to zrusili...tak ta nepotesim.a kde si v it...akak chces najdes ma aj na fb ota oravcova a mozeme pokecat lebo sem chodim malo.papa
9. říj 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak po dlouheeee dobe se tady zase hlasim....myslela jsem ze to tady uz vubec nejde.ale vidim ze jeste jo.. :wink:
odkud jste z italie..jestli treba nejsme nekde v blizkosti :slight_smile: a vite o nasi skupine na fc kde jsou cesky a slovenky? je nas tam uz pres 2000 holek po cele italii
15. říj 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je niekto aj z Janova ako ja?
15. říj 2012 ve 22:50  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim hlavne yellowbannu, na kterou si pamatuji. Chodila jsem sem pred asi dvema lety, potom jsem se sem vubec nedostala, protoze jsem si dodelavala skolu v Cr, nemal jsem cas, do toho deti atd. Az ted jsem se sem zase vratila, protoze je mi lito, ze nemuzu nekdy sdilet nektere veci, ktere se tykaji holek zijicich v Ita. Taky je mi lito, ze tu je casto mrtvo (uz tenkrat, kdyz jsem tu byla naposledy), ale jeslti se vsechny chovaji jako ja:frowning2:.... neni se cemu divit. Tak treba se to tu podari zase trosku ozivit? :slight_smile:
18. říj 2012 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia juu, ahooooj! :slight_smile: ja si na tebe taky pamatuju! Ale tenkrat tvoje profilovka koncila dvojcatama! :grinning: Gratuluju k chlapeckovi (uz teda miminku odrostlejsimu). Koneckoncu i nas je o jednoho vic :slight_smile: Tak to tu zkusime ozivit, jak rikas...jen jestli ale vsechny zensky nejsou uz jen v te slavne FB skupine :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2012 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj zellowbanna! No bezva, ty jsi rychla! Moc gratuluji k dalsimu miminku, jak se jmenuje? Prvni je Tonicek, ze? My uz mame ty ctyri a snad to tak zustane :slight_smile: aspon prozatim, kdyz clovek vidi, co se tu deje, riuzna ta opatreni anticrisi apod., ale to uz jsem strasne sklouzla k politice a to radeji neeeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes: to prenechme chlapikum v barech!
Jo, jinak na FB zatim nejsem, ale nevim nevim, zda se tam nezapsat... TAK zatim tu budeme minimalne dve :slight_smile:
18. říj 2012 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, ja jsem ale blbka! Ted jsem videla na tvem profili, ze mas chlapecka, promin.
18. říj 2012 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia vidim, ze se tu zdrzujes taky jen v "nekrestanskych" hodinach :grinning: My jsme momentalne v CR, ale uz v pondeli se vracime. Po mesici. To bude zase pecka mezi oci...nez si znovu zvyknu...
A ty jsi dost dobra, ze jsi ke ctyrem detem jeste zvladla dodela skolu...klobouk dolu...co to bylo za skolu, jestli se muzu zeptat?
19. říj 2012 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna s temi "nekrestanskymi" hodinami jsi to skvele vystihla :slight_smile: Pres den se to neda. Mrkla jsem na fotky deticek, kluci jsou moc roztomili. Jak Tonicek prijal bratricka? A jak vse zvladas ty? Jak jsi byla spokojena s porodnici (rodila jsi tu v Ita?)?
Jej, jsi v Cr. Letela jsi tentokrat? Ani jsem se nedivala, jestli jsou lety do Brna i pres zimu. Loni si pamatuji, ze je zrusili, a obnovili zase na jare. Ale stejne bych asi sama se 4 ten let zatim nedala. Az tak za rok nejdriv. Letos na Vanoce jedeme k nasim (po 4 letech), a to autem. A jinak je citit z tveho prispevku, ze jsi jeste nemuzes moc zvyknout na Ita? Mne se nekdy stava, ze kdyz mam jet, tak se skoro nechce odjet do Cr, mozna ta cesta, prechod z jedne situace do druhe, a pak se mi zase nechce vracet do Ita :confounded:
Jinak ta skola bylo magisterske studium francouzstiny na FF MU v Brne, mela jsem to uz i prerusene, a strasne jsem si to prala dodelat, pak prisla dvojcata a pak jeste Nico, a uz jsem ztracela nadeji. Bez pomoci hlavne rodicu, a musim i uznat pomoc tchanu, bych to nedala.
19. říj 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taleia ahoj, promin, nejak mi tenhle prispevek unikl, ctu to az ted... Tonik je uzasny, k Tomovi se chova skvele, ze zacatku se s tim trochu pral - nelibilo se mu, kdyz plakal, trochu to daval neprimo "sezrat" nam, ale k miminku se vzdycky mel hezky. A ted cim dal tim vic. Tom Tonika porad sleduje, smeje se na nej, Tonda mu dela opicky, pusinkuje ho, dava mu dudlik, vola me, kdyz breci...je to fajn. Moje zvladani uz je horsi :sweat_smile: Tom je pomerne vyrazny nespavec, pres den spi jen po pul hod max, pokud si teda nelehnu s nim, jenze to uz se dvema detma tak lehko nejde. V noci se budi co dve hodiny :unamused: Obcas mirne padam na usta...
Do CR jsme leteli, i predtim do Kalabrie v lete, ale pokazde letel nekdo se mnou. S Tonikem jsem litavala sama, ale se dvema si netroufam, Toma musim mit porad v naruci a pak nemam volne ruce na Tondu - podat jidlo piti v letadle, vyslect ho apod., neumim si to moc predstavit. Az budou vetsi tak snad. A ty uvazujes, ze bys sama letela se ctyrma, ty jo! :slight_smile: Ryanair uz lety zase prerusil, v zime neletaji, i kdyz to moc nechapu - Brno-Milan nejsou podle me zrovna sezonni lety, letadlo je vzdy plne maminek s detmi, co ziji v Italii, ale i Italu, co pracuji v CR, zadni turisti...

Mas pravdu, v Ita si zvyknout nemuzu...nebo teda spis na misto, kde zijeme. Ale to je holt nestastna lokace, nelibi se tu ani manzelovi. Sli jsme sem jen proto, ze on se vracel do prace v Milane a tady bydlely dve jeho sestrenice. Ja uz byla tehotna, tak se nam hodilo, ze uz tu nekoho zname. Ted ale chceme pryc a nejradsi bysme do CR. Vazne to ale na praci pro manzela....snad neco vyjde.

S tim studiem jsi fakt dobra. Mimochodem, ja na MU studovala anglictinu a pedagogiku :wink:
28. říj 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @yellowbanna. Promin za to, ze odpovidam az ted, jsem strasna :unamused: To je dobre, ze Tonik je na bratricka hodny, moje deti se taky k sobe docela hezky chovaji. Jak kdy.
Letos na Vanoce jedeme do Cr, po 4 letech, super! Jedeme autem. Skoda, ze ta letadla uz neletaji, tak zas az na jare. No zatim bych to sama nezvladla se vsemi detmi.
To je mi lito, ze se ti tam, kde zijes moc nelibi, ja vim, neni to jednoduche zapadnout. Pro vas je to narocnejsi v tom, ze tvuj manzel je z Kalabrie, tak tu nemate ani poradne zazemi jeho rodiny. Ja tu tchany mam, nastesti. Predtim jsme bydleli v Aoste, ale hlavne kvuli tomuto jsme se prestehovali, kdyz byla moznost. Jsou kvuli tomu zas jine problemy, ale fakt je, ze mi aspon pohlidaji, kdyz neco.
My ted celkem s muzem mame problemy, jsem z toho spatna, protoze tu nemam nikoho, s kym bych to resila. Se sestrami pres mail ci sms, a tim to hase. Takze tak nejak jdeme dale... Nekdy si rikam, ze bych rada do prace, ale s tolika detmi nevim nevim. Nemas nahodou nejake info nebo odkaz na nekoho, kdo by me mohl poradit ohledne nejakeho OSVC tu v Ita nebo treba i v Cr? Rikam si, kdybych nejak oprasila tu franinu, mozna i ita...
Jak se divas ty sama na moznost najit si po materske praci? Me odradilo uznavani diplomu z vejsky, strasne papirovani, a drahe. Tak jsem z toho takova nesva.
Zatim te moc zdravim.
14. lis 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky @yellowbanna Cau Ivi :wink:
Neni tady nejaka (novopecena) maminka z Bologne a okoli? :slight_smile:
3. únor 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 ahoj Dari, tady je to obecne dost mrtvy :wink:
3. únor 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna jojo, koukam :slight_smile: Ja jsem dala otazku do fora a jedna holka mi tam odepsala,at napisu sem.. Tady jsme se vlastne poprve potkaly,ne? :slight_smile: No tak jsem to zkusila,ale je mi jasny,ze nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
3. únor 2013 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 ahoj ja jsem z Ravenny to je od bologne tak 40 minut...
8. únor 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna

nechapu co mas proti fc a te slavne skupine jak rikas..jeste jsi tam nebyla tak nesud...tam to aspon zije radime si nevzajem a navic vzdy si kazda najde kamaradku nekde pobliz kde zije...jsem radsi za tu skupinu jak tady....kde je tu mrtvo :slight_smile:
8. únor 2013 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sany6444 ale byla :wink: A stacilo mi to. Neni v me moci mit 2000 kamaradek :slight_smile: Ty sve ve svem okoli i ty "virtualnejsi" jsem nasla i tak a bohate mi staci. O rady a pokec nouzi nemam. Ale je hezke vedet, ze nekomu lezi na srdci i me lonske prispevky v tehle jinak mrtve skupine :wink: Hezky vikend!
8. únor 2013 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ok .....
9. únor 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sany6444 No prave :slight_smile: JA jsem hledala nekoho bliz, na nejake spolecne prochazky s miminkem :slight_smile: A jak mas stare ditko?
9. únor 2013 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
za mesic ma muj maly 2 roky. jinak vis ze u nas ve skupine jsou holky z bologne je jich tam par. :wink:
11. únor 2013 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sany6444 Nerejpu, jen se ptam - co ma delat clovek, ktery neni na FB a z nejruznejsich duvodu na nem byt nechce??? :wink:
Od toho jsou treba i fora jako tohle, ne? Nebo ma proste smulu? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kazda mame jinaci nazor me ta skupina hodne pomohla...nemela jsem tady zadnou kamaradku vice jak rok..jsem se dela porad jen doma protoze krom pritelove rodiny jsem tady nemela nikoho...pak jsem narazila na tuhle skupinu...je jasne ze si nepises porad se vsema holkama..ale nasla jsem si holky nejen v okoli a nebo primo ze stejneho mesta jako ja ale i na druhe strane italie...a staly jsme se kamaradkama,..navic se porada co pul roku sraz nas vsech a kdo muze a chce dorazi...a tak to pak neni jen virtualni kamaradstvi...a kdyz ti to nevyjde tady v italii tak se sejdeme s holkama treba kazdy rok na vanoce protoze vetsina jede domu..a muzou prijit i manzele..spise tady je to takove (aspon pro me) mrtve...nebudu nikomu vnucovat muj nazor a ani vyvracet..ja jsem tam spokojena..jak rikam skupina mi hodne pomohla...a taky se nechci bavit kazdy den je o detich ale o zivote...rada se dozvim co holky vari na obed chytnu inspiraci necemu novemu se naucim..a to nemluvim ohledne vsech urednich veci atd... holt hodne diskuzi jako konik a nebo emimino zaniklo..ne uplne ale vice lidi zije fc..je to rychlejsi ..kdyz se ti tady libi bud si ...ja si taky jinak pisu na emiminu v ruznych skupinach :wink:
17. únor 2013 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky dlho som tu nebola. Mám na Vás otázku čakám druhé mimi a som veľmi šťastná lebo mám 2,5 ročného chlapčeka a teraz som skoro v 5 mesiaci a je to dievčatko tak sa veľmi tešíme. Prvé som rodila na SVK a som si vybavila aj rodičovský príspevok kedže v ita som nepoberala nič a na SVK som bola viac než v ita. Druhé by som chcela tiež rodiť doma , viete mi povedať ako je s pridavkami ?? U nás je to len 20 e ale aj tie som si vybavila lebo moj v ita nepoberal žiadne. Moj priateľ začal podnikať takze asi na prídavky nebudem mat nárok a zoberu mi aj na prvé dieťa ? Máte s tým nejakú skúsenosť ?? A ešte ma napadlo ak by som náhodou porodila v ita a tu som nezamestnaná mám nárok poberat niečo tu?? Diky za každú odpoved.
18. únor 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky žiadna neviete poradiť ??
19. únor 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sany6444 ale jo, v poradku, ja chapu, jak to funguje...ono totiz takovych skupin po FB funguje vic, jen nemaji tak propracovany marketing :wink: Me jen trosku drazdi, jak se tu uz nekolikrat zopakoval stejny scenar (a nejen tady) - nekdo prijde, na neco se zepta a misto smysluplne odpovedi se mu dostane doporuceni, aby sel do skupiny Italek na FB :sweat_smile: Ale nechme to byt...

@patatina83 gratuluju k novemu tehotenstvi :slight_smile: Bohuzel neporadim. Netusim ani, jak to funguje v CR, moje situace byla u obou tehu uplne jina (prisla jsem ze treti zeme (Irska), v Italii jsem nikdy nepracovala a v CR pred odchodem do zahranici jen chvili a na ZL. Snad se ti nekdo ozve.
19. únor 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
patatina kazdy kdo tady porodi ma pravo na jednu davku penez na dite je to nejak 1500 euro...a ne ve vsech okresech italie to davaji..
20. únor 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ze bych prisla o 3000 euro?? :confused:
20. únor 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sany6444 tu dávajú len nezamestnaným ženám tento príspevok. Ja by som chcela ísť poradiť na SVK mám tam mamu. A potom si tu môžem požiadať o nejakú materskú ?
20. únor 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek