• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
autor
:wink: Ahoj Lulka. No my sme dnes vyrazili k moru, ale bola neskutocna zapcha, tak som to otocila domov.
Lulka, zalezi na tom kde mas trvale bydlisko. Ak na Slovensku tak mas narok na rodicovsky prispevok. Len budes potrebovat potvrdenie, ze Tvoj manzel nemoze poberat rod. prispevok v Taliansku. Bea berie rod. prispevok. Ja mam zaziadane od januara, ale taliani im este neboli schopni poslat vypisane dokumenty, ze priatel to tu neberie. Ale dostanem to potom vsetko zpatne.
Dakujem za pochvalu. Ja tiez nevarim, vari priatel, ale pecenie ma bavi. A hlavne chuti :grinning:
23. črc 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

maci teda to sa ti pekne vidarila na prvy krat :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

v praci je to dryna cely den zacinam o 7hod poobede mam volno od 15-18h volno a potom od 18 az dokym neskocime vecer to je okolo 21.30 :frowning2: myslela som si ze poobede si pospim ale nejak nemozem zaspat..
za chvilku u sa blizi segricka pojde domou a 13 augusta tu mam svokrovcou na mesiac :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: asi som uz z toho na nervy :sweat_smile:

lulka ja na sk nemam trvaly pobyt ...
24. črc 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao ragazze :slight_smile:

som tu nova, s priatelom planujeme babatko, ale dopocula som sa, ze musim byt min. rok zamestnana, aby som mohla poberat matersku v talianska..viete mi poradit, co je na tom pravdy??
alebo mi viete poradit, kde sa da zistit viacej info ohladne materskej a tak tu, v taliansku??

moooc vam dakujem :wink:
24. črc 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:wink: Ahojte zienky.
Jaji tak to mas naozaj vesele. Cely den zabity v praci :frowning2: Za tie tri hodky co mas volno aj tak moc doma neurobis. Jaj moja keby ku mne prisla na mesiac svokra, tak som na nervy uz rok dopredu :grinning: Posli radsej maleho ku mne, Simonko sa bude mat s kym hrat a ja budem mat veselsie :slight_smile:

Ahoj Dashenka, ja Ti nepomozem, pretoze mam priatela slovaka a rodila som u nas. Takze musis pockat na ostatne kocky, ktore tu chodia. Len teraz je leto, tak nieje tolko casu :sunglasses: Ako dlho si v Taliansku a kde?

Majte sa krasne a niekedy sa tu ukazte, kocky :sweat_smile:
25. črc 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

vitaj dasenka
tak ja tiez moc o tom neviem ale viem ze musis mat nieco odrobene napriklad ja som robila iba v lete(robila som aj v zime ale nemala som pracovnu zmluvu.)a ked som zostala tehotna uz my zmluva skoncila :angry: :angry: ale dostala som od statu 1800eur inac matersku dostavas 5 mesiacou ale kolko to je penez neviem ..viac neviem pomoct :unamused:

maci no to by bol super napat alebo by si prisla ti ku mne :grinning: :grinning: :grinning: aj so simonkom na mesiac a boli by ste ako pri mori na dovolenke a by si sa starala o kika :slight_smile: ved on je taky dobrucky :grinning: :grinning: :grinning:

joj ozi v stvrtok vecer padol a to tak strasne na zubky ze mu slo plno krvi rano som volala doktorke ci ho mam doniest ukazat :frowning2: tak sme pooobede sli a povedala ze sa zuby trosku pohli a vsunuli dovnutra dala mu nejake kvapky od bolest a vodicku na dasna :frowning2: :frowning2: :frowning2: som zvedava ake to bude mat nasledky neskor :cry: :cry:
26. črc 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:frowning2: Chudatko Kiko. Tak to muselo riadne boliet, auuuuuuuuu. Velmi su tie deti zive. Nas maly je tiez ako vceli roj :confused: Dufajme, ze Kiko bude mat zubky v poriadku.

Ja som bola mesiac doma a priatel povedal, ze uz nikdy. Ze mu tu je smutno :unamused: Ale ja by som si kludne taku dovolenku urobila. Tu tiez chodime k moru, ale nie je moc ciste a mam to tak 40 minut autom. Teda ked nie su kolony.
26. črc 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis a tu by si to mala 10min.peso :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

uz sme konecne doma :slight_smile:
vcera som aj kika ostrihala tak az sa mi bude dat vlozim par fotek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobre ranko, zienky :wink:
Tak to Ti zavidim, ze mas taky kusok more. To by bolo super :grinning:
Maly je zlaty. Ma take chuducke nozky oproti nasmu :slight_smile: Vidim, ze tiez miluje zmrzlinku :dizzy_face:

Pekny dnicek vsetkym :dizzy_face:
27. črc 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tusim si tu piseme iba my dve z mackou :grinning:
moc z toho mora nemam ked som v praci :unamused:

vcera konecne prsalo ale dnes uz je zase teplo.........

nohy ma chude len brucho mu trci :grinning: :grinning:
27. črc 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja som isla uspat maleho a troska som si pospala aj ja :wink:
Tu je tiez teplo ale mraci sa. Mohlo by troska sprchnut. My cez vikend k moru nejazdime, lebo su hrozne kolony. Takze si to uzivame cez tyzden. To potom ani pri mori nieje tolko ludi.
To je nanic more pri dome a ty musis do prace :unamused: Ale co uz, su horsie veci.

Tu fakt nikto nechodi.Ako to asi zvlada Martinka? A co Danka? Dala prec aj svoju fotografiu :confounded:
27. črc 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu nekdo z okolí Venezie?
27. črc 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Nodisha. Ja som az 30 km od Venezie.
27. črc 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :slight_smile:
Chcem sa spytat, davate detom tabletky s fluoridom na zubky? Mne je doktorka predpisala, ale vravela, ze nevie aka je voda v Taliansku. Dakujem.
28. črc 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci, nasa Marti ma fluor predpisany od tunajsich lekarov. Do troch rokov kvapky, potom tabletky. Nevedela som, ze aj u nas ich predpisuju. Moje slovenske kamosky nic podobne detom nedavaju...
28. črc 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

ja malemu nedavam nic :unamused: mala by som sa spytat doktorky?
28. črc 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky, vas vsetkym zdravim, hned sa ospravedlnujem, velmi som dozadu necitala, nestiham...Videla som tu dake nove, tak vas vitam, dufam ze sa mate dobre, a ze aj deticky su zdrave, citala som o KIKOVI, jaja aj mne mala tak spadla na zubky, veru si chuda aj s predneho odbila, aj sa chvilku kyval ale zostal potom predsa len na mieste a ani nevypadlol, ako sa domnievala Dr., tak sanad aj u vas bude vsetko ok.
Inac chodim do tej prace, som kvoli tomu stastna prestastna, ale v sukromi je zle...Uz komunikujeme len cez pravnika...Mala ma s toho stresy, chuda a ja sa uz nemozem dockat kedy to bude doriesene a my s Leonkou odideme...Zatial nemame byt, ale hladam...
Kocky ked budem mat chvilku volno a pokoj, zase sa vam ozvem, prajem vam vsetkym vela lasky, zdravie a stastne deticky... A krasne leto :sunglasses: :wink:
28. črc 2008 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :slight_smile:

Danka, to som rada, ze si sa ozvala. Velmi na Teba myslim, ako to zvladas. To je dobre, ze pracujes, aspon tam prides na ine myslienky. Takze zostavas v Taliansku i nadalej. Drzim Vam obidvom palceky aby ste coskoro nasli byt a klud. Drzte sa kocky :dizzy_face:

Katka ja chodim k lekarovi na Moravu tak mozno to je tym :grinning: Ale co lekar to nazor :unamused: Dobre, tak ja to zacnem malemu davat.

Pekny dnik, my valime k moru. :sunglasses: Paaaaaa
29. črc 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

danka tak pracujes?pekne od teba,ze si si na nas spomenula.drzime palce nech to mas rychlo za sebou a zivot ide dalej....
29. črc 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile:Ahojte zienky. Tak tu dnes rano poriadne lialo. Takze mame dnes oddychovy den :wink: Pojdeme asi carovat do mesta.
Prajem Vam krasny dnik. M.
31. črc 2008 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky velmi rada citam vasu stranku.Ja mam 9.mes.syna Erika.Byvam na Slovensku aj ked som mala ist s rodinkou do Bresciji.No nevyslo to.Takzvana kamoska nas okaslala.Neviete mi pomoct ako by som mohla najst pracu pre mojho muza tak aby sme tam mohli ist cela rodina.Tu to je onicom tak ak mozte poradte mi.Za vsetky odpovede dakujem.
31. črc 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vsem, jakpak se mate? ja poslednich 10 dni byla ve francii (z toho devet pracovala) :frowning2: ale ted jsem zpatky. Maci, jestli jsi ted v Padove, tak muzem zajit na kavicku nebo zmrzlinku jestli chces..jsem tady do 8., pak konecne dovolena. Mimochodem jak bylo v Tatrach?

Ahoj Nodisha, ja jsem jako maci, asi 30km.

Hezke odpoledne. :slight_smile:
31. črc 2008 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
ako sa mate?my ako tak vcera sme mali veselu noc kiko zaspal o polnoci a zobudil sa o 4.30rano :angry: :angry: :angry: a uz viac nespala tak sme sa hrali a kukali telku.. :frowning2: a potom ako som odisla do prace zaspal :sweat_smile: :sweat_smile:

rexonka ja ti neporadim ,to by musel muz sam prist pohladat nieco a pocase by videl ci by mohla z malym prist..
1. srp 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:wink: Ahojte zienky.
Rexonka, podla mojho nazoru v Taliansku moc penazi asi nezarobite. Myslim, ze by sa vyplatilo ist niekam inam. Samozrejme zalezi co chce Tvoj muz robit. Ale su tu dost vysoke odvody.

Ahoj Gitka, samozrejme ,ze s Tebou rada zajdem na kavu alebo zmrzlinu. Ale ked je takto teplo som cely den s malym pri mori, ale Ty aj tak asi cely den pracujes. Takze niekedy vecer? V Tatrach je vzdy dobre. Klud a nadherna priroda.

Jaji, tak si mala veselo. Nas maly je taky nejaky placlivy. Ked ho niekto cudzi oslovi place, zo sna place..... Neviem co sa deje. Pritom my sa doma ani nehadame ani nebijeme :grinning: Tak neviem coho sa stale boji.
1. srp 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,ako sa nam tu vsetky mate?
maci ten plac prejde,predsa len pri mori je vela ludi a moze mu to vadit...
raxonka,ako ti pise maci,ja by som ti urcite neodporucala stahovat sa do italy s celou rodinkou koli zarobku,tu su dane 46% a naklady su strasne vysoke.urcite je lepsie ist do irska...
my sme boli vsetci chori,mali sme poriadnu chripku,ale uz je lepsie
2. srp 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
lulka ako?uz ste boli pri mori?

mne za tyzden pride segrin frajer a bracho s malym uz sa tesim :slight_smile: akurat mi bude luto ze pojde segra s nimi domou :cry: a pridu svokorvci :pensive: :pensive: to bude dlhy mesiac :fearful:
2. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky.
Lulka pri mori je to super, on je velmi rad medzi ludmi, tam je uplne zlaty. Nemam s nim ziadny problem.
Skor tu, ked ideme iba na kavu. Alebo dnes na poste sa ma drzal ako by som ho tam chcela nechat. Nechapem :unamused: Musime len dufat, ze mu to nezostane do gymnazia :sweat_smile:

My sme dnes boli v Dolomitoch aby sme sa vyhli tomu teplu. Bola tam krasne. Zajtra este nejako prezijeme a v pondelok zase valim s malym k moru :sunglasses:

Jaji mate velky byt? Mozno tam svokrovcov ani nepostrehnes :dizzy_face:
2. srp 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji,predstav si,ze este sme pri mori tento rok vobec neboli a je mi to velmi luto....vlastne sme neboli skoro nikde...
no co uz ked sme mali na platenie poistky na dve auta,garaz a moju zivotnu poistku,tak nam to nejako nevyslo,ale 11.8. koooonecne cestujeme -ideme do Ba,takze sa po ceste zastavime pri mori tak na 2dni,len hladame plaz,kde mozu ist aj psi-niekde pri lignano,alobo tak nejako.maci,ty nevies,ci tam niekde kde chodite vy mozu ist aj psi?mas doma mamickinho maznacika?to by si mala vidiet ,co stvara moja mala,ona je velmi spolocenska,ale ked je unavena,nechce nikoho len mna...a zastavime sa aj v dolomitoch,tam prespime a potom pojdeme dalej.tento rok sa chceme zastavit aj v rakusku,pri tom ich krasnom jazare -aj tak to mame po ceste...

jaji,neboj,so svokrovcami uz mas skusenosti,to zvladnes.co by som ja dala za to,keby mi svokra pomohla s malou,aspon obcas,ale ona nie :frowning2:
3. srp 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Lulka, no nestras ja nechcem mamickineho maznacika :wink:
Tam kam chodim ja na plaz psi nemozu a ani by som Vam ju nedoporucovala, nieje tam moc cista voda. Vcera sme boli v Dolomitoch pri jednom jazere, cistucka vodicka ako v Chorvatsku. My chceme tiez vybehnut na predlzeny vikend do Slovinska alebo Istrie. Aby to nebolo zbytocne daleko. Ako dlho budes v Blave?
3. srp 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsetky,
maci ja mam malu maznosku a som rada :slight_smile:)
neviem kolko sa zdrzime v Ba,ale dlho nie,lebo pojdeme do Brna kuknut Valentina Rossi,kamos robi pre mediaset,tak ho uvidime aj na zivo,co sa velmi tesi moj manzel.potom chceme vybehnut do Lednice na Morave,Valtic a tak.zamok Hluboka,Karlovy vary a naspat do italy k moru.tie plaze ma inak stvu,lebo ja bez psov nejdem nikam
4. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
lulka tak sa chystas domov?a ten valentino rossi :dizzy_face: to keby pocul moj muz tak by aj utekal na sk aby ho videl :grinning: :grinning: uz spominal,ze ked pojdeme k nim v zime tak ze pojdu na zapas Lecce-inter ci kdo to hra:angry: ...ale to sa mu moze len s nivat o tom ja mu ho nikam nedam este je maly :pensive:
z muzom sa uz 3 dni nebavim .... :frowning2: ale koli blbosti a mna to urazilo tak som mu povedala,ze najprv ako nieco povie ze ma pouzit mozog :unamused:

svokrovci to viem ze pomozu ale ja mam s nich uplnu depresiu a uz som nervozna uplne ich nenavidim staci len ked zazvoni mobil a volaju :angry: :angry: ale co uz to nezmenim..
uz sa tesim na bracha a maleho synovca :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek