• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@adenka84 Já byla v lázních z jiného důvodu, měla jsem je na hlasivky, průdušky, dýchací cesty atd. Pracuju jako učitelka, byla jsem poslední rok dost na hromadě, během roku se mi ztrácel hlas, tak mi je obvodní doporučila. A jsem velmi šťastná, že jsem tam byla, i když se mi vůbec, ale vůbec nechtělo, však holky tady ví. Pokud už máš za sebou něco, jakože máš, tak do toho jdi, zeptej se na to a opravdu jeď. Byla jsem tam v lázních s jednou paní, mluvili jsme o tom, byla ve Františkách a taky říkala, že jenom to jí pomohlo. Má dceru, jen tu jednu, ale bez lázní by ji asi neměla. A já tomu hrozně věřím, že to pomůže. Sice jsem byla v Luhačovicích a hlavně na dýchání, ale pomohlo mi to hrozně po psychické stránce, totální relax, uvolnění, myšlenky na IVF pouze někde na okraji myšlenek...ale pevně věřím, že i to prospívá a teď velmi věřím tomu, že se to podaří. Navíc jsem měla bezva partu, chodily jsme na vínko a pokaždé ťukali na miminko, takže se prostě musí narodit:slight_smile:)
Lázně můžu jenom doporučit, jakékoliv.
6. srp 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky uz jsem tu, tak kontrolo dopadla dobre, uz tam je 9 mm folikulik (dnes jsem 8 DC) a perinka ma uz 6 mm takze vse podle planu. Dalsi kontrola jak se to tam vrbi je v utery a to uz budeme i planovat IUI .
6. srp 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Tak to je prima, že to jde podle plánu. To tady bude těhulek, to je moc a moc prima.
6. srp 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@rozmarynek jak ses ptala na ten Orgalutran, tak ten je pravděpodobně na to, co jsem se dočetla, aby mi předčasně nepraskly případné narostlé folíky. Jsem se dočetla, že u ultrakrátkýho protokolu se občas stane, že "utečou" a prasknou dřív, než by měly. Takže tenhle sajrajt by to snad měl ohlídat. A řeknu vám holky, je to jehla dlouhá jak tejden před vejplatou a musím ji do sebe zarazit celou, uff :grinning:
6. srp 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 aha, hm....na to mne prave davaji ten sprey do nosu. To pry ma zastavit moje prirozene repro pochody a az prestanu foukat do nosu a dame injekci Pregnylu tak se tim nastavi ta ovulka aby to prave neuteklo. Takze tobe davaji sprey ale jisti to jeste i tou dalsi injekci, zajimave :slight_smile:
6. srp 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Tak to je fajn:slight_smile::slight_smile::slight_smile: No jsem zvědavá, jak to nakonec u tebe dopadne, ale je super, že se prostě i tento měsíc něco děje. Viď?:wink:

Holky ten orgalutran jsem si teď při tom NATIVu taky píchala. Měla jsem 2ks. ale injekce nebyla nijak dlouhá. Měla jsem to v krabičce jako soupravu... To už mě teda manžel rozhodně píchal delšími jehlami:wink: No a o synarelu mi prostě řekli, že je to "umělej přechod". Šňupala jsem, pak jsem přestala a dostala jsem "dusičnany" na folíky:slight_smile: Asi se to předepisuje v různých stádiích cyklu, podle toho, ač která jde. Ale já se o to moc nezajímám, já doktory prostě poslouchám a věřím:wink:
6. srp 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj děvčata, tady se už plánují další pokusy, to je super, jen at se to už hemží čárečkama!!

barbiko, koukala jsem na domeček, taky jsem na jednoduché tvary, vypadá moc dobře. já včera kolem domku uklízela tři hodiny. sekla, trhala, zametala.. a jsem moooc ráda, že tam nemám žádné plantáže. takto mám úklid jako relax.. koupací jezírko je můj sen, vynahrazuji si ho akváriem, ale je to slabota :grinning:

jo a mě už opět začínaá mrška..to je teda ale zmatek. tentokrát se tváří, že se rozjede v plné síle, tak jsem zvědavá.
6. srp 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sprej Synarel (umělej přechod) šňupu od 1. do 3. DC, 2. DC (tj. dnes) začínám píchat Puregon (to je ta souprava s perem) a 7. DC k němu přidávám Orgalutran na "zastavení" ovulace, mám toho 6 ks a jsou to klasický kompletní injekce v balení po jednom. No a pak mám dvě balení Ovitrelle na prasknutí folikulů a tím bych to měla zakončit. Podle tabulek by měl odběr být cca kolem 13. DC, ale to se asi může měnit podle úrody a velikosti vajec.
6. srp 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a nechci dělat chytrou, jen popisuju, co mi leží pod nosem a co mám napsaný na papíře :grinning:
6. srp 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 Klidně dělej chytrou:wink: To je přesně o tom, že to máme každá jinak. Já jsem při šňupání synarelu šla až asi 18. den cyklu na nejakej ultrazvuk a pak jsem snad začala stimulovat injekcemi, které jsem si píchala 10. dní... Měla jsem dlouhej protokol. V prvním IVF, ze kterého mám dceru jsem měla krátký protokol a synarel jsem vůbec neměla.
6. srp 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, držte mi palce, už za 2 hodiny si půjdu ďobnout ten Puregon. Už mám nastartovaný video na Youtube, abych viděla jak na to :grinning:
6. srp 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 Budeš se píchat sama? Klobouk dolů před váma, které to dokážete. Já se prostě píchnout nedokázala. Mě injekce bodal manžel. A že jich teda bylo!!! Měla jsem nějakej spešl mix hormonů, aby jsem lépe reagovala, takže mě někdy mě píchal jen jednou, v další fázi mi píchnul puregon, a gonal a asi 2 dny jsem dostávala 3 injekce najednou!:grinning:
6. srp 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 to jsou takove ty pera ne? To neni klasicka injekce, tak to bys mela byt v poho :slight_smile:. kdyztak zkousej nanecisto do pomerance :grinning:
6. srp 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, budu ďobat sama. Jsem to manželovi nadhodila a prý ani omylem, tak jsem zkusila citovou vydíračku, že když si mě bral, tak to bylo v dobrém i ve zlém a ve zdraví i v nemoci, ale nepodlehnul :grinning:
6. srp 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Do pomeranče :grinning: :grinning: :grinning: Hele, ani tak bych se já sralbotka nebodla! :sunglasses:

@alim75 Víš, jak v tom chodit :wink: Myslíš, že když by tě viděl bezradnou, nepodlehl by? :wink: Mám pocit, že můj chlap byl rád, že do mě může bodat a v duchu si asi říkal: " ... a to máš za to.... a to za to.... a to za tohleto..." :grinning: :grinning: :grinning: Podle mě byl tento měsíc zklamanej, že nic moc nebylo :astonished:
6. srp 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Tak možná, že kdybych mu to nadhodila jako formu pomsty, tak by o tom aspoň popřemýšlel :grinning:
Jsem si koupila přímo dezinfekční polštářky, abych nemusila nic nikam lejt, a představte si, že jsou značkový "Puregon Pen" :grinning:
6. srp 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 Já jsem teda všechno dostala a zrovinka na polštářky, bych mohla pozvat asi tak 100 snažilek. Tím se teda v našem CARu vůbec nešetřilo :unamused: Ony ty injekce vůbec nic nejsou, nebolí to, neštípe to (tedy alespoň mě to v mém špeku neštípalo). Já mám jen prostě blok. když nám sestra ukazovala co a jak a jak si má manžel udělat na břiše takovou "řasu" z kůže, tak jsem se začala smát jak debil, protože řasa, to je ten nejmenší problém, při mé stimulaci. Řasu udělám kdykoliv a kdekoliv... Vlastně mám takovou jednu řasu na břiše pořád... :sweat_smile: :grinning: :sunglasses:
6. srp 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nedostala přímo v CARu nic, mají svoji lékárnu hned vedle, takže jsem byla pro všechno tam. Já jsem poměrně hubeňour, ale máme geneticky daný špek na břiše, takže s kožní řasou na pupku problém taky nemám :grinning:
6. srp 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukala jsem, že dnes večer dávají na Nově Mr. Johnson. Jsem to viděla na nějakém festivalu a moc se mi to líbilo. Nevím, jestli je to blbost a já byla jen ve vleku atmosféry, nebo jesli je to opravdu hezký, ale dnes se na to opět ráda podívám:wink: No a asi jako kulisou nepohrdnu ani růžovým panterem :sunglasses:
6. srp 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 Tak když jsem píchala klasické injekce, tak v mém centru mi dali jehly (míchací i píchací), polštářky a náplasti... Injekce nám samozřejmě vydali taky v přilehlé lékárně. A jestli máš genetickou řasu na břiše, tak se neboj, to nic nebude :slight_smile: Manžel mě píchal kolem pupíku. Můj vtipnej kamarád mu poněkud impertinentně naznačil, že jestliže mě kolem pupíku píchá (se až stydím to napsat-se červenám) pořád, tak možná tam je zakopanej pes, proč nemáme děti :grinning:
6. srp 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Nečervenej se, náš vtipnej kamarád umělýmu oplodnění říká "prcání na misce" :grinning:
6. srp 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: holky tak ted jste mne teda rozesmaly, normalne se tu popadam za bricho !!!!! :slight_smile:

Otazka, normalni injekce jste si pichali sami jo? ja pri prvni stimulce chodila na stredisko ale uz jsem take premyslela jestli bych to nezvladla sama. ty normalni injekce (ne pero) se take muzou pichat do speku na brise? Mne to na stredisku davali do zadku a to nevim jestli bych zvladla. ja jsem taky pekne oplacana a speky mam uplne vsude krome snad zapesti a kotniku :slight_smile: takze neni nouze o pichaci material :slight_smile: hahaha
6. srp 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Ahojky,tak jak se cítíš???Taky jsem myslela,že si v životě nepíchnu a ted musím každý den......no a asi až do porodu :frowning2:
6. srp 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa a co si pichas? A normalni injekce a nebo take neco v peru?
6. srp 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek tohle,jsou to injekce Fraxiparin
6. srp 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa takze jako pera, ze? A na co si to pichas kdyz uz jsi tehulka?
6. srp 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek to není pero,normální injekce.No po minulém potratu,mi to doktorka napsala.Je to heparin na ředění krve.
6. srp 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukám, že tu máte veselou diskuzi...Mohu se k vám také přidat?
6. srp 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, to jsem se zasmála :grinning:

taky jsem se píchání moc bála, ale při představě, že každý den někam jezdím ,jsem se do toho pustila sama. ono je to nakonec úplně stejné jestli pero nebo injekce, ale před tou první normální injekci jsem se i proběhla na wc, jak nervíky pracovaly.

kessi, ty pícháš dál? to mě vyděsilo.. a jak ti ho zdůvodnila? jestli.. čím to ovlivní udržení mimíska?
6. srp 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa aha :slight_smile: a pichas do spicku na brise nebo to zvladas se otocit a lupnout si to do zadku? ja pres ty my brisni pneumose mam problem si to dat do zadku :slight_smile: tak abych se strefila kam bych chtela - teda jeste jsem to nezkousela jen jsem to tak jako zkousela :slight_smile:.
6. srp 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek