• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@barbika PK - prodloužená kultivace, AH - Asistovaný hatching (naříznou obal vajíčka, aby to měla spermie snazší):wink:
28. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barbika AH se provádí když mají vajucha tvrdou šlupinu a PK je prodloužená kultivace embrijek to u nás moc asi nedělají většinou je maminám vracejí 3 až 4 den po opu prý je jim v bšíšku lépe než na tácku tak nevím,každý car to má jinak
@doufalka tak to je bezva to je taky úrodička
28. čer 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka tak to je bezvadná zpráva :slight_smile: Gratuluji k úrodičče a taky držím palce,ať se pěkně všechny oplodní!!!
28. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky :grinning:
autor
@marty154 to co Marcelka posílala zatím nedorazilo,ale doufám,že už tento týden dorazí :unamused:
jinak jsem se dneska konečně po dlouhé době objednala k holiči už to bylo potřeba takže ve středu budu jako nová :grinning:
@barbika Jsem napsala blbost, přemýšlím nad ICSI tam se spermie píchá přímo do vajíčka anějak se mi to smotalo... Ten asistovaný hatching je naříznuzí obalu vajíčka, aby se embryo mohlo snáz dostat ven a uchytit :wink:

Břicho mě teď nebolí, ale je pravda, že jsem si vzala ibalgin. Po minulé punkci jsem byla odepsaná 2 dny. Hodně jsem krvácela, břicho jsem měla jak šutr a bylo mi špatně... Dnes je to brnkačka :wink:
@evik31 a jdeš jen stříhat nebo i barvit????
28. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka pěkně dneska odpočívej!! :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka tak to je dobře, držím palce ať Tě vůbec nebolí. To my měli ICSI jasný hned od začátku. Takže tam vím o co jde :slight_smile:

Je Evi kadeřník co to je?? Já mám ségru kadeřnici a je to nadlidský úkol ji dostat k sobě a donutit mi něco vytvořit na hlavě..
28. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marty154, @evik31 a ostaní - moc vám děkuju :slight_smile: Jsem tak nějak šťastná. Bála jsem se, že nebude nic nebo 2-3... a taky mě potěšila jedna holčina na dspáváku, když jsme se bavily, tak jsem se nějak zmínila, že mi bude 38 let a ona mi řekla, že by to do mě neřekla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Dnes je bezvadný den.

Tak a teď jak dopadla Tadelka... Jsem napnutá, jak kšandy.
autor
obojí nechám si to zase postupně sestříhat většinou si to nechávám barvit do červena a podbarvit černou tak uvidíme co vymyslíme :grinning:
autor
já jsem taky zvědavá a kdoví jak dopadla ta Marcajda vůbec se nehlásí jestli už má taky holka po opu :confounded:
28. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@barbika to bych taky brala kadeřnici v rodině bych jí už nějak přinutila :grinning:
28. čer 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbika My máme ICSI taky jasný. Už jsme i zaplatili. O AH jsem původně vůbec neuvažovala, ale po dnešním rozhovoru s embryoložkou jsem to nechala na ní. Udělala si poznámku, že kdyby se jí jevil obal silnější, tak to provede, jinak necháme vše, jak bylo domluveno - tedy ICSI a PK.

@evik31 V mém centu se PK provádí, když je víc oplodněných vajíček, aby se zamražovala jen tak kvalitní nejméně snad 9-tibuněčná embrya. Teď nevím, jestli neplácám nějakou blbost, ale takhle nějak si to pamatuju z toho prvného pokusu z roku 2006. Od té doby jsem neměla dost embryí na mražení a v takovém případě raději zavádí co nejdřív, protože u maminky je jim nejlépe :slight_smile:
28. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@doufalka já ani nevím kolika buněčné my zamrazily tak uvidíme až pujdu na kontrolu tak se musím optat ,třeba se to u nás taky provádí,ale já nevím ,že by nám to někdo nabídl
28. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka taky hezká úrodička :wink: no tak hodně štestíčka pro ty naše embrýsky, at maj hodně sil :wink: :pensive:
28. čer 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak sem dnes testovala a duch jak se rychle zjevil, tak rychle opět zmizel... tudíž u mne slzy a zklamání... hodně srovnávám s prvním IVF - to už jsem měla ducha druhým dnem... dnes jsem 7. den po ET ( nepočítám den ET)... teď už přemýšlím pouze o tom, jaký bude těžký návrat do práce... myslím, že tam se mnou nebude mluvit ani klika u dveří... :frowning2: takže si vás jdu dočíst...
28. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 to je divný a neni to třeba jinej tip testu nebo nějaká chyba? je ještě brzo, vydrž holka a bud silná :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím návrat. Tak mi odebrali pouze 7 vajíček :frowning2: , budou je oplodňovat ICSI a předpokládaný ET je ve čtvrtek. Zítra si mám dopoledne zavolat, jak se jim daří, tak uvidíme. Hned jsem jim řekla, že bych chtěla transférovat tři, tak doufám, že budou :slight_smile:
28. čer 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 já si myslím, že testgovat 7 den je dost brzo, ještě není nic stracený. Zkus to za pár dní, já bych testla až tak kolem 12 dne :wink:
28. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@martiiik18 teda my se těšily na fotečky čárek a ty takhle,proto já mám strach ted testovat bojím se taky zklamání,ale neboj je vážně ještě brzy zkus to tak za 5dní a uvidíš :unamused:
a ty nemáš nanučky myslíš,že tě tvůj dr. nenechá na neschopence,aby jsi se zklidnily jinak před ketem,ale já stejně věřím,že ten ket nebudeš potřebovat čárky se jen tak neztrácí jestli to opravdu nebude tím testem :sweat_smile:
holky já pádím do toho HK tak se držte doufám,že v autě nepadnu vedrem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 nebuď ještě zklamaná,pořád je naděje :slight_smile: ,podle mě je moc brzy na testování!!!Mě řekli v caru testovat nejdříve až za 14dní,tak to musím vydržet,nechci být zklamaná.Martiiik tobě řekly v caru za jak dlouho testovat????A bolí tě břicho nebo tak něco..........????Nebo vše v pohodě?
28. čer 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka ahojky,tak vidím,že jsi to zvládla a 7 vajíček se dá,pokud budou kvalitní,tak ti i nějaký zbydou na mrazáčky.Teď hlavně držíme palce,ať se všechny oplodní.Jseš dobrá,když zkusíš 3embryjka,taky bych to toho šla. :sweat_smile:
A jak se cítíš po OPU ???
28. čer 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marty154 tak je mi dobře :slight_smile: doktror říkal, že mám dnes po té narkóze mít spíš dietu a večer si můžu vzít rohlík se šunkou, no a my cestou zpátky zajeli do mekáče a hned když jsme přijeli tak jsem snědla včechno možné :grinning: měla jsem fakt hlad. No a nic mi není, jen jsem trochu ospalá :grinning:
28. čer 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvidím zítra, snad se ji m bude dařit a vydržíto všuchni, nebo aspoň většina :slight_smile:
28. čer 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka No tak supééér :slight_smile: 7 kousků mám taky. A jinak jsme na tom naprosto stejně. Když jsem vylezla ven, manžel mi zamával dvěma sendviči s vajíčkem z mekáče :grinning: :grinning: :grinning:

@martiiik18 Jak psaly holky, na test je moc brzy. Klidně ti tam takhle duchařit může pregnyl (nebo co ti píchli). Jak jsem psala, tenhle čas od ET do testování by jsme měly být v umělém spánku. Pro mě je to taky týrání. Ale nebreč, neměj chmurné myšlenky. Zkus to tak 12 den. TO by tam už mohl být duch a na 100 % by to neměl být pregnyl :wink:
28. čer 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka a kdy jdeš na ET? taky ve čtvrtek?
28. čer 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka Já ještě nevím, kdy to bude. Ve středu si mám volat, jak se věci mají, kolik vajíček se oplodnilo a podle toho se uvidí. Kdyby se oplodnila pouze 2, tak by to klidně mohlo být i ve středu, ale když jich bude víc, tak to bude spíš později.
28. čer 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka tak ti držím palce, ať ti to dopadne dobře :wink:
28. čer 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka Taky já tobě a samosebou i všem ostaním, držím palce, aby to dobře dopadlo. To období čekání nesnáším :unamused:
28. čer 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek