• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@tonytony - od 6.5 injekce 15.5 - ET a teĎ 23.8 injekce a 4.9. ET
10. zář 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lllenkap čusík,buď ráda,že nezvracíš...si to můžeš užívat
10. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíme, ale vypadá to na genetický problém v embryích- opakovaně potrácím v časných stádiích( naštěstí) a právě i proto bylo PGD, navíc, což jsme vůbec netušili, má manžel špatný spg( ne teda úplná katastrofa), ale bylo to na ICSI...
Celou dobu jsem si říkala, že je jen problém u mě( mám mch. anovulaci, hormonál. problémy- cykly dlouhé se špiněním, prostě zmatek), navíc asi prostě neudržím miminka u sebe- což s emi teď potvrdilo, kdyžse neudrželo nai to 1, co z vyšetřených 6 bylo v pořádku dle PGD vyšetření:frowning2:

Já si prostě mysím, že pokud na testu 10.den při tak dlouhé PK není ani náznak, že to rpostě není možný, reálný, že by ještě něco mohlo být:frowning2:
10. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera
Aha, tak to máš nějaké krátké protokoly, kam chodíš? Já měla dlouhý na ten měsíc a půl v Heliosu.
10. zář 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holčiny, tak koukám, že se tady klábosilo nepřetržitě celou noc, snad budu mít čas to přes den dočíst :astonished:
@tonytony Tohle období je fakt těžký, ale nesmíš na to pořád myslet nebo si dojdi na tu krev a máš jistotu. Držím pěsti :slight_smile:
10. zář 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony - Pronatal Praha ... a mám krátké protokoly .. vždy jsem začla s prvním dnem MS , injekce byly vždy tak na 8 dní a hned pak byl odběr a transfér zpátky a stihla to v rámci měsíce ..
10. zář 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera
A kolik se Ti vytvoří při tom krátkém protokolu vajíček? Vůbec nevím, jaký je v tom rozdíl, proč někdo dá ten aněkdo ten druhý??? Má to nějakou logiku? A měla jsi i prodloužené kultivace?
10. zář 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Jak píšeš, tak oni ti to řeknou v CARu přesně. Hodně záleží na pojišťovně. Myslím, že prostě musí být 3 měsíce mezi schváleními. Takže to možná ani nesouvisí s mrchama. Jestli ti léky schválili už měsíc před začátkem stimulky, tak pak se to čekání může zkrátit:wink: Ale je fakt, že v našem Pronatalu to prostě dělají po 3 měsících. Když po ET začneš krvácet, je to první mrcha a po třetí mrše jsem se měla objednat na konzultaci. Teď to jdu zkusit dříve, protože nejsem závislá na pojiťovně - budu si to už bohužel platit sama :angry:

A zvyšující se úspěšnost je daná více pokusy:wink: Ještě teď neházej flintu do žita. Ale vím, jak bych se k tomu stavěla já, takže je to vlastně jen plácání do vody. No ale byla by to krásná nádhera, ne?:wink: Fakt ještě není nic ztraceno:slight_smile:

Když jsem byla v únoru po ET a na testu NIC a mrcha taky nikde, tak jsem scháněla informace, kde se dalo, študovala co se dalo a chtěla jsem najít nějakou berličku, která mě podrží... Pak mi došlo, že je to zbytečné, protože jsem táááák skeptická, že by mě nic nepřesvědčilo. No mrcha nakonec dorazila a mě se kupodivu ulevilo, že už to napětí s malou možností mohlo pominout. Bylo mi hrozně, ale ulevilo se mi. Tak ti držím palce, aby se buď ukázala druhá potvora a nebo brzy dorazila mrcha a měla jsi brzy před sebou další šanci:slight_smile: Buď statečná a vlej trošku života do žil i svému muži:slight_smile: Oni to chlapi taky prožívají, ale tak nějak potichu. Myslím, že je to nebolí o nic méně, než nás.
10. zář 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony - nevim zda se to něčim řídí ale já mam vysoký FSH faktor a selhání vaječníků takže problém je že vajíček pomálu .. je mi 34 a v květnu jsem měla 2 vajíčka a te´d jen jedno ... bohužel jsem měla nejvyšší možnou dávku injekcí a i tak žádná sláva ... lepší to nebude
10. zář 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera
To mi je líto:frowning2: Já měla vajíček 20 a podívej- nic:frowning2: Ani mrazáčci nezbyly- jen jedno jedniné, prý zdravé a kvalitní anula:frowning2:
10. zář 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony - budem bojovat dál a uvidíš že vyhrajeme :wink:
10. zář 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Moc díky, napsala jsi to přesně:frowning2: Bohužl...
10. zář 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony První IVF se u nás podařilo, měla jsem krátký protokol. Druhé IVF, kdy jsem měla rovněž krátký protokol nevyšlo. Vypunktovali mi jen 4 vajíčka a ani jedno se neoplodnilo. Tento pokus pojišťovna nepočítala, protože nedošlo k ET. Třetí IVF už jsem měla dlouhý protokol a vajíček zase docela dost, ale taky to nevyšlo, to bylo v únoru. Teď v červnu jsem měla množství léků, které hradí pojišťovna a ještě jednou takovou dávku jsem si doplácela sama. Byly to mega dávky hormonů, ale vajíčka byla hezká... Oni doktoři vědí, co dělají a ty jim musíš věřit:wink:
10. zář 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kéž by to vítězství na nás někde oprvadu čekalo?
10. zář 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony : a co genetické vyšetření? tam vám nic nezjistili???

@doufalka : a v jakém CARu budeš jako samoplátce? na kolik vás to asi vyjde? budu Ti moc držet pěsti, aby vám tento pokus vyšel, protože toho máš za sebou strašně moc a není to žádná sranda mít už jedno děťátko a k tomu financovat toto...
10. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Když si představíš, že přirozenou cestou některé ženy otěhotní třeba až za 1/2 roku od snažení a třeba i za rok... To je třeba i každý měsíc nezdařené oplodnění (když se trefují do plodných dní). Tak se opravdu nedá očekávat, že se každé IVF povede (když se vajíčko oplodní). Je hezké věřit, ale nesmíme se na to tak poutat. To, že to jednou nevyjde neznamená, že dítě mít nebudeme. Prostě to jen tělo nepřijalo a my to neseme hůř, protože máme pocit, že když už musíme počnat s pomocí, tak nezdařené IVF znamená KONEC. Prostě neznamená. VĚŘ, ŽE NEZNAMENÁ!!! Jen nás to stojí víc peněz a nervů.
10. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Já vím, já tomu jen teď prostě věřila víc:frowning2: Asi jsem neměla tolik:frowning2:
10. zář 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Taky Ti moc po tom všem držím palce, mám k Vám obdiv, že to zvládáte po tolikáté už...
10. zář 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka : nepřemýšlela jsi o tom, že by jsi byla psycholožka? moc pěkně jsi to napsala a měla by jsi to rozeslat všem holkám, co to IVF podstupují...
10. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18
Genetické vyšetření se nedělalo- jednak proto, že byla prvděp. že problém je v embryích jako takových a jednak by to zase se díky tomu protahovalo a víceméně to bylo stejně zbytečné:frowning2:
10. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony : ono nic jiného nezbývá a Ty to též zvládneš- stejně jako doufalka, já, a holky, co už byly na IVF třeba 6x... někdy se to povede až na po osmé... i takové případy znám....
10. zář 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 Vzhledem k tomu, že z Pronatalu mám Barborku, věřím jim a i tento hrazený pokus budu podstupovat tam. Myslím, že s doktorama a doktorkama a i s personálem, si za chvilku budeme tykat :confounded: :grinning: Kolik nás to bude stát? No to se dozvíme přesně až tam, ale předběžně: 26.000Kč je paušál na IVF, 2.500Kč je prodloužená kuptivace, 7.500Kč je ICSI, 500Kč platíme katetr při zavádění, aby bylo vidět, jak tam ombryo vpluje, 5.000Kč je kryokonzervace (ještě nikdy jsme však neměli nic k mražení, takže jsme to neplatili) a když budu počítat stejnou dávku léků jako v červnu tak bychom měli dát ještě bez pár korum 37.000Kč za léky. Ale léky jsem si sehnala od holek, kterým zbyly z úspěšných stimulek a už jsou těhotné a měly je jen za doplatek. Asi jsem dobrý dealerka, protože mám léky komplet za 8.000Kč a pár korun!!!!! No takže když to spočítám tak to bude cca 44.500Kč + těch 5.000Kč, kdyby bylo co zamrazit:wink:
10. zář 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Tak to my měli i s proplaceným IVF teď s PGD a ICSI za 51tisíc a to jsem měla léky ty nejlevnější- bez doplatku nebo pár stovek a to si říkám, že snad stačilo, když vytvořily i tyhle levnšjší 20vajíček, v tom asi ten neúspěch nebude, ne???
10. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony : genetika není nikdy zbytečná- hlavně v Tvém případě si myslím, že by ste si měli nechat udělat genetiku... na výsledky se sice čeká cca 2 měsíce, ale stejně teď budete třeba čekat na další pokus 3 měsíce ( jestli teda nebudeš těhu )... myslím si, že by to stálo za to....řekni si o to doktorovi z CARu, ať Ti napíše žádanku... nechci být chytrá, ale genetik u kterého jsme byli my, tak říkal že ta metoda PGD není tak suprová, jak ji popisují v CARech... prý se ta metoda PGD dělá v případech, kdy máte v rodině genetická postižení, nebo psychické nemoci atd... jinak že i když z 6ti embryjek vezmou pár buněk a zjistí, že jsou v pořádku, tak ve zbytku těch buněk toho embryjka stejně může být chyba... to sem napsala hodně zjednodušeně.... být Tebou, tak na tu genetiku jdu- toto vyšetření se dělá jednou za život, protože genetická výbava člověka se nemění, tak to zvaž!
@tonytony zdravím tě a všechny ostatní taky :slight_smile: nebud smutná,jednou to určitě přijde :wink: mě těch pokusů nevyšlo!!!!nevzdala jsem to a vidíš - konečně zázrák - čekala jsem 5 let.....taky už nejsem nejmladší,dokonce už i děti mám,s těma 2 jsem neměla problém otěhotnět - nikdy by mě ani ve snu nenapadlo,čím vším si budu muset projít - jsem po 2 vdaná a můj manžel byl svobodný a bezdětný - chtěla jsem mu to vytoužené dětátko dát :wink: byla to dlouhá cesta,samé vyšetření,kontroly pod narkozou,2 IVF,3iui,3X ket až z mražáčků se zadařilo - po každém neuspěchu jsem to chtěla vzdát,ale pak jsem se otřepala a řekla si,že to ještě zkusíme.....celou tu dobu jsem si myslela,že je problém v manželovi,má dost blbou diagnozu-celiakii,jak střevní,tak kožní,byla jem sama dost udivená,když mě řekli,že výsledky mám špatné já......mám toho docela hodně a proto si říkám,že díky bohu,že jsem ty 2 děti již měla.....ještě nemám vyhráno,ale snad to konečně dotáhneme do konce......bojuj dál,určitě ten další boj vyhraješ ty :wink:
@doufalka : budu moc držet vše co mám! je to fůra peněz a za ty penízky by ste mohli vzít Barušku někam na dovču, tak ať vám to vyjde a Barborka se může těšit na sourozence...
10. zář 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 Psycholožka??? No o tom jsem opravdu nepřemýšlela, ale díky:slight_smile: Jsem ráda, že máš pocit, že to může pomoci:slight_smile: Jen to píšu, jak to cítím, jak si to sama zdůvodňuju. Myslím, že někdy je potřeba jen otevřít oči. Člověk se topí v bolesti, ale už když ta bolest nastala, je potřeba hledat další světlý bod. Někdy to pomáhá a jindy je to možná moc tvrdé. Nepíšu jen hezké věci, ale píšu to s čistým svědomím:wink:
10. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18
A co mi z toho mohou zjistit k řešení? A tušíš, kolik to stojí?
10. zář 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 Když se Báry zeptám, jestli chce raději sourozence nebo dovolenou (nebo něco jiného), tak chce sourozence:slight_smile: Další věc je ta, že mám už jen pár let, kdy to má smysl zkoušet (i s ohledem na to, že mám už Báru), takže tomu teď prostě dáme vše co jde, abychom si někdy nevyčítali, že jsme to nezkusili. Na nějakou malou dovolenou vždycky zbyde:wink: A dekuju za hezké přání:slight_smile: Důležité je to nevzdat! :wink:
10. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka : přesně tak... před 3 týdny jsem zjistila, že můj dobrý kamarád má rakovinu ( podstupuje chemoterapie, atd...), je mu teprve 38 a nemá zatím děti... a tak jsem si řekla, že i když my zatím máme trošku smůlu na to otěhotnění, tak na druhou stranu jsme jinak zdraví, milujeme se, věnujeme se společným zájmům, máme velkou oporu v našich rodinách,... takže jsme na tom vlastně dobře a toho miminka se taky někdy dočkáme... takže věřím v to, že ten úspěch se dostaví a my budeme šťastní rodiče...
10. zář 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek