• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@tonytony Genetické vyšetření hradí pojišťovna:wink: Může odhalit ledacos. Nám ukázalo, že nemáme s manželem v těle ani stopu kyseliny listové, která je velmi nutná k správnému vývoji vajíček a spěrmií a následně k vývoji embrya... Ale myslím, že když vám dělali PGD, zjistili by taky, jestli je něco špatně. Tělo prostě tentokrát nechtělo, no. Měj ho pořád ráda a ono se určitě umoudří:slight_smile:
10. zář 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony : Tebe to nestojí nic... stačí, když Ti doktor z Caru napíše žádanku... a můžou Ti zjistit proč potrácíš, zda to není nějakou genetickou informací, ketrou nesou buď Tvoje vajíčka, nebo manželovy spermie... zda má manžel u buněk správný počet chromosómů,atd...... je toho strašně moc... stojí to za to... a když nic nezjistí, tak jen dobře pro vás a může se pátrat jinde...nám genetik řekl, že genetika se má dělat jako první, než se začne tělo zahlcovat těma umělotinama, které do sebe rveme při IVF... a sama sem se přesvědčila, že to tak je...
10. zář 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 to je zvláštní :astonished: u mě totiž dělali genetiku pouze mě :astonished: je to sice postavené na hlavu,ale vážně :confused:
10. zář 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 - což je fajn vědět, protože mě MUdr. řekl že genetikou se budeme zabývat až když nevyjde druhý pokus ...koukla jsem na něj jak na jaro ... :unamused:
10. zář 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera přesně tak to bylo i mě,až po 2 IVF :frowning2:
10. zář 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera : no a to je ono... začnou se zabývat vším až po prvním pokusu... až jsou peníze pryč a ženská se složí z neúspěchu... genetika má být první...
@jancica74 : taky hloupost- genetika se dělá vždy páru... když se to týče neplodnosti... moje sestřenice byla darovat vajíčka a to dělali genetiku samozřejmě pouze jí- logicky.. ale jestliže jde o IVF, IUI, nativ.... tak se dělá genetika vždy páru... jsou to lajdáci ti doktoři :frowning2:
10. zář 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás byla genetika základ, bez jejích výsledků se s námi nikdo nechtěl bavit ani o možnostech umělého oplodnění :unamused:
10. zář 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 mě ŘEKLI,ŽE KDYŽ MÁ MANŽEL UKÁZKOVÝ SPERMIOGRAM A ŽE KDYŽ OPLOZUJÍ MÉ VAJÍČKA JE ZBYTEČNÉ TO DĚLAT JEMU...,.taky mi to přišlo divné - asi chtěli ušetřit.....,.
10. zář 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Nás na genetiku poslala ještě moje obvodní gyndařka. Možná by stálo za to, požádat o doporučení na toto vyšetření právě ji:wink: Jestli by ti to teď nevyšlo, mohlo by být provedeno v mezidobí... I když v době, kdy jsem na něm byla já (t.j. někdy před 6 lety) jsem čekala jen na termín asi 2 měsíce a pak další 2 měsíce na výsledky! Ale i tak by to k něčemu být mohlo a třeba se dneska ty termíny zkrátily... Kdo ví?:wink:
10. zář 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
No, to si právě taky myslím i nám to tak bylo řečeno, že to PGD odhalí vlastně to špatné a dobré embryo hned a je to dle mě logické:frowning2:
10. zář 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Já bych už nikdy v životě na žádnou dovolenou nemusela, jen kdyby se tohle podařilo:frowning2:
10. zář 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancica74 Ono je to všetření opravdu hodně drané, takže na něj opravdu asi neposílají každého. Ale v případě neplodnosti by to tak podle mě být nemělo. No co naděláme?
10. zář 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka doba čekání se nezkrátila - na objednání na genetiku jsme čekali dva měsíce, ale výsledky přišly za 17 dní, ale původně nám řekli, že přijdou za 4 - 5 týdnů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Byla jsi na prvním IVF. Určitě udělali co mohli. Jestli se ti nelíbí přístup doktorů, můžeš změnit CAR. Ale já myslím, že tohle je opravdu postup, který zvolí ve většině případů, kdy jde někdo na 1.IVF. Ty se zkus zamyslet, co můžeš pro věc udělat víc a co může manžel, abyste ten další pokus buď posunuli dál a v lepším případě dovedli do šťastného konce:slight_smile::wink: Já třeba tu listovku baštím pořád. Nechávám si jí předepsat od praktické lékařky. Listovka nemůže uškodit:wink:
10. zář 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka nenaděláme nic - a stejně mi k tomu nic neřekli - pouze genetika vyšla v pořádku.....jo jinak holky psal mi konečně lékář,že ta krev ze screeningu dopadla na jedničku - je to negativní :slight_smile:
10. zář 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Já už bych na dovolenou taky nemusela:wink: Krásná místa jsou i v čechách a třeba i se stanem...
10. zář 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancica74 Tak super:slight_smile: Ufff, to jsou krásné zprávy.
10. zář 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka si piš,že ano :slight_smile: musela jsem to 2xurgovat,pak napsala maila,at jsou tak laskavý a dají mi vědt co a jak,jen jem se stresovala - nakonec napsali,ale trvalob to 15 dnů??????síla.....hlavně že je vše ok :slight_smile:
10. zář 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky fičím do práce,pisnu později a dočtu si vás - krásný den přeji :grinning:
10. zář 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka - nezkrátily .. když jsem o to mluvila s Mudr právě po prvním neúspěchu kdy je jasný že já mam vysoký FSh faktor .. tak mi řekl že to dělají až po druhém neúspěchu a řikal že to právě trvá cca 4 měsíce celkem a on by rád využil to že mam v sobě ještě léky z minula a abych nečekala a šla rychle do druhého ... no to že jsem měla ještě méně vajíček je věc druhá .. ale getika ... až po druhém neuspěchu ... tečka tady máte léky
10. zář 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
Manžel baští vit. na spg vč. listovky a já listovku i babyplan:frowning2: Už dlouho:frowning2: Já si na drr. nestěžuju, to ne, nevím, co ale udělat líp... Možná jsme si měla nasadit Prednison, který mi sice dr. nedal,a e vím, že někomu může pomoci:frowning2: Teď si to vyčítám, stejně tak, že jsem měla víc odpočívat po ET- nedělala jsem nic náročného, ale ani celou dobu vyloženě neležela:frowning2:
10. zář 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera No tak to fakt nechápu... co nejrychleji do druhého pokusu, když máš v sobě léky... Tak třeba by ti to udělali dříve. Já fakt nemám na ty termíny patent. Psala jsem jen, jak to chodí už pár let v našem CARu. Jak jsem psala, zkus se na tu genetiku zeptat u své doktorky gyndařky.
10. zář 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka - mezera byla standart ty 3 měsíce ale nechtěl čekat na výsledky genetiky .. že na tu dojde případně potom .. myslím že se hlavně nedají porovnávat jednotlivé postupy .. vždy je tam nějaký faktor který ovlivňuje rozdílné postupy :wink: důležité je aby to vedlo k úspěchu
10. zář 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera Jejda, teď jsem si neuvědomila, komu odpovídám!!! Ty vlastně ještě čekáš na testování:slight_smile: :grinning: :wink: A genetiku máš:slight_smile:

@tonytony Za sebe ti můžu s klidem napsat, že i když se mi IVF nevydařilo, predison bych si sama, bez předpisu lékaře nennasadila. Hele, oni studovali, oni chtějí mít taky úspěšnost a věřím, že nám přejí, aby se zadařilo. Jestli k nim máš důvěru, dělej, co ti řeknou. Miminko si nevyležíš. Když se vajíčko má uchytit a ty neděláš v kamenolomu nebo netaháš těžké pacienty, tak se, když je pravý čas, chytne! nevyčítej si nic. Jen dělej všechno podle svého nejlepšího vědomí a svědomí:slight_smile:
10. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony - taky mi bylo řečeno že se to nevyleží .... klid a pohoda ale bohužel se to vyležet nedá ... proto v pondělí mažu do práce ... týden byl klid a pohodička ale už začínám mít myšlenyk na co by kdyby atd .. proto nejlepší bude jít myslte na něco jinýho užitečnýho a pokud tam mrňous je tak tam je a pokud není tak to nezachránim ... v neděli to bude 8 den ..
10. zář 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to genetické vyšetření stojí cca 45 tisíc, ale hradí ho celé pojišťovna a dělá se jen jednou za život, protože genetická výbava člověka se nemění během života... nám řekl genetik, že kdyby se jako první udělalo to genetické vyšetření a až potom se šlo do IVF, tak by se lidem uštřili peníze, čas i nervy... z genetického vyšetření lze vyloučit to, že spermie nebo vajíčka mají v sobě špatnou genetickou informaci, díky které nedojde k oplození, nebo dojde k oplození, ale embryjko se neuchytí... nechci dělat ze sebe chytrou, to v žádném případě, jen vám to chci napsat, protože lituji toho, že sme nešli prvně na genetiku a až pak na IVF... teĎ mám za sebou 2 IVF a výsledky z genetiky ještě nepřišly, ale pak když to dopadne OK, tak si budu moct říct, je to v něčem jiném a už se zmenšuje počet možnstí proč to nejde... když to nebude OK, tak hurááá víme důvod proč to nejde a s tím se dá něco dělat... ale samozřejmě co doktor to názor- stejně jako u všech lidí... U toho PGD- tam se všechny ty ´´ vady´´ embryja nedají zjistit, protože oni z celého embryjka vezmou pouze 1, 2, 3 buňky, ale chyba může být i v buňkách ostatních, ketré oni neprozkoumají...nebo 2 ze 3 embryjek můžou být v pořádku, oni vyzkouší ty dvě a zrovna může bých chyba v tom třetím- tak nám to nějak vysvětloval genetik... nevím, mnó..on říkal, že PGD je dobrá v tom případě, když se v rodině často vyskytují psychická onemocnění, nebo nějaká postižení...
10. zář 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa vždyt ja sem :slight_smile: ,jen si dělam legraci :wink:
10. zář 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj zdravím.

@tonytony ještě neházej flintu do žita ,budu držet pěsti :wink:
jinak já dnes volala do sanusu a ten se odkládá do doby dokud nebudu v pořádku,žádost schválená platí po 3 měsíce a kdyby obtíže trvaly dýl tak se dá zažádat o prodloužení,tak to je v poho ,takže u nás se 2ivf prozatimně odkládá :unamused:
jinak dnes krev v moči nebyla,na ultrazvuku byl jen malý stín tak musím ještě na RTG a pak se rozhodne zda mě budou něco drtit ,jestli teda bude co ,že :astonished: RTG my dnes neudělali páč chtěj vědět jestli nejsem těhu,když jsem se jim snažila vysvětlit ,že určo teda né a ni přirozeně,tak my řekli.že mě ho stejně nemohou udělat ,když to nemám napsané od doktora takže musím počkat až to dostanu ,nebo donést těhu test,takže docela prdel budu testit jen tak :grinning:
10. zář 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancica74 super Jani moc ti gratuluju:slight_smile:
10. zář 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 pěkně jsi to napsala:slight_smile:
10. zář 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek