• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@baronek - to zvládne i trdlo :wink: ... dostaneš rozpis .. např. 4 lahvičky vody a 2 lahvičky prášku .. a to postupně nabíráš a přelejváš až smícháš potřebný počet lahviček neni to věda :slight_smile:
20. zář 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera i trdlo? Tak to je přesně moje charakteristika :grinning: Asi si vezmu pero :grinning:
20. zář 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, asi trochu mimo mísu,ale hledám nějakou radu/vyslechnutí Ahoj holky, chtěla bych Vás požádat o nějaké zkušenosti, kdo máte. Snažíme se s přítelem o miminko a já po dvou měsících si "vynutila" od lékařky vyšetření mých hormonů- prostě zvědavost, jestli je vše ok. No a když už jsem byla neoblomná, tak mi rovnou dala i spermio no a ono ejhle dozvěděli jsme se, že máme oligoasthenoteratospermia gravis. Měli jsme 18mil spermií (norma 20), 0% rychlě pohyblivých spermií, 8% pomalých, 54% nepohyblivých. Sspermie bez defektu 8%. Podle těchto výsledků spočítaná možnost oplodnění (přirozeného) 0,0%. Možnost pouze oplodnění spermií stříknuté přímo do vajíčka. S panem doktorem jsme konzultovali a řekl nám, že až budeme chtít dítě , tak klinika... ptali jsme se i se zmínil o vitamínech (ale většinu jsme brali- maca, nedávno jsme začali ještě ACE a koenzym Q10, já babyplan už 4 měsíce) řekl, že existuje možnost,ale zároveń dal jasně najevo, že obrat takový, aby ho to "vyléčilo" tyto prostředky mít nebudou... a i k proferitlu se tvářil mírně skepticky, ale doporučil ho jako jeden z vitamínu,ale vzhledem k jeho ceně a složení bereme vlastně vše potřebné...
vzhledem k tomu, že to vše víme 4 dny, jsme v šoku, může mě někdo "obohatit" podobnými zkušenostmi a jak jste to řešili?
20. zář 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek - šetři ... tohle fakt neni problém největší problém kerý jsem řešila ylo ulomit tu lahvičku s tou vodou .. asi 2x jsem zabrala tak že jsem jí rozdrtila a řízla se ... ale to neni o tom kolik čeho to je o šikovnosti :grinning: ... takže kdyby pero bylo fakt drahý tak tohle neni problém ... dostaneš přesně řečeno kolik máš vzít vody a kolik prášků ... jen je to o něco delší příprava než to různě přeleješ ale to je tak jediné .. toho bych se nebála :slight_smile:
20. zář 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera holky ja jsem se take porezala a pak jsem zjistila ze se to drzi tam jak je ten puntik a lame se to v tom zuzenem hrdle a jen to rupne a je to.
20. zář 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek No nevím, kolik vydělává tvůj manžel, ale u nás je to tak, že já vydělávám o pěkných pár tisíc víc, navíc těhotenství je záležitost poměrně nejistá, takže si práci, která mě nutno konstatovat dost baví, hodlám udržet, nerada bych skončila bez dětí i bez práce :sweat_smile: A taky bych si ráda i v případném mateřství udržela "hezký" životní standard pro sebe i svoje mimčo, v 35 letech jsem si na něj dost zvykla a nechce se mi moc uskromňovat, navíc nejsme s manželem zrovna dvakrát spořiví :grinning: A za další, já nevím, jesti mi zaměstnavatel vychází nebo nevychází vstříc, když jsem mu to neoznámila, a podle všeho Ty taky ne :grinning:
20. zář 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alim75 já to nemyslela špatně :sweat_smile: a rozhodně nechci rozebírat, kdo kolik vydělává :slight_smile: Prostě ještě nemám za sebou žádnej pokus a cítím to tak, že jsem pro těhotenství ochotna obětovat vše. Jestli jsi to pochopila jinak, tak se omlouvám :pensive:
20. zář 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Tak ty výsledky z krve mě moc mrzí, ale fakt to vypadá, že se mimi vždycky drápkem zasekne, a pak z nějakého důvodu pustí :frowning2: Asi by to chtělo to imuno, jestli ten zárodek z nějakého důvodu nevypuzuje tvoje tělo. Protože pravděpodobnost, že by všechny zárodky byly nějak "poškozené", je při tvojí kvalitě blbost.
@rozmarynek Mně umřel náš hafík loni v létě a ještě dneska jsem se z toho nevzpamatovala. Taky jsem si tehdy říkala, že jeden život skončil, aby druhý začal, ale bohužel v našem konkrétním případě, to pravda nebyla. Ale ty se teď začni soustředit na bublinky, Bóďa se měl na sklonku života díky Tobě nádherně, věř tomu, že spousta lidí by tak skvělá jako Ty nebyla!
20. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maudn Manžel má taky horší spermio, bere ještě navíc k tomu vašemu selzink. Trošku se mu to zlepšilo, ale na vyskakování to není a bez ICSI (vstříknutí spermie do vajíčka) bychom se neobešli. Buď ráda, že jsi si vydyndala vyšetření takhle brzy a nepřišlo se na to až po roce snažení... To by pak člověka zamrzelo ještě víc. Takhle víte, že se můžete svěřit do péče doktorů a oni vám pomohou:slight_smile: Až se z toho oklepete, dejte se do snažení:wink: Nám doktor řekl, že nepotřebuje 20mil. spermií, že jich nepotřebuje ani 1000, ale že mu stačí jedna:wink: No vlastně tolik, kolik bude vajíček:wink: No není to zázrak vědy? Před 20-ti lety bychom s manželem zůstali bezdětní :frowning2:

@78marcela To je moje řeč! Nadhoď jen tak mezi řečí, že by mohl proběhnout další pokus... Bez zkoušení, to prostě samo nevyjde:-/ No šance je sice nižší, ale není to tak hrozné. V Pronatalu mají ve výsledcích z roku 2009 uvedenu úspěšnost po klasickém IVF 44,1% a u ketů v roce 2009 úspěšnost 30,4%!!! To je docela hezký. Já myslela, že je to ještě méně.

Jdu dělat večeři a bábovku.
20. zář 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek - to já měla ty puntíky i dobře ale prostě nechtělo nechtěo a pak to chřuplo a já to sice ulomila ale ještě i rozmačkala .... :grinning: a o tu drť se ještě pořezala .. :grinning:
20. zář 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zíta budu volat výsledky do centra a domluvim si další postup .. tj návštěvu kde vymyslíme další bojový program .. asi budu vyslána na genetické testy atd ...
20. zář 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka je to divný. naštěstí si píchám injekce sama. :slight_smile:
každopádně už vím,jak to s takovou hádkou u nás je. někdy je slabší někdy silnější,ale vím,že nebude mít dlouhého trvání.
u mě pracujou hormony,chlapa to určitě také nenechává klidným i když vypadá,že se ho to skoro netýká a k tomu jěště starosti a problémy okolo. prostě se to nahromadilo a bouchlo.

20. zář 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek já byla také hotová,že ted budu muset píchat normální injekce a jěště si je míchat.
všechny 3pokusy jsem měla pero a tohle mě děsilo.
ale zjistila jsem,že je to pohodička. dnes budu píchat po páté a už si přijdu jak zkušená feťačka :slight_smile:
20. zář 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tead holky vás dočítat to je záhulek teda řeknu vám :grinning:
20. zář 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Já to beru tak, že se po hádce prostě pročistí vzduch:slight_smile: Kdyby bylo něco špatně, určitě by můj chlap nepodstupoval to, co podstupuje. Často spolu nesouhlasíme a nejde pořád ustupovat:wink: Nehádáme se do urážek. To niky. Nepadají sprostá slova, nic, co nelze vzít zpět. Prostě spolu nesouhlasíme a hlasitě to odiskutujeme :grinning:
20. zář 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a já se při míchání roztoků taky pořezala:wink::grinning: Ale fakt to zvládne i ten největší jouda:wink: Není potřeba dražší preparáty (pokud tělo na ty míchací reaguje dobře:wink:)
20. zář 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka ale já to také tak myslela. nevěřím na vztah bez hádek. prostě je to třeba k pročištění vzduchu jak píšeš.

jinak já se ampulky naučila lámat už při prvním IVF neb si po transféru píchám agolutin a to je masakr.
20. zář 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Jj, já to taky tak pochopila:slight_smile: Jen jsem prostě chtěla říct, že i když u nás to ticho trvá možná déle, žádné drama se nekonná:wink: Letos budeme mít 16-té výročí seznámení. To už máme na nějakou tu tichnou domácnost trošku nárok, ne?:wink:
20. zář 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer!! Holky, docela Vás s tím pícháním obdivuju. Já jsem na to srab. Mě to píchá manžel. Jinak Marcelko mrzí mě to, ale zase jsem koukala na tabulku s Hcg a Ty máš 15, viď.... Tak tam to rozpětí je... Nemám ráda plané naděje, ale uvidíme!! Jednou se určitě dočkáš! Moc Ti to přeju!
http://www.naseporodnice.cz/hladina-hcg-v-krvi-hormon-signalizujici-pocatek-tehotenstvi.php
20. zář 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela
Nakukuju a taky bych ještě úplně nevzdávala, 15 ještě může být naděje, ne? J jen, co jsem koukala na hodnoty HCG, když jsem to řešila já a 15 bylo ještě ok, samo, že to, že čárka slábne je spíš špatná známka, ale každopádně bych ještě šla na krev za 2 dny, ne? Nechci dávat naděje, ale s tímhle číslem bych ještě ty 2dny bojovala...
20. zář 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno. Holky já jsem si myslela,že doba pokročila a je to vše daleko úspěšnější,po mé delší pauze.Začínám mít ze všeho obavy. :wink: Já mám zatím danou jen tu inj.asi dipregnyl nebo tak nějak se jmenuje.Má mi to udělat ten prodloužený protokol. Dostala jsem ji 10.9. a od 5.10. mám začít jíst estrimax 3x denně po 1tabletě.pak mám jen 18.10.kontrolní ultrazuk,asi sliznice.No a transfér pravděpodobně 26.10.Proč to vše píšu?Začínam vše vidět negativně.Já po těch všech svých pokusech to mám strach podstoupit.Dlouho jsem se i rozmýšlela musím si vše hradit i dárkyni její stimulaci a vše co k tomu patří.Ani jsem nikdy nedělala testíky.Jsem asi srab.Jinak držím všem co se snaží pěsti.
21. zář 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1 - ahojky, nejsi jsi odvážná že do toho jdeš. já budu mít asi podobný osud .. druhý pokus v čudu a do třetího MUDr. vyhrožoval že by doporušoval dárcovství protože mám málo vajíček a asi ještě na h... . tak si to asi užijeme spolu
21. zář 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clera .jediné na čem vždycky trvej jsou vajíčka čerstvá nezmrazená,Když už se to platí tak at to stojí zato.Záleží i na klinikách ty ceny jsou rozdílné.
21. zář 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,koukám že zprávy nic moc :unamused:
21. zář 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Dobré ránko. 16 let? to je pěkné.
My máme 10 let. Je to seznámení,ale zároven už spolu i 10let žijeme. Tenkrát jsme to vzali hopem :grinning:
21. zář 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1 - jsem zvědavá s čim na mě vyrukuje ...ty máš taky vysoký FSH faktor?
21. zář 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak přeji dobré ráno. Piju kafíčko a za chvilku odjíždím do CARu na UZ. Jsem zvědavá jak nám ty kuličky rostou.
21. zář 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko - určitě super a bez problémů :grinning: maj se jako v ráji :grinning:
21. zář 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko držím pěsti :slight_smile:
V noci se mi zdálo o těch injekcích :sweat_smile: Je to pro mě opravdu noční můra :angry:
21. zář 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko ženy:slight_smile:

@sslunicko My to taky vzali hopem. 16 let se známe a 15 let spolu žijeme. Seznámili jsme se 25.12. v strašném pajzlu (psala jsem to tu tuším). Manžel je z Prahy 8, ale byl tenkrát na vojně ve Velké Hleďsebe (snad se to tak jmenuje) a k nám na Ruzyň tenkrát přijel za kamarádem, který tam byl na vojně... Pak měl namířeno domů. Ale nedojel, bo jsme prochodili celou noc a den a pak jel zpět na vojnu. Při dalším opušťáku už jsme jeli k nám na chatu a tam jsme pobývali při opušťácích do konce vojny. V dubnu,když šel z vojny domů už jsem pro nás měla podnájem, takže jsme spolu hned začali bydlet. Teprve teď, když to tu tak píšu, mi dochází, že tchýni muselo být hrozně! Syn jí odešel na vojnu a vlastně už se nevrátil domů! Ale je to super ženská a podporovala nás:slight_smile:
21. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek