• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@barbika Myslím, že tenhle tvůj "obrázek" rodiny je obrázkem většiny ženskejch:slight_smile:

@78marcela Já pořád nevím, kde je u vás překážka, takže těžko radit. Já mám s clostíkem zkušenost téměř 5-ti letou a negativní. Samozřejmě jsem ho brala s přestávkama, ale můj původní gynekolog ho měl jako vrchol "umělého" oplodnění. Ani ho nenapadlo mě poslat někam k odborníkům!!! :frowning2: Tři roky jsme se snažili bez pomoci medikamentů, jen s babskejma radama (které mi radil doktor) a pak jsem přešla k tetě a 5 let jsem s přestávkama brala clostík. Musela jsem absolvovat tu operaci dělohy, před kterou by mi asi IVF neudělali, tak jsme to prostě zkoušeli.... Ale chlapovi se pak zhoršil i spermiogram a v tu chvíli je clostík tak nějak na nic :confounded:

@laura09 No ono je to prý podle regionu... V Praze se na 1. dítě čeká snad nejméně. Samozřejmě podle požadavků, které si zadáte. Oni chtěli čerstvé, zdravé miminko, bílé pleti a já nevím, co ještě.
17. říj 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Jo a negativní ne proto, že to po něm nevyšlo, ale proto,ž e se mi po něm nadělaly cysty :confounded:
17. říj 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka my nejdřív zkusíme IVF, snad to vyjde. Záložní řešení je adopce. Jinak my sme z Plzně.
17. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 No jasně:wink: Kdo by nezkusil! Oni jsou bohužel ti, kterým to ani po X-té nevyšlo a už jsem tu psala, jak mi kamarádka říkala, že když podepsala adopční papíry, strašně se jí ulevilo, protože věděla, že miminko prostě mít bude:grinning: Úplně mě to lechtá v žaludku, když si představím, jak se jí ulevilo i proto, že už nebude trávit čas čekáním na //. Teď mají zažádáno o druhé, ale na druhé dítě se prý čeká déle. No jasně, nejdříve musí příjít na řadu prvorodiče:wink:
17. říj 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbika No, já vždy chtěla velkou rodinu, což už asi neklapne... Původně jsem chtěla dětí 6, s věkem a neúspěchy se to snížilo:frowning2: A 6 by bylo fakt na dnešní dobu asi moc, ale aspoň 3-4 bych brala hned a moc!
17. říj 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Já mám polycysticky vaječníky. Přítel spermiogram žádnej zázrak, ale taky žádná tragédie řekla doktorka. jinak nic víc. Takže jsi po něm vůbec neotěhotněla? Jen ty cysty?
17. říj 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Já s ním měla úspěch po x letech snažení:slight_smile: Výsledkem je dcera, ale já měla jasný anovuláky, takže u mě to pomohlo- tenkrát dobře, jen těhu bylo problematický s rizikem potratu a krvácením až do 5. měsíce, ale to už je zase můj specif. problém, takže být Tebou to zkusím- zta to nic nedáš... Jo a mch. moje ségra taky rok snažení a nic, nakázala jsme ji měřit BT- zjistila taky anovuláky, nasadila Clostilbegyt a byla hned ten 1. měsíc těhu. Já teda 2. cyklus braní:slight_smile:
17. říj 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony a mělas přitom pravidelný cyklus? Brala jsi jen to nebo ještě něco k tomu? Ovulku sis zjistila podle teploty nebo jak? Chodilas na kontroly?
17. říj 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka můj kolega v práci se s manželkou taky snažili, byli dvakrát na IVF až pak se zjistilo, že paní má rakovinu štít. žlázy a musí se léčit. Asi se jí to rozjelo hormonama při stimulaci. Takže se z toho dostala, zažádali o adopci, u nás nebylo dítko, ale v sousedním kraji byly dvojčata, které nikdo nechtěl obě. Tak si je vzali a jsou štastný jako blechy. Možná zkusí ještě 3IVF, nebo další adopci.
17. říj 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbika u té mé kamarádky je práve úžasné, že ona na 100%zabijela spermie a on má velmi špatnou genetiku. takže diagnoza strašná. ale když se už uplne s tímto smírili a prestali doufat a šup.. chodím ted na té mojí čekací neschopence s ní na procházku a povídame o tom a o jejích pocitech a jsem štastná!!

@doufalka, pracuješ i ve spaní? já mám ted taky divoké sny. jestli to delá ten utrogestan, nevím.. samé agresivní sny.hádám se, bojím, no br.

no a jinak pocity stále žádné. ale to je asi dobťe, že? @sslunicko, jak se citiš ty? nelaké tlaky nebo tak?
17. říj 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Mě moje Mudr. taky dvakrát řikala že mam polycystycký vaječníky, ale s clostilem dobrý. jedno, max dvě vajíčka. A manžel měl horší pohyb. Já mám bez hormonů i s nima docela nízkou sliznici. Nejvíc sme ji vyhnali asi na 5,3 mm, aby rostly i vajíčka. Když byla 7 mm, zase nerostly.
17. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda v podbříšku. v klidu jen trochu,ale při delší chůzi,to dost.
17. říj 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda kdy jsi říkala,že budeš testovat?
17. říj 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
na stredu mi vychází menzes, tak pokud nebude, tak zkusim test. jsou to nervy!! tys i dnes testovala? sílí?
17. říj 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
čtu o pohřešovaných dětech jako je ta Anička, ale takových dětí se ztratilo mnohem více, většinou ve věku 3-4 roky a pak 7-10 let. Je to hrůza, když to vidím a jestli někdy budemem mít děti, tak se budu bát jak blázen a nebudu je chtít pouštět samotný do/ze školy. Chudáci rodiče:(
17. říj 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 jenomže, jak chceš uhlídat 10ti lete díte? to už chce i trošku svobody. to malinké, to se snad dá, když nejsi blázen a nenechaš ho pred obchodem, ale chod pro 10ti lete pred skolu, to se ti bude bránit.
je to strašné, ti rodiče se z toho zblázní. budou se obvinovat, pak jim to znici vztah a budou uplne na dne.
17. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela U mě vlastně nebyl, kromě té dělohy, zjištěnej žádnej problém. A i s dvěma dělohama se otěhotnět dá a dítě donosit taky. Jen to nikdo nechtěl riskovat, když se šlo do IVF. Jinak já jsem měla cykly pravidelné a otěhotněla jsem bez clostíku o s clostíkem. Bohužel jsem to nikdy nedonosila. Tak nevím, jestli úspěch byl díky práškům, nebo by se to podařilo i tak.... Nikdy jsem neměla víc vajíček. CHodila jsem pravidelně v půlce cyklu na UZ... Ale myslím, že za zkoušku nic nedáš, když se teď necítíš. To musíš nejlépe vědět ty:wink:
17. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja na tu Aničku nemůžu přestat myslet. Jak potřebuju všechno vědět, tak bych se z této nevědomosti zbláznila. Přemýšlým už v hrůzných souvislostech a říkám si, že jestliže už není na živu, bylo by pro rodiče "vysvobozením", kdyby věděli, že teď už jí nikdo nikde netýrá... Tahle nevědomost a představa, co na ní může být pácháno je hrozná. Je po poledni a asi se nikdo na výzvu otce neozval. Opravdu to vypadá blbě a my s manželem se tu vzájemně ujišťujeme, co ještě může být a jak se najde živá....

@marcajda Ti povím, že myslím, že v tomto směru mám při vší smůle štěstí... Báru tu nevzali do školky a do školy ji asi dám s dětma, s kterýma teď chodí do školky, takže bude dojíždět (u nás je ZŠ jen do 5. třídy). Je to poměrně komplikovaná cesta na MHD, takže to vidím tak, že ji budeme vozit i vyzvedávat poměrně dlouho. A nebude jediná, jak to tak teď vidím před školou. To je výhoda - nevýhoda bydlení na skoro vesnici a nedostatku míst v MŠ a ZŠ.
17. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda dnes jěště ne,ale jinak každý den. ráno ne,ale odpoledne mi to nedá.

co bereš za léky? já bych třeba ms nedostala díky těm všem lékům.
17. říj 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela No, já ho brala jen ty 2 cykly, pak se hned zadařilo a už hned ten 1. byla ovulka- takže pravidelný nejde posoudit- já mívám cykly dlouhý, byl o asi 2 dny kratší, ale hlavně prostě byla ovulka- měřila jsem BT, ovu když mám, tak až cca 23.DC- což dr. nechtěl věřit, chodila jsem na UZ na folikulometrii a on to 15.DC vzdal, že ovu nebude a buch, já dle BT 23.DC věděla, že je a taky bylo těhu:slight_smile: Takže BT já věřím u sebe nejvíc- ty mě ještě nikdy nezklamaly:slight_smile:
No a brala jsem ještě před tím lék na snížení prolaktinu- měla jsem ho vysoký:frowning2: Séhra brala jen ten Clostík a ok hned 1. cyklus ovu byla a těhu taky...
17. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Jinak jsem k tomu brala jen Calibrum a kys. listovou...
17. říj 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí

@tonytony já to teda asi zkusím, nic za to nedám, že, a když s nezadaří, aspon si na ty tři měsíce odpočinu od těchto nervů, co jsou po ET. I když vím, že to taky asi nervičky trochu budou, ale určitě to nebude jak ted, sledování každodenní...no uvidíme.
17. říj 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela A ty máš taky problém s ovulkou? Sleduješ si to nějak- bazálky apod???
17. říj 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony nesleduju. ale už asi před pěti lety jsem chtěla otěhotnět a vždycky jsem měla velmi nepravidelné cykly, třeba jsem měla menses jednou za dva měsíce, jednou za půl roku a tak, tak mě doktorka vyšetřila a řekla to, že mám PCO a nemám ovulku.
Nijak si nic nesleduju, a a ni nebylo co sledovat, před tím, než jsem přišla do CARu, tak jsem neměla menses téměř tři roky.
17. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela No a teď máš MS jak? On se nasazuje právě určité dny MS, tak by to MS chtělo:slight_smile:
17. říj 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony No teď jsem krvácela celkem 17 dnů, po tom potratu. Včera byl první den, kdy jsem měla konečně pokoj. Jinak to mám díky hormonům vcelku pravidelně, ale nepochybuju, že to je díky hormonům. Jak by to bylo bez nich, to netuším.
18. říj 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám za sebou náročnej víkend - dvě rodinné oslavy, ale naštěstí všechno probíhalo, tak jak má :slight_smile:
Doufalce držím pěsti, ať je OPU úspěšné :grinning:
@78marcela to je dobře, že máš už klid, já krvácela přes týden a měla jsen toho plné brýle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké dopoledne!
Tak mě dneska konečně dorazila mrcha. Ve čtvrtek jdu na UTZ, tak teda nevím, jestli mi ho vůbec budou dělat, když bude ještě min špinit.... :sweat_smile:
Jinak už se těším až se to rozjede a snad to konečně dotáhneme do zdárného konce. Zítra jdu k obvoďačce a dokončit předoperační (EKG atd...)
18. říj 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám a držím Doufalce všechny palce co mám!!!
18. říj 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Tak to by vadit nemělo, prostě je potřeba to krvácení a nějaký 1.den a pak nasadit mezi 3.-5.dnem tuším na 5 dní nebo tak nějak:slight_smile: Takže vzhůru do toho:slight_smile:
18. říj 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek