• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@paja1 No, silná osobnost...sice jsi mě potěšila, ale i silná osobnost může mít někdy slabé chvilky...koukni na doufalku...
ale pravda je, že už jsem se trochu zmátořila, svítí tu sluníčko, je hezky, a stále je proč se radovat, i když to zatím s miminkem nevychází.
25. lis 2010 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, ani nedočítám, happy end se nekoná:frowning2: celou cestu z Caru jsem prořvala:frowning2: Jediný týden v roce je ten, kdy mi vycházelo OPU, takže v prdeli... Všechny přípravy vč. domluvy hlídání atd. jsou v tahu, Wobenzym jsem dlabala taky zbytečně- vše posun o celý šíleně dlouhý měsíc s mými dlouhými cykly i o víc a krom toho mi to díky tomu bude vycházet nba tak důležitou věc, že celé IVf budu muset posunout ještě o další měsíc- ta věc nejde odříct nebo zrušit, takže to nejhorší, co se mohlo dnes pro mě stát, stalo se:frowning2: Navíc dr. znova koukal na ty výsledky genetiky embryí a moc šancí nám nedal, takže jsem v totálním srabu a vzdávám to předem, nemám sílu už v něco věřit, místo akce, která mohla začít už tenhle víkend- nIC, nula:frowning2: Já na to asi nemám zvládat to, věřila jsem, že to dopadne a zase nic... I manžela to sebralo, protože to čekání je šílený a já to prostě fakt nezvládám:frowning2: Naváíc se mi to totálně zkomplikuje s prací a žádostí do školky, prostě fakt v háji celý...
To jsem se včera těšila, jak začnu dnes optimisticky s výzdobou apečením- takže teď místo toho budu přes další pro mě totálně zničený Vánoce jen trpět, trápit se vzpomínkami( potraty a úmrtím) a utápět se v nevíře, že to stejně nikdy nedopadne... Já tady od srpna, ky se to nepovedlo, odpočítávám den po dni a pak stačí jen pitomá MS, která přijde o týden dýl a já se klasicky se svým štěstím trefím do jediného týdne, kdy tam nejsou:frowning2:
25. lis 2010 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
děvčata, zázraky se dějí, nevěšte hlavy!!!
každá máme nějakou cestu a musíme si jí projít a kdyby bylo jen dobře, tak si tu radost ani neužijeme, ale když je zle, tak se ta radost blíží. všechno na světě musí být v rovnováze, takže i spatné a dobré chvíle!!!

tonytony, možná právě proto abys mohla v klidu prožít vánoce, tak to dopadlo takto. určitě to má nějaký důvod, proč se to takto děje a ty to zvládneš! máš pro koho ty vánoce udělat krásné, tak pro jeden neúspěch, i když bolestivý, je přece neprotrpíš. máte doma krásné robátko, co chceš víc?

doufalko, princezno, divíš se hlavě, že bolí? tolik jsi toho letos musela zvládnout. at ty pokusy, ale i bábinky. máš v té hlavě moře starostí.
jejda, stejně jsi úžasná, máš úplně jiné prožitky než já a než je obecné. nikdy mě ani nenapadlo, že někoho děsí cirkus, někomu nevoní cukroví :wink: ale jsi zlatá, jak to pro Báru zvládáš.

děvčata, tak už ty depky zažeňte, musíme se radovat z maličkostí. a musíme ty naše hlavy na chvíli vyprázdnit od těch našich pokusů. mě v neděli dovezou 10balíků se staršíma knížkama a budu je třídit a probírat a rovnat.. to bude supr.
25. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony To mě moc mrzí, ale nevěš hlavu, nevzdávej to!!! Jestli jsem to pochopila, jedno dítko už máš, tak se snaž udělat krásné vánoce pro něj, asi to letos nemělo vyjít a vyjde to příští rok! 11 je moje šťastné číslo, tak to bude rok plnej dobrých zpráv, já tomu věřím!! :sunglasses:

Já když tu čtu, co jste většina z vás prožila, tak mi moje starosti okolo mimina přijdou prkotiny... Taky toho mám dost za sebou, ale proti některým z vás je to teda legrace :fearful:.

Tak se držte, hlavně si buďte oporou s manželama/přítelema, je to hodně důležité, i pro další úspěchy, vím o čem mluvím :slight_smile: ...
25. lis 2010 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, špatně se to tady čte, ale přes Vánoce načerpáme sílu a v další rok bude určitě lepší a vydařenější :slight_smile: Já taky nemám vůbec na nic náladu ani vánoční výzdoba se mi nechce dělat, ale musíme to nějak zvládnout, néééé???
26. lis 2010 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
AHoj ženy:slight_smile:

Marci, teda... příspěvek od tebe mě tak pohladil a vlil mi krev do žil... Děkuju. Teď vychází najevo, kdo je tady nejsilnější:wink: Moc ti děkuju za krásné řádky. Máš pravdu, jsem divná (tak úplně jsi to nenapsala, ale každopádně je to pravda). Já teď ani tak nějak na pokusy nemyslím. To, co mě válcuje a trápí je moje schránka. Po tom posledním IVFku jsem měla opravdu vleklé problémy a ucpané dutiny mám ještě dnes. Ulomila se mi 1/2 zubu... Tak nějak přemýšlím, že když začínám přicházet o zuby, jestli není čas složit zbraně a dostat se do nějakého klidu. Nesnáším se, jak jsem tlustá. Sice se snažím a každý den jedu na rotopedu a hlídám si složení stravy, ale výsledky nejsou znát. Kůži mám povadlou... Mě by tohle všechno nevadilo, se vším se dá něco dělat, ale tak si přemýšlím, jestli to plození nemám přenechat někomu, kdo ještě mrňouska nemá a nebo prostě mladším... No a jak jsem psala, tak ty vánoce. Mě se nechce pééééééééct :cry: :cry: :cry: Ale fakt vím, že to k vánočkám patří, tak to prostě s Bárou vynechat nesmím. Já teda nevzpomínám na to, jak jsem jako dítě s mámou pekla. Já jsem s ní nepekla. Já to nesnáším od malička. Jó, kdyby se v troubě pekla vepřová kolena, tak bych si dala říct... Ale cukroví???? :cry: No a taky mě štve, že možnost splození potomkla je u nás závislá na penězích. Užírám se, že jsem v červenci něco udělala špatně, že jsem teď mohla být těhotná. Ráda bych zkoušela IVF každé 3 měsíce, ale kde na to brát a nekrást??? Co je tohle za spravedlnost? A to jsem ráda, že žiju v ČR. Včera jsem poslouchala v rádiu pořad o tom, jak v Polsku chce církev IVF zakázat a ty, které to podstoupí chtějí trestat vyloučením ... Kde to žijeme????

@tonytony Předně píšu, že rozhodně vím, jak ti je, když se to zase posunulo. Ale tebe to teda dostává naprosto nezdravě. Bez ironie (někteří lidé jsou na to dost citliví) ti radím zajít třeba k psychologovi. I když nejsem zastáncem těch, kteří tam jdou řešit každý prd a jakmile se dítě třeba jen špatně podívá, hned ho ženou k psychologovi (dneska je to opravdu hodně moderní). Vím, co píšu. Když mi bylo opravdu hrozně a nemohla jsem vůbec fungovat ani spát, zašla jsem k psychiatrovi a ten mi pomohl. Ano, dal mi AD, ale když se ti teď pokus posunul, tak myslím, že by jsi je mohla došasně užívat. A třeba by ti je nepředepsal a poradil něco jiného. Ani kdyby tu bylo milion různých smajlíků, nelze z psaného projevu úplně poznat, jak kdo co přesně myslí a jak se věci mají, ale z tvých příspěvků mám pocit, že jsi úplně na dně a už tě dostane úplně všechno... Zažila jsem to taky. Týkalo se to mě a mého zdraví a já se bála, že umřu. Ten strach tedy někde vzadu zůstal, ale už vím, jak na to nemyslet. No vlastně myslím na to pořád, ale do popředí stavím důležitější věci, protože kdyby se to stalo, tak před tím chci prožít co nejvíc štěstí. Já pořád nevím, jak to přesně napsaat, ale tím, že by jsi pomohla sobě, pomohla by jsi nejvíc celé své nejbližší rodině. Zapři se, hoď všechno za hlavu, obejmi dceru, obejmi manžela a uvědom si, co máš za štěstí:slight_smile: Jestli ti psycholog nebo psychiatr přijde urážlilvý, tak se omlouvám a věř mi, že jsem to opravdu nemyslela vůbec špatně:slight_smile: Ráda bych, aby jsi se cítila lépe.
26. lis 2010 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko holky. Tak tady se pokracuje v melancholicke nalade hm, holt i to k tomu patri a jak vse chodi v sinusoidach tak i toto - ale holky nekdy se musi spadnout na dno abychom se od neho mohli odrazit a o to rychleji stoupat zase vzhuru na vrchol te sinusoidy :slight_smile:. Je jasne ze ted jsme na dne a tak ted uz muze byt jenom LEPE!!!!!! Ja tomu opravdu verim. Take to pocasi a podzim kdy vse se spomaluje, energii ubiva a vse se chysta k zimnimu spanku ted na nas vse take pusobi jinak. Takze i nase tela si jako stromy musi ted na chvilku odfrknout aby na jare byla nova sila na dalsi bij. takze ja si vanoce uziju v klidu bez pocitani plodnych dnu - snazenicko bude kdyz na nej bude chut a budu nabirat nove sily na jarni slunickove dny :slight_smile:.

V nedeli jedu na 4 dny na hory tak si to nicim nenecham skazit a na plozeni ted nebudu myslet jinak nez "pomilovat se po sklenicce dobreho vinka a pri plapolajicim ohni v krbu" :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:.

@Doufalko i ja jsem mela nervovou krizi, i ja jsem byla u psychologa i ja jsem byla 3 mesina na AD a nervi si davala dohromady jeste cely rok, i ja jsem se bala ze mam jen krucek ke hrobu o to vice ze doktori oravdu nevedeli co se mnou takze HOLKA nejsi v tom sama ja si prozila uplne to same!!!!!!! O to vice si ted vazim kazdeho dne a nejaky rozlomeny zub nas preci nemuze rozhazet, no ne???? :sunglasses:

Holky proste pojdte se ted hodit do toho podzimniho predvanocniho klidu, pojdme se soustredit na hezke darky pro nase drahe, jak si uzit hezke svatky a brat toto odobi jako odpocinkove a pripravne na ten frmol co tu bude na jare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26. lis 2010 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
PS: Holky ta gramatika je opravdu dsna - moc se omlouvam za ty hrubky. Zacinam ctvrty rok zpet v Cechach ale na mem ceske jazyku to neni vubez znat. ja si snad budu muset zase vzit kniizku gramatiky do ruky :slight_smile:
26. lis 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám, že tady se píšou samé romány :grinning: hezky se to čte, člověku to dodává sílu, mně teda jo :slight_smile:
26. lis 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozmarynek a kde jsi byla předtím???
26. lis 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@baronek ja jsem zila 15 let v Kanade a pred 3,5 rokem jsem se vratila na rodnou hlinu :slight_smile:.
26. lis 2010 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozmarynek tak to jo :grinning: V Kanadě to stejně muselo být super :slight_smile:
26. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@baronek moc jsem si tech 15 let uzila ale doma je doma :slight_smile:.
PS: Holky tam IVF vychazi 3-4x tolik (ale take si trochu vice vydelavaji :slight_smile: )
26. lis 2010 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, děkuju za podporu, jo, jsem od včera děsně pesimistická, padlo to na mě jako deka a vím, že to je špatně:frowning2:
Dnes jsem ještě musela na tu hematologii- poprvadě bych tam rědeji ani nejela po včerejšku- v krvi to po těch megadávkách doporučených vitamínů vypadá ok, takže injekce teď nejsou prý třeba... a abych pravdu řekla- šla jsem tam dnes naprosto oddaná všemu, včerejšek mě totiž zase dostal tak na dno, že mi dnes bylo úplně fuk, co mi dr. řekne nebo neřekne... Prý až budu(když budu) těhu, tak mám přijít a budeme tu srážlivost kontrolovat... Listovka a B vit. dál brát... Cestou zpět jsem si zase pobulila a myslím, že probulím celý Vánoce, fakt mám náladu pod psa, tak asi ji tady nebudu zbytečně všem kazit, protože vím, že každá má své trápení a máte pravdu, že já mám aspoň jedno děťátko... Jenže mě ty Vánoce deptají- mám je spojené s potraty a úmrtími v rodině a prostě jsem doufaa, že se to letos třeba zlomí a začnu je mít ráda:frowning2:
Štve mě, že se nemůžeme a ani nechceme snažit doma sami, ty výsledky chromozomálních vad jsou tak šílený, že se bojíme to jen zkusit a pak řešit opět potrat nebo v horším případě postižení, kor když já díky krvácení v těhu amnio naprosto odmítám:frowning2:
Dr. mi dnes teda řekla, že abych měla ev. klid stran těch vad, které u nás hrozí jak díky té trombofilii tak těm genet. nálezům na embryjkách, že se mám objednat na ten časný screening k dr. Vlašínovi do Brna, že je kapacita v ČR a že by poznal, kdyb nějaký problém byl...
Ještě najít tu víru, že máme vůbec nějakou naději- já ji nějak totálně teď ztratila:frowning2:

26. lis 2010 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka Vůbec to neberu urážlivě, jen prostě nemám sílu ještě řešit dalšího dr. a další léky, už takhle mi přijde šílený, co do sebe rvu a že pořád lítám po dr., nemám hlídání a jak okolí vůbec neví, že tohle řešíme, tak je to fakt těžký- spíš se po mně chce, abych něco řešila, udělala já a nějak už to nezvládám, včera jsem do toho řešila právě ještě vážnou nemoc v rodině, takže fakt se to na mě teď sesypalo všechno nějak blbě a hlavně mě v hlavě šrotuje, co se tím blbým zbytečným posunem zase zkomplikovalo a to fest a jak to udělat a moc mi to nejde:frowning2: Nejde totiž jen o ten tak dlouhý měsíc navíc, ale o ty komplikace s tím související:frowning2: Chtěla jsem to mít už teď za sebou- v klidu, připravená na to po všech stránkách a v pohodě a vědět, jak to dopadlo, abych mohla dle toho řešit práci, školku atd., takhle to budou děsný nervy a zařizování v té nejhorší době:frowning2:
26. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj děvčata no co je to tu za hmury,my přeci něco vydržíme né, najděte si nějaký koníček a bude zase fajn,já peču cukroví a jsem krásně uvolněná odreagovaná,jinak já bych letos si už asi musela hodit mašly,takže tu koukejte toho nechat joooooo :wink:
kam si mají čekatelky chodit pro podporu když je tu toto :astonished:
26. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik31 No, já si včera ráno stáhla věci na výzdobu a vytáhla recepty na těsta, že až večer přijedeme z Caru, tak začnu- fakt jsem byla nabitá energií c hutí, optimismem, že to klapne a uděláme si hezký Vánoce, bohužel teď nejsem schopná se na to ani podívat a nejraději bych Vánoce zrušila:frowning2:
26. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@tonytony neboj ono to jednou klapne,nesmíš hned házet flintu do žita,takovýhle věci chtějí čas a přejde to samo a za chvilku zase budeš nabitá optimismem :wink:
26. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik31 Rozkaz šéfe!:wink: Já vlastně už žádnou zvláštní depku nemám :sunglasses: Ale prostě je fakt, že se mi v hlavě převalujou různý věci a někdy to není vůbec příjemný. No a taky jsem plačka a jakmile se objeví první vánoční výzdoba, v obchoďáku zaslechnu první koledu... Brečím. Každý rok studujjeme u nás v nákupním středisku "stromek splněných přání" dětí z DD, pak jedno vybereme a koupíme, co si přeje. Dceři je teprve 4 a 1/2 roku, tak jsem jí doposud pokaždé musela vysvětlovat, že tyto děti nejsou doma u svých maminek a tudíž je ježíšek nemusí najít a tak mu trošku pomůžeme a něco koupíme. Pokaždé jsem se rozbrečela už v úvodu, když jsem jí říkala, že tyto děti nemají takové štěstí jako ona, která má rodiče a prarodiče... Druhá vlna pláče přicházela, když jsme dárek odevzdávali. No a letos mě dcera předběhla, z loňska už si pamatovala a ke stromečku mě táhla, že musíme koupit nějaký dárek pro děti bez maminky... :cry: :cry: :cry: Pak jsme se zastavili u jestliček s ježíškem a jak tak vykládám, že Ježíšek nic neměl a hodní lidé k nim přišli s dary, tak jsem se zase úplně odbourala. Je to hrozný, otřesný. Taky brečím u televize i rádia. Vpodstatě stačí jen lehký podnět a já vytahuju kapesník. Většinou to není jen povrchový pláč, ale pěknej brečák, kterej nejde zastavit :cry: V neděli si pustíme prvně koledy. Chci se vidět :confounded: No takže na mě teď prostě jen působí ta dojemná doba a proto ta melancholie a slzy...:wink: A hrozně ti závidím tu radost z pečení. Nepečeš na zakázku?:wink: Jako, že by jsem doma pár kousků odělala s Barborkou a zbytek by "upekl pošťák"? :grinning:

@rozmarynek Takže taky bohužel víš, o čem píšu:frowning2: A je pravda, že mi sezení u doktora dala minimálně to, že utápění se ve vlastním žalu nic neřeší a akorát rozežírá rodinu. Takže ačkoli se může zdát, že jsem bezcitná, když se pár dní po nezdaru oklepu a srším vtipem, ale pravda je taková, že žiju, lidi kolem mě taky a život chci prožít a ne jen odžít, takže prostě zavřu vrátka a myslím na hezké věci. To neznamená, že to ve mě není, ale jen upřednostním věci, které mohu ovlivnit. Třeba, abychom se měli doma rádi a bylo nám dobře:slight_smile: Každopádně na nějaké to depkaření má každý nárok:wink: Ovšem nesmí se to přehánět :sunglasses:
26. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@doufalka na zakázku né ,ale pro známé ano,letos peču pro 4 rodiny :sweat_smile: takže musím péct minymálně vše ze 2až3 dávek at máme všichni trochu od každého
jinak já brečím taky u všeho,včera mě náš společný kamarád řekl,že kdybych už s manžou nebyla oddaná,že by se o mě pokoušel a tak nějak i vyzvídal jaký máme mezi sebou vztah jestli nám to klape,je moc milej a mám ho moc ráda ví o mě všechno je to moje vrba,šs čím se nechci svěřit manželoj,protože nechci aby ho to zbytečně trápilo to vykecám jemu,máme k sobě hodně blízko ,ale nevím teda
26. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony Já souhlasím s Evikem. Je nesmysl se trápit dopředu. co ty víš, co bude? Já myslím, že tvoje skepse tě rozežírá jak kyselina, a to opravdu není dobře. A nemysly si, k psychiatrovi se nechodí často. K mojí jsem chodila tak jednou za 2 měsíce. Jde jen o to, dokopat se k první návštěvě. To by jsi nevěřila, jak se ti pak nádherně uleví. Nepřestaneš být citlivá, víš přesně, co se děje, ale tvůj mozek prostě ty negativní věci tak nějak potlačí dozadu a ty zůstaneš ve větší pohodě. Jestli myslíš, že tvoje rozpoložení malé dítě nevnímá, tak vnímá. No může si pamatovat pohodovou maminku, která pro ni měla čas a hrála si s ní a nebo maminku, která byla pořád nervózní a smutná... Já to opravdu myslím dobře. nebo zajdi do lékárny a kup si nějaké uklidňující čaje. No jasně, úplně si představuju, jak bych "na svém dně" reagovala na toto doporučení:wink: Asi bych se poslala do pr.... Ale teď vím, jak jsem se pak postupně zase dostala do rovnováhy. Šlo jen o to, odhodlat se:wink:
26. lis 2010 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik31 Eviku, ale my už jsme virtuální známé nějaký ten pátek, nééé?:wink::grinning::grinning::grinning: Tak my se teda do toho pečení taky dáme. Chjo. Zase mi tu schází blicí smajlík :wink: :grinning:
26. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@doufalka tak až příští rok letos už to mám rozjeté :grinning:
26. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@evik31 No tak jóóóóóóó :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2010 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@doufalka však ty to s malou zvládneš :wink:
26. lis 2010 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony Ted jsem asi trapná já.Proto se nezlob,že se dovoluji ptát.Ty máš dceru?POkud ne tak promin,ale pokud máš dceru tak co holka zlatá blázníš?Já mám dceru a 11x neuspěch.Upřímně je mi to líto i peněz,ale to je vše.Zlato máme dcery a to je nejdůležitější a pro ně musíme udělat maximum.Ať mají 1rok či 14 nebo kolik.A vánoce?No to by ses právě měla těšit udělat si náladičku a chystat vše s holčičkou.Ať má ona krásné vánoce.Nemůže za naše problémy.Užívej si to a bud ráda,že ji máš.Někdo nemá ani to. My jsme vlastně štastné ženské.Dej se do pohody.Né velké gruntování,ale něco málo ,trošku cukroví koledy a vánoční trhy.Vím psal jsi máte vánoce v černotě,ale ta tvá dcera za to nemůže,a věř až bude dospělá bude je slavit tak jak jsi jí to naučila.A vše bude kolovat pořád dokola.Například já jsem asi v minulém životě byla skřítek -ELF.A mám vánočního ducha až nenormálně velikého.A je mi fajn.Taky to tak nebylo,ale dělám to pro Kátu.Má 14,tak mě kolikrát krotí,ale nakonec se všemu nasmějem.podívej se na Doufalku jak se obětuje pro dceru?A proč je to jediné na čem jí záleží i přes všechny neúspěchy se snaží a dělá to pro ni.A ,že jich měla.Začni pomalinku,nemluv moc o miminku do vánoc a věřím tomu,že i manžel to ocení a vyčistíte si vzduch.Tak se nezlob,to je můj názor a já to tak dělám.pa :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@paja1 Já vím, Pájo, máš ve všem pravdu, vím to...a věř mi, že se moc chci snažit a snažím právě kvůli ní a doufám, že za pár dní bude aspoň o něco líp... Strašně moc jsem vždycky chtěla velkou rodinu- s manželem jsme chtěly min. 3 děti, spíš 4 a teď se strašně bojím, že je to konečná:frowning2: Ale vím, že musím být ráda aspoň za tu jednu princeznu a být tady kvůli ní apokud možno šťastná...
26. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hezký den děvčata u nás začly vánoce všude sníh a já peču cukroví :grinning:
27. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
koukám tady je dneska nějak mrtvo to všichni bobujou :astonished:
27. lis 2010 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ahpj holky, my mame tatinka v praci,ale vraci se uz za hodinku. My si s kackou vyzdobily baracek,zatopily v krbu. Rano jsme se probudily do bileho dne,kacka byla uzasne rozzarena. Ja se tak tesim na vanoce :slight_smile:
27. lis 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek