• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@laura09 tam jsem to psala já :wink: Je to fotoblog, který máme pro naši diskuzní skupinu z našeho centra. A po opu tam sestřička partnera vždy instruuje - ukáže mu to a on si to hned pod dozorem vyzkouší.
Jo, na agolutin opravdu potřebuješ jehlu, která je 4cm dlouhá. A opravdu se musí zapíchnout celá, jinak by se neaplikovalo do správného místa. Ale neboj se, nemůže se tam nic napíchnout - kost je jinde, tady to jde jen do "zadkovýho" svalu :wink: Je to lepší vleže a když se pořádně uvolníš (půlky předtím trochu protřep :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak to opravdu nebolí... Ale je pravda, že to chce trochu cviku
5. pro 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni no já tam byla v sobotu na OPU tak toho měli asi hodně, prostě nám to neukázali. :confounded: Ve středu a ve čtvrtek sem doma sama, tak sem zvědavá jak si to píchnu. :angry:
5. pro 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 když na kliniku dorazíš kolem 7 ráno, bez problémů ti to píchnou... Já do svého caru při prvním ivf tak taky párkrát zajela, když manža nebyl doma... Prostě jsem tam přišla s dávkou s tím, že prosímvás, mi to dnes nemá kdo píchnout... (i kvůli tomu jsem to píchala vždycky ráno, kdybych s tím někam musela jet). Párkrát jsem takhle zajela i ke svému gyndrovi. Je divný, že ti to po opu neukázali :angry: Já si teda o to řekla, ale co vím, jak to všem holkám ukázali :confused: Ten agouš doporučují aspoň týden, pak už můžeš přejít na utrogestan, který se zavádí a nebývají na něj (narozdíl od agolutinu) alergické reakce
5. pro 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo ale já nevěděla co dostanu po OPU za léky, víš to je ono. No je to složitější, jsem na neschopence z ORL a nemám vycházky, takže nějaký pravidelný trajdání mimo místo bydliště moc nepřichází v ůvahu
5. pro 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: @laura09 Tak si tam zajdi nebo jestli znáš nějakou sestru ať ti to ukáže.naučí tě to.To zvládneš,my holky musíme zvládnout vše.Asi jen v tom fofru zapomněli.
5. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Lauro, na délce nezáleží, to fakt nebolí, ale jestli ti nejde propíchnout kůže... Nemáš silné jehly? Jestli ti je dali v CARu, tak předpokládám, že ne, ale co kdyby... Já měla tlusté 0,4mm nebo 0,45mm - bolest žádná. Chce to píchnout rychle:wink:
5. pro 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno
6. pro 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marty154 Byli jsme v Rakousku v Soldenu.

Zima tam byla protoze se lyzuje ve 2000 m ale na to jsme byli pripraveni a tak jsme byliu nabaleni jako cibule :slight_smile:.
6. pro 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka to je to same jako u nasich na Suchdole - to je zase druhy konec Prahy. Tam se jezdi na sankach - snih je na silnicich snad jeste od te prvni chumelenice.
6. pro 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. pro 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka jehli mi dali v lékárně na předpis z CAR, jelikož to byla sobota tak mi poslali do nějaký zpřátelený lékárny.....jsou 0,8 mm x 40 mm a manželovi nejde propíchnout kůže a mě přijdou že sou tupý.

jinak z odebraných 19 vajíček jich očistili 15 a vyvíjí se jich od soboty do dneška 14 !:slight_smile:
6. pro 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 No tak to jsou teda hodně široké. To se nedivím, že tě to bolí. Být tebou, zeptám se v lékárně, jestli nemají někde slabší. Z vlastní zkušenosti vím, že ne v každé je mají, ale ten rozdíl stojí za to:wink: A nebo zavolej do CARu, jestli by ti tam nedali nějaké slabší. Tam je určitě mají. Já jsem měla jehly o tloušťce 0,7mm na míchání prášku s roztokem. Na píchnutí pak ty slabší.

@rozmarynek Jo, tak to opravdu bude dost podobné. Dneska jsem odbruslila s Bárou do školky a jak pojedu v podledne, to nevím protože tu zase padají ty bílé srajdy a rovnou to taje...

Taky jsem se chtěla pochlubit dortem:slight_smile: Byl vynikající :slight_smile:

6. pro 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka doufalka volala sem do CAR a prý je ta velikost v pořádku :unamused:
6. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Ahoj, ono ty olejové injekce se píchají silnějšími jehlami, protože když jsou jehly moc tenké, tak se ten olej při vstřikování tak jakoby rozprskne a víc to bolí. V carech ale většinou dávají o něco slabší než by si vzala normálně zdravotní sestra, protože se to píchá líp... Určitě si ale zajdi, ať ti to někdo ukáže, ono je to trochu komplikovanější píchání než ty injekce při stimulaci... A pokud je to problém, tak určitě jde řešit, než se takhle trápit - v některých carech agolutin vůbec nepředepisují (v mém ano, a vyhovuje mi to). Jde to nahradit buď utrogestanem 2-2-2 nebo Duphastonem 1-1-1, jinde předepisují třeba Crinone Gel...
6. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni vodní no ukázat to je fajn, ale já jsem na neschopence a nemůžu jezdit každý den někam, nemám vycházky, víš? Navíc nechci aby nikdo věděl v práci, že chodím do CAR, kdyby přišli na kontrolu a to chodí :wink: Na razítku z CAR je to napsaný. Asi nepochopíš proč to tak beru, ale v případě neúspěchu bych taky mohla mít problémy. Naše firma není moc na rodiny zaměřená ještě když s tím máš problém už na začátku.
6. pro 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Jo tak tohle pochopím moc dobře :wink: sama mám neschopenku napsanou od praktické lékařky :wink: Hele, a co nějaká placená služba? Nevím teda odkud jsi, ale někde to nabízejí - prostě sestřička přijde domů... Anebo zkus třeba brnknout své praktické nebo gyndr. a třeba se i domluvit se sestřičkou osobně. Já jsem při tomto měla hodně štěstí na lidi, sestřičce jsem to popsala a prosila ji, že bych jí to zaplatila, že prostě nevím, co dělat, a ona mi nakonec řekla, víte co, nebudeme to platit, vždyť já bydlím pár ulic od vás, tak se u vás stavím...
6. pro 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 to jsou silne na michani - ty pouzivas kdyz redis ale na pichnuti pod kuzi by nemeli byt silnejsi nez 0,07mm ty jsem mela ja a slo to OK
6. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek nerozumím, agolutin se neředí dostala jsem k němu ty 0,8x40 mm a dle car je to ok. když sme ředili pregnyl tak byla ještě silnější. Jiné prostě nemám a dle car ani jiný nepotřebuju. Slabou to nejde, tak hold budu trpět.
6. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek ale agolutin se nepíchá pod kůži, ale do svalu na zadku, tak musí být silnější... 0,07 jsou krátké jehličky, kterýma se píchá pod kůži třeba na břiše...
6. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 přesně tyhle jehly jsou správné
6. pro 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni praktická mudr. té bych neřekla skoro o nic, když ji potřebuju tak tam není - dovolená nebo nemoc. a gyndařka dělá v nemocnici, nemá soukromou praxi a je tam jen v pátek dopo na ambulanci. hihi neznám ani žádnou sestru. Nějak mi to popsali po telefonu z car kam píchat tak to dneska zkusíme. prý zkusit jednou injekcí natahovat a jinou píchat.
6. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě můžeme zkusit místo zchladit ledem, jestli by to bylo míň citlivý, možná to s tím ale bude ještě horší. :sunglasses:
6. pro 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 :frowning2: tak to je mi líto... K natahování ani nepotřebuješ jehlu - když odlomíš ampuli, tak se to dá vytáhnout přímo stříkačkou (bez jehly). Pak nasadíš jehlu, vypustíš bubliny, a hurá na to :wink: V našem caru to tak říkají všem - natahovat přímo stříkačkou...
6. pro 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni jo to můžem zkusit, je to takový lepkavý, jak píšou olejový. Hlavní je, že se vyvíjí 14 vajíček zatím. :grinning:
6. pro 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mi napadá, já beru ješte jiný antibiotika a k tomu preventivně laktobacili, snad nebudu mít kvasinky. V centru to ví, ale neprodloužili mi užívání těch vaginálních globulí. Asi by hodně vadilo mít kvasinky z antibiotik při transferu, co?
6. pro 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Ještě mě napadlo... Existuje takový krém s anestetickými účinky... Není zadarmo, ale používají ho i při vyřezávání znamének... Mrkni, poraď se a kdyžtak investuj:wink: http://www.lekynainternetu.cz/p/emla-krem/
6. pro 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Tak to jsou krásný počty:slight_smile:
@doufalka Mňam:slight_smile: Krásný:slight_smile:
@rozmarynek Nádhera- jen skočit, co?
6. pro 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony děkuji, na krémík se podívám.
@doufalka děkuji, uvidíme.
6. pro 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Dělají se ještě polšářky - jako náplasti a ty jsou levnější. Je jich tam tedy jen několik kusů, ale třeba by mohlo stačit i tohle balení. Moje doktorka mi je doporučovala na očkování pro Báru, ale ona to zatím přijímá docela v klidu, tak jsem neměla potřebu. Mě tím znecitlivovali místa v obličeji při permanentním make-upu a musím říct, že to bylo fakt dobrý:slight_smile:
6. pro 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
manža jede po práci na nákup tak se zeptá v lékárně. Kdyžtak budu kousat do prkýnka a chladit si zadek ledem :sweat_smile:
6. pro 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek