• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@tonytony já prednison brala po OPU a před ET mi taky nasazovali estrofen kvuli sliznici, ale myslim že to nebylo kvuli tomu,brala jsemk ho až s etrofnem, mně neroste moc ani normálně
10. led 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě právě bez léků sliznice rostla tak na 3 mm a při IUI jsem ji měla max 5,3 mm....koukám, že je to dost problém, lékař kromě estrofemu už nevěděl jak to napravit, ted teda zabraly léky. Kombinace Decapeptyl, puregon, estrofem a potom teda agolutin a ted duphaston.
10. led 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marty154 Moc na tebe myslím a upřímně věřím,že to bude to vytoužené miminko.Asi to tak muselo být,aby to bylo v pořádku.Opatruj se .
10. led 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženy, po dlouhé době vás opět srdečně zdravím a přeju mnoho těch našich úspěchů v tomto roce :slight_smile: :wink:

Trošku jsem si od této diskuse odpočala a na plození "zapomněla". Pomohlo mi to vychladnout z mé dychtivosti a asi se do toho vrhnu s rozvahou. Dnes k nám dorazila mrcha, takže bych od čtvrtka měla brát ten clostík před nativem, ale já nevím, jestli do toho teď jít. Mám za sebou náročné období. Jsem vysílená fyzicky i psychicky. Nic hrozného se mi nedělo, ale prostě to bylo náročný :grinning: Na Štědrý den ráno jsme jeli na pohotovost, protože Báru v noci pobolívalo ouško, podruhé jsme tam jeli na první svátek vánoční s druhým ouškem. To dostala ATB - svá první v životě. No a pak jsme, místo objíždění návštěv - jak je zvykem každý rok, všechny návštěvy zvali k nám. Bylo to vážně výživný, ale taky moc pěkný. Báru ihned po píchání nic nebolelo, takže si to vlastně užívala naprosto normálně:slight_smile: Prostě asi to tento měsíc ještě nechám a uvidíme příští.... Dneska mi volala švagrová, že nám nechtěla kazit vánoce, tak nic neříkala, ale že teď jede do Prahy na nějaké vyšetření... má bouličku v prsu. Protože se v Praze nevyzná, potřebuje prostě někam dopravit.

No nic, nechci se sem vracet s depresivní náladou. Tu rozhodně nemám. Věřím, že švagrová - zdravotní sestra, se dobře hlídá a nález, který má je čerstvý a buď to bude jen tukové a nebo se to prostě podaří vyléčit. Do budoucna se dívám optimisticky.

Ještě mám pár dní nějaké vyřizování a běhání, takže se asi zapojím za pár dní a snad se mi podaří dočíst i pár stránek zpět.-)
11. led 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka no nazdar zenska!!! Uz jsem si rikala kde se toulas ale by jasne ze mezi rodinou, babcama a vanocemi toho mas hodne a davas si oraz.

Jinak mala otazecka - kolik holky stoji clostik na minimalku? platila jste to jiz nektera?
11. led 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek ahoj, já nevím, co je minimálka, ale clostík je normálně zdarma. Aspoň já jsem v lékárně platila jen 30 kaček za recept.
11. led 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik, teda krása, diskuze se nám zase pěkně rozjela :wink:
já další IVF plánuji taky na květen. prosincovou návštěvu jsem zrusila a přeobjednala se na pul dubna. a pak se uvidí :wink: byla jsem hodně nachlazená a taky jsem nebyla na další pokus vůbec psychicky nachystaná. mám výhodu, že je pořád šance přirozeně, takže to moc nechci honit. a je to přece jenom poslední pokus..

s Marty jsem to pochopila, že jim vzali jedno z dvojčátek a to samostatné a druhé z dvojčátek, že zustaly. ale je to v podstatě jedno, hlavně at je všechno v pořádku. hlavně at to Marty dobře zvládne a bříško at se rychle zahojí!!! moc na ni myslím a moc ji držím pěsti!!

@78marcela moc tě zdravím, už jsem tě dlouho nepotkala. jak se ti daří? a jak bojuješ? ještě ti zbyly nějaké síly z lázní? a jak se bydlí v bytečku? to jsem ale baba zvědavá :grinning:

no, ještě jdu chvíli pracovat, už bych byla nejraději doma v posteli a četla :wink: dnes bylo tak škaredě, že se mi z ní vůbec ani nechtělo vylézt..
11. led 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela minimalce rikam to ze mas minimalni stimulaci abys mela jen par folikuliku (3-4) na nativ a nebo IUI. To znamena ze beres daleko mensi a slabsi DROGY :slight_smile: a pochopila jsem ze hodne se na to pouziva ten clostik.
11. led 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Zdravím a hlavně ať už se ti stresy vyhýbají.Já to teda beru hopem,ale důvod je i práce a mám to nějak domluvené-nějaké volna,úlevy atd než bude jaro a léto pak mi už nevýjdou vstříc.Budou chtít volna druzí.Takže ted ještě jednou a už naposledy.Doufám,že to bude vše v pořádku s tou tvou švagrovou.Člověka to sebere.Já jsem mívala hodně cysty a vždycky v prsách ,ale zmizeli.Kontrolovali mě snad od 21let do asi 37.A už ne tak jsem zvědavá ted po těch lécích,jestli to bude znovu.A vlastně nevím jestli jsem tu o tom psala,jak jsem byla v tom říjnu na tom ET čerstvých tak jsem měla nervy sestra měla bulku a vyřízli jí to jen ambulantně,ale posílali to na hystologii.Bylo to v pořádku.Tak musíš věřit taky.Asi bych ten tvůj pokus jak píšeš posunula o měsíc,at jsi v lidu.Já v klidu nebyla,i když jsem tvrdila,že jo.Moc jsem se stresovala.Držte se. :slight_smile:
11. led 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Taky Tě zdravím.Už jsi se dlouho neukázala.Tak se semtam kukni.Doufám,že se ti daří v rámci možností dobře.A máš plány?Že by jsi nám je prozradila. :slight_smile:
11. led 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,zdravím vás.
11. led 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám se, že jsem sem vpadla. Mohly byste mi říct, co je to nativ? Děkuji...
11. led 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mischacek Nativ je kdyz beres daleko slabsi - mene hormonu abys mela jen par (2-4) folikuliku ktere ti pak odsaji i bez narkozy a vse ostatni pak pokracuje jako pri IVF. je to lacinejsi - pausal je mene nez jako za IVF a jeste usetris za leky. Ale pozor nehradi to pojistovna. proto na to holky chodi kdyz uz nemaji placene IVF. :slight_smile:
11. led 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Aha, děkuji... Takže před Ivf se to nedělá?
11. led 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1 Pořád se odkrývá, co všechno dalšího si vyžíráme... Je to hrůza! Prosím tě. Ty tvoje cysty - neměla jsi ta prsa zduřelá? Švagrová byla včera na biopsii a výsledky bude mít AŽ ZA 14!!!!!! DNÍ!!!!! To je příšerný. Kam se hrabe naše čekání na 2 čárky. Při našem čekání jde sice taky o život, ale o život nový. Prostě bude nebo nebude. Čekání na ty druhé výsledky je příšerné. No a máš pravdu. Teprve postupně to její sdělení na mě dopadá a připadám si, jako bych na ty výsledky čekala sama. Pořád si opakuju, že snad má dost rozumu a netají nám, že by to měla dlouho. Ale na rentgenu je to prý vidět i s řečištěm metastáz... Omlouvám se. Snažila jsem se koukat pozitivně, ale jsem z toho vážně hrzně smutná a příšerně se bojím:frowning2:
12. led 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka nebudes tomu verit ale mela jsem te dnes ve snu. Normalne nekecam, cely pribeh i stvojim manzelem :slight_smile:. neboj nic neslusneho nebo hrozneho ba naopak ale bylo ti to tak zamotane hahahahaha ze bych to ted uz vzbuzena snad ani nerozmotala :slight_smile:.

Nicmene, holka jsem rada ze jsi zase tady, uz se mi po tvojich hlaskach styskalo a zaroven te potrebuji trochu vyzpovidat. Hned jak dorazi mrcha tak se chystam na ministimulku a IUI a vim ze ty jsi take stimulovala na nativ. pamatujes si kolik jednotek hormonu jsi brala a co jsi brala pri Nativu? Ja jsem si ruzne pres inzeraty sehnala Gonal na cele IVF a tak se mi to nechce placat na ministimulky a radsi si to nechat na 3. IVF ktere planuji za par mesicu :slight_smile:.
12. led 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Ahoj, to jsem ráda, že ses ozvala a že Vánoce proběhly "relativně" v klidu :slight_smile:
@rozmarynek já to dostala včera a na pondělí jsem objednaná do ARtu na kontrolu a chtěla bych KET, tak jsem zvědavá, jestli to půjde takhle přirozeně nebo budu muset počkat do další MS, aby mi nasadili už od začátku nějaké hormony na sliznici. Zatím piju poctivě maliník a doufám a doufám ....
Holky, v jiné diskusi jsme řešili jak je to při KET s rozmražovním a zamražováním. Nevyznáte se v tom některá??? Jestli když rozmrazí víc, tak jestli se dají znovu zamrazit a jestli se za to znovu platí ....
12. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek tak super ze se uz neco u tebe chysta :slight_smile: to je hned veseleji :slight_smile:. takze budu drzet palecky. S tim KET ti holka neporadim, ja to nikdy na do mrazaku nedotahla, mela jsem vzdy jen na ET :frowning2:.
12. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek já jsem na to zvědavá, protože máme 3 sněhuláčky a určitě rozmrazí všechny .... ale kdyby byly všechny použitelný, tak tři asi nechci :unamused: ale zase by mi bylo líto, kdyby se jedno jen tak vyhodilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek ahojky,zamrazit už nejdou :frowning2:
12. led 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa toho se přesně bojím, protože jestli budou všechny tři embrya ukázková, tak půjdu holt do třech ....
A jak se připravuješ na porod? Už chodíš na nějaké předporodní kurzy???
12. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baronku, Ty tajnustkarko, tak vidim, ze se prece jenom chystas na KET :slight_smile: Myslim na Tebe moc!
12. led 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martina_z zatím to nechci zakřiknout, v pondělí jdu teprve na kontrolu a uvidím, co řekne dr ....
12. led 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek škoda že to zamrazili po třech!!!No nikam nechodím,měla jsem jít císařem,ale zase nevedí :unamused: ....tak se uvidí
12. led 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa a raději bys rodila normálně?
12. led 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa Jo a já nevím, jak to zamrazili, jen uvažuju o možnostech, které by mohly nastat :astonished:
12. led 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek raděj císařem :grinning: ,už jsem kuchaná 4x,tak to znám :slight_smile:
12. led 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baronek Já měla i 4 čerstvý a nic.Nebála bych se.
12. led 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Tak to se ti omlouvám, když ti lezu do snu. Snad jsem tě holka jedna nestrašila :wink: S tím nativem ti asi moc neporadím. U nás se před tím nestimuluje. Jakmile je více než 2 vajíčka, je to všechno o dost dražší. Já teď z hlavy nevím, ale myslím, že ICSI se pak platí jako při normálním IVF... Nějak jsem z toho vypadla, tak se zítra podívám na ty papíry s kalkulací. Teď fakt nevím, kam jsem to "uklidila". Vím, že se někde dělá nativ s minimální stimulací, ale to vážně nevím, jaké jsou dávky léků. Mě teď doktor napsal clostík, protože jsem v listopadu před tím plánovaným nativem měla vajíčka malá a nezralá... Ale to bylo prostě tím, že jsem byla měsíc po klasickém IVF, tělo bylo zmagořené od léků... Vlastně jsem od července do sebe pořád něco cpala a rvala... Teď ani nevím, jestli ho nasadím, nebo jestli to nenechám na přírodě. Clostík nestojí vlastně nic. Já bych se zeptala doktora, protože je fakt škoda plácat si hormony, když pak by ti stejně třeba oplodnili jen 2 vajíčka nebo by jsi platila víc... Je mi líto, že toho víc nevím :confused:

@baronek Zamrazit to znovu nejde. Nechala bych si dát (a rááááda) všechny tři bojovníčky. Držím palce :slight_smile: :wink:
12. led 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka neboj ve snu jsi mne nestrasila :slight_smile:. pamatuji si ze jsi mi ukazovala vas byt a ze se mi to desne libilo protoze jste meli vyhled na zamek a do zameckych zahrad a vas dum vipadal jako maly hrad a tak jsem te prosila abyste mi pohlidali az se u vas v dome uvolni byt ze si ho koupim, mezitim tvuj manzl mi ukazoval jeho portfolio s reklamnimi navrhy a pak mi dal vizitku ktera vipadala jako svitek stare listiny s peceti no a pak jste mi ukazovali ten dum a byty s najemniky a bydleli tam sami bohemove - umelci s barevnymi vlasy a krouzky v nosech...hahahaha no a tek babi co mate doma knihu snar mi poradte co to vlastne ma znamenat :slight_smile: hahahaha - a nebo mi proste jen hrabe :slight_smile:

doufalko a ten clostik se bere jak? Myslim jaka davka denne?
12. led 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek