• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@rozmarynek :grinning: :grinning: :grinning: Tak pár nepřesností sice v tom tvém snu je, ale jinak...... jóóó v podstatě to přesně sedí :wink: :grinning: :grinning: :grinning: Bydlíme sice u zámku, ale na jeho stranu nemáme okna. Náš výhled je do zámecké obory. Dům má s hradem společné jen vlhké sklepy, manžel portfolio s návrhy nemá a jeho vizitky možná skutečně vypadají jako svitky staré listiny, protože vždycky nějaké strčí do kalhot a ty pak jsou ohnuté a orvané. V domě je 6 bytů. 3 jsou menší než je náš a 2 větší. Ani jeden z nich nevypadá jako zámecká komnata. S nájemníky jsi se vlastně taky trefila. Je tu jedna magorka, potom potají (avšak věčně) nadrátovanej chlápek před důchodovým věkem, jedni mladí, kde stále létají talíře a výrazy, které jsou z toho bytu slyšet rozhodně nepoužívají aristokraté.... Ale bydlí se nám tu opravdu dobře :wink: :slight_smile:

Clostík se bere asi podle váhy a podle toho, jak reagují nebo nereagují vajíčka. Já mám brát 3-7 den cyklu 1-1-1.
13. led 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásný den holky. Jak se vám daří?
13. led 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko ahojky, já se mám výborně:slight_smile:
13. led 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 to věřím,těhule :grinning:
13. led 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko :slight_smile:) jj jsem doma a marodím, abych se v práci nenervila
13. led 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co máte mimi z IVF, byly ste také poslány na screening v 1. trim? Nechápu proč je po IVF vyšší riziko genetických vad, když buňky spoji v laboratoři?
13. led 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 to ale chodí každý.... Ať jsi po IVF nebo ne...
Nebo jsem Tě špatně pochopila :slight_smile:
13. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 Screening v 1. trimestru je presnejsi nez tripple test ve druhem, vykazuje mnohem mensi falesnou pozitivitu a chodi na nej maminky "vseho druhu" at uz po IVF nebo ne, proste proto, ze je lepsi :slight_smile:) Rozdil byl v tom, ze ho nehradila pojistovna, z mne nepochopitelnych duvodu, presto, ze je presnejsi. Opravte me, lovim z hlavy, ale tripple test ma presnost jen asi 60%, ne?

Jinak skutecne o malinko vyssi rizikovost nejen na vyvojove vady se u IVF kde probehlo ICSI udava, a to logicky proto, ze tu "viteznou" spermii nevybrala priroda jako skutecne nejlepsi, nejschopnejsi a nejzdravejsi, ale laborant jako nahodne tu, ktera se mu nejvic libila, takze laicky receno treba pomohl k vitezstvi nejake, ktera by jinak nikdy nemela sanci. Z toho duvodu se zastavuji nektera embrya ve vyvoji behem kultivace, proste vyber nebyl spravny a take se muze i dobre se vyvijejici embryo neuchytit po ET, protoze proste k tomu neni vhodne. Uhnizdenim a prezitim prvnich 8-10 tydnu se uz vetsinou vyselektuji prezitischopna a kvalitni embrya temer dokonale, presto je lepsi udelat hned NT+ screening pro vylouceni vyvojovych vad.
13. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemluve o tom, ze prijit na pripadnou vadu ve 12tt a ve 20tt je taky zasadni rozdil...
13. led 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 jahoj,jsem ve stejnym tydnu jak ty.muzu se zeptat jak se citis?
13. led 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik holky, tady se už řeší jiné problémy.. ani si neumím představit, jak bych byla před těmito vyšetřenimi nervozní..

u nás v CARu v příručce pro změnu píší, že při použití ICSI je prokázána vyšší neplodnost u chlapců..to mě tehdy docela vyděsilo.. no, těžce se snažíme lízt přírodě do zelí.. ale stejně jsem to použila, protože se šance na mimčo přece jen zvýší..
13. led 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka, tak jsi se mi zrovna trefila do myšlenek.. poslední dobou mi jde pořád hlavou kontrola prsou.. a pak si přečtu toto.. teda já si tam nic nenašla..naštěstí, ale po těch našich hormonálních šílenostech by se to klidně i mohla stát. naštěstí v naší rodině se toto zatím nikdy nevyskytlo, tak je "šance"nižší, ale.. vůbec si tu hrůzu ani nechci představit. pošlu za tvoji švagrovou modlitbičku do nebe.
holky, ale to vaše snění, to jsem se pobavila. taky mám někdy živé sny, pak nevím jestli se to opravdu stala nebo ne..

a@sslunicko, jak se daří tobě? přáníčko sis dala krásné..
13. led 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinka, když tak čtu ty tvé trvalé problemy, přibrala jsi vůbec něco?ty se pořádně najíš fakt až v to březnu :wink: to tvoje těhulkování si vůbec neužíváš. ale týdny ti naskskují krásně, už máš určitě všechno nachystáno a nakoupeno..
máš i domluvenou porodnici? to se musí, ne?
13. led 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Omlouvám se,ale četla jsem že ti nerose sliznice a chci se podělit o zkušenosti.. Na krásnou peřinu doporučují děvčata v jiném tématu maliníkový čaj, lněné semínko a červené víno. Kontryhel je spíš na srovnání cyklu.
13. led 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda no něco jsem přibrala,ale bříško mám prý na 4 měsíc :slight_smile: .No těhu si fakt neužívám,tak moc jsem čekala,tolik roků a pokusů a ted si stěžuju.Ona každá říká,že by klíďo zvracela atd,jen být těhotná,ale tolik měsíců je MAZEC!!Já už to vydržím,holčička je v pořádku a to je na prvním místě :wink:
13. led 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda jo a všechny věci,ještě nemám :unamused: ,ale to se zvládne.A porodnice se tady domlouvat nemusí,tak se nenervuju :slight_smile:
13. led 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, že se nabourávám do tématu, ale chci se zeptat, od kdy se má zvýšit příjem bílkovin u IVF,kvůli OHSS??zapomněla jsem se na to zetat v CARu a teď nevím, jesti od začátku píchání, nebo až po OPU, kdy OHSS často vzniká.díky za odpověď.
13. led 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amadores Az po OPU :slight_smile:
13. led 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Já jsem to měla vždycky v pořádku akorát mě bolívali.A chodila jsem co půl roku-preventivně,ale už mě asi před rokem vyřadili.Tak uvidím co to semnou udělá ted.A sestra taky čekala 14 dní na výsledky.A v tu dobu jak jsem měla ty darované -čerstvé.A je pravda to prostě nejde na to nemyslet.Ona je sama se synem má to těžké a má hypotéku a prostě je to komplikované.Ale to dnes má takové starosti moc lidí.Tak věř ,že to bude dobré a nebo ,že to chytnou zavčasu a to je taky pozitivní.Ja jsem asi psala,že dělám v domě se seniory-v domově.A hodně žen tam mělo rakovinu prsu a asi o 5 vím,dokonce jim ho vzali.A co je na tom pozitivní?Že tady pořád jsou a žíjou dál.A většinou to měli před mnoho rokama.Tak jen chci říct ,že i tak se dá žít-hlavně život zachránit.
13. led 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iriel děkuji za informace
13. led 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1tralala ahoj, žádný trable nemám, možná zácpu a dělá se mi akné. Ale to se mi dělá normálně.
13. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda přijde mi to dost divná informace, určitě mají pro hodnocení spermií, které vyberou nějaké velmi přísné hodnocení. V našem centru ho mají fakt přísnější než normálně a tak si myslím, že vybrali ty nejlepší možné. A nevím proč by měla být souvislot s ICSI oplodněním a kvalitou spermií miminka mužského pohlaví, když spermie se začínají tvořit až v pubertě na rozdíl od vajíček se kterýma se holka rodí a už dál nepřibývají. :pensive:
13. led 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 diky,me taky od zacatku nic neni
14. led 2011 ve 04:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1tralala mně jen jeden den pálila hodně žáha a jednou mi nebylo nejlépe z česnečky a cibule.
14. led 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laura09 vis ja ruzne hledam a kazda ma aspon neco a ja nic ani dloubani v podbrisku a tak mam strach esi je vse ok.na kontrolu du v pondeli a neskutecne se to tahne :frowning2:
14. led 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka no tak ja jsem snad nejaka caryfucka - to fakt ze bydlite vedle zamku a zamecke obory?????????????? No chapes ze jsem v zivote u vas nebyla ale videla vas dum ve svem snu???????????? WOW!!!!!
14. led 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1tralala chodim často na malou a podbříšek mi občas bolí a prsa. Tak já na utz byla minulý pátek a vše ok, znova jdu příští pátek
14. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Jsem 7.den po ET (mé třetí a poslední IVF) a chytla jsem nějakou virozu :frowning2: Rýma a teplota 38,5. Je mi fakt bídně. Vzhledem k tomu, že ještě nevím, jak IVF dopadlo, tak raději nechci brát léky, které se v těhotenství nemůžou. Ptala jsem se v lékárně, poradila mi jen acylpyrin,ale ten zas nemůžu, protože si píchám injekce na ředění krve. Nemáte některá náhodou zkušenost, co bych mohla? Mám strach, že i kdyby tam embryo ještě bylo, po té teplotě už nebude v pořádku :frowning2: Díky moc.
14. led 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka001 Jediné co bych já udělala-tak bych si zavolala tam kde mi transfér dělali a podle nich bych se léčila.Nemyslím to nijak špatně,ale sto lidí-sto názorů.A taď si vyber.Já bych volala doktorovi po telefonu a popřípadě poslala manžela pro recept. :slight_smile:
14. led 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozmarynek Když jsi ta čáryfučka tak nám předpověz budoucnost.Co nás čeká a nemine.Když ti to tak funguje. :grinning:
14. led 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek