IVF 2010, porod 2011

Tak holky já už jsem přestěhovaná, kdepak jste vy? :-
Já čekám tak Martiiik,Marcajdo.Marcel,Barbika a další kdepak jste 😃
tady to dáme né jako v květnu 😉
baronek
11. únor 2011
@paja1 jé tak to je super, že půjdete do adopce 😃 a jak starý byste chtěli mimi? Vůbec si nedovedu představit, co ta žádost obnáší a co všechno se vyplňuje a posuzuje :-o
doufalka
11. únor 2011
@paja1 No prostě "stimulujete" na adopci😉 Patříš sem jak prdel na hrnec😃 Hurááá!!!🙂

Jinak já hlásím, že u nás se zázrak nekonná😞 Je příšerný, že i když člověk ví, že to na 99 % neklapne, přesto pořád doufá... Mám tu synovce a neteř a venku prší... Asi se do večera budu houpat na lustru! Mít je tu častěji, asi začnu přemášlet, že naše snahy zabalím. Tři divoké děti jsou docela dobrá antikoncepce:-d😉
baronek
11. únor 2011
@doufalka tak to se rozhodně nenudíš 😃
tonytony
11. únor 2011
@paja1 Určitě nevadí, budu moc ráda, aťVám miminko dopadne už jakkoli a ráda se poučím, co to obnáší... A ráda uslyším, že jsi konečně šťastná maminka🙂MOc držím palce! A děkuju, že na mě myslíš...
tonytony
11. únor 2011
@doufalka Jo, přesně jak píšeš, to teď cítím já, že i když člověk ví, že to na 99 % neklapne, přesto pořád doufá...
rozmarynek
11. únor 2011
Ahoj holky. Tak hlasim ze jsem 1DC - vcera v noci se rozjela mrcha a mam ji teda desne silnou- jak u reznika!!!!!!!
Takze Doufalko zaciname nove pocty a vyhlizime dalsi ovulku 🙂!!! spolu!!! neboj ja te v tom nenecham!!! 🙂
doufalka
11. únor 2011
@rozmarynek Taky já hlásím jatka. A to jak na cvičišti (v dětském pokoji), tak na bojišti....😉 Je to síla. Dnes ráno, přesně na hodinu dorazila mrcha. Jak já ji nesnááááším! ]-(

@baronek Opravdu se dnes nenudím🙂 A asi nebudu ani zítra a pozítří. My se teď u babek střídáme se strejdou a na mě vychází zítřek. Babky + ségřiny děti = masakr motorovou pilou!!!!!

@marcajda Já vím, že děti staré přijímají lehce. Jenomže u pratety už to není o stáří. Bára ji nechápe. Libuška je naprosto vedle, pořád mluví o tom, jak ji všichni okrádají, jak ji doma kradou věci... Špatně chodí a nedovede vést dialog. když jí Bára něco řekne, neodpoví nebo mluví o něčem jiném. Když s ní jdeme ven, tak já se nemůžu vůbec starat o Báru, ale musím držet Libušku a ta pořád mele ty své zlodějské řeči... Bára přitom ví, že se mě musí držet, nesmí jít napřed, aby ji něco nezajelo a tak ji to s Libuškou opravdu nebolí. Když jsou babky tu, tak je to stejné. Ale moje babička se Báře věnuje a Bára zase jí. Ty dvě si ještě rozumí. Babička si s Bárou i něco zahraje (pexeso, černého Petra, Qvarteto...). Libuška už to prostě nezvládne. Když za nimi jezdím v týdnu, tak jezdím ráno, když dám Báru do školky, věnuji jim ten školkový čas a pak jedu holku vyzvednout. Jsem ráda, že ji tam nemusím tahat. Bára chování Libušky opravdu nerozumí a je z ní zmatená a já jsem pak podrážděná, že musí poslouchat, jak všichni kradou... Libuška je opravdu zralá na ústav. Nechci být zlá, ale je to tak😞

No nic, to jen pro vysvětlení. Já asi do těch psaných řádek neumím vtěsnat, jaká je to krize a jak je to strašný. Ona už má teď problémy i s hygienou. Někdy je strašně cítit. Babička sice dohlíží na to, aby se myla, ale Libuška si prý třeba jen otře některé partie a tím končí a přes to vlak nejede! Další den je třeba přístupnější, tak se umyje pořádně. Já teď opravdu nezažívám nejlepší období. V úterý jdu s Libuškou k doktorovi a v podvečer pak přijede švagrová na další chemoterapii. Jak mám v tomhle žít a nezbláznit se?

Tak se omlouvám za tyhle uplakaný Lovosice. Kdo dočetl až sem má můj obdiv a zaslouženě se mu podaří brzy otěhotnět😉😃
marcajda
11. únor 2011
no, moje mila, máš toho privela.. obdivuji tě. Libuška je klasická stařecká demence. ono to potká skoro každého z nás. naštěstí si to už nebudeme uvědomovat.
jinak mě za chvíli přijedou dvě neteřinky, tak si je taky budu užívat. ale snad v klidu 😃

holky a s tou menzes jste mě teda pěkně naštvaly, to nebylo v plánu.. 😃 😃 😃 jdu to tu trochu uklidit..
rozmarynek
11. únor 2011
@doufalka tak hlasim ze jsem to cele precetla 🙂 tak bude mimi? 🙂 sliby sliby - tak se ukaz, no 🙂. Holka holka mas to tezky, jedine co si snad clovek jen muze opakovat ze stari je hrozne a kdo jiny ma pomoci nez rodina a snad se ti to jednou vrati ze se zase nekdo postara o tebe. Barunka alespon vidi a nauci se stari respektovat a ze se musi starym lidem pomahat kdyz uz nic jineho, ale asi je to slaba utecha na ten tvuj domaci domov duchodcu, vid?
rozmarynek
11. únor 2011
@marcajda nastvaly nastvaly - to si pis ze nzstvaly...ja jsem na tu mrchu tak NASTVANA hergot!!!!!!!!!!!!!!!! ]-(
doufalka
12. únor 2011
@marcajda Naštvaly? To je slabé slovo!!! Já jsem přímo nas.anáááááááá!!!😉 Ale co nadělám? 😕

@rozmarynek Víš. Myslím, že je to taky někde v genech. Já jsem v tomhle po mámě. Moje máma se hodně stará o babičku (která tedy teď je s Libuškou). Když byla po operaci rakoviny a teď i té nohy a prostě vždy, když potřebuje, vezme si ji k sobě a stará se o ni a jejího psa.... Mámy sestra a brácha jsou jaksi mimo a tetu třeba ani nenapadne, že by babičku u mojí mámy navštívila. Je to divný. Strejda se tedy teď semnou alespoň u babiček střídá a v posledních týdnech hodně chodil i do nemocnice. Jak píšeš, kdo jiný se má postarat než rodina??? Jak jsem zjistila, tak někdy je rodina banda sobců. No jo, no. Tak jako moje máma o tom nepřemýšlí, tak já teď taky konám automaticky. Jsem ráda, že Bára má příklad a časem se ukáže, jak to s ní vlastně je. Třeba to v genech mít nebude, ale ten příklad jí ukáže, jak se má chovat🙂

Pěknou sobotu. Jdu dělat masíčko. Ahój.🙂
marcajda
12. únor 2011
@doufalka ,jak dopadlo vaření? já se do nej dnes pustila taky, nebod neteřinky chtejí jist. když jsem sama, tak to hodně šidím 😉 a ted bude ta 11letá pod dozorem péct bábovku, tak se těším.budeme mlsat u kávičky.
a dopoledne jsme vytáhly sousedku na procházku. ta už má tak úžasné bříško 🙂
dáváš Báře dobrý vzor. i když dnes se nosí asi spíš to sobectví, brr.
naše rodina se o své stařečky taky vždycky postarala. zrovna neteřinky žijí v rodině s tetinkou. má 86 a holky ji milují. ona neměla děti a tak toto jsou jakoby její vnoučata. je to sestra mého dědy. nekdy si říkám, že možná takto taky jednou dopadnu. a snad takovou rodinu taky budu mít, snad..nebo nevím.
já počítam s tim, že jednou budu mít doma svoji mamku. kdysi jsme udelali obyvak ze dvou pokoju, tak by se to opět přepažilo a mamka bude mít soukromí. ale jednoduché to opravdu není.

doufalka
12. únor 2011
@marcajda Když je Barka ve školce, tak vaření taky šidím. Nevařím😉 Večeře jsou vesměs studené. O víkendu většinou jednou vařím a jednou jdeme do restaurace nebo k rodičům. Teď, když smrdíme od čtvrtka doma vařím, až se ze mě kouří😃 Včera měli rajskou omajdu. Dnes se s nimi manžel vydal na výstavu dinosaurů, tak jsem dělala rychlovku - br. kaši + uzené. V jejiich nepřítomnosti jsem upekla perník a udělala puding. Je šílený, jak to do nich (zejména do synovce) padá =-) Zítra budou řízky a asi udělám br. salát. O brambory Bára ani manžel nestojí. Normálně k řízkům dělám zeleninový salát (ledový salát, paprika, rajské, okurka a smažená cibulka). Řízky nakrájím na nudličky, teprve pak je obalím a osmažím a hodím je na salát. Ale to by zase asi nezasytilo synovce... No je to věda to vaření.

Naše prateta je taky bezdětná a všichni jsme ji měli moc rádi. Taky nás brala za své vnoučata. Teď už je ovšem opravdu hodně a hodně nemocná. Když je sama, ohrožuje i ostatní nájemníky. Někdy nevypne plotny na vařiči, jindy vodu... Myslím, že takhle se to dlouho zvládat nedá.
marcajda
12. únor 2011
tak řízky děláme zítra spolu.a já to vyřeším bramb. kaší, holky jsou trošku mlsné 😉 adélka upekla bábovku a dobře to dopadlo. i sama rozdělila žloudky a bilky 😃 doma je k tomu mamka nepouští.

a ona teta je jinak na té LDN, že? nebo to pletu, ja vím, že jste jí tenkrát něco zařizovali a ona nechtěla..
no, naše babička zabalila utěrky do odpad.koše a stěhovala se do domu, který ji v 1997vzala velká voda. a jindy vyhodila s odpadky deset tisíc a pak obvinila tetu 🙂 stryc ty peníze v popelnici naštěstí našel. je to stáří někdy veselé. a pak čtu, jak jsou lidi hnusní, že se vyplácí duchody a podobně. holt, ale jednou zestárneme všichni. i tito lidé byli mladí, pracovali, snažili se..
paja1
12. únor 2011
@doufalka Tak proč třeba njde do nějakého pečovatelského domu:Nebo domov pro seniory.Já vím všude to není pěkné,ale určitě jsou i suprovní.U nás si myslím,že se každému líbí a mají 24hod péči.Jen se poptat ,a nebo pak si ji vzít někdo domů,ale to už je velké rozhodnutí.Já se starám taky o tchýni ,ale dojíždíme k ní 9 km.Když jsem v práci jede manžel.Ještě ,že mě v práci vyjdou se směnama,jak potřebuji.Já mám jen poloviční uvazek kvůli ní.A tak mám za měsíc asi 6-8 směn dvynáctek.To se dá.Držte se .Jsi taky velice dobrosrdečná osůbka. 🙂
paja1
12. únor 2011
@doufalka Ted tě dočítám,a není problém v nastavení léčby?Hodně to v práci míváme a nebo bohužel pak nějaký ten domov pro ty seniory,je jim tam dobře.Na tom nic není a někde poblíž at ji můžete navštěvovat.To je těžké rozhodnutí věřím ti,Nemáš to jednoduché.Tak se držte
paja1
12. únor 2011
Všechny zdravím valím spinkat měla jsem celý den a ještě zítra .Vstávám o půl 5.v 5 už jsem v práci.Mám to autem 5km.Tak dobrou noc a všem co Vás čeká nějaká kontrola držím pěsti. 🙂
tonytony
13. únor 2011
Je tam- prostě tam je doušek!!!!Řvu tady jak blázen, že se mi to snad zdá!!!!!!!!!!!!!!!Já šla testovat s tím, že prostě nic, že to je jasný.... Manžel to ještě neví, chci mu to říct až zítra k Valentýnovi, jestli to teda vydržím.... Vůbec ale vůbec jsem tomu nevěřila a nevěřím ani teď Strašně se ale musím stále bát, jak říkal dr.- u nás tohle ještě zdaleka není výhra a velké riziko potratu nebo vady bude až do konce nebo min. do plodové vody, ale jsem šťastná i za ty nádherný //. Já se snad zblázním... Strašně moc Vám děkuju za dávaní naděje a velkou podporu, bylo by to krásný, kdyby tenhle zázrak fakt dopadl až do konce... Vím, že se nemůžu ještě zdaleka radovat, ale jsem šťastná za každý další krůček k mému štěstí- takhle šťastná jsem od porodu dcery ještě nebyla a že už to je doba! Budu se teď tolik bát, aby se to nepokazilo, ale chci moc bojovat... Moc všem děkuju, jsem úplně mimo...

Všem držím palečky, ať prožijí tu chvilku štěstí s //, která už nikdy neskončí
tonytony
13. únor 2011
ještě se zeptám, kdo berete nebo jste u ivf braly ten prednison, kolik ho berete? já beru po ET celých 10mg, jestli to nemám teď už trošku snížit? já si to beru sama, u nás v caru to norm. nedávají...
barbika
13. únor 2011
@tonytony ahojky, tiše to tady sleduji a teď tu sedím u pc a usmívám se!!! Tiše ale opravdu tiše gratuluji!!!Ještě máš před sebou dlouhou cestu. Ale je vidět, že to maličké je bojovníček a určitě to bude pěkně silný mimísek, který se zakousl a bude se u Tebe držet celých 9 měsícůůůůů
Takovéhle zprávičky nás prostě všechny nabíjí energií a hlavně vírou, že tento rok je opravdu NÁŠŠ!!! 😃
@baronek a co ta Tvoje čárečka, jak sílí??
tonytony
13. únor 2011
@barbika barbi, moc díky, musí to být siláček, když tohle přes všechno dokázal- poslat nám ten vzkaz //...taky se od rána natlemuju jak telátko,tak s tím musím něco udělat,abych to vydržela před manžou až do zítra...
barbika
13. únor 2011
@tonytony budu držet palečky, ať to vydržíš. Je to fakt super. A jak už jsem psala, úplně to člověka nabije. Nás čeká další IVF v květnu. Tak jsem zvědavá. Už to bude placené, tak se toho bojím. Vůbec si neumím představit, že bych v listopadu (končí mi mateřská) měla nastoupit do práce. S Tobíkem jsme byli u zápisu do školky a narovinu nám řekli, že nemá šanci. Přednost mají starší děti, protože jsou mu 2 😞
tonytony
13. únor 2011
@barbika jo, i tohle přesně je u nás důvod, muset být těhu teď, jinak přesně ty saMÉ problémy stran prácex školka i u nás😞
marcajda
13. únor 2011
@tonytony teda!!!!! jejda, to mám radost 😃 😃 😃
ale před manželem vydrž. pěkně ráno počůrej další testík, to bude čárka zase silnější a to bude nááááádherný dárek!!
jejda, to je dar.

@barbika tady se bude v květnu řádit ve velkém 😉 ja nás tu na to datum nachystaných.. tak sned to bude úspěšný měsíc 🙂
tonytony
13. únor 2011
@marcajda Děkuju musím se před ním schovávat, natlemuju se jak telátko boží i na bílou zeď🙂Přitom se tak strašně moc bojím...
marcajda
13. únor 2011
@tonytony jen se usmívej, každá taková chvilka je úžasný dar a i kdyby se mělo něco pokazit, tak tato radost za to stojí. ne ze bych chtěla něco přivolávat. já byla těhu dva měsíce, ale ty byly tak úžasné, že jsem vděčná i za ně, i když to nedopadlo..byla jsem tehdy jak v extázi..to mě vůbec nenapadlo, že by to nemuselo vyjít..nic jsem neřešila a byla šťastná. a tak to asi má být..
a budu šťastná i s tebou, když nebudeš řešit a budeš se uculovat a radovat a děj se vůle Boží 🙂 Moc ti to přeji, bojuj 🙂
doufalka
13. únor 2011
@tonytony Tichá gratulace a vydrž!😉😃 To je paráááda!!!

Holky jen ve zkratce a už s tím zase nebudu otravovat: prateta byla v LDN 4 měsíce. Tam si ji nenechají napořád. Do domova pro seniory, na který se čeká léta a léta a který jsem jí na podzim z protekce zařídila já, nechce (za to může ta její nemoc - dříve se nebránila) a proti její vůli ji tam nevezmou. Ona by byla zralá na léčebnu pro lidi s alzheimerem a tam místa nejsou. Teď pod léky je ve stavu, kdy si uvědomuje kde je a nemůžu ji nechat zavřít někam na druhou stranu republiky, kde by snad místo bylo, protože tam bychom ji nemohli často navštěvovat. Psychiatr i lékařka v LDN mě varovali, že v ohrožení jsem teď i já a moje rodina, protože často partneři takovou zátěž jako lidé s Alzheimerem jsou, těžko unesou. Naštěstí můj muž mě podporuje, ale často, když vidí, jak jsem na dně, je naštvanej a pratetu by zavřel třeba do blázince. Bohužel myslím, že tam brzy skončí. To, že s ní je babička 24 hodin už nebude stačit. Babička musí spát a prateta v noci dělá v bytě hotové manvévry. Třeba začne vařit. Před týdnem jí v troubě chytlo maso. Dala do trouby neupravené mleté maso a už se o to nestarala. Babičku probudil puch. Musely pak větrat a druhý den jí sousedka říkala, že to vítila😞 Tož tak tak. Lepší už to asi nebude. Měla jsem je tu včera. Teď tam jedu v úterý. Vezmu pratetu k dr. a požádám o léky na spaní, které by jí babička večer mohla podat. Uvidíme.

Tak pěkný zvytek večera a mějte se krááásně🙂 Já už hci taky 2 čárky🙂
marcajda
13. únor 2011
@doufalka ja je chci takýýýýý!!!
tonytony
13. únor 2011
@marcajda
@doufalka Holky, moc děkuju.
@doufalka Určitě zajdi k dr.- ale raději k psychiatrovi přímo- ne k praktikovi, ať nasadí medikaci, mám taky babičku s demencí a když to začalo, bylo to děsný- byla paranoidní, zmatená atd., taky ji tady vždy na pár dní- týdnů mívám jinak bydlí s mojí ségrou v domku, no a teď je docela v pohodě, hlavně dobře spí a jen si prostě nic nepamatuje, pořád se dokola ptá na to samé... Ale je to už pár let a drží se relat. v pohodě... Jinak nevím, odkud jsi, kde je třeba nějaká léčebna, až bude hůř... nebo kdyby to nešlo tak aspoň na pár týdnů na zaléčení v ústavu- někdy to stačí🙂 Ale nejdřív to zkus přes ambul. psychiatra🙂
baronek
14. únor 2011
@tonytony tichá gratulace 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli