• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@paja1 jé tak to je super, že půjdete do adopce :grinning: a jak starý byste chtěli mimi? Vůbec si nedovedu představit, co ta žádost obnáší a co všechno se vyplňuje a posuzuje :astonished:
11. únor 2011 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@paja1 No prostě "stimulujete" na adopci:wink: Patříš sem jak prdel na hrnec:grinning: Hurááá!!!:slight_smile:

Jinak já hlásím, že u nás se zázrak nekonná:frowning2: Je příšerný, že i když člověk ví, že to na 99 % neklapne, přesto pořád doufá... Mám tu synovce a neteř a venku prší... Asi se do večera budu houpat na lustru! Mít je tu častěji, asi začnu přemášlet, že naše snahy zabalím. Tři divoké děti jsou docela dobrá antikoncepce:-d:wink:
11. únor 2011 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka tak to se rozhodně nenudíš :grinning:
11. únor 2011 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@paja1 Určitě nevadí, budu moc ráda, aťVám miminko dopadne už jakkoli a ráda se poučím, co to obnáší... A ráda uslyším, že jsi konečně šťastná maminka:slight_smile:MOc držím palce! A děkuju, že na mě myslíš...
11. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka Jo, přesně jak píšeš, to teď cítím já, že i když člověk ví, že to na 99 % neklapne, přesto pořád doufá...
11. únor 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak hlasim ze jsem 1DC - vcera v noci se rozjela mrcha a mam ji teda desne silnou- jak u reznika!!!!!!!
Takze Doufalko zaciname nove pocty a vyhlizime dalsi ovulku :slight_smile:!!! spolu!!! neboj ja te v tom nenecham!!! :slight_smile:
11. únor 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozmarynek Taky já hlásím jatka. A to jak na cvičišti (v dětském pokoji), tak na bojišti....:wink: Je to síla. Dnes ráno, přesně na hodinu dorazila mrcha. Jak já ji nesnááááším! :angry:

@baronek Opravdu se dnes nenudím:slight_smile: A asi nebudu ani zítra a pozítří. My se teď u babek střídáme se strejdou a na mě vychází zítřek. Babky + ségřiny děti = masakr motorovou pilou!!!!!

@marcajda Já vím, že děti staré přijímají lehce. Jenomže u pratety už to není o stáří. Bára ji nechápe. Libuška je naprosto vedle, pořád mluví o tom, jak ji všichni okrádají, jak ji doma kradou věci... Špatně chodí a nedovede vést dialog. když jí Bára něco řekne, neodpoví nebo mluví o něčem jiném. Když s ní jdeme ven, tak já se nemůžu vůbec starat o Báru, ale musím držet Libušku a ta pořád mele ty své zlodějské řeči... Bára přitom ví, že se mě musí držet, nesmí jít napřed, aby ji něco nezajelo a tak ji to s Libuškou opravdu nebolí. Když jsou babky tu, tak je to stejné. Ale moje babička se Báře věnuje a Bára zase jí. Ty dvě si ještě rozumí. Babička si s Bárou i něco zahraje (pexeso, černého Petra, Qvarteto...). Libuška už to prostě nezvládne. Když za nimi jezdím v týdnu, tak jezdím ráno, když dám Báru do školky, věnuji jim ten školkový čas a pak jedu holku vyzvednout. Jsem ráda, že ji tam nemusím tahat. Bára chování Libušky opravdu nerozumí a je z ní zmatená a já jsem pak podrážděná, že musí poslouchat, jak všichni kradou... Libuška je opravdu zralá na ústav. Nechci být zlá, ale je to tak:frowning2:

No nic, to jen pro vysvětlení. Já asi do těch psaných řádek neumím vtěsnat, jaká je to krize a jak je to strašný. Ona už má teď problémy i s hygienou. Někdy je strašně cítit. Babička sice dohlíží na to, aby se myla, ale Libuška si prý třeba jen otře některé partie a tím končí a přes to vlak nejede! Další den je třeba přístupnější, tak se umyje pořádně. Já teď opravdu nezažívám nejlepší období. V úterý jdu s Libuškou k doktorovi a v podvečer pak přijede švagrová na další chemoterapii. Jak mám v tomhle žít a nezbláznit se?

Tak se omlouvám za tyhle uplakaný Lovosice. Kdo dočetl až sem má můj obdiv a zaslouženě se mu podaří brzy otěhotnět:wink::grinning:
11. únor 2011 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
no, moje mila, máš toho privela.. obdivuji tě. Libuška je klasická stařecká demence. ono to potká skoro každého z nás. naštěstí si to už nebudeme uvědomovat.
jinak mě za chvíli přijedou dvě neteřinky, tak si je taky budu užívat. ale snad v klidu :grinning:

holky a s tou menzes jste mě teda pěkně naštvaly, to nebylo v plánu.. :grinning: :grinning: :grinning: jdu to tu trochu uklidit..
11. únor 2011 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka tak hlasim ze jsem to cele precetla :slight_smile: tak bude mimi? :slight_smile: sliby sliby - tak se ukaz, no :slight_smile:. Holka holka mas to tezky, jedine co si snad clovek jen muze opakovat ze stari je hrozne a kdo jiny ma pomoci nez rodina a snad se ti to jednou vrati ze se zase nekdo postara o tebe. Barunka alespon vidi a nauci se stari respektovat a ze se musi starym lidem pomahat kdyz uz nic jineho, ale asi je to slaba utecha na ten tvuj domaci domov duchodcu, vid?
11. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcajda nastvaly nastvaly - to si pis ze nzstvaly...ja jsem na tu mrchu tak NASTVANA hergot!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:
11. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcajda Naštvaly? To je slabé slovo!!! Já jsem přímo nas.anáááááááá!!!:wink: Ale co nadělám? :fearful:

@rozmarynek Víš. Myslím, že je to taky někde v genech. Já jsem v tomhle po mámě. Moje máma se hodně stará o babičku (která tedy teď je s Libuškou). Když byla po operaci rakoviny a teď i té nohy a prostě vždy, když potřebuje, vezme si ji k sobě a stará se o ni a jejího psa.... Mámy sestra a brácha jsou jaksi mimo a tetu třeba ani nenapadne, že by babičku u mojí mámy navštívila. Je to divný. Strejda se tedy teď semnou alespoň u babiček střídá a v posledních týdnech hodně chodil i do nemocnice. Jak píšeš, kdo jiný se má postarat než rodina??? Jak jsem zjistila, tak někdy je rodina banda sobců. No jo, no. Tak jako moje máma o tom nepřemýšlí, tak já teď taky konám automaticky. Jsem ráda, že Bára má příklad a časem se ukáže, jak to s ní vlastně je. Třeba to v genech mít nebude, ale ten příklad jí ukáže, jak se má chovat:slight_smile:

Pěknou sobotu. Jdu dělat masíčko. Ahój.:slight_smile:
12. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka ,jak dopadlo vaření? já se do nej dnes pustila taky, nebod neteřinky chtejí jist. když jsem sama, tak to hodně šidím :wink: a ted bude ta 11letá pod dozorem péct bábovku, tak se těším.budeme mlsat u kávičky.
a dopoledne jsme vytáhly sousedku na procházku. ta už má tak úžasné bříško :slight_smile:
dáváš Báře dobrý vzor. i když dnes se nosí asi spíš to sobectví, brr.
naše rodina se o své stařečky taky vždycky postarala. zrovna neteřinky žijí v rodině s tetinkou. má 86 a holky ji milují. ona neměla děti a tak toto jsou jakoby její vnoučata. je to sestra mého dědy. nekdy si říkám, že možná takto taky jednou dopadnu. a snad takovou rodinu taky budu mít, snad..nebo nevím.
já počítam s tim, že jednou budu mít doma svoji mamku. kdysi jsme udelali obyvak ze dvou pokoju, tak by se to opět přepažilo a mamka bude mít soukromí. ale jednoduché to opravdu není.

12. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcajda Když je Barka ve školce, tak vaření taky šidím. Nevařím:wink: Večeře jsou vesměs studené. O víkendu většinou jednou vařím a jednou jdeme do restaurace nebo k rodičům. Teď, když smrdíme od čtvrtka doma vařím, až se ze mě kouří:grinning: Včera měli rajskou omajdu. Dnes se s nimi manžel vydal na výstavu dinosaurů, tak jsem dělala rychlovku - br. kaši + uzené. V jejiich nepřítomnosti jsem upekla perník a udělala puding. Je šílený, jak to do nich (zejména do synovce) padá :confused: Zítra budou řízky a asi udělám br. salát. O brambory Bára ani manžel nestojí. Normálně k řízkům dělám zeleninový salát (ledový salát, paprika, rajské, okurka a smažená cibulka). Řízky nakrájím na nudličky, teprve pak je obalím a osmažím a hodím je na salát. Ale to by zase asi nezasytilo synovce... No je to věda to vaření.

Naše prateta je taky bezdětná a všichni jsme ji měli moc rádi. Taky nás brala za své vnoučata. Teď už je ovšem opravdu hodně a hodně nemocná. Když je sama, ohrožuje i ostatní nájemníky. Někdy nevypne plotny na vařiči, jindy vodu... Myslím, že takhle se to dlouho zvládat nedá.
12. únor 2011 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
tak řízky děláme zítra spolu.a já to vyřeším bramb. kaší, holky jsou trošku mlsné :wink: adélka upekla bábovku a dobře to dopadlo. i sama rozdělila žloudky a bilky :grinning: doma je k tomu mamka nepouští.

a ona teta je jinak na té LDN, že? nebo to pletu, ja vím, že jste jí tenkrát něco zařizovali a ona nechtěla..
no, naše babička zabalila utěrky do odpad.koše a stěhovala se do domu, který ji v 1997vzala velká voda. a jindy vyhodila s odpadky deset tisíc a pak obvinila tetu :slight_smile: stryc ty peníze v popelnici naštěstí našel. je to stáří někdy veselé. a pak čtu, jak jsou lidi hnusní, že se vyplácí duchody a podobně. holt, ale jednou zestárneme všichni. i tito lidé byli mladí, pracovali, snažili se..
12. únor 2011 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka Tak proč třeba njde do nějakého pečovatelského domu:Nebo domov pro seniory.Já vím všude to není pěkné,ale určitě jsou i suprovní.U nás si myslím,že se každému líbí a mají 24hod péči.Jen se poptat ,a nebo pak si ji vzít někdo domů,ale to už je velké rozhodnutí.Já se starám taky o tchýni ,ale dojíždíme k ní 9 km.Když jsem v práci jede manžel.Ještě ,že mě v práci vyjdou se směnama,jak potřebuji.Já mám jen poloviční uvazek kvůli ní.A tak mám za měsíc asi 6-8 směn dvynáctek.To se dá.Držte se .Jsi taky velice dobrosrdečná osůbka. :slight_smile:
12. únor 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka Ted tě dočítám,a není problém v nastavení léčby?Hodně to v práci míváme a nebo bohužel pak nějaký ten domov pro ty seniory,je jim tam dobře.Na tom nic není a někde poblíž at ji můžete navštěvovat.To je těžké rozhodnutí věřím ti,Nemáš to jednoduché.Tak se držte
12. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Všechny zdravím valím spinkat měla jsem celý den a ještě zítra .Vstávám o půl 5.v 5 už jsem v práci.Mám to autem 5km.Tak dobrou noc a všem co Vás čeká nějaká kontrola držím pěsti. :slight_smile:
12. únor 2011 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Je tam- prostě tam je doušek!!!!Řvu tady jak blázen, že se mi to snad zdá!!!!!!!!!!!!!!!Já šla testovat s tím, že prostě nic, že to je jasný.... Manžel to ještě neví, chci mu to říct až zítra k Valentýnovi, jestli to teda vydržím.... Vůbec ale vůbec jsem tomu nevěřila a nevěřím ani teď Strašně se ale musím stále bát, jak říkal dr.- u nás tohle ještě zdaleka není výhra a velké riziko potratu nebo vady bude až do konce nebo min. do plodové vody, ale jsem šťastná i za ty nádherný //. Já se snad zblázním... Strašně moc Vám děkuju za dávaní naděje a velkou podporu, bylo by to krásný, kdyby tenhle zázrak fakt dopadl až do konce... Vím, že se nemůžu ještě zdaleka radovat, ale jsem šťastná za každý další krůček k mému štěstí- takhle šťastná jsem od porodu dcery ještě nebyla a že už to je doba! Budu se teď tolik bát, aby se to nepokazilo, ale chci moc bojovat... Moc všem děkuju, jsem úplně mimo...

Všem držím palečky, ať prožijí tu chvilku štěstí s //, která už nikdy neskončí
13. únor 2011 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ještě se zeptám, kdo berete nebo jste u ivf braly ten prednison, kolik ho berete? já beru po ET celých 10mg, jestli to nemám teď už trošku snížit? já si to beru sama, u nás v caru to norm. nedávají...
13. únor 2011 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony ahojky, tiše to tady sleduji a teď tu sedím u pc a usmívám se!!! Tiše ale opravdu tiše gratuluji!!!Ještě máš před sebou dlouhou cestu. Ale je vidět, že to maličké je bojovníček a určitě to bude pěkně silný mimísek, který se zakousl a bude se u Tebe držet celých 9 měsícůůůůů
Takovéhle zprávičky nás prostě všechny nabíjí energií a hlavně vírou, že tento rok je opravdu NÁŠŠ!!! :grinning:
@baronek a co ta Tvoje čárečka, jak sílí??
13. únor 2011 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbika barbi, moc díky, musí to být siláček, když tohle přes všechno dokázal- poslat nám ten vzkaz //...taky se od rána natlemuju jak telátko,tak s tím musím něco udělat,abych to vydržela před manžou až do zítra...
13. únor 2011 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony budu držet palečky, ať to vydržíš. Je to fakt super. A jak už jsem psala, úplně to člověka nabije. Nás čeká další IVF v květnu. Tak jsem zvědavá. Už to bude placené, tak se toho bojím. Vůbec si neumím představit, že bych v listopadu (končí mi mateřská) měla nastoupit do práce. S Tobíkem jsme byli u zápisu do školky a narovinu nám řekli, že nemá šanci. Přednost mají starší děti, protože jsou mu 2 :frowning2:
13. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbika jo, i tohle přesně je u nás důvod, muset být těhu teď, jinak přesně ty saMÉ problémy stran prácex školka i u nás:frowning2:
13. únor 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony teda!!!!! jejda, to mám radost :grinning: :grinning: :grinning:
ale před manželem vydrž. pěkně ráno počůrej další testík, to bude čárka zase silnější a to bude nááááádherný dárek!!
jejda, to je dar.

@barbika tady se bude v květnu řádit ve velkém :wink: ja nás tu na to datum nachystaných.. tak sned to bude úspěšný měsíc :slight_smile:
13. únor 2011 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcajda Děkuju musím se před ním schovávat, natlemuju se jak telátko boží i na bílou zeď:slight_smile:Přitom se tak strašně moc bojím...
13. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony jen se usmívej, každá taková chvilka je úžasný dar a i kdyby se mělo něco pokazit, tak tato radost za to stojí. ne ze bych chtěla něco přivolávat. já byla těhu dva měsíce, ale ty byly tak úžasné, že jsem vděčná i za ně, i když to nedopadlo..byla jsem tehdy jak v extázi..to mě vůbec nenapadlo, že by to nemuselo vyjít..nic jsem neřešila a byla šťastná. a tak to asi má být..
a budu šťastná i s tebou, když nebudeš řešit a budeš se uculovat a radovat a děj se vůle Boží :slight_smile: Moc ti to přeji, bojuj :slight_smile:
13. únor 2011 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony Tichá gratulace a vydrž!:wink::grinning: To je paráááda!!!

Holky jen ve zkratce a už s tím zase nebudu otravovat: prateta byla v LDN 4 měsíce. Tam si ji nenechají napořád. Do domova pro seniory, na který se čeká léta a léta a který jsem jí na podzim z protekce zařídila já, nechce (za to může ta její nemoc - dříve se nebránila) a proti její vůli ji tam nevezmou. Ona by byla zralá na léčebnu pro lidi s alzheimerem a tam místa nejsou. Teď pod léky je ve stavu, kdy si uvědomuje kde je a nemůžu ji nechat zavřít někam na druhou stranu republiky, kde by snad místo bylo, protože tam bychom ji nemohli často navštěvovat. Psychiatr i lékařka v LDN mě varovali, že v ohrožení jsem teď i já a moje rodina, protože často partneři takovou zátěž jako lidé s Alzheimerem jsou, těžko unesou. Naštěstí můj muž mě podporuje, ale často, když vidí, jak jsem na dně, je naštvanej a pratetu by zavřel třeba do blázince. Bohužel myslím, že tam brzy skončí. To, že s ní je babička 24 hodin už nebude stačit. Babička musí spát a prateta v noci dělá v bytě hotové manvévry. Třeba začne vařit. Před týdnem jí v troubě chytlo maso. Dala do trouby neupravené mleté maso a už se o to nestarala. Babičku probudil puch. Musely pak větrat a druhý den jí sousedka říkala, že to vítila:frowning2: Tož tak tak. Lepší už to asi nebude. Měla jsem je tu včera. Teď tam jedu v úterý. Vezmu pratetu k dr. a požádám o léky na spaní, které by jí babička večer mohla podat. Uvidíme.

Tak pěkný zvytek večera a mějte se krááásně:slight_smile: Já už hci taky 2 čárky:slight_smile:
13. únor 2011 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@doufalka ja je chci takýýýýý!!!
13. únor 2011 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcajda
@doufalka Holky, moc děkuju.
@doufalka Určitě zajdi k dr.- ale raději k psychiatrovi přímo- ne k praktikovi, ať nasadí medikaci, mám taky babičku s demencí a když to začalo, bylo to děsný- byla paranoidní, zmatená atd., taky ji tady vždy na pár dní- týdnů mívám jinak bydlí s mojí ségrou v domku, no a teď je docela v pohodě, hlavně dobře spí a jen si prostě nic nepamatuje, pořád se dokola ptá na to samé... Ale je to už pár let a drží se relat. v pohodě... Jinak nevím, odkud jsi, kde je třeba nějaká léčebna, až bude hůř... nebo kdyby to nešlo tak aspoň na pár týdnů na zaléčení v ústavu- někdy to stačí:slight_smile: Ale nejdřív to zkus přes ambul. psychiatra:slight_smile:
13. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@tonytony tichá gratulace :slight_smile:
14. únor 2011 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek