• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@kessinkaa ... po delší odmlce nakukuju ...
A jsem jak opařená, tohle je prostě strašný a snad to nejhorší, co se může stát... moc mě to mrzí a ničí, že je svět fakt tak nespravedlivej a hnusnej, zlej!!! Posílám moc síly a víry, byť vím- teda tuším, že to je hodně těžký je vzít po tom všem...

...já pomalu končím delší MS po biochemickém a pořád je mi divně- pořád pobolívají prsa i mi teče z nich při zčknutí "mléko", BT mám stále výš než jindy v době končící MS( norm. mívám jen kolem 36,2-36,3 a teď pořád 36,7-36,8)... Tak nevím, zda tohle vše může být ještě po biochemickém těhu nebo po Utrogestanu, co jsem brala po ET- od 17.2. mám léky vysazené a od 19. byla MS, tak snad není někde nějaký průšvih a vše se dobře vyčistilo a ty těhu příznaky skončí- je to ubíjející cítit se pořád těhotně a přitom vědět, že nic

Jinak jak jinak- za cca ty 3 měsíce- dle délky mých cyklů jdeme ještě jednou pokusit štěstí s IVF, nic jiného nám asi nezbývá... no a trochu pokukuju po adopcích z ciziny- jako zadní vrátka, která prostě asi potřebuju mít...
Dnes v 17:42 • Odpověz • Opravit překlepy
27. únor 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko a tak jak ti dopadly všechny ty výsledky? chystáš se k mudr je dát dohromady a vyvodit nějaké další cesty?
jsem zvědavá, že? já se těm doktorům vyhýbám a tak chytám aspon zkušenosti druhých a odvozuji si, co by mi asi tak řekli, kdybych tam šla.. podivný postup, že?

@tonytony , šli byste do adopce? i když už dětátko máš? já na to odvahu nemám. ale je fajn, že tak bojuješ.. a ony i ty symptomy po tom těhu končí a dáš tělíčku chvilku klid a pak šup a bude to :wink:
27. únor 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem zatím doma,na psyšce ještě nejsem i když chvílema,bych nejraděj byla.A někdy bych nejraděj za Kačkou.Musím se držet,kvůli manželovi,ten mi dává sílu a je to pro něj hrozné!!Ted jsem se dozvěděla,že byla v úterý kremace,nikdo mi nic neřekl,prostě nechtějí,abych se zbláznila.Je hrozný,kupovat místo kočárku rakvičku.Nechci vám sem nosit depky,ale nevím kam to napsat.Musím se sebrat a vybojovat to znovu,ale kde vzít sílu....fakt nevím.Nevím jestli do je dobře,nebo špatně,ale Kačka fakt byla v pohodě,jen jí vysadila placenta(prý zestárla dřív)prostě blbá náhoda,jak mi řekl každý doktor SNAD UŽ SE TO NIKDY NESTANE
27. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa kessi a prosím to je ta trombofilie? to se píchá ten fraxiparin? jak tomu příště zabrání?
je moc dobře, že jsi tu s námi. my to uneseme a hlavně když se ti aspon trošku uleví. je to hrozné, ale člověka to jednou bude držet při zemi, když přijde ta euforie, že se podařilo
. ono to k životu patří, všichni jsme se narodili, abychom umřeli.. a já žiju ve své filozofii, že jsme se narodili s nějakým účelem a cestou a Kačenka měla úkol vám 36týdnů zkrášlovat život, těšit vás každým okamžikem. byl to nádherný dar i když krátký. máte ted svého čistého, krásného anděla. a ve snech bude s tebou rozmlouvat. ale v žádném případě tě ted ještě u sebe nechce, ještě tu máš spoustu práce :slight_smile: ještě musíš mockrát usnout, probudit se, chodit do práce, rozčilovat se,radovat se milovat, a plánovat :wink:
moc často na tebe myslím
27. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda děkuji.né není.Já sice píchala fraxiparin do 12tt,ale jen jako berličku.To už by Kačka,umřela dávno.Prostě prý zestárla placenta,nebyl tam cucek,nebo tak.To je jako když se uškrtí na šnůře,nebo tak SMŮLA a nikdo to neovlivní.
27. únor 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to prostě šílené.. a co ted ty, budeš se vracet do práce nebo zustaneš na neschopence do toho dubna?

,
27. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda mám ted kontrolu v šestinedělí,pak chce manžel i rodina,abych byla doma a soustředila se na mimčo.To jediné mi fakt pomůže.Pro Kačenku brečím,každý den,že jsem jí neochránila atd.Taky že jsem si nepředstavovala,porod mého prvního dítěte takto.
27. únor 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa kessi, to je tak naprd.. ale slzičky jsou důležité, jsou léčivé.ještě že máš tak úžasnou podporu v rodině. moc si tě objímam
28. únor 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa Je to hrozné, Kessi, moc je mi to líto...ale marcajda má pravdu, musí se dál fungovat, snažit, i když je to tak strašně bolavé a nespravedlivé...pomůže jen čas, který to aspoň na povrchu zahojí, až se pak budete těšit z dalšího miminka, které si k vám najde cestu...moc na tebe myslím.
28. únor 2011 v 10:10  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa Jen jde o to, aby jsi se doma nezbláznila! Myslím, že máš kolem sebe fajn rodinu a je hezké, jak se o tebe starají, ale kdyby ti něco nebylo přímo po vůli, prosaď si to. Musíš se cítit co nejlíp a nejvolněji. Oni mají určitě ty nejlepší úmysly, ale ani ten nejlepší úmysl nemusí být pro tebe to pravé. Nikdo neví, co cítíš. Myslím, že je to nesdělitelné. Všichni se můžeme domnívat, že si umíme představit... Prostě, a teď to nemyslím ani v tom nejmenším náznaku ve zlém, nenech sebou manipulovat a prostě se hýčkej, využívej vstřícnosti a klidně to i zneužívej(:wink:) Jestil myslíš, že by ti bylo lépe v práci, jdi do práce, když se budeš cítit lépe doma, buď doma. Dělej co chceš sama. Všichni to jistě pochopí:slight_smile:

Ženy, my máme první rybu!!!! Tedy ryba je dost přehnané, protože je to asi 2mm veliké a soro to ani neplave (rozplavávají se až 4 dny), ale prostě první malý úspěch je doma:slight_smile: Takže první rybka má datum narození 28.2.11:grinning: Bohužel ji asi brzy od ostatních nerozeznám. No co, no. budou mít narozeniny v rozmezí cca 5-ti dnů, takže oslava se bude dát lépe plánovat:wink::grinning:
28. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka můžu si tě pozvat na neonky? ty prý živorodky nejsou a jedna má pořádné banděro a nic z toho, tak že bys třeba..:grinning:
a jinak, měsíčky mě zas dostihly se švýcarskou přesností :frowning2: :frowning2: teda, ono tentokrát moc příležitosti k plození nebylo, ale doufala jsem si stejně,že jo..
28. únor 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda :grinning: :grinning: :grinning: Pokud jde o neonky, nechala bych to čistě na nich:wink: To vytření jiker a mlíčí opravdu nic není. vpodstatě tačí, když je podržíš v dlani, ani nemusíš nijak tisknout a ono to jde ven samo. Navíc naše závojnatky jsou obryně. Hvězdoočko má cca 15cm a Brusinka tak 10cm. Kdybych to měla tisknout mezi dvěma prsty, tak to asi rozmáčknu. Když jsme měli živorodky, měl můj táta takovou rybí porodnici, aby staré ty mladé nepožraly. Dělá se to i dnes a je to docela praktické, protože jinak je s mrňaty většinou amen.

Musím ještě zjistit, jak rychle rostou, protože mít dvě akvária (udělala jsem jikrám malou porodnici) dlouho mít nechci. Ale vůbec nikde není zmínka o průměrných přírůstcích:-/
28. únor 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka no jo, to jsi profík, už dědíš po tátovi :slight_smile: já jsem v rodině s akváriem první..byl to můj sen od dětství. nejdřív jsem měla 2paví oka v misce od salátu, pak se přítel už na to nemohl koukat a koupil mi akvárko. no a první várka rybek mi do rána lekla..tak jsem to skoro i vzdala. ale ty další už ne.
závojnatky jsem viděla v zahradním jezírku a měli tam i mladé, ale tam je víc úkrytů, tak tam mají šanci. jezírko by se mi taky líbilo.já jsem na vodu, uklidňuje mě.
28. únor 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Fakt nejsem odborník, ale myslím, že i v jezírku potřebují pomoci. Pokud není volná voda a není kam utéci, staří je prostě požerou. Moje závojnatky vezmou do huby 1,5cm kámen! To by se ty malé musely schovávat hodně dlouho!:wink: Myslím, že s konečnou platností mohu říci, že mám v "líhni" 30ks pidi rybek:slight_smile: Už jsem rostlinu s jikrama vyhodila, protože další jikry už se nevyvíjely. Přihazuju fotku jednoho z miminek:slight_smile:
1. bře 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, to jsi úspěšná!! TO SE TÍM SKORO MŮŽEŠ ŽIVIT :grinning: mě se začaly v létě líhnout mečovky a měla jsem jich nakonec 27, tak jsem jich dala 25 do zverimexu a nechala si holku a dva kluky, pak mi kluk lekl, z holky se stal taky kluk a ten starý taky lekl, asi žalem, že přišel o samičku..a ted abych kupovala nove..
fotka supr.
1. bře 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Prosím tě, na to se tě tedy musím zeptat: to jako přijdeš do zverimexu a řekneš, jestli chtěj ty a ty ryby? Protože vzhledem k tomu, že na mé nabídky nikdo nereaguje, budu muset s miminy nějak naložit... Mimina jim říká Bára. A dneska dokonce přišla s tím, že jim musíme dát jména:grinning: To mě pobavilo, ale nakonec se ukázalo, že není až tak mimo. Prostě chtěla jen dopředu vymyslet potřebný počet jmen. Ovšem vzhledem k tomu, že ještě není jisté, kolik jich přežije a že většina jich pak půjde z domu, odložila jsem plánování jmen na později. Jsem zvědavá, jak moc se strefíme do pohlaví:wink:

My tu nedaleko máme krásný zverimex, kde mají uvnitř hodně zvířat (kozy, takové kudrnaté slepice, papušky, králíky, mývala...) a mají tam taky takový potůček, kde jsou karasi a závojnatky a já nevím, co ještě... Domluvily jsme se s Bárou, že si necháme nějaká mimina (1-2) a darujeme do toho potůčku Hvězdoočka a budeme se tam na něj chodit dívat. My tam chodíme opravdu často. Tak nevím, jestli takového "kapra" budou vůbec chtít. má takových 15-17cm. Máme 60L akvárium a 3 velké závojnatky jsou do něj opravdu hodně. Ale na svoji obranu musím říct, že Adéla a Hvězdoočko hodně a rychle vyrostli :unamused:
1. bře 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné dopoledne:slight_smile:

Přišla jsem kouknout, co je tu nového, ale nic! :unamused: Tak mi došlo, že jsem vám asi neřekla pár novinek od nás.Tu první jsem si chtěla nechat pro sebe, protože jsem řekla, že už s tím nebudu otravovat, ale aby bylo vidět, jak se to na mě valí, nemůžu to vynechat. Ve čtvrtek večer si prateta (ta problémová) zlomila krček, v pátek ji operovali a je v nemocnici:frowning2: Je to úplně zbytečný. Večer prostě zase šílela, nešla si lehnout, když ji babička posílala a jak se jí motala hlava, tak upadla u postele a už nevstala. Ještě si k tomu rozbila hlavu! No a v pondělí, když jsem šla do školky pro Báru, jsem tam našla jen uplakaný uzlíček s bolavou ručičkou - spadla z houpačky. Prostě: Bára má od pondělí zlomenou ruku. Opět v lokti a opět pravou :frowning2: :frowning2: :frowning2: Já si to snad opravdu hodím. Dnes je středa a ruka jí pořád bolí. Noc byla opět šílená a já jsem teď šílená z nevyspání. Jsem ráda, že jsem se v sobotu do těch ryb pustila, protože alespoň máme s Barkou co pozorovat a o čem se bavit a tak... I dkyž tedy je to strašná nuda být doma a skoro nic nedělat. Nemůžeme moc ven, protože si s tou rukou nevleze do zimní budny. Musím jí dávat jen vestu. Prostě na ven to moc není, a to je jediné, co by nás mohlo zachránit - vycházky! :cry:

No nic. Končí jí kouzelná školka, tak jdu na ní. Myslím, že se stane závislou na TV, protože jinak nevím co dělat dál. Prosím o tipy :wink: :slight_smile:
2. bře 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka ahojky, docela Tě chápu. My to měli minulý týden docela podobné. Až na to, že jsme neměli zlomenou ruku. Tobík byl nemocný, takže já jela 24 hod v kuse, protože 4 noci vůbec nespal a jenom plakal. A tím jak plakal, tak se kuckal a několikrát i zvracel šťávy a hleny. Takže hrůza. Pořád doma a co s ním dělat. On se chtěl jenom chovat a nosit a to opravdu s 13ti kg už moc nejde... A teď když už ho to konečně pustilo, tak jsem se dneska ráno zase vzbudila já s pořádnou chřipajznou... Chjo... bolí mě celý člověk, ale musím to překousnout a věnovat se Tobíkovi.

Pro Báru bych Ti poradila třeba malování vodovkama, modelování... atd... Ale asi to moc nepůjde, jak jsi psala má zlomenou pravou ručičku a nejspíš bude i pravačka. Tak to je docela pech...
Chudinka malá, foukám jí na bolísku a ať ji to aspoň přestane rychle bolet, když už to musí mít v sádře..
Držím Ti palce, ať už se Tě ta smůla (nebo jak to pojmenovat) rychle pustí.

@kessi není dne, kdy bych na Tebe nemyslela a hrozně moc Ti fandím s tím dalším bojem!!!! Drž se - Kačenka na Tebe z nebíčka dohlíží a držím nad Tebou ochranou ručičku!!
2. bře 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka teda, ty máš období, tobě se to kupí.. holky, to si doma užíváte.. jestli si chcete malovat, tak to jde i levou.. pěkně namočit prstík rovnou do barvy, nebo celou ručku a to je veselo.. ale pak ten úklid.. možná se vám dnes podařilo vyrazit ven i ve vestě, bylo opravdu krásně. už to tu tak jerně voní a včera jsem pozorovala konipase bílého. už přiletěl z teplých krajů. to mě potěšil.
co s tou tetou uděláte, to už je tak na LDN, to je smutné. a tolik jste bojovali. ale i krček se zahojí, jen to trvá dlouho a je to tak fyzicky náročné. doufalko, ty se vůbec nemusíš bát, že bys přespříliš myslela na plození dětí, ty máš tolik jiných starostí..
@barbika není nic smutnějšího než nemocné děťátko, že? ale už máte nejhorší za sebou, teda Tobík, ty sii to ještě pár dní budeš užívat, brr..
v práci se ty nemoce docela točí, tak mám taky strach, ale zatím dobré. piju od prosince ten zelený ječmen, tak mi snad dáva dost vitamínů a budu odolná.. ale měsíčky mě tentokrát pěkně zmohly po psychice. já byla ten první večer tak rozvibrovaná, hrůza. ještě ze jsem byla sama doma. celé tělo mě bolelo, šílená únava, kůže mi jaksi úplně vyschla..no, nakonec jsem to zvládnula a usnula a ráno už bylo líp, ale nechápala jsem to. takto mě to rozhodit..tak třeba bude i celý cyklus silnější a třeba se dočkám :wink: :grinning: se uvidí..
2. bře 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka jo a ty rybky, u nás je malý zverimex a dost často tam chodím, tak se šlo domluvit. nechtěla jsem je třeba splachovat do záchodu..dostala jsem 50kc!!bohata
2. bře 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Já bych klidně i za to, že si je vezmou, zaplatila :grinning: Ačkoliv zatím opravdu vypadají jako larvy komárů, nespláchla bych je do záchodu, ani omylem :unamused: Zítra se tam zeptám a uvidím. V tom našem zverimexu je takový ochotný "rybí muž", který se mi vždycky věnuje, až mi to skoro není milé. Ne, že by mě balil, to ne. Ale strašně rád se poslouchá, takže od mého problému s rybama přejde plynule na něco jiného a já tam tvrdnu třeba hodinu!!! Možná by je mohl vzít za tí, že ho vždy vyslechnu a neuteču:grinning::wink:

Já jsem to dopoledne špatně napsala. Prateta je už v LDN V pátek ji operovalil a včera ji převezli do LDN. Až ji Postaví a trošku rozchodí, vezme si ji babička domů. Všichni počítáme, že už nemá moc času, tak aby nezůstala v LDN navždy... Ale třeba nás ještě mile překvapí a vzchopí se:slight_smile: Teď by asi klidně vzala i ten dům s pečovatelskou službou. No uvidíme. Každopádně ta hospitalizace je pro mě nevýhodou, protože budu muset zase pravidelně jezdit...

@barbika Přeju malému, ať je brzy lépe. To jsou radosti tohleto!:frowning2:

Pokud jde o aktivity, tak modelování prostě nejde a malování vodovkami jen s mojí pomocí... Já bych ráda něco, aby si hrála sama a nenudila. Teď se jí věnuju naprosto maximálně a už nemůžu.
2. bře 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka s nabízením rybek měsíc vydrž, tak malinké je stejně nevezmou a do té doby budeš vědět co přežije. ono se to ještě protřídí. no a pak tě bude čekat ten pohovor :grinning: s chlapem ukecaným..
no, co se dá dělat levou rukou.. něco stavět? z kostek? no, ona ta televize asi vítězí.. jinak ji máš za prdýlkou pořád. a tak jste vyrazili ven? na sluníčko? a taky se dá pozvat nějaká jiná malá kamarádka a dvě už se spolu zabaví..
2. bře 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda No jasně, že se to protřídí. Já jsem někde vyčetla, že zahyne snad 80 %!!!! Ony se mrchy pořát hýbou, tak nevím kolik jich je. Aktuálně myslím 36ks. Tak kdyby to pohynulo, jak jsem četla, tak ani se 7 ks si nevím rady. Teď zrovna sháním druhé malé akvárko, abych je přendala z té porodničky... No jsou to radosti!

S druhou kamarádkou se počítá:slight_smile: Jen ta ruka ještě pořád bolí a Bára se bojí pořádně hýbat, takže to hrozí, až po dotočení sádrou, kdy nebude ta ruka tak citlivá. Teď má Bára jen takové sádrové lůžko (kvůli otokům se nemůže hned dát sádra na celou ruku), takže je ta fixace z části měkká a ruka citlivá. Venkusjem byly, protože jsem si uvědomila, že dnes je zápis do MŠ v naší obci a Báru by měli jako předškoláka vzít, tak jsem tam šla a možná už nebudu muset od dalšího školního roku dojíždět přééés dvě vééésnicééé....:wink: Bára mi usnula v autě, tak jsem to rovnou vzala za pratetou a domů jsme dorazily kolem 16h.. Pak dorazil manžel a teď je Bára již v posteli. Je vidět, že ji to bolí. Je pořád taková unavená a mrzutá...
2. bře 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbika moc díky,každý den je těžký,ale snad to zvládnu!!!Dnes volala prý,nějaká žena na to ezo na tv Barandov a říkala,můj příběh(nevím kdo to byl).Prý bude vše ok,nejdřív budu mít chlapečka a pak holčičku,tak jsem zvědavá.Už aby bylo jaro a já měla prcky v břiše.
2. bře 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa tak to je věc s tím Barandovem. A co je to za pořad? To neznám.... To je nějaký věštecký?? Jsem asi za blbce...
Moc Ti ty dětičky přeju!!
2. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa jejda, tak to je krásné věštění. to bych ti moc přála. tak jen pěkně do toho!!! a kessi, zvládneš to, bojuješ urputně. moc moc moc na tebe všechny myslíme!!

@doufalka tak to krásně zvládáte :grinning: holky šikovné. a zítra bude zase o kousek líp, uvidíš.
2. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky zdravím vás tu jakpak se tu máte :wink:
@kessinkaa tak jak je zlato asi blbá otázka co :frowning2: moc na tebe myslím,ale pomoc bohužel nedokážu :pensive:
3. bře 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Jak jsi psala, že nemůžu mít čas na myšlenky na plození dětí... Spíš naopak. Když v noci bdíš...:wink: A navíc, jak vím, kdy je čas a kdy ne, tak teď nám do těch dní přišla prateta s krčkem a Bára s rukou... Jak jsem špatně spala, tak se nic moc nekonalo... Jak říkám. Většinou si s tím hlavu nedělám minimálně jednou se trefíme do správného času, ale tentokrát to stojí za starou bačkoru, takže žádná očekávání tento měsíc nebudou :slight_smile:

@kessinkaa To nejhorší je za tebou. Věřím, že to s pomocí manžela ustojíš. Myslím na tebe kudy chodím. Měla jsem na ZŠ spolužačku, které zemřela dcera na náhlý syndrom úmrtí v půl roce. Dodnes nechápu, jak to tehdy mohla přežít. Přežila. Jí se to stalo těsně po dospělosti. S manželem se rozvedla (ale tam to skřípalo už před tou tragédií, brali se, protože byla těhotná) a vrhla se do života... Na můj vkus dost nebezpečně, ale kdo ví, co komu pomůže na zmírnění žalu? Dneska má 3 děti. Teoreticky vzato, máš taky ještě čas na 3 děti:wink:

@evik31 Ahoj:slight_smile: Za naši domácnost: no prostě žijeme:wink: Ale den ze dne je líp. Dnešní noc byla od pondělka nejlepší:slight_smile:
3. bře 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@doufalka a copak se v noci dělo smímly se ptáti :grinning:
3. bře 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evik31 No Bára má zlomenou ruku a zatím má jen sádrové lůžko, takže má tu ruku v místech, kde je to měkké, citlivou. Budila se při každém pohybu. Někdy brečela a prakticky celou noc, i ze spaní, naříkala. Dneska byla jen jedna epizodka, takže to vypadá, že je to na dobré cestě:slight_smile:
3. bře 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek