• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
ahoj holky. teda tady je bouřka, skoro se bojím :wink:
@sslunicko napsala jsi to moc pěkně, obejmula bych tě za to. všechno se zvládne, každá se nakonec dočkáme. asi si to musíme i odtrpět. je to těžké. to chorvatsko bylo hodně krátké, že? ale ty tam jezdíš k rodině, že? matně si něco pamatuji.
já si z potratu taky myslím v 11tydnu schovala ty nádherné pocity co jsem stihla prožít. to štěstí, že se to povedlo. i když to nakonec dopadlo takto blbě..
@tonytony možná je fakt dobře, že nemáš čas se tomu tolik poddávat. minule tě to rozhodilo opravdu hodně a to není dobré. třeba ted na jaře nebudeš mít tolik času se tím zabývat a zrovna bude fajn. moc bych ti to přála.

@paja1 supr, že ses stavila. jakpak jste se nakonec rozhodli s tou adopcí? poslali jste papíry?tak se k nám zase brzy vrať :grinning:
27. dub 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1 Ahoj Pájí, i já Tě zdravím a budu ráda, když dáš o sobě vědět, jak to máte s adopcí a miminkem:slight_smile:
@marcajda No, jako možná jo, ale vím, že ten neúspěch mě sejme úplně stejně, možná ještě víc, to jako se zase znám a iluze si nedělám ani trochu, jsem v tomhle fakt sračka:frowning2:
27. dub 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda ahojky, chorvatsko bylo jen na 5dní. vždy na jaře jezdíme jen na velikonoce. nejezdíme k rodině,ale máme tam apartmánek.
je tam takhle na jaře nádherně. jestli máš fb,tak jsem tam ted hodila pár fotek.

další nájezd na chorvatsko podnikneme v červnu s lodičkou a známýma.

27. dub 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony ty jsi ale lichotnice :wink:
27. dub 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím vás ženy:slight_smile: Chtěla jsem napsat po velikonocích, ale nějak mi to nevyšlo. Ovšem teď před čarodějkami už to odklad nesnese, protože je možné, že mi zbývá posledních pár hodin... (i když počasí naznačuje, že stojí při nás a ohně nechytnou):wink::grinning:

@paja1 Ráda tě vidím a budu se těšit na další řádky:slight_smile:

@tonytony Drž se holka. Všechno bude dobrý. Nevěš se a neklesej na mysli. Jestli jsi v pohodě, tak se tak udržuj:slight_smile: Nejdůležitější je vaše zdraví a aby malá měla zdravé rodiče. Pakliže by toto nebylo, bylo by na místě se hroutit:wink:

U nás nic nového. Včera mi ruplo v hlavě a posekala jsem naši zahradu... Dnes se nemůžu hýbat a zítra asi na tu hranici ani nevylezu. Vzhledem k tomu, že jeřáb dostupný není, tak i kdyby nás bouře zradily a bylo hezky, zřejěm i tento rok přežiji:wink:

29. dub 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jdu si pro radu, prosím... S manželem se o nás pravděpodobně pokouší angína vč. horečky, bohužel mám obavy, že to bez atb nedáme- zkoušíme vše možné na to,ale je nám fakt zle:frowning2: Nevíte, jestli to je velký problém nebo co to může znamenat, když máme za cca 10 dní jít na OPU? Můžou se brát ATB nebo to je průser a stuimulka se musí stopnout? Jako je mi jasný, že spermio díky tomu bude jasný propadák- to máme i z min. kontrolního spg potvrzeno, že po nemoci a atb to jde rapidně dolů, ale ne snad na nulu, tak snad něco vyberou, ale s tou stimulkou a OPU se trošku bojím:frowning2: Kdybyhcom si dali třeba ta jen 3 denně ATB hned teď, myslíte, že by to byl problém za ten týden jít na OPU? Nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji...
1. kvě 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony myslím, že bys mela zavolat do caru, máš tam určitě číslo pro akutní případy. Ty ti to řeknou přesně
1. kvě 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Taky bych se spojila s CARem. Já teď nevím, kolikátej je to tvůj pokus, ale pokud je to poslední hrazený, asi bych se zkusila domluvit na přerušení stimulace, protože pak by se tento začátek nepočítal a mohli byste v příznivější čas začít od začátku:wink: Já jsem před druhou stimulkou taky brala ATB a všichni doktoři mi říkali, že to nevadí... no nakonec to byl ten nejhorší výsledek ze všech. Tak nějak věřím, že doktoři vědí, co říkají a třeba ta ATB neměla na výsledek vliv a bylo to dáno něčím úplně jiným, ale pochybnost ve mě hlodá. Už s tím nic nenadělám. Dneska vím, že bych do toho nešla. Ale nejsou ATB, jako ATB. Já měla nějaká příšerná a po nich šílenou alergickou reakci... Možná, kdyby mi sedla, bylo by vše v pořádku. Prostě moje tělo řeklo, že teď to nedá a nedalo to. Držím palce, ať to dopadne, jak to dopadnout má:wink:
1. kvě 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koubovka1
@doufalka Holky, díky, fakt se to ve mně láme, nechce se mi přerušovat stimulaci, prostě nechce- já mám stejně takovou smůlu, že by se zase něco posralo i pak, až by se to odložilo:frowning2: Jako počítám s tím, že spg bude fiasko, ale snad ne nula a nějaké spermijky tam najdou, stran mě si říkám, že když teď nasadím ATB na ty 3 dny, tak do OPU budu už týden bez nich, tak by to snad nemusel být problém... Zítra jedu na krev do Caru, tak se ujistím, že to není průšvih:frowning2: Ach jo, život hnusnej:frowning2:
1. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc díky za rady a podporu přes víkend- dle krve v Caru dnes mám dál pokračovat v dávkách Menopuru jako dosud... No a ptala jsem se na ta ATB u mě a manžela( včera jsme si nasadili ta 3 denní) a prý lépe teď než pak po ET, tak mě trošku uklidnila, že jsme udělali dobře a nasadili si je zavčasu- manžel je dnes o 90% už lepší a já se taky cítím o trošku přece jen líp, valíme do sebe i zázvor atd., tak snad to nějak dáme... Jen teda počítám s tím, že spermio bude průšvih, jen snad ne tak moc, aby tam nenašli vůbec nic a na oplodnění vajíček:frowning2:

Ještě se chci zeptat, nevíte, jak to je, kdyby si ev. manžel chtěl nechat zamrazit spermijky pro další IVF v době, dky bude prostě 100% fit a zdravej??? Dělá se to taky tak? Neměl by to být snad problém, když i dárcovské se normálně mrazí pro případ potřeby? Kvalita asi nijak neklesá, ne?
Kdybychom to tušili, že se na nás chystá angína, tak jsme si to nechali takhle udělat, minule mu to vyšlo bez nemoci hezky... No, jo, jenže to nás nenapadlo a teď už je pozdě:frowning2:

Já se fakt tak bojím, jak tohle dopadne- jak mi sedne tenhle upravený protokol- jestli se vůbec něco utvoří, což zjistím přibližně nejdřív teď v pátek na další kontrole už s UZ a taky na ten manželův spermiogram po téhle hnusné angíně s ATB:frowning2: Budou to ještě nervy pěkný:frowning2:
2. kvě 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno.Dlouho jsem tu nebyla.Těhotenství jsem měla problémové a dlouho jsem lěžela v nemocnici.Chtěla bych vám všem popřát hodně štěstí a když to vyšlo nám.Tak musí jednou každýmu?)
3. kvě 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anevin To je náááádhera! Gratuluju ke krásným holčičkám. Neumím si to s dvojčaty představit, ale když ti zbude trocha času, jistě si rády přečteme nějaké, třeba i obecné, podrobnosti:wink: Pohlazení holčičkám.
3. kvě 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Děkuji.Holky jsou zlatíčka.Spí přes den a v noci moc ne :slight_smile: .Ale jde to.Nakonec se narodily v 37+5 a i váhy šly Anička měla 2930g a Karolínka 2230g a obě měřily 43cm.V nemocnici jsem ležela od 32 týdne pro začínajcí porod a horší jaterní testy,zároven se mi zhoršila cukrovka.Jsem strašně ráda,že to dopadlo tak dobře a jsme všichni zdraví.
3. kvě 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anevin Tak to jsou krásné míry a nakonec jste to 3v1 vydržely dost dlouho!:slight_smile: Neměla jsi to tedy vůbec lehké, ale výsledek je prostě super. Já si sice neumím představit, nevyspat se v noci, ale pokud holky spí přes den, tak bych to snimi občas zalomila.... Já jsem strašnej spáč a moje Bára byla od 1. dne narození také. Jen díky tomu jsem to přežila. I když.... No přežila, no:wink::grinning: Jsem strašnej lenoch :sweat_smile:
3. kvě 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Tak první měsíc byl krušný,jsem byla s holkama jen v postely,než si moje tělo nějak zvyklo a já byla schopná fungovat.Jen zatím nechodíme každý den na procházky,to je prostě nad moje síly každý den drandit s kočárkem.
3. kvě 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anevin První měsíc? To jsi dobrá. S jednou holkou mi sžívání trvalo skoro 1/2 roku!!! Velký rozdíl vidím v tom, že já se poprvé stala matkou ve 32 letech. Ač po tom člověk touží, tak je to po letech volnosti teda velká zkouška nervů, a vztahu:wink: A každý den drandit s kočárem? No to jsem nedělala nikdy. Bydlíme u lesa, máme 2 balkony, Bára nikdy nevyžadovala houpání... Prostě balkon to jistil. Nevím, jestli je to povahou, nebo tím, že jsem ji nechávala v klidu, ale celé dětství je strašně hodná a klidná. Tak snad ji to mé "venčení" nepoznamenalo. Když byla na tom balkóně, měla chůvičku a já třeba spala :wink: :slight_smile:
3. kvě 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anevin jééé já nakouknu a tady taková hezká zpráva,mooooooc gratulkuju k princeznám jsou moc krásné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evik31 Moc děkuji
@doufalka No mi dohromady máme s manželem pět dětí.Jedny dvojčata má už manžel s předchozího vztahu,tak už jsem byla trochu připravená a hodně mi pomáhá manžel a o víkendu i děti.Taky bydlíme u lesa,ale i s manželovo rodiči.A dle nich bych měla jezdit každý den :frowning2: .Taky je dávám na balkon nebo na zahradu.Jenže holky i když jí stejně a mají stejný denní režim tak každá mají jinou potřebu spánku.Karolínka spí pořád a Anička skoro vůbec jsou uplně rozdílný i povahově.
4. kvě 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anevin já si zas myslým,že pokud usnou v zaparkovaným kočárku někde na bálkoně tak je to fajn nééé,učinek je stejný jestli kočár stojí ,nebo jede né :astonished: právě,že spousta kamarádek má děti naučený na vození ajinak jim neusnou dranděj kočárem i doma,aby jim chvilku spali a jestli to tchýni vadí tak může jít na prochajdu ona né :grinning:
4. kvě 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás holky další jobovka do toho všeho, aby toho nebylo málo, tak mi nevzali malou do školky:frowning2: Takže paráda, vůbec nevím, co mám dělat, pokud se teď IVF nepovede, tak je to v prdeli a já prostě jsem nahraná- končí mi MD a v práci musím hlavně dát vědět, jak co bude a nebude, takže nejen že těhu nevyšlo, ale ani školka! Fakt super, líp už to vyjít nemohlo, takže další stres a pres:frowning2: Jsem nebetyčně nasraná- a budu hnusná, ale za komunistů bych aspoň tu školku měla a hlídací babičku už v důchodu taky, tady nefunguje fakt nic!!! Proboha, jak mě by teď to IVF, kdyby dopadlo, vše vyřešilo:frowning2:

4. kvě 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anevin Moc moc gratuluju, maminko k dvěma překrásným holčičkám a jak jste to krásně zvládly:slight_smile:
4. kvě 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anevin Ten rozdílný režim je mi záhadou. Ale alespoň mi to nahrává v hypotéze, že to, jak se matka chová v těhotenství na to nemá až tak moc velký vliv :wink: T9m nemyslím, že třeba kouří, nebo pije alkohol... Ale myslím, že stresu i klidu si zažily obě dvě stejně... Tak ať se Aňa brzy umoudří:slight_smile:

@evik31 Máš recht. To se mi dobře čte. A máš pravdu. Mě Bára krásně usínala v klidu a pohodlí a venku pak, když yla jó unavená, usnula taky. Takže paráda:slight_smile:

@tonytony To mě mrzí s tou školkou. Mě se to stalo dvěma lety taky. A koukej. Jsem tu a žiju a stále se pokoušíme... Mě přijde, že je zbytečné to psát, ale nesmíš se tím nechat zdeptat. Prostě máš nějakou prioritu a hotovo. A máš pravdu, že za komunistů by jsi asi školku měla, ale rozhodně by jsi si mohla nechat zdát o nějakém IVF. Ne, že by to neexistovalo, ale bylo to v plenkách a navíc jen pro vyvolené... Takže by jsi možná ani školku vlastně nepotřebovala... Buď šťastná za to, co máš. Líp se ti pak bude přistupovat k tomu, co tě čeká. Asi píšu, jak kniha, ale nic jiného se napsat nedá. Držím palce na tento pokus, ale takovéhle tvoje nerváky tomu určitě nesvědčí, tak si přitul malou a na všechno okolo se vyprdni:wink:
4. kvě 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka To doufám,že to takový vliv nemá.Ve stresu jsem byla od začátku,nejdříve jestly to vyjde a pak to bylo od kontroly do kontroly,aby bylo všechno v pořádku.A měsíc v nemocnici tomu taky moc nepřidal,první týden jsem jenom brečela :unamused: .Celý těhu jsem měla strašnou chut na pivo :grinning: .Tak mi manžel kupoval nealko,ale to mi pak zakázal diabetolog :slight_smile:
@evik31 No to bych ji mohla říct :grinning:.Já si taky myslím,že je jedno kde děti spí.Už se těším na léto až odbude takové to zdlouhavé oblíkání.
@tonytony Děkuji.Tak ze školky už mam taky vítr,jak mi děti vezmou.Vím jaký problém bylo umístit malého,ale pracuji na směni tak jsme to jeden čas řešily s manželem proti směnami,ale to jsme se vůbec neviděly.
5. kvě 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony ahoj zlato,
nechci být nějak chytrá,ale ta školka ted může jít stranou a ty se věnuj jen své přípravě na IVF.
Neznám tě,ale z toho,jak tu píšeš mi přijde,že máš hrozně negativní postoj k životu.
Život je krásnej a každý den je něčím úžasný. Už jen tím,že tu můžeme být.
Kašli na vše okolo, uvolni se, udělej si nějakou radost at jsi pěkně připravená na ta miminka.

Jinak vás všechny moc zdravím. Venku svítí sluníčko,tak nám snad ta zima odešla.
Jak se všechny máte?
5. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Máš pravdu, už mám naprosto negativní postoj k životu, bohužel... Snažím se teď školku vytěsnit, ale zrovna to bohužel vyšlo, že mi to rozhodnutí přišlo teď a byla to další facka, protože já fakt věřila, že se mi podaří otěhotnět a nebudu muset školku řešit a když se už 2.IVF nepovedlo, tak jsem hold musela tohle začít řešit a věřila, že aspoň teda školka vyjde- bohužel na mě už dost tlačí ředitel, kterému o IVF opravdu nehodlám říkat, jen ví, že chceme ještě dítě, chce vědět, co a jak bude, takže teď díky tomu nepřijetí nevím už vůbec nic a je to nepříjemný, protože nějak to vyřešit teď taky budu muset:frowning2: Je to na houby, že se to sesype ještě takhle naráz... No a samozřejmě maminky, které kolem mě těhulí na přání na 1.pokus a školka jim v pohodě vyjde a ani nemusí řešit práci mi moc nepřidávají na optimismu- ten už pro mě teď jaksi moc nezbývá:frowning2:
Takže máš pravdu, že se ze mě stává posledními událostmi pesimistický člověk s negativním postojem k životu s občasnými záchvěvy snahy o optimismus a pozitivní přístup, bohužel v zápětí přijde další facka- teď to tak fakt bohužel je:frowning2:
5. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Víš, nakonec bude situace taková, že budu nejen bez toho nejdůležitějšího( bez miminka), ale i bez školky tudíž i bez práce, tudíž naprosto zbytečný další nervíky, protože z práce tlak už je a bude jen větší a v tom už prostě mimi jen těžko bude... Jinak máš pravdu, musím se soustředit teď jen na IVF, protože to jediné mě teď může z tohohle zachránit- je to fakt ta jediná šance, jak tohle vše vyřešit:frowning2:
5. kvě 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony nezlob se,ale musím reagovat!!já loni přišla o práci po 17 letech,děti v nedohlednu,čtyřicítka na krku.Konečně jsem na 6 TRANSFÉR otěhotněla,ale ve 36tt mi holčička umřela a já musela,rodit mrtvé miminko(své první).Ted nemám práci,mimčo ...NIC.Ty furt jen bulíš a máš práci i dítě...fakt tohle nikdy nepochopím
5. kvě 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa Kessi, tohle se samozřejmě nedá srovnávat- a vůbec by mě to nenapadlo, vím, že se můžou stát daleko horší věci a i ty nejhorší, o kterých píšeš... Jen jsem prostě teď aktuálně v začarovaném kruhu a padá jedna facka za druhou, tak tady pofňukávám, je to čersrvý, tak se omlouvám... Nechtěla jsem nikoho ranit, vím, že každý máme své problémy a všechny jsou relativní...
5. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony To je jasný, že se to s kessinkou srovnávat nedá, ale ve srovnání s ní můžeš být prostě vysmátá maminka. Ale těch tvých řádků prostě vůbec nejde vyčíst oč ti jde především. Buď chci dítě, tak se prostě na práci vys.. (tak jsem to udělala já - dítě je prostě přednější) a tím pádem nemusím řešit školku. Jak píšeš... nakonec budu bez školky a tudíž i bez práce... A co se stane? Pořádně se uskromníte a hotovo. Budeš v klidu a pak bych šla do dalšího pokusu. A když to nevyjde, tak ty už jeden poklad máš, tak mu prostě dáš dvojnásobně lásky a začneš si shánět robotu. Ano, práce je málo, ale nemám ve svém okolí (a to nemyslím jen to pražské) nikoho, kdo je dlouhodobě nezaměstnaný. Vždycky se něco najde.

@kessinkaa Blíží se to, blíží:slight_smile: Držím palce. Ale tobě to prostě vyjde a i ty budeš mít svoje dítě. Už víme, že tvoje tělo otěhotnět dokáže, tak teď jen, aby ti mrňousové byli kvalitní... Na tom to stojí a leží:wink: No ale ani si nechci představit, jakej to bude rozmazlenej spratek po tom všem trápení :wink: :grinning: :wink: :grinning: :wink: :grinning: :wink: A tak to má být :sunglasses:
5. kvě 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@doufalka nooo to bude sprateček,ale uvidíme zase néééé moc :wink: .No já čekám na ms a jdem do ketíku.Doktorka se tváří,že to vyjde,tak jsem zvědavá.Ted budu hlídaná 100x víc,budu píchat heparin,celé těhu i když se nic nenajde.Na hemču jdu,posledního května.Co ty,jen domácí snažení??Ty máš zase kupu jiných problémů......snad to vše zvládneš
5. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek