• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@kessinkaa Tak už to máš zase za pár do pokusu... My se chystáme na minimálku a pak někdy v červenci na IVF. Chci zkusit nejprve tu levnější variantu a když nevyjde, tak se nedá nic dělat. A pokud jde o spratíčka, tak to byl jen vtip. Určitě od vidění pár takových znám, ale pokud můžu soudit podle kamarádek, které mají třeba taky vymodlené děti (seznámily jsme se kdysi na neplodnosti), tak pokud jde o děti, nejde o žádné spratky. Zejména, když to mrně přijde později. Je samozřejmě vělké těšení, ale jak jsou rodiče na něco zvyklí, je těžké nechat dítě dělat, co chce. Bude to dobrý:wink:
5. kvě 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka no tak minimálka určo vyjde :wink:,už si to za ten boj,taky zasloužíš!!Jsou to nervy a ty prašule,to je nejhorší!!!Kdyby měl člověk balík,tak chodí pořád a neřeší to.No já jsem v caru řekla,že ted chci jedno a za dva roky příjdu pro další,jsem asi blázen :slight_smile:,ale co.
5. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Možná to tak působí, protože se v tom tak plácám, ale jednoznačně mi jde o dítě- o tom žádná... Jen jsem si prostě snažila v sobě udělat TO NĚCO( variantu a berličku), co teda bude, když ani tohle iVF nedopadne, že teda je jasná práce a školka a fakt jsem včera počítala s tím, že ta školka bude, však to taky nevyšlo jen o měsíc a kousek... Takže hold od včera se v tom plácám a nevím, kudy do toho a pouštím parou tady, neb o iVF tady nikdo nic netuší... a dostávám pro změnu masáže od maminek tady v okolí v duchu řešení věcí typu, kdy jet na jakou dovolenou nebo jestli raději na dvě apod., což zase mně přijde tady v tom srovnání malicherný mně, protože já klidně už nikdy nikam nepojedu, jen když budu moci mít dítě, které oni nikdy řešit nemusely, takže se fakt necítím nejlíp...Na druhou stranu zase chápu, že se to tady paradoxně může někoho dotknout a zase mu ty moje problémy přijdou taky malicherný...
5. kvě 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka
@kessinkaa Oběma držím každopádně moc palce do letního boje!
5. kvě 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony díky.Já ti nechci nadávat,ale prostě jsem to nevydržela.Já to prostě vidím jinak.Ted vím,že nebyla tragédie,když jsem loni přišla o práci(kdybych veděla,co bude za rok)...prostě ,když nejde o život,jde o HOVNO!!
5. kvě 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Páru klidně upouštěj.. Proto ta diskuse je. Upustit páru a být silná na další kroky.... Ale ty se hroutíš z naprosto nepodstatných věcí. prostě upusť a rovnou to vypusť. Nějak bylo, nějak bude. To, co jsme napsaly není vlastně výtka, ale rada. Na všechno a všechny se vybodni. Řešení dovolené? No já si jí prostě naplánovala a když nepojedu, tak nepojedu. Samozřejmě s ohledem na to, co nás čeká, bude skromná, pojedeme opět do Polska, na stejné místo jako loni. Báře se tam líbilo a ostatní mi můžou vlézt na hrb. Já jedu jen kvůli holce. Kdyby bylo na mě, zůstanu doma, Báru dám babičkám a sama si tu lebedím na balkóně... Pro mě cestování není. Asi je těžký, když nikdo o vaší situaci neví. U nás to ví i hydrant. Rodina drží palce a okolí je kupodivu ohleduplné. Myslím, že i proto jsem to prostě vypustila a netajím se. Jak jsem kdysi psala. Beru to za zázrak, že to tímto způsobem může jít a řekla bych, že nás za chudáky nikdo nepovažuje a není proč se za to stydět:wink: Třeba by se ti taky ulevilo:slight_smile:

@kessinkaa Blázen nejsi. To je dobrej přístup:slight_smile:
5. kvě 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa Kessi, já to chápu, taky proto couvu, vím, že Tě to musí srát a bolet jako mě třeba tady s těmi maminkami kolem mě v reálu- vše je fakt hodně relativní a já vše, co píšeš naprosto chápu a vím, že je přesně tak...
5. kvě 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, párkrát jsem sem přispívala, třeba si některá vzpomene :slight_smile: Moc vás zdravím. Mám za sebou druhý cyklus s clostíkem a od včera zase 1DC, ach jo :frowning2: A to jsem měla tři vajíčka.Obrečela jsem to,ale zase nabírám sil na další snažení, protože to ještě NEHODLÁM jen tak lehce vzdát, i když mám věkově už dost problém. A včera mi napsala imunožka, že s mojí imunitou mám 4x menší šance na otěhotnění než zdravá žena. Ale 4x menší není žádné, že ne? :slight_smile: Napdalo mě, že bych si v lékárně koupila něco na posílení imunity, když už nám zbyla jen přirozená snaha, nevíte o něčem?
MOC vám přeji brzké otěhotnění, je přece rok Zajíce :wink: Tak to přece vyjít musí!!

@tonytony - Nedělej si z toho hlavu, fakt! Každá má nějaké starosti, některá větší, některá menší, ale věř, že každá. Zbytečně se trápíš, sslunicko má pravdu - život je přece krásnej!!!! :slight_smile:
5. kvě 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka001 já si tě pamatuji a je mi moc líto, že opět nic.. jsi bojovnice. já byla na imunitě v pondělí a 30.5. jedu pro výsledky, tak jsem taky zvědava. co ti tam dělali a kde jsi byla? já v Plzni a vzali mi jednu odměrku krve..čekala jsem nejaká větší kouzla..

děvčata, ráda bych s vámi psala, ale mám rozbitý net, tak na vás mohu tak leda myslet. ale snad ho brzo opraví. ale dočetla jsem si vás.. máme to složité, ale zlomit se nenecháme!!! a život je opravdu krásný :wink:
každičký člověk na světě by mohl o svém životě napsat román a bylo by to napínavé..

doufalko, hlásím, že se mi v akvárku urodila jedna rybička :wink: mečovka, takže neonky jsem se opět nedočkala.. ale to bylo radosti..

mějte se krásně
5. kvě 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Ahoj ženská:slight_smile: Gratuluju k přírůstku:slight_smile: Si představ, co jsem dneska měla za sen... Když jsem krmila rybičky (v tom snu), tak jsem si všimla, že na akváriu stojí ještě jedno takové jako terárium. Byli tam šneci a ještě další podivní živočichové... Nějak mi v toom snu blesklo hlavou, že vím, kdo si to k nám dal, ale já jsem to za celou dobu ani jednou nenakrmila, nevšimla jsem si toho... A pak, když jsem šla do pokoje, tak jsem zjistila, že v předsíni máme udělané jezírko a v něm 2 KROKODÝLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ono se to jezírko dalo zakrýt výsuvnou podlahou, ale zakryté nebylo a samozřejmě, že jak jsem na to přišla, upozornila jsem manžela (podotýkám, že ty krokodýly jsem taky ani jednou nekrmila a když jsem je viděla, tak první co bylo, mě napadlo, že jim musím něco hodit, nebo nás sežerou) a ten se šel podívat. Jenomže, jak přicházel, kopl do boty a ta spadla do toho mělkého jezírka... Chtěl tu botu vytáhnout, ale to už na něj útočil ten krokodýl a do toho přišla Bára a shodila tam ještě svojí zimní botu.... No já jsem se strachy skoro pozvracela. Manžel se pak s tím krokodýlem (který nakonec vylezl až mezi nás) "popral" svázal ho a byl klid. Svázaného ho hodil zpět do jezírka, aby se dalo v předsíni procházet... Já jsem tam pořád stála a klepala jsem se... až jsem se z toho probudila. Bylo už ráno a manžel šel zrovna do práce, tak jsem mu to říkala a on na to, že ať se nebojím, jen co v práci zkrotí podřízené, vrhne se večer na krokodýly :sunglasses: No vtipnej. Co dodat?

@jesterka001 Já si tě taky pamatuju a moc mě mrzí neúspěch. Na přirozené početí jste odkázáni kvůli vyčerpaným pokusům? Nebo je jiný důvod? Vyčerpané pokusy chápu, ale třeba minimálka je jednou za rok jistě dosžitelná pro většinu z nás:wink: Ale teda musí se šetřit a šetřit... Nedělám nic jiného - věříte?
6. kvě 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Chodim k Malíčkový - nejlepší imunoložka na neplodnost, fakt dobrá, profesionální a velmi milá. Chodím k ní už rok. Mám problémy s imunitou, vyšlo mi asi 12 zvýšených hodnot, ale moc tomu právě nerozumim. Co vím je, že mám mimo jiný i antifosfolipidový syndrom. Každopádně u mě to vypadá, že se nedaří právě kvůli imunitě (teda ještě plus můj věk). Budu ti držet palečky, ať ti výsledky dobře dopadnou, dej pak vědět :wink:
6. kvě 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Přesně tak, mám vyčerpané pokusy. Ale i kdybych neměla, tak bych už stejně byla kvůli věku samoplátce :frowning2: Já bych na minimálku šla, ale problém je, že jsme teď úplně bez peněz, manžel začal podnikat. Takže smůla :frowning2:
6. kvě 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka001 Tak to jsme si věkově asi dost podobné. No peníze jsou strašnej průser! To teda jo! Ale třeba se podaří něco si nastřádat... Je doslova a do písmene v prdeli, že to plození nám stojí a leží vlastně na penězích :angry: Přitom problémy jsou povětšinou civilizační a tudíž by se k tomu mělo přihlížet a ženskejm pomáhat a ne to nějak limitovat. Proč nejdou převést nevybrané pokusy od plodných párů k těm neplodným? Grrrrr :angry: Držím ti moc palce :slight_smile:
6. kvě 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Tak to jsi napsala pěkně a pravdivě!!! Mě bylo v lednu 40, to jsem jen tak tak stihal to třetí IVF. No, alespoň si nemusím vyčítat, že jsem si ty tři cykly zdarma nevybrala :slight_smile: Ty máš ještě čas :slight_smile: Ty půjdeš na minimálku, jestli se nepletu, nebo ne? Nebo na nativ? A na kolik tě vyjde, jestli se můžu ptát?
6. kvě 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

nevím, zda si mne ještě pamatujete loňského roku... no každopádně so vás opět delší dobu čtu a jen bych vás chtěla pozdravit. na koníka moc nechodím po loňském roku, kdy jsem 2x potratila, vyčerpala jsem všechny 3 pokusy atd... od nového roku chodím opět do práce, vrátila sem se do toho ´´ normálního´´ života, kdy jsem se nezaobírala otázkou otěhotnění, jelikož jsem po tom všem yla přesvědčená, že přirozeně otěhotnět nemůžu a po tom všem si chci dát tělo do pořádku po všech hormonech atd.... no a chodila jsem hodně cvičit- zuma, spinning, z práce do práce- doma jsem yla úplně minimálně... a ejhle nějak divně mne při cvičení začalo pobolívat břicho.. MS jsem mít ještě neměla, ale test jsem si , ani nevím do dnes proč, udělala- bylo to v pátek večer a na testu se ojevily //... teď jsem ca ve 12 tt, miminko je v pořádku a příští týden jedu na ten NT screening... takže otěhotnět může opravdu každá z nás i když má od Dr. potvrzení, že to přirozeně nepůjde... holky držím vám všem pěsti.

@kessinkaa : držím pěsti a věřím, že tento pokus bude určitě úspěšný!

moc zdravím Evika, doufalku, Marcajdu a všechny, které tuto diskuzi zakládaly
6. kvě 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony : nechci se v tom nijak rýpat, ale jak jsi psala, že jediné Tvoje východisko je to IVF, že otěhotníš, tak jestliže jsi teĎ na MD a ude Ti MD končit, tak když Ti IVF vyjde ( což Ti všichni přejem), tak stejně buď budeš muset odpracovat nějaké měsíce, abys měla nárok na neschopenku a pak na mateřskou, nebo by jsi o práci stejně přišla, takže hlavu vzhůru! a to že Ti nevzali prcka do školky, to je v našem městě úplně normální... tady s tím bojuje každá maminka- vždycky se to nějak udělá a zvládne se to- musí! stejně nic jiného nezbývá.. moje švagrová vozí dcerku 10 km do školky, protože v místě bydliště by jí ju nevzali... a v celém procesu jí pomáhají obojí prarodiče a to je kolotoč... zvládli to jiní, zvládneš to taky :slight_smile:
6. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 moc blahopřeju a plivni prosííííííííííííím,potřebuju pořádného bacila :grinning:
6. kvě 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jáááááá taky prosíííím o pořáááádný flusanec:grinning: :wink:
6. kvě 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 Jo a gratuluju :slight_smile: Moc, moc, moc:slight_smile:
6. kvě 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 No jo, u nás je problém, že chybí prarodiče a to je dost podstatné minus, bohužel...No a když vyjde IVF, tak mi může být vše jedno vč. práce- asi tak, když ale nevyjde ani to ani to, tak je to prostě hodně blbý... Ale vím, že nejsem sama, kdo to řeší...
6. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka001 Já ti popravdě nevím, jakej rozdíl je mezi minimálkou a NATIVem. V mém centru je NATIV a NATIV s minimální stimulací. Poslední minimálka mě vyšla tuším na 18.000Kč Ne,, že bych měla tolik peněz, že si to nepotřebuju pamatovat, ale všechno se mi to už motá dohromady :unamused: Jinak do 40-ti mám rok a 1/2 času, ale pokusy už mám vyplýtvané dávno. Máme za sebou již 5IVF a 1 NATIV :frowning2:

@tonytony S prarodiči je to další průser. To teda jo! My máme oboje prarodiče, ale... Moje máma je ještě aktivně pracující a tchýně už nemá dost sil na víc jak několikadenní hlídání. Teď u ní Bára spala 2x, a to byl luxus. Jinak tak jednou za měsíc ze soboty na neděli.
6. kvě 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Manželova mamika už nežije a moje mamka je daleko a "mladá" na důchod a pracuje:frowning2: Průser to je, dřív školky byly a ještě byly jako zálohy babičky...
6. kvě 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 Já gratuluju též k zázračnému miminkovi:slight_smile:
6. kvě 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, co se to tu děje? mám stránku rozházenou po celé obrazovce...

@tonytony No to je k posrání, ale koukej na to ze všech stran. Dřív by jsi asi tedy školku sehnala, ale kdo ví, jestli by jsi ji vůbec potřebovala. IVF nebylo tam, kde je dneska a bylo jen pro vyvolený. Na to by jsi dozajista neměla. (Já teď nevím, jestli jsem to už nepsala, ale díky bordelu na stránce se nemůžu ani podívat:wink:) Držím ti palce, ale ty se na všechno vyprdni, prostě teď žij ze dne na den a raduj se ze sluníčka... Potřebuješ klid a svatá pravda je, že když nejde o život, jde o hovno:wink:
7. kvě 2011 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásné pondělí.
Jak se všechny máte?
Já se mám pracovně. Užila jsem si parádní víkend,tak ted můžu zase makat.

Martíku, moc a moc gratuluji :slight_smile:

@doufalka
@tonytony holky s babičkama je to těžký. Já nemůžu porovnat,mám obě cca 200m od nás a obě v důchodu.
Kamarádka to vyřešila tak,že je prostě doma. Nevím,jak se to moc dá zvládnout finančně,ale oni to dávají a snaží se o druhé.
9. kvě 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:

jen rychly pozdrav. u mne nic noveho stale testiky jen s jednou carkou ale zkousim kazdy cyklus - ted na jare to musime dat!!!!! vzdyt je tak krasne a vse puci a budi se k zivotu!!!! :slight_smile:
9. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka001 co se tyka imunity tot mi rekl primar v Gestu (klinika kam chodim). Imuita je dulezita ale ikdyz se zjisti problem neda se s tim nic moc delat jen predepsat Prednison aby se imunita potlacila a telo se nesnazilo zabyjet spermijky a nebo zbavit se embryjka jako nepritele. Takze doporucuji poprosit lekarku at ti napise 5mg Prednison a brat ho od prvniho dne cyklu. Dost standartne se to dava pri IVF. ma to za ukol naopak snizit imunitu (ne zvysit) aby telo bylo oslabene a nemelo tolik antigenu na zabyti nepritele ktery by mel byt naopak pritelem :slight_smile:.

proto se i rika ze holky pri zahnizdovani vajicka maji pocit jako ze na ne leze chripka nebo nachlazeni. :slight_smile:. Tak jak jsem nakoupila tak prodavam :slight_smile:
9. kvě 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bojovnice, hlásím, že nakonec posun OPU o den dál, takže ve čtvrtek 12., aby prý dorostly i ty menší- :stuck_out_tongue_closed_eyes: -v bříšku něco snad na sběr bude dle dnešního UZ, tak snad... Venku je tak hezky, že bych o to víc chtěla, aby to konečně dopadlo... Ale jsem realista a vím, že naděje nejsou veliké:frowning2:
9. kvě 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
@kessinkaa a @doufalka : prskáááááám bacile jak jen to jde!!!!! :slight_smile: ale věřím, že vy je ani potřeovat nebudete a těhu s dostaví ! moc držím pěstičky!
@tonytony : tak ať folíky pěkně rostou a jsou kvalitní!

Hezký den všem
10. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martiiik18 díky chytám :wink:
10. kvě 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek