• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
@kessinkaa No co k tomu napsat? Jak píšeš ty, je vidět, že tělo chce... Kdyby normálně plodná ženská chodila na IVF, tak přesto, že je plodná a partner zdravý, tak taky na každý pokus dítě nesplodí. Jsi maximální bojovnice, překonala jsi větší ránu... vy to dáte!:slight_smile: Je mi z toho smutno, ale myslím na tebe a držím palce:slight_smile:
5. čer 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nejsem zrovna ve své kůži,zítra mě čeká asi druhý nejhorší den mého života a já se strašně bojím :frowning2:

@kessinkaa jsi bojovnice,ty to zvládneš příští rok máme miminka v náručí. vím to....
6. čer 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko no to doufám!!!Copak se děje,že máš nervíky???
6. čer 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Co máš za trápení??? Jestli nechceš psát, tak prostě jen držím palce, aby to dobře dopadlo :wink:
6. čer 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky před týdnem mi zemřel tatínek a dnes má pohřeb.
vůbec nevím,jak to zvládnu. na tyhle věci silná být neumím. už týden jsem k.o.,ale dnes to graduje,hrozně se toho bojím. :frowning2:
7. čer 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko To je mi moc líto, moc držím palce, ať to zvládneš a třeba Ti tady tatínek nechá odkaz v podobě toho, co si nejvíc přeješ- u nás to v rodině takhle oprvadu funguje...
7. čer 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Upřímnou soustrast. Drž se. A omlouvám se, za blbý dotaz. Hned, jak jsem napsala, co máš za trápení a zamyslela se, došlo mi, že v tom musí být smrt. Taky mi umřel táta a po něm děda... byly to nejhorší dny v životě:frowning2: Za sebe můžu napsat, že bych pohřby zrušila. Jedna rána přijde, když někdo zemře a když máš už pocit, že se můžeš trošku nadechnout a zvednout, přijde druná - pohřeb. Z mého pohledu je ten pohřeb snad ještě horší. Přeju si, aby mě rodiče nebo manžel nebo Bára nechali rozprášit a ostatní si na mě vzpomněli doma nebo v hospodě, u sklenky něčeho dobrého.

Drž se.
7. čer 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko tak to je mi strrasne moc lito :frowning2: a vim ze ted to je strasne tezke a boli ta ztrata uplne neunesitelne. napisu ted neco cemu opravdu verim a mozna ti to trochu pomuze to prekoinat: lide odchazeji aby udelali misto druhym a opravdu to v praxi funguje, kdyz nekdo z rodiny odejde v brzke dobe nekdo do rodiny pribyde (nemusi to byt hned mimi) ale novy clovek trebas v podobe pritele a podobne. U vas preji at je to mimi. No a pohrby, to je kapitolka sama o sobe. Vubec nechapu proc jsou pohrby tak strasne zamerovane na truchleni a bolest. Clovek ktery odesel by urcite nerad videl jak vas totrapi a jakou vam tim zpusobuje bolest a tak jsem presvedcena ze pohrby by meli byt naopak v duchu si pripominat vesele hystorky a srandu kterou s tim clovekem zazily. Tak se drz holka!!!!!!!!!!!!!!!!!
7. čer 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, můžu se zeptat jakou zkušenost máte s CAREM ISCARE? děkuji
7. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,hrozně moc děkuji za hezké řeči. odpoledne jsem napsala dlouhý příspěvek a ona chyba serveru.

včera to bylo děsivé. noční můra se vším všudy. pohřby bych také zakázala a naštěstí celá rodina je stejného názoru. bohužel tatínek je uznával,tak jsme mu to museli splnit.
to s místem v rodině máte pravdu. v srpnu se nám narodí malý klučík. mému synovci,budu prateta.

holky,je mi zle,musím ten včerejšek nějak sklepat,ale nejde to.
8. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Upřímnou soustrast,ach jo to je zase rok vid :frowning2:
8. čer 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa ahoj Kessi, víš já to tak nepaušalizuju. Celý rok není špatný,jen prostě některé úseky. Věřím,že nás jěště letos bude čekat nějaký důvod k radosti.
Vlastně bude malý prasynoveček :slight_smile:
9. čer 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak ženský, kde jste??? Co děláte? U mě bude asi tento měsíc klid, bo mrcha tak nějak dorazila a nedorazila... Asi nějaká reakce na clostík... Vůbec nevím, který den bych měla označit za ten první. Myslím, že první ještě vlastně ani nebyl. Nebyla žádná čerstvá červená... No jsem z toho trošku smutná, protože před dovolenou to pak asi nestihneme:frowning2:

Tak se všechny, které něco čeká držte a já vám držím palce:slight_smile:
13. čer 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka Vydrž, však ono se to do červené rozjede:slight_smile: Já si o víkendu střihla opět nějakou nemoc- rýma jako prase, krk taky, takže jsem stříkala Bioparox a čajíkovala, cucala Vincentkový tabletky a klepu se, jestli se to vše díky tomu nemohlo zase nějak pokakat:frowning2: Ale teplota nebyla, tak doufám... Ve čt jdu na UZ, ale strachy tam asi nedolezu, bojím se teda strašně- nějak nejsem připravená na to, že by to nedopadlo a to je prostě blbý:frowning2:
13. čer 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tonytony na to není připravený nikdy nikdo.. ale bude to dobré, uvidíš. Máš v bříšku velikého bojovníka. to bude ve čtvrtek koník plný radosti :sunglasses:
@doufalka no, já ted jeden dén, ze jsem nestíhala měnit a pak nic. takto krátké vůbec neznám. a to jsem nic nejedla.. tak je to možná nějaká fáze měsíce.. :grinning: taky by si mohly mršky dát 9měsíců pauzu..porád otravujou..
mě mudr přeobjednala na červenec, tak mě ani nebaví psát..a byla jsem moc smutná z Kessinky, tak se mi nic nechtělo. ach jo.
a doma jsme měnili okna, tak je spousta práce, ani nemám čas myslet na těhotnění..

@sslunicko tobě úpřimnou soustrast. to jsou strašné chvíle. mě když zemřel táta, tak se mi vrátil atop. ekzém. s člověkem to strašně zamává. a pak mě dostalo, když se po nějaké době bráchovi narodila dcera a byl jí rok a sedla si na schodek, hodila nohu přes nohu a rukou si přejela po obočí a bylo to přesně, jak to dělával tata, když byl trošku namazaný. to ti byla síla. jako by se vrátil v tom človíčku..
víš, ja si myslím, že je pohřeb hodně důležitý. za prvé se tím ukončí to první těžké období a za druhé se hodně lidí soustředí na jednu společnou myšlenku a ta dušička tuhle sílu potřebuje. a dušička opravdu je, a tímto se ji pomuže se odtud odpoutat a posunout se někam dál..já tomuto věřím. ale pohřeb není o truchlení, ale o rozloučení a i o setkání lidí, že se potká rodina, známí..to k životu patří.
13. čer 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda marcdi,tak s tím pohřbem nesouhlasím. dušička je a není v té hnusné smuteční síni a rozhodně by nechtěla,aby celá rodina tak hrozně plakala. Duše mého tatínka je tu s námi. Vím,že sleduje,co dělám,jak se máme,ale rozhodně nemá nic společného s pohřbem nebo hřbitovem.
Není třeba se tak hrozně stresovat takovými věcmi. Je mnohem lepší si sednou osamotě a s tatínkem si promluvit. Rozloučit se musíme sami v sobě a tenhle morbidní obřad nám v tom určitě nepomůže.
Na mě to nechalo tedy hrozné stopy. od toho úterý jsem byla úplně vyřízená. stávalo se mi,že nemůžu dýchat,byla jsem z toho vyděšená,prostě hrůza.

Věřím,že bude lépe (snad). V sobotu se mi žení synovec (tatínkovo vnuk) a v sobotu jedeme do chorvatska. maminku bereme s sebou,aby taky vypadla a bylo jí lépe.
14. čer 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Dovolím si nesdílet stejný názor s Marcajdou. Mám to stejně jako ty. Pohřeb je pro mě drásání duše a srdce. Tátu i dědu jsme měli rozptýlit tam, kde to měli rádi. Teď jsou v urně a přestože na ně vzpomínám velmi často, na hřbitov nezajdu:frowning2: Doma jim zapaluji svíčky min. jednou za 14 dní.

Lépe určitě bude. Užijte si (jak to jen půjde) svatbu i dovolenou:slight_smile: Jo a nejsi nekde ze severu? Ústí n.L., Chomutov, Teplice... Nevím, zda jsme si tu o tom psaly, ale já tvar: TATÍNKOVO VNUK mám spojený se severem. Tady u nás se používá TATÍNKŮV VNUK:wink:
14. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky volám SOS, když jsme to dostala dneska cca ve 14,00, mám to brát jako první den menses nebo až zítřek??, vůbec nevím, co teď, jestli už zíra pro stimulku nebo až pozítří, te´d už v Pronatalu nikdo nebude....
14. čer 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka koukám,že to cítíme stejně.
nejsem ze severu,ale ze západu Plzeň. :slight_smile:
14. čer 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka ahoj simčo,já bych to brala jako první den.
14. čer 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sedmitecka Taky bych to brala jako první den. Myslím, že když to přijde do oběda, má se to počítat jako první den, po obědě se to počítá až od dalšího dne. Takhle mi to kdysi v Pronatalu řekli. Ale to ty už teď jistě budeš vědět. Ony ti to řeknou jistě i sestry na recepci:wink:

@sslunicko Na diskusi, kam chodím od narození Barky zrovna v posledních dnech proběhla bouřlivá diskuse na téma posledního rozloučení a pohřbů. Já jsem se tedy nezapojovala, ale jen jsem valila oči. Dědovi za necelé 2 roky dojde pronájem hrobky a pak si asi vezmeme urnu a na chatě si ho rozptýlíme. Tam je někdo z rodiny pořád (babička prakticky od března do září), takže se vlastně mezi nás vrátí:slight_smile: S tátou to udělat nemůžeme, brání nám v tom rodina od jeho rodičů. Ale přitom na jeho hrob chodí jen moje máma a babička. :frowning2: Oni to mají jako úložiště. Mají v hrobě asi 6 uren a prostě tam vždycky odloží další... To "odloží" je naprosto správné slovo.

No a jinak koukám, že to tvarosloví asi není jen úzce krajová záležitost:slight_smile: Jsem to jen zkusila - pro zajímavost:grinning:
15. čer 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka a co tam třeba probírali ohledně pohřbů. mě by zajímalo,jestli to psali lidé,co to někdy zažili.
já zažila dost pohřbů a to jsem na ně už cca 8 let nechodila,bohužel jsem jich předtím absolvovala dost.
Je to strašné,ale coby dcera pohřbívající svého tatínka,to je neskutečné.
Podle toho,co píšeš,tak to asi důvěrně znáš,vid?

My budeme mít urnu na zahradě u mami. Máme objednaný veliký kámen a v něm bude urna schovaná a na něm jen malý štítek. Ten kámen je normální obrovský zahradní kámen z lomu,trochu opracovaný a vyvrtaná v něm díra na urnu. Kdo nebude vědět,vůbec si nevšimne ničeho.
15. čer 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko No více méně se střídaly názory jako má marcajda s našimi názory. Většina z diskutujících už nějakou zkušenost měla, ale některé postřehy (kupodivu těch, kteří jsou pro pohřeb) byly napsány tak necitelně... :confounded: Spočítala bych to tak 70 % proti pohřbům, 30 % pro pohřby. Většina smýšlejících jako my jsou proti oficiálním "šaškárnám" (jak se tam píše a míní se tím i monstrózní svatby, oslavy jubileí...) a raději se rozloučí někde, kde budou mít k zemřelému nejblíž. Zatímco já "ty druhé" docela chápu a když na to mají nervy a žaludek, tak jim přeju, aby to bylo důstojné rozloučení, tak nás neceremoniální většina těch z druhého břehu nechápe. Vlastně naznačují, že se tím na zemřelé vykašleme. No já to vidím tak, že každý se má rozloučit po svém a mělo by se plnit přání zemřelého. Jestliže si můj manžel bude pohřeb přát, tak já ho z úcty a lásky k němu, (snad) ustojím. Jestli to bude naopak, věřím, že mi nebude mít za zlé, když si veřejné rozloučení přát nebudu a rozptýlí mě tak, jak si přeju:slight_smile: To je celé. Howk:wink:
15. čer 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to jsem rozpoutala diskuzi :frowning2: smutnou..mě zemřel táta v 23, měl49, bylo to hodně brzy, ale ted už to je vstřebané.. já na to koukám z pozice věřící.. prostě rozloučení v kostele, mše a pohřeb. ale je to o vnitřním pocitu každého zvlášť.pro mě jde duše do nebe a odtud je se mnou ve spojení a ochraňuje mě.

@sedmitecka tak jak jsi dopadla? mě doktor řekl, že prvním dnem menzes se rozumí, když ráno vstanu a mám ji..ale u nás je ještě možnost přijít první nebo druhý den, takže do toho se vždycky vlezu..

@doufalkakdysi jsi psala, že zkusíš ten pre-seed, jak to dopadlo, zkusili jste ho? je to na něco nebo vyhozené peníze?? teda, že nejsi těhulka vidím, ale cos měla za pocit?když mi v tomCaru dali další 2cykly šanci,tak přemýšlím, jak tomu pomoci? poraď :slight_smile:
15. čer 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcajda Jj, to je diskuse... Já myslím, že prostě nejde o to, kdo se chce a kdo nechce rozloučit. Všichni se vesměs rozloučit chceme. Jde jen o formu. Chápu, že věřící prostě pohřeb "potřebují". Je to jejich způsob rozloučení. Já si docela dovedu představit, že zemřu, urnu si manžel dá někam doma a třeba za 1/2 roku, až na mě všichni už budou vzpomínat se smíchem, jaká jsem byla šííííílenááá, mě pak třeba rozsypou každý někde jinde. Manžel je nyní kamarád mých kamarádů, tak by každému trošku usypal, rodičům taky... a trochu si nechal i pro sebe. To je můj sen, ale takhle to asi nedopadne. Nicméně věřím, že mi splní přání, což je zpopelnění bez obřadu. Parte bych si přála rozeslat s tím, že tam uvede datum třeba za rok od smrti, kdy proběhne vzpomínková akce... A buď někdo dorazí nebo nedorazí. O tomto svém přání často mluvím a informuji všechny, kterých by se to mohlo týkat. Prostě nechci, aby mě někdo okukoval, jak se při obřadu utápím v žalu. Nebo díky sedativům neutápím... Úzká rodina se v průběhu příprav před zpopelněním stejně sejde, tak ti by se rozloučili touto formou. No ať je každému splněno to jeho:wink:

Pokud jde o ten gel, tak ten jsem nezkusila. Došla jsem až k objednávce, ale při rozhodování, jaké balení... jsem na to nakonec úplně zapomněla. Když jsem vzpomněla, čekal mě NATIV. Tento měsíc to nevidím. MS prakticky nebyla. Zkusím prostě počítat ten jeden den jako MS a objednám se na UZ a uvidí se, jestli se něco klube. Jinak to necháme až na červenec, po dovolené:frowning2:
15. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jů to je diskuze. holky snad se i já někdy oklepu a bude lépe. už se střídají dny,kdy je lépe a hůř. dnes dopoledne bylo to hůř.
cokoliv jsem viděla,připomělo mi to tatku. měli jsme spolu firmu. jsou tam věci,kkteré jěště on objednávala a zařizoval,přijde mi to jako včera a přitom on už tu není. už zase brečím. tak moc se mi stýská.
budu muset přestat sem chodit. zaprvé neřeším věci,které se tu řešit mají a zadruhé vám sem vnáším smutek.
nezlobte se prosím.
15. čer 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko Ty bláááho! Ty nám sem vnášíš sluníčko!!!:slight_smile: Smrt s životem prostě úzce souvisí. Sdělená bolest je poloviční bolest a podle mě, je nejlepší se vypovídat nebo vypsat. To je jako, když po nezdaru některé z nás píšu, ať se vyřve. Nepomůže to, smutek zůstane, ale uleví se. Uleví úplně šíleně. Ale je potřeba to zkusit. Jsem zastánce toho, nic v sobě nedusit. Pocity smutku tě budou asi přepadat dlouho, obzvlášť, když jste spolu pracovali. To pak na něj budeš narážet asi ještě hodně dlouho, ale sama víš, že líp určitě bude:slight_smile:
15. čer 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka já také věřím,že když to člověk ze sebe nějakým způsobem dostane,uleví se. Mluvím o tom, brečím,ale je jěště brzy a ta bolest je pořád velká. Jsem ráda,že odjíždíme i s mamkou pryč a máme i ted jiné starosti s balením atd.
16. čer 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jdu jen podat hlášení...- jsme s manželem v řádném šoku, protože na nás dnes opravdu na UZ vykoukly 2 bobci a i 2 srdíčka!!!... Jsme z toho fakt vykulený neskutečně... Jeden Brouček je 7+0 a druhý menší 6+4 a dýl v něm dr. hledal srdíčko, ale bylo tam taky. Tak snad to dožene. Dr. moc radost neměl ze 2 k mojí postavě a mým všem možným komplikacím, dokonce řekl, že by bylo lepší, kdyby to druhé to srdíčko nemělo, že se může pak stát cokoli v těhu a je to špatný s oběma- tak na to pořád musím nějak myslet, ale pak když viděl, jak jsme šťastný a v příjemném šoku, tak už pak jen dokola gratuloval... Jako upřímně strach s 2 je a bude vždycky větší, toho si jsem moc dobře vědoma... Takže nebojte, stresmanka zůstává i nadále mezi Vámi:slight_smile: Jsem zvědavá, kdy se z toho s manželem probereme, fakt jsme to nějak nečekali, byť o tom manžel pořád mluvil, ale nevěřil, protože dnes pořád dokola opakoval- to bude nářez!!!
Taky jsem moc ráda, že jsem už i objednaná k Vlašínovi, co prý dvojčátka vyložěně dělá na ten NT screening...
Moc všem díky za palečky, bylo to neskutečně krásný, přeju to tady všem!:slight_smile:
Mám i fotečku- už se těším, jak ji dám mamce k narozeninám, co budeme příští týden slavit- teda jen kopii, s originálem budu i spát, abych uvěřila...

16. čer 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tonytony Ahoj zlati,já jsem štastná za Tebe...moooc ti to přeju....držim palečky,at je vše ok... :slight_smile:
16. čer 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek