• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF 2010, porod 2011

18. května 2013 
Ahoj holky,tak vas vitam do noveho dne. Renco,ja bych zatim nehazela flintu do zita,vydrz jeste jeden den,az na krev. trebas odesel jenom jeden,a brisko te boli jak se jen roztahuje deloha. Hlavu vzhuru.
6. črc 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka no celou noc zle.Tak nějak od žaludka a nemohla jsem spát.Ted jsem úplně HOTOVÁ.Jdu si dát dvacet.Tak se drž,je to na dobré cestě....určitě
6. črc 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kessinkaa uvidíme, doufám, že jo :grinning:
6. črc 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavne musime zustat pozitivni a to vsechny. verim ze to jedna z nejdulezistejssich veci,kdyz veris,tak se to stane.
6. črc 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka Ahojky
6. črc 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni Díky,ale fakt to enní ono.Takhle to bylo minule.Je to klasická MS ale dost silná.Na krev půjdu pro klid,ať není něco špatně.Ale díky.Ty mysli pohzitivně.To je opravdu velká část uspěchu.Tady je dneska ak nějak snesitelněji.Není takový hic
6. črc 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka a budes se testovat anebo cekas az na ko? mela jsi ET stejne jako ja,ale furt nevim. Prsa me taky pekne boli,ale to bylo i pred ET z toho progesteron gelu. A tlaku v podbrisku jako pred ms mam porad. Rano jsem se citila pekne naprd,ale pres den se to ustalilo,mela jsem nejake mitinky v praci,tak to alespon uteklo.
6. črc 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rvasata to rada slysim - teda ze uz nemate takovy hic. Urco na tu krev jdi. Mozna ze kdyz si pak date pauzu,tak se to podati prirozene,kdyz uz se to podarilo jednou.
6. črc 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rvasata ahojky :slight_smile:
@lenivoni mě prsa bolí taky už od OPU, tak jsme na tom stejně, jinak testovat budu 12.7.protože 13 musím volat do centra a na základě výsledku testu se musím objednat, jinak bych netestovala :unamused:
6. črc 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka ok tak to jo, ja uz jdu 12.07. na odber. takze se asi taky testovat nebudu.ale reknu,ze nevim jak to vydrzim. nevite jak dlouho tak trigger shot vydrzi v tele?
6. črc 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni tak to vypadá, že výsledky budem vědět ve stejný den :grinning: věřím, že to budou pozitivní
6. črc 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni no pauzu si asi dám.Oni stejně mají tuším dovočku dny co by to vycházelo mě tak se to i hodí.A uvidíme.No ahle eto byla fakt náhoda přirozeně
6. črc 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka taky doufam. A kdy jsi mela OPU,jak stare embrijko ti zavadeli? Ja jsi myslim,ze na lamani chleba prijde jiz okolo patku,kdy mi doktori tvrdi,ze by mela prijit planovana ms.
6. črc 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jdu něco dělat, budu odpoledne :slight_smile:
6. črc 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rvasata hele nic neni nahoda,vse se deje z nejakeho duvodu. A ty jsi se pred tim nez prislo prirozene lecila uz pres IVF. Vedela jsi ze neco nebude fungovat?
6. črc 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni OPU jsem měla 28.6. a zaváděli mi dvě embrijka nejvyššího možného stádia, takhle mi to bylo řečeno :slight_smile: a mám taky AH
6. črc 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka Se zeptám blbě AH? :sunglasses:
6. črc 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni Ne neléčila.Malá se povedla po roce a kousek.a když by se ten měsíc nepovedla,tak by nás dr. do cenatra poslal už tehdá.
6. črc 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rvasata asistovaný hatching (naříznutí obalu vajíčka ) :slight_smile:
6. črc 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni Leni, moc ti nerozumím, myslíš injekci na spuštění ovulace (u nás pregnyl)? Mě bylo řečeno, že 10 dní :slight_smile:

Mě byla zavedena taky 2 embrya ve stádiu morula. Dnes jsem 4 den a začínám se nervovat. Zítra mi snad přijede neteř, takže ani ve všední dny nebudu mít moc času na přemýšlení. Jsem ráda, že snad částečně zabaví Barku. Ta chce pořád skákat na trampolíně a samotnou ji to moc nebaví. Včera a dnes skákal a bude skákat manžel a zítra už neteř. Je tu jak po vymetení, všichni někam odjeli. My jedeme až příští týden, a to na Orlík. Bohužel jsem zjistila, že mám na středu objednanou Báru k zubaři. Musím ji asi přeobjednat. Nechce se mi vracet do Prahy na jeden den :confounded:
6. črc 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rvasata

Technika asistované reprodukce, při níž dochází k narušení obalu vajíčka, aby se usnadnilo jeho uhnízdění v prokrvené děložní sliznici. I pevnost vaječného obalu může být příčinou neplodnosti. Asistovaný hatching se může použít při vyšším věku ženy, při opakovaných pokusech o umělé oplodnění, při využití kryokonzervovaných vajíček nebo jako součást ICSI.

Při asistovaném hatchingu dochází k narušení vaječného obalu a usnadnění uhnízdění vajíčka v děloze. V přirozeném stavu se vajíčko vyvíjí při transportu z vejcovodů do dělohy v pevném obalu. Ten je tvořen hlavně bílkovinnou slupkou (tzv. zona pellucida), která funguje především jako ochranná skořápka. Zamezuje průniku infekce do vajíčka a drží dělící se buňky v kompaktním stavu. V době, kdy vajíčko docestuje do dělohy, musí tento obal opustit a uhnízdit se do prokrvené a na těhotenství připravené děložní sliznice. Mnohdy však k tomuto uhnízdění nedojde. Asistovaný hatching je mikromanipulační technika, která pomáhá vajíčku vyloupnout se z této skořápky. Právě příliš tuhé vaječné obaly totiž mohou být jednou z příčin neplodnosti.

Asistovaný hatching - postup

Nejlepším obdobím pro asistovaný hatching je 3. den po oplození. Embryo je v tuto dobu zhruba šestibuněčné. Vybere se maximálně pět embryí, která mikroskopicky vykazují nejlepší morfologický vývoj. Žena často musí před transferem užívat ještě antibiotika, abychom předešli infekci, která se snadněji nechráněným vajíčkem zanese. Tuhost zóny pellucidy roste s věkem ženy a také se ve zvýšené míře vyskytuje u pacientek, které prošly hyperovulací. Technicky se asistovaný hatching provádí mechanicky, chemicky nebo pomocí laseru.
:slight_smile:
6. črc 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka ok ja mela OPU 25.06. a zavadeli mi toho blacylosta, nebo jak se tomu rika. Co je to AH? Promin nejak se v tech zkratkach neorientuji.
6. črc 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni tak ty jsi měla prodlouženou kultivaci, tak to máš větší šanci :slight_smile: jinak co je AH jsem napsala výše :slight_smile:
6. črc 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni uz vim asistovany hatching
6. črc 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka myslim,ze je to pregnyl, me bylo receno ze to je na dozrani vajicek, coz je asi to same jako spusteni ovulace,ne?
6. črc 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď už opravdu mizím, musím dojít nakoupit, tak že zatím pa pa pa :grinning: odpoledne jsem tu jak na koni
6. črc 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka jo táááák.No vidíš.Tak to je obr šance.No teďka si zase budu myslet,že to bude můj problém :sweat_smile: :sweat_smile: já jse vážně cvok
6. črc 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenivoni Jj, máš pravdu, na dozrání vajíček. Já si to pro sebe zjednodušuju a už to i používám - prostě, když dozrají, následuje ovulace... Tak jestli se shodneme, tak jak jsem psala, tak mě říkali 10 dní. Já si ho píchala 26. 6. 2010 ve 23h..
6. črc 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@doufalka ok ja jsi ho pichla 23.06. ve 2020 vecer
6. črc 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tadelka hele ten AH znamena ze absolutne zvysujes sance,vid? Proc se to nedela automaticky? Jsou tam nejaka rizika?
6. črc 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek