IVF červen 2016

jennyy12
14. dub 2016

Ahojky děvčata , zakládám tuto diskusi, abychom si mohli popovídat a vzájemně se podržet při plánování a následném průběhu IVF v měsíci červnu 2016. Náš je to úplně první pokus tak jsem z toho všeho vystrašená a ještě aji docela zmatená, protože nevím ještě všechno 😝 . Budu ráda, když se přidáte a společně tou cestou projdeme ke zdárnému a vysněnému konci 🙂

darinka84
29. dub 2016

@jennyy12 a to je dlouhý a nebo krátký protokol? ja jdu jak to dostanu na injekci na nějakou co cosi blokuje a pak až toho 14DC každý den...a v papírech mam 150jednotek a tomu taky moc nerozumím, jak me muže říct jednotky teď když budu chodit na ty ultrazvuky a podle toho se to pak upravuje 😲 jsem z toho jelen..ale až budu v procesu tak budu vědět hned 😀

dajinka111
29. dub 2016

@darinka84 nevím přesně, ale dlouhý protokol je delší než jak píšeš, ale u krátkého se píchá od 2 dc do 14 zhruba. Asi je více možností 🙂 Myslím, že si udělala dobře, v klídečku to bude lepší, i když já mám co říkat, stimulace mi začne den po státnicích 😀
@jenny12 ani nevíš jak se těším na první ultrazvuk 🙂

jennyy12
autor
30. dub 2016

@darinka84 Já opravdu nevím co je krátký a dlouhý protokol. Ty už máš papíry co a kolik si budeš píchat??? Taky mi to přijde divný takhle dopředu to mít daný. Já nemám v ruce ještě vůbec nic. Rozhodne se to až toho 2DC z ultrazvuku a krve, jaká bude aktuální situace 🙂 . No, jde vidět, že to má každý centrum jinak, aspoň to člověk může porovnat 🙂

jennyy12
autor
30. dub 2016

@dajinka111 A ty se dozvíš jaký a kolik léků kdy??? Taky dopředu nebo až podle výsledků ten 2 DC???

jennyy12
autor
30. dub 2016

@darinka84 Můžu se tě ještě , prosím, zeptat jaký máte domluvený příplatkový metody a kolik vás to bude cca celý stát??? My se z Dajinka111 hodně cenově rozcházíme.

darinka84
30. dub 2016

@jennyy12
@dajinka111 no mám nějaké papíry, o stimulaci a taky různé souhlasy...a v tom jednom je 150jednotek ale říkal, že se to bude měnit de ultrazvuků..však uvidím no..sama jsem zvědavá.co se týče ceny tak kolem 15tisíc..a budeme mít ISCI nebo jak se to píše a vkládají 5.den embrya.

jennyy12
autor
30. dub 2016

@darinka84 tak to je fakt zajímavý, že vám oběma řekli zhruba 15 tisíc a nám 40 tisíc. No, necháme se překvapit jak to nakonec bude 🙂 . Peníze neřeším, máme docela hodně našetřeno, jen mi to přijde zajímavý ta odlišnost...a budete aji zamražovat pokud bude miminek víc v pořádku ???

jennyy12
autor
30. dub 2016

@darinka84 Ted si to po sobě čtu ten poslední příspěvek a vyznělo to docela blbě, že peníze neřeším 😒 . Určitě peníze v životě řeším, ale ne pokud jde o miminko 🙂 🙂 🙂 . Takže tak 🙂

dajinka111
30. dub 2016

@jenny12 ahojik no já jsem byla na krev 2 dc. a týden před ms si mám s těmi výsledky zajít pro stimulační léky, ale jaké budou to ještě nevím, říkal, že mi je dá podle těch výsledků krve. Já jak jsem to počítala podle toho co si tu psala, že budete mít tak mi to vyšlo 22 tisíc bez léků.
@darinka84 Ahoj no každé centrum to má asi jinak, mě říkal, že mi to tak předem nedá, že bych stejně za měsíc zapomněla co mi říkal, tak že mi to řekne týden před ms. Že je toho celkem dost co si pamatovat 🙂

jennyy12
autor
30. dub 2016

@dajinka111 Taky mi ta cena 40 přijde moc, já se teda přiznám, že jsem to podle ceníku RF nepočítala, ale třeba to pan doktor myslel jako maximální částku, mluvil tak strašně rychle, že jsem z toho pochytila půlku 🙂 . Uvidíme.

Je fakt mazec jak to má každý CAR jinak nastavený . Jinak jsem to ještě nedostala, ani mě nebolí vůbec břicho.....normálně trpím týden jako vůl ☹ , tak uvidíme jak to dopadne se začátkem té stimulace. Ale podle mě se to hodně posune do června. Tak uvidíme děvčata, třeba nám to nakonec vyjde všem stejně ta první včelička 🙂 . Bylo by to super 🙂

darinka84
30. dub 2016

@jennyy12 jo mluvil právě i o zamražování, za to chtějí na rok 4500...a jak mě to vše povykládal a řekl cenu tak já na něj a tohle všechno je za tech zhruba 15tisíc a on řekl že ano...samozřejmě se to může vyšplat k těm 20 s tím musí člověk počítat..uvidí se jak budu reagovat a tak dále...no v caru ve zlíně jsem slyšela ž je cena kolem 35tisíc zcela obvyklá.. kámoška tam byla před lety snad 5x nakonec se zadařilo, ale holka chodí do školky a oni pořád splácí ☹

dajinka111
30. dub 2016

@jenny12 to by byla sranda 😀 no vidíš tak třeba nakonec otěhotníš přirozeně 🙂 Přála bych ti to 🙂 Jinak už se pomalu učím na ty státnice, ale vůbec mi to nejde, pořád myslím na to ivf. Tak jsem zvědavá jak dopadnu, nejlepší by bylo kdybych si vytáhla nějakou otázku z gynekologie, to bych byla asi za hvězdu 😀
Nevím proč ale připadá mi, že se toho 10.6. snad nikdy nedočkám, nějak se mi ty dny táhnou. Teď v pondělí už nastupuju zpět do práce tak snad se ten čas trošku popostrčí 🙂
@darinka84 A čím ty se vlastně zabýváš? Mimochodem máme stejný jméno 🙂

darinka84
30. dub 2016

@dajinka111 já pracuju v kanclu, takže jsem i dr. hned říkala že na nemocenksou jít nechci..pokud to bude jen trochu možné chci chodit do práce..on navrhoval, že od stimulace nastoupím na nemcenskou..tak to bych se zbláznila asi...taky ač máme dnes program bohatý mám to v hlavě 😕

jennyy12
autor
1. kvě 2016

@dajinka111 Ahojky, seš zlatíčko, ale po 6 letech neúspěchu tomu už opravdu nevěřím, že by to šlo přirozeně a jak jsem psala před tím...mívám to strašně rozhozený, kdy to dostanu.
S těma státnicemi Ti to věřím, musí to být těžký se teď učit, ale určitě to zvládneš! Posílám podporu na dálku 😲 .

jennyy12
autor
1. kvě 2016

@darinka84
@dajinka111 Mám to holky úplně stejně, nedokážu myslet na nic jinýho než na IVF. Tak snad to brzo uteče a konečně se dočkáme vypuknutí akce 🙂 .

jennyy12
autor
1. kvě 2016

@darinka84 Já tu nemocenskou teda hodně řeším jestli budu doma nebo ne...pořád se nemůžu rozhodnout....přišla jsem k závěru, že prostě uvidím jak mi bude. Ted to je všechno stejně pouze teorie.
Můžu se tě, prosím zeptat, zda jste už podstoupili UIU nebo nějaký jiný postup před IVF? Já si píchala půl roku Pregnyl + tulení na čas a nic ☹

darinka84
1. kvě 2016

@jennyy12 tak minulý rok jsme byli 2x na IUI...to mě píchli pregnyl vždy u toho.....

dajinka111
2. kvě 2016

@jenny12 Děkuji jsi hodná 🙂
Na jednu stranu chci popohnat čas, a na druhou mě přepadává strašná depka, najednou mi připadá, že to tom ivf nic nevím, a jsem vůbec připravená? Asi mi z toho hrábne ještě dřív než začneme :-/
A byla jsi na laparce? Nebo to jde i bez toho?
@darinka84 a Ty? byla jsi na laparce? nebo jdeš do ivf bez toho?

jennyy12
autor
2. kvě 2016

@dajinka111 Ahoj ...mám ty pocity úplně stejný jako ty. Myslím, že jsme podobný povahy 🙂 . Já jsem jak na houpačce...jeden den se strašně těším a druhej vůbec nevím která páčka ☹ ....., vůbec se v tom co cítím nedokážu zorientovat .....do toho neustávající hádky s manželem ☹ ...domluvila jsem se s kámoškou, že vyrazíme na pár dní někam na relax ještě v květnu, tak snad si vyčistím hlavu....

Jinak na laparce jsem nebyla. Ani pořádně nevím co to je 🙂 .....jdu si to vyGooglit 🙂

dajinka111
2. kvě 2016

@jenny12 pořád? jakto? co se děje? není z toho ten tvůj chlap taky vedle? ..... jj jak říkáš, jako na houpačce s tou náladou 🙂 :/

Relax z kámoškou ti jen prospěje 🙂 Jinak laparoskopie je to, že ti zjistí průchodnost vejcovodu, můžou zjistit srůsty, endometrioru nebo třeba PCO, já jsem na tom právě byla, a proto mi nezbývá nic jiného než ivf 🙂

jennyy12
autor
2. kvě 2016

@dajinka111 jsme z toho nervni asi oba ....jinak si to nedokazu vysvetlit ☹ .... dnes jdem spolu na pivo, tak snad si to poradne vsechno vyrikame a bude klid.....

jinak ja byla pouze na vysetreni pruchodnosti vejcovodu konktrastni
i latkou. Nic jinyho mi nabidnuto nebylo. Tak snad to bude v poradku vsechno.

darinka84
3. kvě 2016

@jennyy12
@dajinka111 holky já na laparce byla, nabídl mě to gynekolog v podstate hned první půlrok či rok když pořád nic..ty pocity co prožíváte jsou normální a je to náročné i pro naše mužský..no já zatím IVF odkládám a věřím že k němu nebude muset dojít..jsem těhotná..teď čekáme na srdíčko a zda bude vše v pořádku...takže na konzultaci IVF už jsem jela jako těhotná a nevěděla o tom

jennyy12
autor
3. kvě 2016

@darinka84 jeeee, tak to strasne moc uprimne gratuluju !!!!! Mam uplne husi kuzi, kdyz jsem to cetla. Ta priroda je nekdy opravdu nevyzpytatelna . Uzivej si to a pak podej zpravy urcite .... 😲

darinka84
3. kvě 2016

@jennyy12 děkuji moc!! určitě zprávy budu podávat a budu sledovat jak se vám daří...ale věřím, že se povede a všechny se pak sejdeme v nějaké skupince o kojení, plenách a příkrmech 😀

dajinka111
4. kvě 2016

@darinka84 ahojik, jééé ani nevíš jak to ráda čtu, moc ti gratuluji 🙂 vidíš ještě že si to odložila 🙂 Užívej si a napiš někdy jak se daří, co to srdíčko a tak 🙂

darinka84
4. kvě 2016

@dajinka111 děkuji moc...no jsem pekelně nervozní, ale snažíme se myslet i s manželem jen na samé hezké věci..budu si tu číst jak se vám daří...tak pište 😉

jennyy12
autor
4. kvě 2016

@dajinka111 Ahojky....tak jsem to ještě nedostala, ale dnes test negativní a začíná mě bolet břicho, takže to do týdne dostanu. Každopádně tím chci říct, že nám ta první včelička vyjde asi +- stejně, což je supper 🙂 . Jinak s mužem vše urovnáno, vysvětleno a máme zase líbánky 🙂 . Uf 🙂 Co v práci a učení?? Zvládáš to??

dajinka111
5. kvě 2016

@jenny12 ahojik tak to moc ráda čtu 🙂 jak s manželem tak se začátkem stimulace 🙂 No v práci zatím dobrý, ale mám najednou pocit, že nic nezvládnu, začíná se to kupit, nevím jestli nemám jít zpět na tu nemocenskou :-/ Tak uvidím, zatím se to ještě dá. Jinak jsme s manželem byly včera v divadle na operu Carmen, bylo to nádherné 🙂 pokud máš ráda operu tak neváhej 🙂
No a dnes pro změnu měníme okna, takže mám v domě pěknej bordel 😀 Za chvíli se pustím do úklidu 🙂 A co ty? jak si krátíš dlouhé chvíle?

jennyy12
autor
10. kvě 2016

@dajinka111 Ahojky . Hlasim se do sluzby 🙂 . Ted jsem se vratila z petidenniho wellness pobytu ....parada!!!! To jsem presne potrebovala 🙂. Jinak co noveho u tebe??? Ja dneska volala do RF jestli nam uz to IVF schvalila pojistovna a jeste neee....mam zavolat koncem tydne . Teda ty tomu davas: prace, zkousky, meneni oken a jeste pred sebou IVF 🙂 ....holka sikovna jsi 🙂

markulenka
10. kvě 2016

Ahoj holky, já se k vám přidám. Dnes jsem 4. den stimulace na 3. IVF. Embrya necháváme PDG vyšetřit, na výsledky se čeká až měsíc, takže transfer nejdříve v červnu 🙂