• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v březnu - dubnu 2014

19. května 2014 
@gebymaruska No rozmrazovani asi nejakou dobu trva,to ja jeste nerozmrazovala,to nevim.Me doktorka rikala ze Ty co se zamrazily 5 den,jsou nejhezci a ze z nich se potom na transfer zavede to nejlepsi. To,ze jsou zamrazeni 5 den,znamena,ze se dobre vyvijeli a maji uz vice bunek nez ty 2,3 den..
13. bře 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska ahoj....jojo zamrazit se dá, ale to bych nechtěla. Chtěla bych to mít všechno za sebou, to čekání je nejhorší. Manžel je právě v Číně, zpáteční letenku má na 30 března, docela často se stává, ale, že jim letenky přebůkují klidně o týden nebo 14 dnů. Tak uvidíme. Já do práce nechtěla moc, jsem credit manager, a mám tam docela stresy. Tak proto, ale už mám jasno, že pokud to teď nevyjde, tak povalím, protože jsem doma už fakt dlouho a taky jde i o peníze. Uvidíme co se bude dít...Moje sestřenka dělala na ARU kardio a když otěhotněla, tak ji okamžitě zrušili noční a pak ji doporučili nemocenskou. Říkala mi, že pokud by ji převedli na ambulanci, pak by se po mateřské nemohla vrátit na kardio, ale právě na tu ambulanci, a tam nechceVšude je asi něco....
13. bře 2014 ve 20:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keeshka Tobě taky budeme držet pěsti pro štěstí :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@keeshka Ahojky :slight_smile: . Taky jsme měli při prvním IVF všechny metody, snad kromě PISCI, o tom uvažuji na tento pokus, ale ještě to zvažuji. Neboj, určitě všechno dobře dopadne.
Ježiš teď jsem si vzpomněla, že nemám vyplněné papíry (všechny ty souhlasy) no co tak jím to dám příští týden. Nějak se nám ta skupinka zvětšuje. =)
13. bře 2014 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barussa Protože mám v práci nervy... makala jsem 12-15 hodin denně, jsme workoholik, alergická navíc na lidskou hloupost, tak to u mě bylo složité.... všechno řeším a do všeho se hrnu, že zapomínám jíst a odpočívat. Tak proto. Navíc mi bude 37 tak mi gynekolog řekl, že doporučuje klid doma a trochu se znormalizovat.
13. bře 2014 ve 20:50  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska tak ten jsem měla přesně taky, ten Norethisteron. No, uvidíme, nebudu předcházet událostem :slight_smile: nemám doma červené, tak si jdu pro začátek dát bílé :grinning:
13. bře 2014 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catchulinecka To mi musite rict jake vino,jako :grinning: Ja uz 4 dwn piju jen caj,tak se o me pokousi chripka :unamused:
13. bře 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lovelylion Jé teď jsem dívám že jsi z Ovy. A kam chodíš do CAR? Jj to je nevýhoda nemocenské, ale zase jednou za čas pro ne? Stejně se ještě napracujem až dost.
13. bře 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska víno z lékárny zní zajímavě :slight_smile: . Měla jsem v plánu začít pít při stimulaci červené vínko, proč se nedat, když to ještě může být prospěšné. Ale víno z lékárny, jak jsi ho popsala, zní zajímavě, jdu se juknout na to :wink:
@lovelylion slovo workoholik bohuzel znam.. :wink: Ale samo,ze zdravi je prednejsi! Drzim palecky!! :wink:
autor
@catchulinecka na přivolání MS mi pomáhá i horká koupel. Ale neboj, určitě MS příjde.
13. bře 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska Koupel jsem si dnes dala,tak snad... :slight_smile:
13. bře 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska Ahoj.... kurnik.. jsem to napsala, a hned jsem chtěla odpovědět i barussa a celé se mi to smazalo.

Tak znovu :slight_smile:
Nejdříve jsme s manželem chodili do Fertimedu do Polanky, tak jsme podstoupila 7x IUI, 1x IVF a 1x KET a všechno neúspěšně. Takže jsme se teď na IVF rozhodli jezdit do Olomouce do Reprofitu. Tam mám jistotu, že to umí, máme v rodině už jedno jejich mimčo....

a barussa ... jojo pokud není zdraví, je všechno na píp .. :slight_smile: člověk si to ale moc neuvědomuje.. dokud se něco nestane
13. bře 2014 ve 21:03  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@keeshka Tak uvidíme jestli to pomůže. Když jsem byla pro něj v lékarně, tak na mě zírali, ale prvně mi nabízeli nějaké železité víno či co, ale pak nějaká lékarnice o tom věděla.
@catchulinecka Teď jsem si vzpomněla, že před OPU budem mít doma ještě oba povinně česnekovou pomazánku, protože česnek podporuje spermiogenezi. A to ten můj manžel potřebuje jako sůl. Teď výskal, kolik nemá spermií, že by mohl oplodnit celý okres :grinning: a když jsem mu vysvětlila, že sice jich má narozdávání, ale zdravých jen 3% tak se ještě málem urazil.
13. bře 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Píšete tady o nemocenské. Šli jste na nemocenskou po OPU?? A jak dlouho byly? Mám sice pohodovou práci, ale nechci nic riskovat, to radši budu chvíli doma a vlastně se až tak zlobit nebudu :slight_smile: .

@barussa jojo, celou dobu se modlíme aby nepřišla a když potřebujeme aby přišla, tak zrovna že ne. No není to nefér :angry: :grinning: . Takže teď přeju ať koupel zabere...
@lovelylion :grinning: Ja se s psanim diskuze taky trochu peru :slight_smile: S tim zdravim mas pravdu..Spoustu veci neresim a pak kdyz uz je na case s tim neco udelat,rikam si,sakra,ze ja to neresila uz tenkrat.. :rolling_eyes: Ale ted uz se urcite zadari,verim :wink:
@keeshka Presne to si taky rikam. A uz i manzel to semnou proziva,dnes mi dvakrat volal a ptal se: Tak uz? :grinning: :grinning:
13. bře 2014 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lovelylion Aha, tak o Polance vím, ale recenze na CAR moc nemám, většinou na Gyncentrum (převážně špatné od jiných). Já chodím do Eurofertilu a jsem spokojená. :slight_smile:
13. bře 2014 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska jo chlapi a spermigram, proč jsou na to tak háklivý?? :confused: . Tak o česneku jsem taky nevěděla, teda, kolik já se toho tady dozvím, to je super :slight_smile: . Přitom to jsou věci, který si člověk klidně dá, aniž by mu to dělalo problém. Zrovna jsem manžela informovala, že bude hezky jíst česnek ve velkém, moc se netvářil :grinning: .
13. bře 2014 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keeshka Nám nabídli nemocenskou první den co jsem si začala píchat injekce Gonalu. ale asi záleží na tom, jakou máš práci, jestli to stíháš v pravidelném čase, a jsi v pohodě atd. Třeba to měl někdo jinak, nevím.
13. bře 2014 ve 21:10  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@keeshka Tak já myslím, že záleží i na tobě. Mě v CAR nemocenskou vždycky vypíšou bez problémů. Některé se snaží vybrat dovolenou npo OPU, ale asi záleží fakt na práci a jak to jde skloubit. Určitě bych bylal doma v klidu. V některých CAR doporučují odpočívat po transferu a někde na tom nebazírují, protože vlastně není vědecky dokázáno, co víc pomáhá na udržení a správné zahnízdění embrya. Ale myslím, že odpočinek neškodí. Alespoň je člověk fakt doma v klidu a v pohodě. Akorát ho pak svrbí ruce, jak bych pořád chtěla testovat. :grinning:
13. bře 2014 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@keeshka my děláme česnekovou pomazánku s majonézou, sice je to dvojnásob kalorická bomba, ale raz za čas není na škodu. A pak z tuku se syntetizují pohlavní hormony a buňky. No manžel má zakázané až do punkce jezdit na kole do práce. Už mi nadává, že to je hrozné to vydržet, ale bojkotuje i vitamíny.
13. bře 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gebymaruska Děláš mi chutě na česnekovou pomazánku.... bych nevěřila, že pár písmenek a já začnu slintat :slight_smile:
13. bře 2014 ve 21:18  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska tak tak, taky si myslím, že nějaké to volno neuškodí :sunglasses: , ale díky mé práci až fakt po OPU a hlavně po transferu. Tak nějak pro lepší pocit.
Já jsem si po IUI prostě stanovila, že budu testovat ten a ten den. Jasný, znáte to, prsty svrbí, mysl se špatně klame, ale vydržela jsem :dizzy_face: . Ale jasně, jak jsi doma, tak to určitě jde těžko :slight_smile:
13. bře 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lovelylion vidíš, nakonec ta léčba bude i chutná :grinning:
13. bře 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lovelylion mi povídej já už 14 dní jenom žeru sprominutím, a to nejsem schopná se ráno ještě na lačno postavit na váhu, abych věděla kolik za celý cyklus přiberu, protože si vždycky vzpomenu až v poledne.
13. bře 2014 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s cesnekovkou s Vami souhlasim,tu ja miluju! A taky delam domaci s majonezou,kalorie nekalorie,proste chutna :grinning:
13. bře 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@keeshka tak já po prvním IVF měla testovat nejdřív 10 den od ET. Ale nevydržela jsem to a zkoušela už od 5. dne a jak jsem viděla slabou čásku, která sílila a asi 8. den zmizla, tak jsem věděla, že je všechno v háji a skoro ani na odběry jsem nechtěla jít. Ale co. Teď si říkám, že budu testovat až 4. dubna (mám narozeniny) takže uvidíme, jak se to povede. :slight_smile:
13. bře 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@keeshka ja jsem lo OPU teda musela lezet,PN,a po transferu taky nevim. Cetla jsem,ze nektere CARy,doporucuji prvni dva dny lezet,ze jsou pro zahnizdeni nejdulezitejsi,a jinde zase,ze si to proste stejne nevylezis;ze kdyz se to ma chytit,tak se to chyti. Ale pro svuj pocit,asi chvili odpocivat budu,abych si to pak nevycitala.... :unamused:
13. bře 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gebymaruska no to se musí podařit.....to by byl dárek teda :slight_smile:
13. bře 2014 ve 21:25  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek