• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v lednu 2012 - přidejte se, povzbudíme se :-)

(Zamčená)
@evikj33 ja jsem na zadne schvaleni pojistovnou necekala....
2. led 2012 v 19:45  • Odpověz
@evikj33 taky jsme na nic necekali, zacali jsme vpodstate hned
3. led 2012 v 07:41  • Odpověz
tak my jsme se s manzelem domluvili, ze na IVF pujdeme az v dubnu, budou ty 4 pokusy hrazene pojistovnou, tak skoda to promarnit... clovek nikdy nevi.... :wink:
3. led 2012 v 10:44  • Odpověz
Ahojky, také se přidávám, dnes jdu na utz a vyfasuju domů gonal :wink: Jdeme na první IVF +ICSI, tak snad to vyjde :slight_smile:
@martinka87 ahojky, do dubna čekat nemusíš, stačí, když si při 1. a 2.IVF necháš zavéct jen jedno embrijko a máš nárok potom také na 4.pokusy :wink: Jne pokud někdo měl při 1.a2.IVF 2 embrijka, tak má už jen ten 3. pokus. Ale nepočítají se KETy :wink:
3. led 2012 v 11:15  • Odpověz
@puckal mi rikala Dr. z CARu, ze to jeste neni rozjete, ze jeste na neco cekaji a cca od dubna to jiz bude fungovat...
3. led 2012 v 11:16  • Odpověz
@aagnes ahojky, já jsem v listopadu při IUI se dohodla na IVF a podali žádost na pojištovnu a cca za 3 týdny jsem jela na KO a bylo schváleno :wink:
@martinka87 vitamíny už beru cca 6 měsíců, takže jen se nebudu v práci rozčilovat, a budu si užívat každého dne :wink: Já nebudu na neschopence, vezmu si jen dovču 3 dny, v práci to nevědí a nemíním to tam řešit, ani v rodině- nechceme jim přidělávat starosti a sobě další otázky :zipper_mouth:
3. led 2012 v 11:18  • Odpověz
@martinka87 ano, bude to platit od 1.4.2012 ale bude se to vztahovat na všechny, kdo třeba už na 1.a 2.IVF byl a nechal si zavéct 1. emrijko, tak bude mít nárok i na 4.IVF. Takže i pro nás, co to víme a můžeme ovlivnit, kolik jich nám dají,. víš?
3. led 2012 v 11:20  • Odpověz
@puckal aha, tak to dekuji za info... :wink: mozna to maji v kazdem CARu jinak nebo maji jine informace... radeji pujdu na jistotu... drzim palce, aby to klaplo... take v praci nic nevedi a nebudu jim nic rikat... jak to bude resit pred IVF, kontroly folikul?
3. led 2012 v 11:25  • Odpověz
@martinka87 -mají to všude stejné, četla jsem změnu zákona, je na netu :wink:
Na kontroly jezdím bud po práci , jako dnes, a v CAru jsou do 6, tak snad to vždy stihnu :wink: Potom na odsátí a vrácení si vezmu dovolenou a je to :slight_smile:
3. led 2012 v 11:34  • Odpověz
@puckal tak to mas super, ze jsou do 6, to ja nemam, bohuzel... :wink: ale nejak to zvladnu... vim jen to, co mi rekla Dr. a radeji pockam do dubna, jsou to jen dva mesice od predchozi domluvy, tak to zvladneme :wink:
3. led 2012 v 11:35  • Odpověz
Tě pérko holky :grinning: tak jak je?? :grinning: já jdu 13.1. na 1 injekci, to budu 22dc a začínám tedy stimulovat. budu mít dlouhý protokol. jinak si necháme dát určitě jen 1 embryo, kvůli tomu 4 IVF.
3. led 2012 ve 12:30  • Odpověz
@puckal Ahoj, mužeš sem dát prosím odkaz na ten zákon? Díky. Já jsem si chtela nechat zavest 2 embrya, ale kdyby tohle fakt platilo, tak si to možná ješte rozmyslím. Díky.
My jdeme teď v pátek ještě podepsat všechny papíry a jak dorazí menstr. (cca kolem 16.1.) tak začnu od druhého dne cyklu stimulovat na krátký protokol. Jen doufám, že si tentokrát mens.nepospíší, protože víkend 13-15.1. jedeme ještě na hory a když mám začít stimulovat 2.den cyklu, tak by to byl problém:(
3. led 2012 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz
@aagnes Ahoj,mě v Caru řekli,že mi to pojišťovna musí nejdříve schválit a že to je tak do tří týdnů. :frowning2: Ale mě to ani nějak nevadilo,stejně jsem čekala na MS.
3. led 2012 v 18:55  • Odpověz
@mirabela jj,to si člověk myslí,jak je vše OK a pak ani nereaguju :frowning2: Jak mě tahle cesta k miminku nebaví,ale to asi nejsem jediná .. :unamused:
3. led 2012 v 18:59  • Odpověz
@amadores Ahoj a jak to řeší,když máš AMH na spodní hranici nebo když je to nižší? Nějaké injekce se píchají nebo se berou léky? Sama jsem zvědavá,co na mě dr.17.1. vybalí :frowning2: Já jsem měla taky dlouhý protokol,ale ten mi ukončili...
3. led 2012 v 19:06  • Odpověz
@gammaray děkuji...taky doufám....ale při mém štěstí tomu nějak nevěřím :unamused:
3. led 2012 v 19:08  • Odpověz
@luca77 většinou změnou protokolu a zvýšením či nakombinováním léků
ale těžko něco zaručit i tak...
3. led 2012 v 19:20  • Odpověz
@luca77 ahojky, a může se stát, že to pojišťovna neschválí?
3. led 2012 v 19:25  • Odpověz
holky, jaká vyšetření musím projít? než vše začne :unamused:
3. led 2012 v 19:32  • Odpověz
@aagnes Já jsem podstoupila jen odběr krve na hormonální profil a pak před odsátím jestli nemám AIDS, HIV, žloutenku, kapavku atd. A jelikož jsem měla cystu tak mě dělali laparoskopii a hysteroskopii. Ale každý car to má jinak. Někde tě pošlou i na genetiku a imuno a někde až po dvou negativních pokusech.
3. led 2012 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz
@petrufa86 aha, děkuji :slight_smile: ....já vás tady stejně všechny obdivuji, jak to všechno zvládáte.
3. led 2012 v 19:51  • Odpověz
autor
Ahoj kočky, všechny zdravím. Já včera podstoupila dilataci děložního čípku v Unice a nafasovala Gonal. Teda nafasovala..., koupila v lékárně s doplatkem za skoro 5000 Kč dvě pera po 900 jednotkách. Vydrží mi to na 6 dnů, dávky tedy budu mít koňské. Ale hlavně aby to vyšlo a byly folíci, v nich vajíčka a z nich embryjka :slight_smile:
Píchat začnu asi za týden 10.1., a když to dobře půjde, odběr bude 23.1. Hrozně se těším.

To o tom 4. pokusu jsme taky slyšeli, ale bohužel na nás se to nevztahuje. Při 1.IVF jsme měli transfer 2 embryí a při 2.IVF dokonce 3 embrya - nic se nám nechytlo - a na 4. IVF nemáme nárok. Tak případně musíme za své :frowning2: A při mých dávkách léků by to byl asi mazec! Takže to musí vyjít teď na třetí pokus povinně :wink:
3. led 2012 v 19:55  • Odpověz
@aagnes Co jiného nám zbývá. Holt pro to abychom měli mimíska musíme něco udělat.
3. led 2012 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz
@mirabela Tak to máš ještě levné. Já za 2 pera gonalu dala v CARu 6700 Kč.
3. led 2012 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz
@aagnes ja myslím že CAR to umí napsat tak aby z toho měli ty spávný prašuleee :wink:
3. led 2012 ve 20:22  • Odpověz
přeji všem hezký večer
3. led 2012 ve 20:23  • Odpověz
@aagnes my jsme měli jenom hormonální profil a spermiogram, oni berou i první ivf jako vyšetřovací cyklus, jak člověk vlastně reaguje, hold hormony jsou děsná alchymie
3. led 2012 ve 20:25  • Odpověz
@mirabela super, tak už máš doma zásobu.... a jak ten zákrok probíhá a jak se cítíš?
3. led 2012 ve 20:26  • Odpověz
u nás teda první komplikace - zastavila se ms, jenom vcera a do rána nic - takže jsem radši volala do CAR a žádný gonal dnes neproběhl, zítra jdu na utz a krev, abysme zjistili co se děje...
3. led 2012 ve 20:28  • Odpověz
@petrufa86 jj myslím že si to každý CAR napálí jinak, ty ceny, já mám gonal 900 za 2700,- ona možná tak lékárna bude nejlevnější varianta
3. led 2012 ve 20:29  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.