• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v prosinci 2013/lednu 2014

18. března 2014 
@stazina1 to nechapu, proc ti je nezamrazili?
14. led 2014 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to ještě nevím jestli dají tři ale chci to zkusit,všechny kamarádky které tohle podstupovaly tak nakonec byly těhulky po třech ,jestli je větší šance ......hlavně zatím jsem neměla ještě čerstvá embryjka jen zamražená,tak uvidím
měla bych ted jít do třetího pokusu,první pokus byl bez odběru a transferu špatně jsem reagovala na léky...pak druhý pokus odběr měly jsme 12vajíček nakonec se oplodnilo6 a vydržely 4... ty se musely zamrazit,kvuli tekutině v břiše..... v březnu jeden mrazáček -nic......... v květnu dva mrazáčci-zase nic....ještě máme jednoho šmudlu ale ted chci dát ty čerstvé......
14. led 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 ahoj taky to tak beru nakonec také mají po jednom dítku a daly tři embryjka
14. led 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033
je to koli zdravotným problémom
15. led 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaajjjaaa912
tiež si si toho zažila,hlavne po psychickej stránke,ale to každá z nás.Nasa cesta bola tiez trnitá,kým sme sa dockali syna.Nastastie vysiel nám na prvý pokus IVF.Moj manzel to berie ako samozrejmost,vraj ked nám to vyslo vtedy tak nám to vyjde aj teraz,fakt ma tým niekedy vytáča. :slight_smile: Ja som sa bavila teraz v Motole a nie je problém zaviesť mi 3 embryjka,len aby bolo čo zaviest,predsalen som zase o pár rokov staršia,..... :unamused: Začínam stimulovat 23 ledna dlhým protokolom,doktorka mi to dala znova ako pri prvom,akurat vtedy som nemala ziadny pregnyl a pod,........tak uvidíme :slight_smile: nastastie ma manžel ukážkový spermiogram,tak snad ma moje telo nesklame a este sa dockáme súrodenca pre nás pokladík :slight_smile:
15. led 2014 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova Ahoj, ta to mám za sebou :slight_smile: Byla to pohodičky. Jsem te´d trošku přemletá a břicho mě bolí víc než před tím, ale mám ho méně nafouklé. Odebrali 8 vajíček, zítra máme zavolat, jak dopadlo oplodnění. Ty jsi už dneska volala? Jak to vypadá?
15. led 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 já tomu věřím že vše bude dobré.......jestli se mohu zeptat jaký máš problém ... já mám anovulaci jinak vše ok a manžel také v pořádku.... u mě bude asi největší problém psychika ,měli jsme nějaké dohady v rodině tak to na mě nejspíš pěkně působilo..... neumím hodit problémy za hlavu a pak se v tom plácám..........
15. led 2014 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes jsem vyfasovala Puregon, myslím a teď jen počkat až MS dorazí :wink: Jinak vám ostatním moc držím palce!!!!
15. led 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova ahoj , no vidíš , ze to nic nebylo . Me řekli volat az pozítří , což je čtvrtek . Ten den jsem si měla vzít 2 utrogestany a brát 2-0-2 a odedneska 1/2 Prednison. Co řekli tobě? Břicho me porad poboliva, ale snad je to normální. Snažím se hodně pit, ale je to utrpení :slight_smile:.
15. led 2014 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova já beru utroš 2-2-2 už od zítřka. Je prča, jak to má každá jinak :slight_smile: Sestřička říkala, že pobolíváníbříška a špinění je nomrální ještě další tři dny. Já piju dost standartně, takže v otm prolbém nemám Ale že bych měla hodně pít a nebo mít ty ílkoviny, to mi teda neříkaly. Ale nic tím nezkazím :wink:
15. led 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova me to přímo řekli , je to kvůli hyperstimulacnimu syndromu , který se někdy pravé stava po punkci..mi bylo řečeno. Ja moc normálně nepiji , takže ted se snažím . Taky mi říkali , kdyby se mu zvětšovalo břicho a měla bolesti, tak mám okamžitě volat .Nechas si dat jedno embryo? Ja právě zvažuji..
15. led 2014 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova dobré vědět. Tvarůžky na svačinu a vaječinu na večeři, to bude dost bílkovin :grinning: Teď jsme si uvědomlila, že vlastně o pití sestřička mluvila, ať se snažím aspoň dva litry za odpoledne vypít...což už mám splněno a jedu dááál. My jsme rozhodnuti pro dvě, ve dvojčátka docela doufáme.
15. led 2014 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova ja mám pravé dilema, taky bych chtěla dve, ale doktor mi to rozmlouva. Me ani nejde o dvojcatka, ikdyz by mi to nevadilo, ale spis o to, ze je větší naděje , ze se chytí alespoň jedno.
15. led 2014 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova Nám doktor řekl, že je to samozřejm riziko mít dvojčata (těhotenství, řpedčasný porod a pak záhul), ale pokud nám ta myšlenka nevadí, tak nám to i doporučuje, právě proto ať je větší šance....navíc máme dvojčata (přirozeně, tříleté) v rodině, tak víme, že se to dá zvládnout....
15. led 2014 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si volala na CAR, oplodněno je jen 6 vajíček a zatím se drží...budeme volat zase zítra, a v pondělí transfer. Snad vydrží....
16. led 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mat_ova Držím palce!!!
16. led 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova ahoj, 6 neni vubec spatny pocet, drzim palce:slight_smile:
16. led 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mat_ova hezký počet, tak ať se drží!!! :slight_smile:
16. led 2014 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes taky volala do Pronatalu a transfer mi budou dělat v neděli ..:slight_smile:.Nevim kolik jich oplodnili,, to si tam zítra ještě zavolám .
16. led 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
ahoj holky, potřebovala bych poradit. Musím v práci dopředu hlásit absence a dnes mám 1.DC,zítra 1. injekci, příští pátek jedu na 1. ultrazvuk - 8. den. Kolikátý den se dělají odběry vajíček? Alespoň přibližně, jde mi i o to kolikrát asi budu muset jet mezi 1. ultrazvukem a OPU na další ultrazvuky, nebo je jen jeden a hned OPU? Poradťe prosím
17. led 2014 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
gittynka to je rozdílný každé centrum to dělá jinak já třeba pojedu 5 DC na první UZ pak 9 DC a podle toho mi naplánjí kdy si mám píchnout pregnyl a 36 hodin poté je OPU. KAždé centrum si to dlá po svém. Já jsem třeba na prvním OPU byla 12 DC a na druhém 13 DC takže takhle nějak asi :wink:
17. led 2014 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gittynka ahoj, já měla třeba utrazvuky 7DC a 10DC, punkce 12DC. Od pukce však dávají nemocneskou, já ji teda dostala ještě dřív....a budu doma až do těhotenského testu, takže njěaké tři týdny. Mám nařízen klid a odpočinek :slight_smile:
17. led 2014 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gittynka ahoj, resim podobnej problem, holt nektery veci se moc naplanovat nedaji:( ja mela OPU taky myslim 13DC. ted bude nekdy v unoru a zrovna se sem po nekolika mesicich chysta muj indickej sef ze svycarska. jsem trochu pokakana, aby se akorat netrefil bud do OPU nebo transferu. no ale co, miminko je prednejsi:slight_smile:
17. led 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju dekuju
@mat_ova
@musilka
@sasanka033 jojo je to vazne na palici ... Jsem ucitelka a hledame nahradu neni to jen tak na male vesnicke skole :/... Uz se tesim az z toho kolotoce vypadnu a budu odpocivat
17. led 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gittynka ja jsem hlavou na MD/RD uz pul roku, proste strasne chci bejt doma. pracuju uz 15 let v podstate v kuse, strasne potrebuju zmenu...
17. led 2014 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sasanka033 ja bych si to tak uzivala, jak rika spousta lidi ze se nudi a nebo se extra pozorujou, ja mam doma tolik knizek ktere bych si chtela precist, spoustu navodu na vyrobky-rada neco tvorim a vubec na nic nemam cas, pro me by to byl raj :grinning: :slight_smile:
17. led 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@gittynka ja driv, kdyz jsem musela bejt doma, kvuli nemoci treba, tak jsem trpela a tesila se do prace. ted? ted jsem tak rada doma, kdyz muzu!:slight_smile:)
17. led 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gittynka Ahoj. omlouvam se za špatnou češtinu. Nejsem z čech. hodim do Gennetu v Praze. Prvni ultrazvuk řikali ze bude 6-7 den cyklu, nebo 5-6 den gdyž začinaš brat leky. Mne řikali že možna budu potřebovat jenom jeden ultrazvuk gdyž jsem vyzvedovala leky. Odber vajiček probiha mezi 11-13 dnem cyklu. A všychno to je individualne. To je standartni dni gdy to muse probigat. nakonec ja mela 3 ultrazvuki. Nechteli mne rust folikuly. Zvyšovali mne davku Puregonu. Ultrazvuk jsem mnela na 7, 9,11 dedn cyklu. Na poslednim ultrazvuku bylo jen 3 folikuly. Doktorka řekla že to je v pořadku. Odber vajiček delaji od minimum 3 folikul. Na 13 den cyklu
to je bylo 15 ledna byl odber vajiček. Mne přykvapilo že punktirovali 10 folikul a dostali 7 vajiček. Tešila jsem jenom na 2-3 ))) . Mnela jsem radost že mam 7. ICSI jsme ne platili, manžel ma dobrou spermu tak že oplodnilo jen 4. Myslim že to je vpořadku. doktor řikal že oplodni pryblizna 60% procent . Tak to i vyšlo. Mam radost z toho že nemusim nikam volat a ptat na tu situaciju s vajičkami. Každe rano mne volaji mezi 8-9 hodinou rano a řikaji informaciju. Dneska byl 2 den. řekli že 2 rostou rychlejc a 2 pomalej. žadny zatim nezastavil rust. Moc jsem nervozna, pořad myslim na ty vajička a vnocy nemužu spat. Transfer bude zitra nebo v pondeli. Prej to zavisi v jake kvalite budou vajička. Gdyž to pujde tak budem doplacet za 2 dni kultivacii embrya. Chcy at rostou ne 3dni a rači 5, že je to vetši šansa na tehotenstvi.
17. led 2014 v 16:22  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gittynka jooo, tak já si dneska tak moc užívala nemocneskou (štěňata a práci na zahrádce), že jsem zapoměla volat do CAR, jak to vypadá a na kolik mám v pondělí přijet. Teď už tam, samořejmě, nikdo není a o víkendu taky nepracujou. Ach jo!
17. led 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova myslíš, že tam nikdo není? Já vím že u nás v caru píší, že o víkendu tam nejsou, ale jinak tam jsou, dělají opu a další věci. Určitě bych tam zítra zkusila zavolat
17. led 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek