• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v prosinci 2013/lednu 2014

18. března 2014 
@musilka taky se dočkaš :wink: neboj. Ja jsem rada, ze mám 10 mrazácků, kdyz by se nepovedlo .
20. led 2014 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova synátor na 5. KET a teď tyhle dvojčátka 10. ET (myslím, už mi ten čas tak splýval, že nevím) Tohle bylo naše 3. IVF, poslední pokus.
20. led 2014 ve 20:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi to me trochu videsilo , tolik pokusu ? Tak hlavne , ze se povedlo , ale nevím jestli bych to psychicky vydržela .., ale klobouk dolu :wink:
20. led 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám Sof z 1. IVF na 2. KET pak KET pak 2.IVF ET a KET a teď 3. IVF u 1. IVF bylo 11 mrazáčků u 2. IVF jen 2 mrazáčci. Tak doufám že teď se dostanu také na vyšší číslo a když ne tak dvě klidně stačí hlavně když se chytí :slight_smile:
20. led 2014 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rollova já měla velikou smůlu na doktory, myslím, že kdyby mě léčili tak jak měli, tak těch pokusu je daleko míň :wink: Nechtěla jsem Tě vystrašit :grinning: Ale ono je to zase na druhou stranu pozitivní, tolik pokusů a nakonec se stejně zadařilo :sunglasses:
Musilka taky může povykládat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2014 ve 20:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj doktoři jsou druhá věc. Než mi přišli kde všude je problém tak jsme ve 3. CARu a teprve teĎ mám pocit že jsem někde správně ...
20. led 2014 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lussi
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, co je noveho???:slight_smile:
ja jdu v patek na ultz pred ket... chci aby mi nasadili prednison, aby jsme udelali neco navic...
21. led 2014 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koderly hoj kočko :slight_smile: Taky jdu v pátek na utz , držím palce, ať to máš všecičko hezky nachystaný pro nanučka :slight_smile: Prednison je dobrá věc. Já ho brala 8 týdnů před, ale mám imuno prolbém. U Filípka jsem ho brala až po transferu, to se o té moji nemoci ještě nevědělo :slight_smile:
21. led 2014 v 17:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lussi snad bude prednison stacit od patku... to jsem teprve 11. DC a pry se nejak bude cekat na ovulaci, jestli teda ja nejakou mam, tak stejne pozdeji...a pak jeste tech 5 dni se ceka kvuli te kultivaci petidenni, co mely embryjka... Snad mi prednison napisou, jinak si ho snad napisu sama:slight_smile:
ty tva dvojcata jsou teda neskutecna.. a to byl take KET?
21. led 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koderly jako prvence určitě jo :wink: Nene tohle byl ET, z KETu mám Filípka :slight_smile: (ten byl původně taky z dvojčat, ale měli jsme smůlu na syndrom mizejícího dvojčete, takže to nakonec dobojoval sám :slight_smile: )
21. led 2014 v 18:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaky je rozdíl mezi KET a ET?
21. led 2014 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova KET je rozmražené embryjko :wink:
21. led 2014 v 19:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi IVF je čerstvé embryo , jsem si myslela a co je tedy ET ? Ted nám v tom chaos :slight_smile:..dekuji
21. led 2014 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova snad to vysvětlím dobře, holky mě kdyžtak opraví :slight_smile: .. IVF je jakoby celý proces, je to cyklus který začíná stimulací a končí transferem čerstvých embryjek (ET - vajíčka odeberou, oplodní, nechají je vyvíjet a pak ti je transferují) nebo v případě hyperstimulačního syndromu embryjka všechny zamrazí. Ty zamražené pak transferují až je budoucí mamča v pořádku - tomu se pak říká KET :slight_smile: Suma sumárum z jednoho IVF můžeš mít ET a nějakolik KETů, podle toho kolik ti zamrazili vajíček :slight_smile:
21. led 2014 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@rollova ET - embryo transfer a KET - kryoembryo transfer:slight_smile: IVF je oplodneni mimotelne
21. led 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já při prvním IVF měla jen samé KETy. Transfer čerstvých embryjek (ET) nebyl, všechno mi tehdá mrazili :slight_smile:
21. led 2014 v 19:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Děkuji Vám všem :slight_smile:. Ted uz je mi to jasné .
21. led 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem třetí den po ET tedy :slight_smile:, ale přijde mi, ze je to snad 14dni...vůbec to neutika.., test az 3.2....chjo jsem nedockava :slight_smile:.
21. led 2014 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova taky mi to neutíkalo, to čekání je fakt mučení :slight_smile:
21. led 2014 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zítra první UTZ, jsem na něj zvědavá, v čem spočívá předoperační vyšetření, prosím :unamused:
22. led 2014 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzik161 Ahoj, ja měla EKG, krevní obraz, sediment z moci a celková zprava od obvodni doktorky , ze jsi zdravá a schopna narkozy. To je vse :wink:
22. led 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova Mě by to měli dělat zítra v centru, tak jsme zvědavá, co to bude. Děkuji moc :wink:
22. led 2014 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:
@suzik161 mě brali krev, moč a až budou výsledky natočli mi EKG a napsali kompletní zprávu :slight_smile:
23. led 2014 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova ahoj, jak to jde? Jak trávíš volné dny? Začíná mi hrabat :grinning: Ty tři dny jsme stejně envydržela jen tak ležet. Dneska je to čtvrtý den, tak sjme se konečně prosšla s epsy po poli. A na víkend mám naplánované návštěvy, ať to rychleji uteče :slight_smile: Akorát kvůli toho musím uklidit a nachystat pohoštění.

Máš v plánu testovat přes krví? Mám doma jen jeden test, tak mě začíná lákat, a nevím, když to zkusit, a jeslti to zkusit.....
23. led 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova jestli tě svrbí ruka, tak vydrž alespoň do 8. dne :wink: A netestovala bych mamatestem :wink:
23. led 2014 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malaradost Mamatest nepoužívám, slyšela jsem, že je nekvalitní. No manžel by rád vydržel až do krve, tak třeba mě ruka svrbět přestane :slight_smile: A nebo to budu msuet testovat tajně.
23. led 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova Ahooj, me to také utíká pomalu :frowning2: a začínám se těšit do prace, protože se začínám nudit, akorát nad tim porad přemýšlím . Jinak břicho je lepší , uz tolik vaječníky neboli :slight_smile:. Ja se mám testovat az 3.2.14 a asi to vydržím ,chci se udržet v naději ..bojím se, ze kdyz tu dálnici neuvidim, tak budu z toho špatná. Ty sis nechala dat dve, tak tam by ti to mohlo ukazovat mozna dřív :slight_smile:.Kazdopadne mi dej pak vědet :slight_smile:. V pondělí chci jít do prace, tam nebudu mít čas tolik na to myslet. Říkám si, ze kdyz to nevyjde, hned začnu cvičit a hodím si nejaký detox pred dalším pokusem , při kterem bych si nechala dat uz dve. Je mi ted všechno malé a z toho šílím. Samozřejmě az to bude jednou z důvodu těhotenství , tak to bude něco jiného :slight_smile:. Jinak se snažím chodit po kamarádkach, byla jsem na kosmetice..takže se snažím ten čas využit .
23. led 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak UTZ byl docela veselý dneska. Vůbec jsme nenašli levý vaječník, prý tam někde je, ale neukázal se. Jinak na pravým je jich pár vidět, v sobotu další a v úterý to vypadá na OPU, to to letí :grinning: jak se máte holky?
23. led 2014 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova ty si to volno užíváš :slight_smile: Já se s vycházkama a vesnickými spoji (auto má manžel v práci) nikam nedostanu:frowning2: Ale teď, když už nebudu muset ležet, se rozhodně nudit nebudu :slight_smile: Mám tu hromadu drobných plánů, co je potřeba sepsat, naplánova, ušít a dodělat....a konečně na to budu mít čas :slight_smile:

Nemám v plánu se vracet do práce. Pokud to vyjde, oželím peníze, ale užiju si ten klid, protože do toho stresu se vrátit teda fakt nechci ( a to tu práci mám ráda, ale miminko mi je přednější).

Taky mě dneska bolí břicho méně, přijde mi, že i prsa....což mě trošku znervózňuje :frowning2: Ale taky budu testovat až toho 3.2. z krve. Ať je to překvapení (nebo zklamání, že...).

@suzik161 ahoj, doktor mi říkal, že se někdy vaječník "schová" mezi střeva :slight_smile: Já právě jeden nemám, tak mi to psal na papír červeně, a by ho někde mezi střevama právě ten jiný doktor, co dělal OPU,. pak nehledal :wink:
23. led 2014 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mat_ova on se mě taky ptal, jestli jsem nebyla na operaci, že by tam nebyl. Asi byl někde mezi střevama, mám teď jíst zeleninu abych měla střeva prázdný. Nevím co tam bylo, protože jsem večeřela zeleninu :grinning:
23. led 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek