• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

23. ledna 2017 
@muddledgirl - a psala mi paní, že v uterý přivezou postel a ty nový dveře ...takže do konce příštího týdne asi bude hotovo :wink:
5. čer 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Tak moc aktivní zase nejsem :slight_smile: Ráno musím vstávat kvůli malýmu a pak hold už spát nejdu. Dneska bylo tak nějak pořád pod mrakem, že jsem nevěděla, jestli mám prát nebo ne. Tak jsem vyžehlila včerejší várku (počítala jsem, že to bylo 76 ks oblečeníčka - to je docela kupa :grinning:) a vyprala jen ručníky - naše. Ty kdyby zmokly, tak to tolik nevadí. Pak jen nádobí. Oběd jsem měla od včerejška. A víc nic. Ono jsem si přeci jen musela taky dělat mezi žehlením přestávky. :slight_smile:
No, mě právě v boku vůbec nekopala, když byla prdelkou dolů. Ale uvidí se až v to pondělí, jestli se něco stalo. Ale je pravda, že dneska zase pohyby nic moc, tak nevím. No, v cílové formě mi je stejně jedno, jestli půjde ven přirozeně nebo císařem. S tím ultrazvukem mi jde spíš o klid v duši :grinning:
5. čer 2014 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb hele mě taky...do 21.5...tak pak jsem zvědavá,kdy dorazí mateřská :grinning:
5. čer 2014 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a kolik bude...i když si možná sjedu hrubý výdělek za poslední rok a hodim do kalkulačky na netu.. :grinning: Super,že finishujete s pokojíkem... :wink:
5. čer 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no já chrapu furt...moc si to nedokážu představit přes den nespat...a to jsem nikdy..ale opravu nikdy nebyla spáč...příroda to holt zařídila za mně.. hi hi....To je kupa..já taky pak musím dělat přestávky..naštěstí mám dožehlíno,tak čtu knížku o porodu a tak....No..Ty máš určo menší bříško...taky...já si přijdu jak obr...malej řádí furt..jak je hlavou dolů...ale zase je to nová etapa pro mně no.....Chápu,že člověk chce vědět,jak porodí..... :grinning: Jenže ono to všechno stejně může být nakonec jinak... :grinning:
5. čer 2014 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - a to jí prý od června zase vrací na 70 % , doteď snad byla snížená na 60 % a dokonce se prý bude doplácet rozdíl. Ale už nevím kde jsem to četla.
Já jsem si vzala měsíční plat hrubý a hodila do nějaký kalkulačky na webu, ale je to bez prémií takže by mohla být ještě o malinko vyšší. Takže jsem na to zvědavá, ale bude to o něco lepší než nemocenská.
5. čer 2014 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb joooo??? No vidíš to....prémie se do mateřský nepočítaj přeci ne???Tak tak...7000 za 31 dní to nebude...
5. čer 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo promiň..jsem to blbě pochopila... :wink:
5. čer 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - počítá se hrubý výdělek za uplynulých 12 měsíců ne? a když jsou na výplatnici i prémie tak by se podle mě měly započítávat. Nevím proč by neměli. Je to prostě plat.
Wau ....mě vždycky udiví, jak nízký ty platy asi jsou jinde :frowning2:
5. čer 2014 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo jo..ale já byla dvakrát mezitím na nemocenský a nikdy jsem neměla stálou výplatu,víš? Jo,máš pravdu..já si to spletla s odměnama..promiň....No..po půl roce doma..jsem měla půl roku cca 10 300 děs....jako recepční s dvanáctkama a nočníma...kde je člověk sám celou noc..to nepochopíš...hrůza....
5. čer 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - to je fakt síla. Víš já musím smeknout, že se s tím vůbec dá vyžít. A to jsi myslím psala, že přítel nemá o moc víc co?
Já dělám v Praze v jedý práci už od roku 2003 tak je to znát, "státní správa" tabulkový platy a ještě se plat zvedá po několika odpracovaných letech. Někdy to asi člověk bere moc jako samozřejmost. :unamused:
5. čer 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl - a rozhodně se nemusíš omlouvat ....není proč ....
5. čer 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb narovinu nedá...přítel přišel o práci,když jsem byla na nemocenské před rokem a půl...tatínek zemřel v té době..bylo toho moc...ale oni mi spořil...a nám to nejen poprvé zachránilo krk...
5. čer 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no přítel má 11-12000 no..masakr...já bych moc chtěla...tu anglinu conejvíc se našprtat tu posr...gramatiku..udělat si certifikáty a pracovat s angličtinou....jenže tady jsou bývalý sudety a nic moc cizinci nejedzí..když už někoho hledají do fabriky..tak většinou musí umět něco jiného....třeba controlor...a tak...no to víš..s tím,že to s prací bude těžký po mateřský to bude...přítel dělá na tři směny..a já neseženu úvazek,abych stihla dát dítě do školky a odvézt ze školy..a tříletýho prcka cizím lidem teda moc dávat nechci..tak furt přemýšlím...na co si třeba udělat kurz..abych měla vyšší plat a mohla dělat jen na zkrácený.. :grinning:
5. čer 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak asi by bylo fajn mít nějaký kurt co se pak dá využít. Ale asi je to taky těžký.

Já kdybych přišla o tuhle práci tak jsem asi v pr.... sice mám VŠ, umím na poči, ale to je v Praze nutnost snad ke všemu ....na jazyky jsem blbá. Tak snad za ty roky co se budu pak vracet do práci, budu mít furt kam se vrátit. Jinak bych neměla tucha co dělat.
5. čer 2014 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo čoveče..říkala jsem Ti to...? Mám prý nárok na dovolenou za rok 2014.Máme 14 dní odečetli mi pouze jeden den za leden,únor, březen, duben, 21 dní v květnu...protože to je mezi 100-200 dny...tak se na to zkus zeptat...

Tak já na počítači extrémně neumim...jen takový základy a co jsem se sama musela naučit v práci..ale teď jak jsem jen na netu..tak stejně zapomenu i to málo....já bych měla šprtat němčinu...ale to jsem si dala za cíl..až nědky udělám FCE..což o tom melu fakt dlouho..v Anglii mi to bohužel nevyšlo..na dvou školách je nedělali...a já neměla čas ani energii dojíždět někam dál....

Tak já VŠ nemám..nejsem studijní typ...ale kolikrát jsem si říkala,že bych nějakou měla zkusit...ale na matiku jsem blbá...krom některých věcí....no a dějepis,zeměpis a věci co jsem měla na střední..na to bych fakt neměla....Ještě mě napadlo..zkusit studovat něco v oblasti výživy... :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2014 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a dovču za 2013 mi proplatí...bomba.. :wink:
5. čer 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb i když něco odečetli,protože jsem byla hodně doma... :wink:
5. čer 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - Jj říkala. Já pak brouzdala na netu, jak jsi o tý dovče psala a i holky co radí tady na koníku potvrdily, že nárok na dovolenou mám. Prý se totiž mateřská započítává do odpracovaný doby ...a když trvá 28 týdnů tak to 60 dní dá :slight_smile: a pokud nemocenská a rodičovská dovolená v tom roce trvá míň jak 100 dní, tak je nárok na celou dovolenou. Já marodila 95 dní ...a když po MD vyberu dovolenou celou tak se přesunu do dalšího roku a RD mi začne až někdy v půlce ledna. Takže to vypadá nadějně :sunglasses:
Takže to vypadá, že bych mohla mít včetně loňský dovolený 31 dní ...tak by to bylo fajn. Ale řešit to v práci budu až někdy v září-říjnu. Už jsem s ní nepočítala, takže budu max.příjemně překvapená. :wink:
5. čer 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl - u nás se dovolená neproplácí, ale normálně se po MD vyčerpá a až pak nastoupím na RD. A o rodičovský příspěvek si můžu zažádat buď hned po skončení MD nebo jej můžu začít čerpat až po skončení tý dovolený. Prý se na ten papír o žádost o příspěvek uvádí jen datum odkdy chceš čerpat a v jaký výši. Pokud spadáš do kategorie kdy si vybíráš délku.
5. čer 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak to je bomba... :wink: :wink: :wink: neproplácí ani za rok 2013? Aha....tak mě jo a já jsme ráda..cca 5000 se bude hodit....No zatím ten zbytek dovolený nevim...ale plánuju teda po mateřský...ale musím si to ještě pozjišťovat....no a záleží na nich...ale já budu radši to mít vybraný conejdřív..ať na to nemusím myslet...No teoreticky budu mít snad nárok asi na 2,5 být na rodičovský a nevim,jestli to využít nebo ne....ale musela bych si zařídit jesle a to se prý něco platí,že Ti drží místo...Protože jinak to bude fakt málo zas...na tři roky..no uvidíme...
5. čer 2014 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - nn, podle zákona se snad může dovolená proplatit jen když Ti končí smlouva jinak si ji musíš vybrat.
Já zatím plánuji být do 3let prcka, ale chtěli bychom mezitím zadělat na druhý ....uvidíme jak se to povede ...jeden mrazáček čeká a případně ještě máme nárok na 2IVF. Ale po císaři se musí rok čekat. No hold čas ukáže jak to půjde. A co bude.
Já si nějak neumím představit dát čerstvě 3letý děcko na celý den do školky. Ale manžel dělá od 8-16:30 a já když bych jezdila do Prahy tak se vracím nejdřív v 17h, ale zase u nás jde dělat i na částečný úvazek, takže asi by to taky nějak šlo.
Do jeslí bych asi prcka nedala ...mě to přijde hrozně brzo, ale zase chápu, že někdy to je prostě nutnost.
5. čer 2014 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no já ty dny dostanu zaplacený, ale prostě budu těch 31 dní vedená v docházce jako bych byla na dovolený a ne na rodičovský dovolený. Takže to je skoro jedno. Jen mi to takhle přijde lepší, protože ten rodičovský příplatek můžeš začít čerpat o to dýl a ono to pár korun měsíčně navíc pak taky udělá. Tak proč to nevyužít :wink:
5. čer 2014 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no u nás to je takový..celkově zajímavý..to by bylo na dlouho..no já mám jak víš tu smlouvu za holčinu,která už se dohodla na výpovědi...což je takový divný,že smlouva trvá,když ona tam už není...

My nejsme rozhodnutí...já teda hlavně kvůli místu v bytě no..jestli bude druhé..přítel by radši jednu...ale mražáčků je hodně..tak bych ráda využila...asi ...nevim no....

Kočinko..já si to dokážu představit..dítě se lépe zapojí do kolektivu...vidím kolem sebe,že ty děti co jsou dlouho doma jsou děsný mamánci...ale každý to vidí jinak...já byla v jeslích od roka..a rozhodně jsem neutrpěla... :grinning: :grinning: :grinning:

S dovčou to chápu.. :wink:
5. čer 2014 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - njn, uvidím třeba změním názor na to kdy dát prcka někam, ale spíš bych raději nějaký ty školičky na pár dní než vysloveně jesle. Ale to ukáže čas :wink:
já jsem taková spís stydlivější...blbě se seznamuji a v reálu o to moc ani nestojím. Tady na koníku mi to tak nepřijde, bavím se s lidmi co mají za sebou podobný věci.
Ale když jdu do nějaký nový skupinky lidí tak jsem z toho taková nenaladěná ....myslím, třeba s mužem na pivko kde nikoho neznám.
5. čer 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb však jesle nemusíš...ale školka od tří let si myslím,že brzo není....Hm..tak já se hrozně ráda seznamuju..akorát třeba pro mě to bylo děsný teď jít na to cvíčo...ale bylo to nakonec moc fajn.........

Jo jo..já taky na začátku to ráda nemám..ale prvních pět minut a pak se otrkám... :grinning: :grinning: :grinning: Jsem hroznej živel..
5. čer 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - hm tak to mě trvá hrozně dlouho. Vím, že ta naše parta (co se s mužem stýkáme) se mi dostala pod kůži až tak po roce možná dvou letech. a to jsme se dřív vídali tak jednou za měsíc...teď si s nima možná víc rozumím než manžel ... :wink: ale to je jen můj pocit a taky samo jak s kým z nich :sunglasses:
5. čer 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - a ta školka, na mě celý den byl dlouhý ...první rok mě vodila babička ráno na půl 8 a mamka mě vyzvedávala jako poslední někdy kolem 17-18 hodiny. ke konci jsem tam bývala už sama.
5. čer 2014 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no vidíš to..a takhle virtuálně působíš jako hodně společenský člověk...takže až přijedu.tak budu mlet jen já ...asi viď? No..já byla ve školce co to šlo od rána..taťka pracoval od šesti...tak nevim no....vodil mě on co vím...a vzhledem k tomu,že mamka pila..jsem ve školce bývala mezi posledními...ale já děti měla ráda..rozhodně víc..než potom na základce od 11-15..to byli stupída.. :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a nějaký po o u nás těžko bude existovat....ale kdoví...co se semele....třeba najdu kámošky..s kterýma si budeme pomáhat občas..kdoví...bylo by to fajn..
5. čer 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek