• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

28. listopadu 2016 
autor
@kamisb ahoojjj neee byl prekvapenej,ale hned vedel o koho jde;)
@marke nechtela jsem ntb stejne na to neni cas....
@muddledgirl uvidime jak dopadne rano krev.....
5. čer 2014 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - u nás to bylo obráceně, táta alkoholik.
no já když se otrkám, tak melu taky furt ...to se neboj. hihi :grinning: jen někdy to trvá a někdy ne ....dneska jsem si taky říkala, že půjdu za Janičkou jen na chvíli a byla to stejně skoro hodina a půl. A Valinka je fakt úžasná je maličká, ale moc pěkná.
Mamka taky chodila do práce hodně brzo ... právě i na základce jsem chodila skoro jako jediná do družiny celý 1.stupeň. já teda děti nemusela ani moc na základce, ale asi to u mě bylo daný tím, že mě většinou hlídali bráchové a ti jsou o 9 a 11 let starší...tak mě ti mí vrstevnici moc nebrali ...byli divní :grinning:
5. čer 2014 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice Ty máš špatnou krvičku.?
..já mám hodnoty trošku mimo normy a nikdo si z toho nic nedělá.prý je to ok...asi to moc hroim....ale červených krvinek mám míň než ve 14tt a leukocytů víc a kousek nad normu...
5. čer 2014 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb :grinning: :grinning: :grinning:
@janice_opice doufám holky,že se domluvíme a někdy za váma vlakem přijedu... :wink: přítel bych mohl za kámošem..a třeba by jsme měli i odvoz autem..... :wink: Ráda bych vás viděla..vůbec jsem tu poznala pár fajn holek...jenže všechny daleko no.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Já taky chodila do družiny...ale jak dlouho to už nevim..asi dlouho ne..protože pak jsem chodila sama do školy..měla jsem to kousek přes dvě silnice....a pár metrů...to bylo fajn... :grinning: No...a s vrstevníkama...až na ZŚ v HK jsem taky dost bojovala ..... :grinning: Vždycky jsem byla tak trochu jiná....né ten upjatej šprt...
5. čer 2014 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl holka krev mam normalne uplne v pohode tohle vsechno souvisi s tou preeklampsii vis ta rozhodi vsechno ..hlavne jatra pac se objevi ktselina mocova v krvi a Dimery.a ja nevim co jeste.takE vsechno je to o te preeklampsii..ona je to fakt dost nebezpecna nemoc ...s ni souvisi I ten HELLP sybdrom a jeste ma asi 2 nejake formy...uvidime..jdyz na to dodnes zensky umiraj ..je to hnus no..nevi proc to je a co je spoustec,ale vedi ze to je a umi to lecit a to je asi hlavni...tak uvidime.jinak ja jsem celej zivot s krvi v pohode :slight_smile:urcite se to srovna ...tak jsem si prala celou noc aby ten tlak rano sekal dobtotu a ejhle 135/78 to je dobryyyyyy tak ted jeste tu krev pac ta je smerodatnejsi :slight_smile:))
6. čer 2014 v 06:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice já jsem četla o preklampsii a Hellp syndromu taky.......jaterky by se měly srovnat no...nebo té naší Simče se srovnaly...a myslim,že to ani nebylo za nějak dlouho děsnou dobu....Dneska jsem se teda furt budila...břicho překáží :grinning: :grinning: :grinning: Mám hlad jak vlk...no dnes má být hic...fujky..a to jinak slunko miluju..letos budu asi za bělobu,když není balkon....tlak je super...tak přeju ať ta krvička je o.k....

Já se upřímně zalekla těch leukocytů zvyšujících i klesajících červených krvinek...prý to může ukazovat na preklampsii apod...ale když sestra říká,že to je ok...tak je to asi o.k... :grinning: Dnes možná dodělají lino v kuchyni a odpo přijede ségra a jdeme do kina na Zakázané uvolnění...

Valinka je pěkná princeznička..už teď.. :wink:
6. čer 2014 v 06:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb přišla mi mateřská 2870 za 10 dní...krása nebeská...no ale furt to není 7000 za měsíc.. :grinning:
6. čer 2014 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice - ahoj, tak tlak je už pěknej, tak držím palečky aby byla i ta krev a pak hurá domů :grinning:
6. čer 2014 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kamisb - tak já koukám, že mi taky dorazila ...za 10 dní by to bylo přes lehce 7000, mě platili za 13 dní.
Fakt to jsou hrozný rozdíly :frowning2:
6. čer 2014 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Hihi taky už zase píšu sama sobě :grinning:
6. čer 2014 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb
@muddledgirl

Grrr, zrovna jsem napsala zase dlouhý vzkaz - reakci a odpovědi na vše a ono mi to hodilo chybu. Ach jo.

Tak znovu:
Ahojky, dneska mi taky dorazila mateřská. Je super, že je u ní napsán i DVZ. A mateřská/den dělá 70 % DVZ, takže tady se asi nic od června zvyšovat nebude. Nebo jsem to špatně pochopila, nebo se to už zvýšilo. Ale aspoň si člověk může přesně spočítat, kolik mu pošlou příště :slight_smile:

Tak dneska už mám za sebou i ranní rozcvičku :grinning: Ráno jsem jela s malým do školy (na kole - holky, to je super, prostě vůbec na tom kole nevím, že jsem těhotná) :grinning: Pak šla 2x do krámu (jooo, hlava děravá) a už se mi pere mimi prádlo. To se skoro ani žehlit nebude muset, protože to jsou úplety a svetříky. Takže doufám, že za víkend budu mít už vše hotové a připravené. Jen ještě dovést jednu postýlku a můžu to přichystat do výsledné podoby.

Holky, už máte zabalenou tašku do porodnice? Já mám sice nakoupeno, ale zabaleno ještě ne.

Předtím jste si psaly ohledně předmětů, které vám jdou a nejdou. Tak to já jsem přesný opak. Já umím (snad i dobře) s počítačema, matematiku, logiku, ... ale cizím jazykem se skoro nedomluvím. To jen v nouzi. Na to hlavu nemám. A co se týká práce, tak i když jsem pracovala na soukromé škole, tak nás platili podle tabulek pedagogických pracovníků. Takže u nás to vychází (po nějaké redukci před X-lety) tak, že zvýšení platu je asi 1x za 6 let o 500,-. Takže motivace taky žádná. Kamčo, a můžu se zeptat, kde a co jsi dělala?

Co se týká dítěte a školky. Samča začal chodit do školky ve 3,5 letech. Nejdřív u mámy, ale tam chodil občas po obědě občas vůbec. Bylo to takový divný. Hlavně mi připadne pro dítě to nejhorší, když samo jakoby přesně neví režim. Když jsme ho dostali do péče my (to bylo asi po 3 měsících), tak musel chodit do školky na celý den, protože jsme oba pracovali. Takže to bral jako samozřejmost a jen vyjímečně (tak 1x za 3 měsíce) jsme ho vzali dřív. Víc si toho vážil a hlavně věděl, na čem je. Ani slzičky nebyly, bylo to naprosto v pohodě. Vozila jsem ho tam v půl 8 a vyzvedávala v půl 4 (dýl u nás na vesnicích školky nejsou) :slight_smile:.

@janice_opice Tak napiš, jak dopadla krev. Ten tlak je super, že leze dolů. Hlavně, ať je všechno v pořádku a už můžete jít s Valinkou domů. Moc vám to přeji.

To já bez NTB asi nedokážu ani žít (je to i moje práce, tak asi proto). Manžel se směje, že ráno když vstanu, tak než dojdu na WC, tak stihnu zapnout počítač. Asi to je už takový zvyk :grinning: Ale přitom u něj non-stop nevysedávám. Jen někdo potřebuje jako kulisu televizi, já počítač :grinning:
6. čer 2014 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Mě ten koník začal zlobit už včera večer.
Já vím, že dětem prospívá být mezi jinými dětmi, ale jde mi o to, že celý den tam být mi přijde jako třeba ze dne na den hodně. 6e by se to mělo postupně no.

@marke - jen na tom kole opatrně, nedoporučuje se na něm jezdit jen z důvodu, že máš najednou jinak těžiště. Jinak je to prý jedno, ale pokud nejezdíš nějak rychle tak to asi nevadí. Takže dokud to jde a máš chuť tak proč ne :wink:
6. čer 2014 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb Mě zase připadne horší, když si mamky braly děti třeba půl roku po obědě a pak najednou, že tam budou spinkat. To bylo potom řevu a breku. To takhle, když to má od začátku dané, je dle mého názoru lepší. Samča byl i doma zvyklý, že po obídku se jde odpočívat, takže to asi zase tak velká změna nebyla. Ale jinak Tě chápu, samozřejmě, že by bylo líp postupně, ale nedovedu si to představit. A navíc, vzhledem k práci to asi ani nebude možné.
Já to mám do školy 1 km. Takže to je kousíček. A těžiště mi nepřijde jiný, jestli je to tím, že mám níž sedlo nebo tím, že mě bříško obecně nepřevažuje (prý ještě pořád nechodím jak kačer) :grinning: Ale jinak je to fakt super. Ani jednou zase neztvrdlo. A když jsem pak šla pěšky do obchodu (asi tak 50 m), tak mi stvrdlo 2x.
6. čer 2014 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - já to beru hold podle sebe tu školku no. Mě se tam moc nelíbilo,přitom to byla tenkrát jedna z lepších. Děti si neubližovaly, ale hold to že jsem tam bývala do konce většinou sama a tím vlastně celý den, mě asi vadilo no. Ale když se dá spolehnout jen na jednoho rodiče tak to jinak nejde no.
Uvidíme jak to bude, na školku je ještě času dost :slight_smile:
6. čer 2014 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - mě břicho sice občas ztvrdne jakoby na kámen, ale nepředchází tomu žádná křeč, stah či něco takovýho. Spíš mi přijde, že se mi jako najednou hoooodně nafoukne. Neumím to moc popsat.
6. čer 2014 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke hihi....já mám kulisu i tv i pc..přítel říká,že furt sedím u pc..což má pravdu...a já,že proč bych neseděla,když mám na to čas..a on,že tu větu si zapamatuje a zopakuje mi ji..až bude celou noc sedět u compu a skládat... :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2014 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke hi..tak já chodím jako kačer už hodně dlouho...aspoň přítel to tvrdí.. :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2014 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - taky už nějakou dobu dělám kačera :grinning:
a PC a TV mám puštěný vlastně furt ....jsem hrozná ...a pak se divím, že vlastně nic nestíhám :unamused: ...
6. čer 2014 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb Ano, na školku ještě hodně daleko :slight_smile: Ale taky je pravda, že jak jsem psala, u nás není do 18 hod, takže to není zase tak moc dlouhé a ještě máš čas se dítěti věnovat :slight_smile:
Mě taky tvrdne z ničeho nic. A zajímavý je, že někdy mi tvrdne jakoby v úrovni pupku a jindy zase v podbříšku. Prostě jen pocit, že mám břicho jako kámen. To asi budeme mít stejný :slight_smile: A myslím si, že tvrdne podle toho, jak je malá otočená.

@muddledgirl Nojo, na takový blbosti chlapi užije :slight_smile: Manžel říkal, že kdyby mi vzal počítač, tak se snad ten den unudím. Ale pak zjistil, že fakt, když ho nemám, tak nemám abstinenční příznaky, tak toho nechal :slight_smile: No a teď udělá on po příchodu z práce první co (tedy druhé, první musí být domácí kávička :slight_smile:)? Jde kouknout na comp :grinning:
No, vzhledem k tomu, že jsme byly dvě těhule v práci (od sebe pouze 3 týdny - já dřív těhotná), tak to občas někdo nadhodil. Kolegyně prý chodila jak kačer a já ne. A taky to bude asi tím menším bříškem. Jo, občas mám pocit, že tak taky jdu, ale to většinou večer, když už jsem unavená. Manžel mi zatím nic neříkal :grinning:
6. čer 2014 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb já naštěstí teď nemám co stíhat...i když bych měla uklidit..přijede ségra..ale musím mi pak na to stačit deset minut... :grinning:
6. čer 2014 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to já telku nepustím celý den. Dřív jsem to taky dělala, jen jako kulisu, ale teď mám nějak radši klid - to bude asi tím, že Samča je DĚSNĚ hlasitý a ukřičený dítě a já dopoledne relaxuju, abych to odpoledne zvládla. On lítá a ječí a píská a víská a dupe a ... prostě všechno, jen né chvíle klidu :grinning:

No, zrovna jsem si dodělala oběd a najedla se. Včera na mě už sladký knedlíky nevyšly a já na ně měla pořád tak velkou chuť, že jsem si je dneska udělala zase. Ale jen z poloviční dávky a asi je zamrazím. Kamčo, jak ti chutnalo to odpalované těsto? Dneska jsem to asi dělala taky tak (neměla jsem tvaroh) a pracovalo se s ním skvěle a bylo chuťově dobrý.
6. čer 2014 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke :grinning: :grinning: :grinning: já byla hotová,jak dneska MIK padal..normálně absťák :wink:
6. čer 2014 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdu pověsit druhou várku prádla - poslední (tedy ještě jsem tam našla takové ty saténové zavinovačky, musím se poptat kamarádky, na kolik je prala) A budu mít vše. Jen jak jsem psala o víkendu dožehlím zbytečky a hotovo.
My každý víkend děláme "větší" úklid - snažím se malýho k tomu vést. Takže umýt kouplenu a WC, utřít prach, zalít kytky (to nám moc nejde), vyluxovat. A myslím si, že se mi to docela daří. Občas (i když nevím, jak toho docílíme) se stane, že když ráno v sobotu vstávám, tak Samča už hlásí, že už má uklizeno v pokojíku a že jde právě mýt vanu :grinning: No je zlatej - někdy. A někdy na "zabití" - jako každý kluk :grinning:
6. čer 2014 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - chutnali, ale příště to udělám z nějakýho odzkoušenýho receptu z netu, protože jsem to zkoušela podle norem ...a zbyla mi půlka mouky :grinning: ale byly dobrý.
Jen jsem jednu várku nevařila a dala do mrazáku asi 12 knedlíku "syrových" prý ty vařený jsou pak moc blemcavý. Tak nevím, ale proč nedat na rady že :sunglasses:
6. čer 2014 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kamisb nechceš mi taky navařit do mrazáku :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2014 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke jejej to je hezký...ale vést k úklidu je správný. :wink: :grinning:
6. čer 2014 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - já dneska už jednu várku bundiček a mikinek mám na šňůře a teď jsem dala do pračky ještě dětský deky. A zbyly mi dvě červený ...ale ty nevím s čím vyprat ...sice tvrdí, že dětský věcičky nepouští, ale věř tomu že :wink:
ještě že jsem dneska vyprala jen v ruce červený ponožky z toho prenatal boxu ...co jsem dostala v podornice ...jsou to ponožtičky z xxlux ...a ty teda pustily trochu
6. čer 2014 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - hihi, pozdě ....jsi si měla dát pořadavek ve středu :grinning:
ted si asi půjdu jen udělat špagety...ale mám tu jen rajčátka a cibuli ...takže oběd dneska nic moc, ale nemusím mít maso každý den.
6. čer 2014 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb Tak to já zamrazím až uvařený. Možná, jestli je nesežereme :grinning: Jinak já dělala podle receptu na netu a bylo to přesný. Já často hledám recepty na www.recepty.cz - seřadím si to podle známky (jako ve škole) a kouknu i na diskuze. Zatím mě nic nezklamalo.

Já měla vše už použité, takže už několikrát prané, takže jsem se toho nebála. Ale ještě to dělám tak, že to prostě namočím do umyvadla (kousek) a zjistím, jestli pouští nebo ne. Ale jak říkáš, abys nakonec ve tvém případě neměla všechno na růžovo :grinning: To já si říkala, že mi to nevadí, kdyby se něco obarvilo :grinning:

Já v prenatal boxu jsem dostala vzorečky sudocremu a vložky pro dítě a silanu. Jinak nic. Nebo v kterém boxu? Píšeš, že v porodnici - já tenhle dostala u gynekologa. Prý se občas něco dostává po porodu.

@muddledgirl No snažím se, ale víš jak - jsem macecha a ještě učitelka. Chudák to má se mnou těžký. Ale díky tomu, jsme ve škole tak chytří, jak to jde, protože pořád ho nutím učit se, učit se, učit se a hlavně průběžně procvičovat :grinning: Fakt se ve školství poznají děti učitelek - jsou takový "zmutovaný".
6. čer 2014 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - no byl to balíček v 2.trimestru ...já do poradny chodím už od 16tt do porodnice.
Sudocrem tam byl taky, pak lovela a pak právě ty ponožtičky. Asi co kraj to jiný vzorky.

a s tím uklidem, my to měli doma jako děti stejný. Teď si uklízím jak se mi zlíbí ....i když před těhu jsem uklízela neděle odpoledne. Ale teď ....no prostě jak se mi chce a někdy se mi nechce celý týden ....včera tu tchýně rozbila skleničku s vínem ....manžel to sice vysbíral a vyluxoval, ale asi to budu muset vzít ještě jednou ....furt to víno trochu cítím. Naštěstí bylo bílý a ne červený.
6. čer 2014 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek