• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

25. března 2017 
@hhani ja tam mam bejt na pul dvanactou, co vy?:slight_smile:
19. čer 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke Kuba mwl 5.83 kg ;) a 56 cm :slight_smile: takze skoro 6 kg a sel klestema takze spis kvuli tem klestim..
19. čer 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ted mi rikala ta laktacni poradkyne zrovna s tim jidlem pri kojeni
19. čer 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Já si taky dala 2x ponožky, jedny teplejší a jedny normální (a 1x do tašky na sál), jsem taky nějaká zimomřivá (i když teď v těhotenství mi je věčně vedro) :slight_smile:
No o jahodách jsem třeba vůbec nevěděla :frowning2:
Jeee, vidíš, založila jsem manžílkovi sešítek s drobnými pracemi (vždycky na to zapomeneme, co chceme udělat) a musím tak taky připsat síť do okna - máme ji sundanou, tak aby ji tam vrátil :grinning:
Já tašku těžkou nemám, ale objemnou jo - nechala jsem si vše v baleních (i když ty prsní vložky jsou možná zbytečný v krabičce), a vzala jsem si 2x vlhčené ubrousky, jednou sensitive a jedny frixies (myslím) a tak. No ty porodnické vložky taky dvoje (ty vy nemusíte mít, žejo) a plíny. No a ono to je všechno dost objemné.
19. čer 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice wow, tak skoro 6 kg (to je děs, že tě nechali ho rodit přirozeně)
Ty kleště musely být hrůza, ale prostě ven musí, co naděláš :grinning:

tak piš, jak jídlo při kojení

a taky jak kojíte a přikládáte a jestli to půjde zlepšit
19. čer 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@marke no říkala že krom extrémů se něemám nijak omezovat, že bych se z toho zbláznila --takže vyloženě nadýmavý jídla ne a ty citrusy a jahody opatrně kvůli alergiím,ale , že malé množství asi nevadí...že to musím vyzkoušet..jinak se Valča krásně přisáloan apravé prso a kojily jsme tak nás chválila a na levé taky,ale pak usnula..takže si ani nevzuala ty peníze co za to normálně chce, dala jsem jí aspon půlku za to, že přišla a pomohla mi a každá další návštěva a porada je zdarma.-) dostaly jsme s valčou pochvalu a rozhodně to prý půjde!!!! taky nám doporučila bylinky v tabletkách na podporu laktace tak je jdu shánět
19. čer 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - no pleny mám vedle ty bych tam nenacpala. Ubrousky mám jedno balení po 80ks, to by mělo stačit. A 2x balení vložek po porodu - pak se případně dole dokoupí.
Já právě na sál tašku nemám, když jdu na císaře tak o to je to míň.
Ale mám i drogerku zabalenou ...našla jsem nový kartáček, pastu tu je navíc taky, a zrovna jsem koupila nový chilly na spodek. Jen teda nevím co na mytí na tělo ...prý by se nemělo parfémovaný mýdlo, tak to asi budu muset ještě koupit, ale nevím no :frowning2:
19. čer 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - to já ty vložky do podprdy vyndala z krabičky ...ona je docela velliká. jen vůbec nemám představu kolik se jich asi tak může spotřebovat. Mám tam i dvě noční košile, župan a 2 podprdy kojící. A hromadu síťovaných kalhotek :slight_smile: ...a já před 2rokama kupovala ty punčochy elastický tak tam jsou taky.
19. čer 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A před chvílí jsem si dobila čtečku a teď nabíjím baterku do foťáku.
19. čer 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@kamisb hele ty vložky do podprdy těch po císaři hned tak moc nespotřebuješ to spíš až potom doma až se ti podaří rozkojit.....takže v klidu stejně je nejdřív to lostrum a pak se teprve tvoří mlíko a po císaři je to prostě dýl no...ale třeba budeš vyjímka..já ty vložky do podprdy začala používat až poslední dva dny a stačilo mi jich fakt málo..z to ted začíná stoupat spotřeba:slight_smile:
19. čer 2014 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - no já mám jednu krabičku a tam jich je tak 20 max. Dala jsem je do pytlíčku takže moc místa nezaberou :slight_smile:
dneska se mi nějak už zase motá hlava a řeknu Ti, že už nemlžu moc dlouho sedět. To pak bolí hooodně spodek teda :frowning2:
19. čer 2014 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - jsem moc ráda, že je Val takhle šikovná. Jen tak dál.
19. čer 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb chudáčku..já se šla projít pro jahody a koupila jsem dvě kila a kilo hroznů..tak jdu ještě pro smetanu... :grinning: :grinning: :grinning:
19. čer 2014 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke za to nemůžeš no..ale tak se trošku nuť..vždycky si dej pití do plastový lahve..aby jsi mohla spočítat kolik jsi toho vypila...No já ty kapesníčky používat nebudu..je možný že jsem blbě slyšela a týkalo se to až období po šestinedělí..je to možný
19. čer 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak já ty vlhčený ubrousky mám sebou pro prcka.
19. čer 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no a přitom tlak mám 111/73 tak jako nechápu proč se mi ta hlava motá. Jedině, že by Adámek někde na něco tlačil. Jenže to nevím ...on se dopoledne moc nehýbe...posledních pár dní si to vybírá mezi 18-21h, to se vrtí víc.
19. čer 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - hlavně to zase nepřežeň s tím papáním, aby Ti zase nebylo špatně ..hezky z lehka a postupně.
19. čer 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Kočíí k snídani jsem měla ledový salát s acidem, teď rohlík a pár jahod..to není moc...nebooj..já už si ten žaludek chci šetřit...začínám jíst..jako před těhu....No..mně třeba právě takovejhle tlak nedělá moc dobře.....prcek můj je nějakej utahanej...moc se nehýbe..
19. čer 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a pila jsi dost kočíí..ono je divnej vzduch..to je pravda..
19. čer 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no moc nepiju, ale já to tak mám normálně že dopoledne tomu moc nedám ...ale musím se asi víc snažit. Já dám za den max 2L.
19. čer 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb při Tvý konstituci..dva litříky stačej..Tak a dlabu jahůdky se smetanou..a cukrem..to je lahoda..
19. čer 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak klasicky,jdu se natáhnout.. :grinning: :grinning: :grinning:
19. čer 2014 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee holky ja mam z Vas takovou radost ze se zadarilo :sweat_smile: a ty co cekaji tak bezoufejte ted je tu vlna tak se ji poradne chytte :wink:
my jsme po trech mesicich v nemocnici konecne doma-uz tyden.zitra mame kontrolu tak snad to bude ok. Pro jistotu jsem Vendovi pripravila obe tasky do porodky kdybych se musela do nemocnice vratit a byla tam az do porodu. Pri propusteni jsem si pripadala jako by me pustili z odvykacky z nejake lecebny :grinning:
19. čer 2014 ve 12:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beryltm - jéé, tak to je dobře, že vás pustili domů. Tak hlavně aby bylo už všechno v pořádku.
Držte se a hodně štěstí.
19. čer 2014 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - já si asi pujdu osmažit sýr ...br.kaše zbyla od včerejška :wink: a asi k tomu bude švestkový kompot
19. čer 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak dneska už mám vypitý skoro 1litr.
19. čer 2014 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Tak to tam máme to samé. Já si zabalila i tu na sál, protože nevím, jak budu rodit. A navíc, kdybych rodila císařem, tak se musím poptat, co je potřeba. Ale asi přezuvky manželovi a mě taky. No, jinak v té na sál mám jen ručník a trošku hygieny. Já jsem si na tělo vzala normální sprcháč, nějak to neřeším, vždyž jizvu budu mít jen jednu (a podle porodu bude umístěná :grinning:). Tu tím mýt nebudu, jen oplachovat. Případně tu mám normální Dove mýdlo, tak to můžu vyměnit, ale ten sprcháč mi přijde praktičtější. Jo a noční košile si neberu a župan taky ne, kdyžtak ho manžel doveze :slight_smile: bude přeci červenec (a já mám jen teplý). Já mám v krabičce 50 vložek do podprsenky, ale už to přebalovat nebudu. To jen, kdybych to chtěla zmenšit :slight_smile:

@janice_opice Tak to je super, že jste se tak hezky holky předvedly. Tak hlavní je, že technika je správná a že to prostě opravdu chce jen čas. Aby se to Valinka naučila :slight_smile: A jaké bylinky Ti doporučila?

@muddledgirl Já vím, že se musím přinutit. Jednou to zkoušel i manžel, hlídal mě, ale stejně to bylo bez efektu :frowning2: Já si myslím, že to mám taky uděláno tou svojí prací. Prostě ve škole nám zvoní a to 45 min musím vydržet (netahám s sebou láhev s vodou) a pak se vždy napiju jen o přestávce - pokud to stíhám a nebo pokud mám žízeň. Hele, počítá se mléko jako tekutina? Někde jsem teď četla, že se do tekutin nezapočítává mléko, káva, černý a zelený čaj.

Holky, zítra jdu na první monitor - ráno v 9. Jak donutím malou, aby se hýbala? Mám si dát něco sladkého chvilku předtím? (i když ona je docela akční, když si sednu).
19. čer 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm tři měsíce..chůdě..jsi moc statečná holka...to je super,že jsi doma..... :wink:
19. čer 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě jeden dotaz, co si mám nechat přinést po porodu na úpravu střev (no prostě, abych si došla na velkou, když to v těch nemocnicích tolik řeší) - já jen, že čtu u kamisb, že bude mít švestkový kompot, tak jestli třeba nějaký takový džus nebo něco (nevím zase, co můžeme), ten podporuje funkci střev, ne?
19. čer 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb já udělám to kuřecí masíčko...ale asi až k véče...normálně jsem nacpaná po těch jahodách...nějak už tam asi není místo..já vypila dnes cca litr a čtvrt... :grinning:
19. čer 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek