• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@kamisb..no jinak mě v porodce řekli,že hned po odtoku plodovky přijet..a když je kalná...tak vůbec ihned...no a když je streptokok..tak taky dřív než pozdějc...aby stihli dát atb
24. čer 2014 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - jj to mi řekli taky, kor když jde malej císařem tak musím.
Já teda mám jet i okamžitě, pokud začnou stahy. Tak ty zatím nejsou ale břicho se tuhý teda skoro furt, ale jen mě to vždycky jen přinutí se nadechnout a je to o.k.
A naštěstí streptokoka nemám, ale u císaře to nevadí ...při normální porodu je to lepší ...ale třeba kamarádce jej nestihli dát a malej je v pořádku, ale musí mu hned odebrat krev a pak případně nasadit antibiotika.
24. čer 2014 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo jo to nám včera říkali,že přinejhorším se mimísku vezme krev...to jo Ty vůbec musíš hned kvůli císaře...no jsem na nás zvědavá holka...už se to blíží...včera strašily s přenášením..tak to bych nerada...ale zas bych byla od počátku pod kontrolou.. :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2014 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl ;) neboj prenaseni se pocita az od ukonceneho 42 tt a to snad Samik da driv...ale jsi prvorodicka no...to vetsinou byva az po TP :slight_smile:@kamisb zitra na tebe budu myslet!!! Holka davej na sebe pozor..jestli by fakt nebylo lepsi abys byla pid kontrolou nez se nervovat..vsechno bude Ok neboj...ja mela taky strach a divej jak jsme to zvladly s Val...
24. čer 2014 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl klystyr nic neni neboj se nic ;)) treba to bude rychly a ani to nebude potreba ;)
24. čer 2014 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Nám včera na kurzu říkali,že týden po termínu nás dají do porodnice...ale že teda porod ihned nevyvolávají,že se třeba čeká i další 4 dny..jejda.. :astonished: No..jak jsem si myslela,že zítra budu rodit..tak si to už nemyslim teda..hihi...no asi 22 dní do termínu..zatím je co dělat..tak je to dobrý...Jo jo..já ten klystýr zkusim...chci to stejně zažít..nikdo z toho ještě neumřel....
24. čer 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - děkuji, hele já po tom ULZ jsem už v klidu ....a kor jestli tam teď budu chodit obden skoro tak jsem docela v pohodě, malej se vrtí ....průtoky prý mají být do 1 něčeho...od 0.9 že je to hraniční a musí se hledat v tabulkách...my máme prý krásných 0.78
Jen mi spíš vadí to, že ikdyž teda teď ví, že je Áda hold spavej, že furt kapou tu glukozu ...jestli to tak bude i ve středu tak snad bych si o toho císaře i řekla než abych byla takhle zrajcovaná.
24. čer 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčata,
tak jsem dneska našla pěkný článek, který pojednává a vysvětluje, proč je hlavička dítěte menší odproti jiným rozměrům při uložení dítěte KP. A mají přesně pravdu. Včera mi dr. na ultrazvuku měřila BPD (8,2 cm) a HC (314 mm) ... což (jako matikářka :grinning:) neodpovídá. Prostě se z průměru 8,2 na obvod 314 nedostanu :grinning: A tím je způsoben ten skluz. Jde prý o to, že na hlavičku naléhá tlak, který ji více deformuje do šišata :slight_smile:

@kamisb Ahojky, pupík krásný. Já si myslím, že ten dnešní máš větší.
@muddledgirl Jsi kočka s méně i více kg. Ono, zase to bříško (tady ho máš pěkné), dělá jinak sexy postavu.
@janice_opice Valinka je úžasná a krásňoučká. Jste holky šikulky. Tak hlavně, ať je vše OK. S nožičkama jsem taky slyšela, že chtějí, aby všichni dělali to široké balení = preventivně.

Dr. včera říkala, že bříško zase tak malé nemám, prý se to musí brát proporcionálně (vzhledem k mé postavě). A pokud jsem prý začínala na 50 kg, tak nemůžeme ani u mimi čekat, že by bylo nějak moc velké, takže i těch nynějších 2,5 kg vyhovuje. A navíc přibírá krásně týdně asi 200 g. Tak bychom mohli skoro 3 kg mít a to je to, co chceme :slight_smile: Mě se zdá, že se mi nezvětšilo bříško už aspoň 5 týdnů. Vždy jen trošku a myslím si, že se zvětšuje teď víc nahoru (jako vyplňuje).

Jo, jinak děkuji za radu s močí, měly jste pravdu - chtěli ji, tak ještě za týden a snad už pak budeme rodit :grinning:
24. čer 2014 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice Ahojky, mám děsnejch otázek k císaři, tak se asi začnu vyptávat, ale pak bych se stejně chtěla ještě spojit s porodnicí, aby mi řekli, jak to vypadá u nich :slight_smile:
1. vyplňuje se předem porodopis?
2. je možná přítomnost otce na sále?
3. dávají mimi hned k matce?
4. je nutný klystýr (nebo yal) při plánovaném císaři?
Zajímalo by mě, jak to bylo u vás a pak se stejně musím poptat u nás (jak jsem psala). Ona každá porodnice je jiná :slight_smile:
24. čer 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no jsem zvědavá na ten monitor zítra...malej se od rána jednou vyboulil..a on snad teď taky skoro furt chrápe :grinning:
24. čer 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke aha..no vidíš to...prcek byl asi 14 tt KP a jakou má hlavičku nevím...ale je fakt,že se v těch jejich papírkách radši moc nehrabu,když nikdo nic neříká... :grinning: :grinning: :grinning: já pak vše moc sleduju... :grinning: No, Ty jsi lichotnice..děkuju...doufám,že aspoň deset kg z 22,5 je v břiše... :grinning: :grinning: :grinning: ale radši s tím moc nepočítám..a s tím,že máš bříško jaké máš...to je přesně to...člověk který je hubený a ještě málo v těhu nabere...nemůže mít biřch jak já s 22 kg nahoře a skoro 100 před porodem.. :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2014 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke když sepíšeš porodopis dřív..tím líp pro Tebe.....budeš mít pak pokoj :wink: Otec na sále málokde. U akutního nikde co vím.Mimi k matce taky jak kde...u nás myslím ne.No při plánovaném císaři asi ne...když vydržíš do termínu...stejně nebudeš moci jíst x hodin předtím...Hele a máš EKG a předoperační?
24. čer 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke najdi si stránky svý porodnice..tam by nějaký info být mělo...a na kurz nejdeš žádný? Tam by ses mohla na vše zeptat. :wink:
24. čer 2014 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke 1. nic jsem nevyplnovala já měla akutního císaře tak tam je to asi jiný..tak nevím a asi jak která porodnice
2. v Motole ano,ale ne přímo na sale,ale za takovym sklem..je to velká břišní opúerace a hygiena to neumožnuje
3.ukáyali mi jí,ale běželi s ní jí ošetřit a zabalit,,dali jí hned manželovi a mně jí pak přinesli zabalenou a dali na hrud na chvili..asi taky záleží na kondici miminlka a dle mýho je na salech při císaři i víc zima na mimča,,páč když tě otevřou tak přitom nesmí být asi vedro
4. ne to nepotřebuješ..netlačíš ..měla bys být nalačno..když to jde aby ti nebylo blbě spíš potom
24. čer 2014 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@marke jinak manžel všechno viděl i jak ze mě vyndavaj cosi a odstřihavaj srůsty a davaj to ypátky :slight_smile: no lepší nevědět :grinning: :grinning: :grinning: takže to videl všechno pak říkal,že některý věci mi říkat nebude radši a že chvilku myslel,že se složí,ale ne,,,ale to bylo až když malá byla venku....jak mi to tam čistili od srůstů
24. čer 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Právě, že na stránkách porodnice všechny informace nejsou, ale našla jsem tam tel. číslo na porodní sály (kde nabízejí prohlídku - bez kurzu) a je tam napsáno, zodpovíme všechny dotazy. Tak jsem si říkala, že když už tam budu v pondělí zase (a čekat opět bůhví jak dlouho), tak bych se tam mohla stavit a poptat se, co potřebuju vědět. Ona ta dr. by mi to asi taky řekla, ale nechci zdržovat. Vzhledem k tomu, že jsem vlastně včerejškem změnila porodnici, kde budu rodit, tak už kurz nestihnu :slight_smile: a na prohlídce a infu u nás jsem byla, ale jak píšu, je to jiná porodnice.

Předoperační jsem ještě neřešila - resp. budeme to asi řešit až za týden s dr. Až stanovíme přesný termín porodu.

Tak to já jsem teď na 64 kg. A jsem fakt spokojená. Já bych ráda, aby mi zbylo, tak 55 - 60 ideál :grinning: Ale tebe plně chápu. Ony ty stimulky prý dělají své.
24. čer 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke -
1. - porodopis ...nevím přesně co tím myslíš :frowning2:
2. v Podolí může být otec přímo u hlavy pokud to není akutní císař
3. mimčo právě hned dají mamče po vyndání ...prý tak na 5 minut a pak odnesou. Tatínek pak může jít s nimi na to přeměření apod.
4. klystýr jsem měla v Podolí i před laparoskopii tak možná jo, ale při akutním stejně nestihnou a při plánovaným zatím nevím :slight_smile: ono předtím nějakou dobu nejíš tak možná není nutný.
24. čer 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no je statečnej....to nevim,jak by ten můj dal..ale u nás to neumožňujou...a co jsem pochopila tak ani při plánovaným ho nedávají k mamince.....ale tak nějak to dopadne....a císařem asi ne..víš co je zvláštní? Źe mě brutálně zmizly otoky na nohách..to je divný co pár týdnů před porodem?
24. čer 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb porodopis..je anamnéza...na co umřeli Tví rodiče, kdy jsi dostala ms, gynekologické potíže, jakékoli operace a tak...
24. čer 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já jsem dneska na zase na 63,5kg a to jsem začínala na 57kg ....takže jen 6,5kg navíc...což bude v bříšku a pak jsem asi jinak zhubla i na rukou to vidím :unamused:
24. čer 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - aha

@marke - tak v tom případě 1. se vyplňuje při založení karty když tam začneš chodit
24. čer 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb vždyt u císaře to nedovoluje hygiena všeobecně být přímo u rodičky
24. čer 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke zeptat se můžeš....mně taky při sepisování porodopisu paní provedla...takže jsem vše viděla dvakrát...a ještě to trochu znám...páč jsem tam na porodnici kdysi uklízela a občas jsme byly i na sále...pokud nikdo ale zrovna nerodí..což v Praze nevim no :frowning2: :frowning2: :frowning2:
24. čer 2014 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jsou v Praze asi dvě porodnice,kde Ti ukážou mímo při plánovaným...
24. čer 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke já přibrala 25 kg po těch 7 stimulkách a léčbách :frowning2: po té první ne to jsem dala dolů po porodu,ale ty zbylé to to lítalo jen jsem koukla na vodu
24. čer 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ,@marke..moc mě neprovokujte s těma váhama jo? A Jani taky ne.. :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl mímo jo mně ho taky ukáyali a pak přinesli zabalené....myslela jsem doprovod u císaře..

§h
24. čer 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - jo to nevím, ale v Podolí to prý jde ...sedí chlap u hlavy a pak pod prsama je ta plenta ...jsme se na ti přímo ptali. On dostane ten operační mondur a může tam být no ...hele to poznáme, ale fakt mi tohle doktor říkal.
Manžel nejdřív říkal, že tam se mnou nepůjde, ale prý pokud je mimčo v pořádku tak mi jej dají hned nachvíli na prsa, a že právě u toho může být.
24. čer 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
omluvte mě za stručnost a chyby mam jen jednu ruku :grinning:
24. čer 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice Děkuji za odpovědi :slight_smile: Ne, tak všechno bych asi taky vidět nemusela :slight_smile: Mě se spíš líbí, když je muž s tebou za tou plentou (u hlavy) a pak daj mimi oběma. Ale to nevím, jestli dělají. Takže manžel byl při čištění a popisování mimi?
24. čer 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek