IVF v září - listopadu

Ahoj holky, tak jsem založila novou diskuzi pro všechny ty,kterým se to stejně jako mně opět nepovedlo a budou se snažit znovu od září. Strašně skvělé bylo jak jsme se vzájemně držely a stály při sobě a tak doufám, že taková atmoška bude i v této diskuzi a halvně doufám, že konečně všechny uvidíme ty vysněné //, které se udrží celou tu dobu a na konci bude to krásné a zdravé miminko nebo miminka 😉 Zároveň přikládám tabulku kde se můžete doplnovat a doplňovat své výsledky pro takovou nějakounaší statisktiku a přehled:)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At...
HOdně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
muddledgirl
24. čer 2014
@kamisb..no jinak mě v porodce řekli,že hned po odtoku plodovky přijet..a když je kalná...tak vůbec ihned...no a když je streptokok..tak taky dřív než pozdějc...aby stihli dát atb
kamisb
24. čer 2014
@muddledgirl - jj to mi řekli taky, kor když jde malej císařem tak musím.
Já teda mám jet i okamžitě, pokud začnou stahy. Tak ty zatím nejsou ale břicho se tuhý teda skoro furt, ale jen mě to vždycky jen přinutí se nadechnout a je to o.k.
A naštěstí streptokoka nemám, ale u císaře to nevadí ...při normální porodu je to lepší ...ale třeba kamarádce jej nestihli dát a malej je v pořádku, ale musí mu hned odebrat krev a pak případně nasadit antibiotika.
muddledgirl
24. čer 2014
@kamisb jo jo to nám včera říkali,že přinejhorším se mimísku vezme krev...to jo Ty vůbec musíš hned kvůli císaře...no jsem na nás zvědavá holka...už se to blíží...včera strašily s přenášením..tak to bych nerada...ale zas bych byla od počátku pod kontrolou.. 😃 😃 😃
janice_opiceautor
24. čer 2014
@muddledgirl 😉 neboj prenaseni se pocita az od ukonceneho 42 tt a to snad Samik da driv...ale jsi prvorodicka no...to vetsinou byva az po TP 🙂@kamisb zitra na tebe budu myslet!!! Holka davej na sebe pozor..jestli by fakt nebylo lepsi abys byla pid kontrolou nez se nervovat..vsechno bude Ok neboj...ja mela taky strach a divej jak jsme to zvladly s Val...
janice_opiceautor
24. čer 2014
@muddledgirl klystyr nic neni neboj se nic 😉) treba to bude rychly a ani to nebude potreba 😉
muddledgirl
24. čer 2014
@janice_opice Nám včera na kurzu říkali,že týden po termínu nás dají do porodnice...ale že teda porod ihned nevyvolávají,že se třeba čeká i další 4 dny..jejda.. :-o No..jak jsem si myslela,že zítra budu rodit..tak si to už nemyslim teda..hihi...no asi 22 dní do termínu..zatím je co dělat..tak je to dobrý...Jo jo..já ten klystýr zkusim...chci to stejně zažít..nikdo z toho ještě neumřel....
kamisb
24. čer 2014
@janice_opice - děkuji, hele já po tom ULZ jsem už v klidu ....a kor jestli tam teď budu chodit obden skoro tak jsem docela v pohodě, malej se vrtí ....průtoky prý mají být do 1 něčeho...od 0.9 že je to hraniční a musí se hledat v tabulkách...my máme prý krásných 0.78
Jen mi spíš vadí to, že ikdyž teda teď ví, že je Áda hold spavej, že furt kapou tu glukozu ...jestli to tak bude i ve středu tak snad bych si o toho císaře i řekla než abych byla takhle zrajcovaná.
marke
24. čer 2014
ahojky děvčata,
tak jsem dneska našla pěkný článek, který pojednává a vysvětluje, proč je hlavička dítěte menší odproti jiným rozměrům při uložení dítěte KP. A mají přesně pravdu. Včera mi dr. na ultrazvuku měřila BPD (8,2 cm) a HC (314 mm) ... což (jako matikářka 😃) neodpovídá. Prostě se z průměru 8,2 na obvod 314 nedostanu 😃 A tím je způsoben ten skluz. Jde prý o to, že na hlavičku naléhá tlak, který ji více deformuje do šišata 🙂

@kamisb Ahojky, pupík krásný. Já si myslím, že ten dnešní máš větší.
@muddledgirl Jsi kočka s méně i více kg. Ono, zase to bříško (tady ho máš pěkné), dělá jinak sexy postavu.
@janice_opice Valinka je úžasná a krásňoučká. Jste holky šikulky. Tak hlavně, ať je vše OK. S nožičkama jsem taky slyšela, že chtějí, aby všichni dělali to široké balení = preventivně.

Dr. včera říkala, že bříško zase tak malé nemám, prý se to musí brát proporcionálně (vzhledem k mé postavě). A pokud jsem prý začínala na 50 kg, tak nemůžeme ani u mimi čekat, že by bylo nějak moc velké, takže i těch nynějších 2,5 kg vyhovuje. A navíc přibírá krásně týdně asi 200 g. Tak bychom mohli skoro 3 kg mít a to je to, co chceme 🙂 Mě se zdá, že se mi nezvětšilo bříško už aspoň 5 týdnů. Vždy jen trošku a myslím si, že se zvětšuje teď víc nahoru (jako vyplňuje).

Jo, jinak děkuji za radu s močí, měly jste pravdu - chtěli ji, tak ještě za týden a snad už pak budeme rodit 😃
marke
24. čer 2014
@janice_opice Ahojky, mám děsnejch otázek k císaři, tak se asi začnu vyptávat, ale pak bych se stejně chtěla ještě spojit s porodnicí, aby mi řekli, jak to vypadá u nich 🙂
1. vyplňuje se předem porodopis?
2. je možná přítomnost otce na sále?
3. dávají mimi hned k matce?
4. je nutný klystýr (nebo yal) při plánovaném císaři?
Zajímalo by mě, jak to bylo u vás a pak se stejně musím poptat u nás (jak jsem psala). Ona každá porodnice je jiná 🙂
muddledgirl
24. čer 2014
@kamisb no jsem zvědavá na ten monitor zítra...malej se od rána jednou vyboulil..a on snad teď taky skoro furt chrápe 😃
muddledgirl
24. čer 2014
@marke aha..no vidíš to...prcek byl asi 14 tt KP a jakou má hlavičku nevím...ale je fakt,že se v těch jejich papírkách radši moc nehrabu,když nikdo nic neříká... 😃 😃 😃 já pak vše moc sleduju... 😃 No, Ty jsi lichotnice..děkuju...doufám,že aspoň deset kg z 22,5 je v břiše... 😃 😃 😃 ale radši s tím moc nepočítám..a s tím,že máš bříško jaké máš...to je přesně to...člověk který je hubený a ještě málo v těhu nabere...nemůže mít biřch jak já s 22 kg nahoře a skoro 100 před porodem.. 😃 😃 😃
muddledgirl
24. čer 2014
@marke když sepíšeš porodopis dřív..tím líp pro Tebe.....budeš mít pak pokoj 😉 Otec na sále málokde. U akutního nikde co vím.Mimi k matce taky jak kde...u nás myslím ne.No při plánovaném císaři asi ne...když vydržíš do termínu...stejně nebudeš moci jíst x hodin předtím...Hele a máš EKG a předoperační?
muddledgirl
24. čer 2014
@marke najdi si stránky svý porodnice..tam by nějaký info být mělo...a na kurz nejdeš žádný? Tam by ses mohla na vše zeptat. 😉
janice_opiceautor
24. čer 2014
@marke 1. nic jsem nevyplnovala já měla akutního císaře tak tam je to asi jiný..tak nevím a asi jak která porodnice
2. v Motole ano,ale ne přímo na sale,ale za takovym sklem..je to velká břišní opúerace a hygiena to neumožnuje
3.ukáyali mi jí,ale běželi s ní jí ošetřit a zabalit,,dali jí hned manželovi a mně jí pak přinesli zabalenou a dali na hrud na chvili..asi taky záleží na kondici miminlka a dle mýho je na salech při císaři i víc zima na mimča,,páč když tě otevřou tak přitom nesmí být asi vedro
4. ne to nepotřebuješ..netlačíš ..měla bys být nalačno..když to jde aby ti nebylo blbě spíš potom
janice_opiceautor
24. čer 2014
@marke jinak manžel všechno viděl i jak ze mě vyndavaj cosi a odstřihavaj srůsty a davaj to ypátky 🙂 no lepší nevědět 😃 😃 😃 takže to videl všechno pak říkal,že některý věci mi říkat nebude radši a že chvilku myslel,že se složí,ale ne,,,ale to bylo až když malá byla venku....jak mi to tam čistili od srůstů
marke
24. čer 2014
@muddledgirl Právě, že na stránkách porodnice všechny informace nejsou, ale našla jsem tam tel. číslo na porodní sály (kde nabízejí prohlídku - bez kurzu) a je tam napsáno, zodpovíme všechny dotazy. Tak jsem si říkala, že když už tam budu v pondělí zase (a čekat opět bůhví jak dlouho), tak bych se tam mohla stavit a poptat se, co potřebuju vědět. Ona ta dr. by mi to asi taky řekla, ale nechci zdržovat. Vzhledem k tomu, že jsem vlastně včerejškem změnila porodnici, kde budu rodit, tak už kurz nestihnu 🙂 a na prohlídce a infu u nás jsem byla, ale jak píšu, je to jiná porodnice.

Předoperační jsem ještě neřešila - resp. budeme to asi řešit až za týden s dr. Až stanovíme přesný termín porodu.

Tak to já jsem teď na 64 kg. A jsem fakt spokojená. Já bych ráda, aby mi zbylo, tak 55 - 60 ideál 😃 Ale tebe plně chápu. Ony ty stimulky prý dělají své.
kamisb
24. čer 2014
@marke -
1. - porodopis ...nevím přesně co tím myslíš 😞
2. v Podolí může být otec přímo u hlavy pokud to není akutní císař
3. mimčo právě hned dají mamče po vyndání ...prý tak na 5 minut a pak odnesou. Tatínek pak může jít s nimi na to přeměření apod.
4. klystýr jsem měla v Podolí i před laparoskopii tak možná jo, ale při akutním stejně nestihnou a při plánovaným zatím nevím 🙂 ono předtím nějakou dobu nejíš tak možná není nutný.
muddledgirl
24. čer 2014
@janice_opice no je statečnej....to nevim,jak by ten můj dal..ale u nás to neumožňujou...a co jsem pochopila tak ani při plánovaným ho nedávají k mamince.....ale tak nějak to dopadne....a císařem asi ne..víš co je zvláštní? Źe mě brutálně zmizly otoky na nohách..to je divný co pár týdnů před porodem?
muddledgirl
24. čer 2014
@kamisb porodopis..je anamnéza...na co umřeli Tví rodiče, kdy jsi dostala ms, gynekologické potíže, jakékoli operace a tak...
kamisb
24. čer 2014
@marke - já jsem dneska na zase na 63,5kg a to jsem začínala na 57kg ....takže jen 6,5kg navíc...což bude v bříšku a pak jsem asi jinak zhubla i na rukou to vidím :-|
kamisb
24. čer 2014
@muddledgirl - aha

@marke - tak v tom případě 1. se vyplňuje při založení karty když tam začneš chodit
janice_opiceautor
24. čer 2014
@kamisb vždyt u císaře to nedovoluje hygiena všeobecně být přímo u rodičky
muddledgirl
24. čer 2014
@marke zeptat se můžeš....mně taky při sepisování porodopisu paní provedla...takže jsem vše viděla dvakrát...a ještě to trochu znám...páč jsem tam na porodnici kdysi uklízela a občas jsme byly i na sále...pokud nikdo ale zrovna nerodí..což v Praze nevim no 😞 😞 😞
muddledgirl
24. čer 2014
@janice_opice jsou v Praze asi dvě porodnice,kde Ti ukážou mímo při plánovaným...
janice_opiceautor
24. čer 2014
@marke já přibrala 25 kg po těch 7 stimulkách a léčbách 😞 po té první ne to jsem dala dolů po porodu,ale ty zbylé to to lítalo jen jsem koukla na vodu
muddledgirl
24. čer 2014
@kamisb ,@marke..moc mě neprovokujte s těma váhama jo? A Jani taky ne.. 😃 😃 😃
janice_opiceautor
24. čer 2014
@muddledgirl mímo jo mně ho taky ukáyali a pak přinesli zabalené....myslela jsem doprovod u císaře..

§h
kamisb
24. čer 2014
@janice_opice - jo to nevím, ale v Podolí to prý jde ...sedí chlap u hlavy a pak pod prsama je ta plenta ...jsme se na ti přímo ptali. On dostane ten operační mondur a může tam být no ...hele to poznáme, ale fakt mi tohle doktor říkal.
Manžel nejdřív říkal, že tam se mnou nepůjde, ale prý pokud je mimčo v pořádku tak mi jej dají hned nachvíli na prsa, a že právě u toho může být.
janice_opiceautor
24. čer 2014
omluvte mě za stručnost a chyby mam jen jednu ruku 😃
marke
24. čer 2014
@janice_opice Děkuji za odpovědi 🙂 Ne, tak všechno bych asi taky vidět nemusela 🙂 Mě se spíš líbí, když je muž s tebou za tou plentou (u hlavy) a pak daj mimi oběma. Ale to nevím, jestli dělají. Takže manžel byl při čištění a popisování mimi?