• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

24. března 2017 
autor
@petulak1988 malej polštářek po roce,ale prej do 3 let není polštář vhodný kvůli vývoji krční páteře
15. črc 2014 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj takze jen takovy ten placaty po roce :slight_smile:
15. črc 2014 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Ahojky, zhubly jsme na 2830 g. Včera u dr. měla 2880, ale jde o to, jak která váha váží :slight_smile: Takže tohle je pro nás u dr. vstupní číslo :grinning: A za 14 dní uvidíme.
15. črc 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke jj já se ptám kolik jste zhubly po porodu práve jen tak ze zvedavosti :slight_smile:
15. črc 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - hele ale 100 ml na jeden zátah není to nějak moc?
mě doktorka říkala že se pije od 6 dne do konce 2 měsíce 120 ml na 1 kg váhy. Takže my teď máme vypít za den 400 ml. a to když vydělíš nějakými 7-8 kojením tak na jedno vychází asi 50-57 ml a prý klidně 2x denně může vzít až o 10 ml míň.
15. črc 2014 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - mě doktorka říkala, že už by měl být 2x denně na bříšku ...ale jak dlouho neříkala. Na webu psali, že na konci 6ti nedělí by to mělo být až hodinu denně.
Ale my to teda nějak flákáme :frowning2: já si jej občas položím na sebe a krásně zvedá hlavičku.

Dneska jsme zase měli doktory ..snad to nebude moc často. Nejdřív kyčličky ...prý je to hraniční tak hodně bávat na bříško a nesvazovat do zavinovačky, aby měl hezky roztažený nohy - kontrola za 6-8 týdnů. @janice_opice - jani jak dáváš tu plínu? jako přes tu jednorázovku nebo jak? mě to přijde divný aby se spíš nezapařil. :unamused:
A pak jsme taky zvládli sono ledvin, v Podolí jej nedělají ...tak prý se mu taky něco úplně nezdálo, prý tvar ...takže za 3 měsíce na kontrolu.
15. črc 2014 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb
@marke hele nas pousteli s dokrmem a mela vypit 80ml na jeden zatah a po tydnu 100...a nekdy si vzala 50 a nekdy 100..I ted vidim pri kojeni, ze nwkdy vezme napr 100 a nekdy 120 a nwkdy 30 nebo 50..ona miminka asi jak maji chut..hlavne, ze prospivaji...
15. črc 2014 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky jeden ze dvou nasich uzasnych klipu na dudlik ;)
15. črc 2014 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@janice_opice - my dudlík zatím statečně odmítáme. Občas mu jej v noci strčím pokud brečí než udělám UM ..ale většinou pokud zjistí že neteče mlíko tak jej vyplivne :slight_smile:
15. črc 2014 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice - tak uvidíme za týden jak budeme přibírat, ale dost mi usíná u prsa...tak uvidíme ...někdy příkrm ale vůbec nechce, někdy vypije 35 ml a někdy jen 10.
Tak jsem na to zvědavá.
Ale asi tu uzdičku pod jazykem fakt budeme muset nechat nastříhnout, mám to sání sledovat a fakt mu to jde asi hůř. Snad to pomůže a půjde to ještě líp. Jen už teď mi ho je líto.
15. črc 2014 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no Val dudlik zatim taky moc nejede:slight_smile: jemine nastrihnout uzdicku? Jak to tonnevim.....
15. črc 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke jednou to přejde, to je fakt :grinning: Já myslela, že skočim z okna tak první dva měsíce. Třetí už to bylo lepší, ale prdy pořád trápily. Jednu dobu jsem jela ve všem - mlíko jsem ředila na půl kojo vodu a napůl odvar z kmínu, baby calm před každým mlíčkem, sab simplex do každýho mlíka.... a stejně to bylo málo. Na bříško dávej několikrát denně třeba na minutku, uvidíš, jak se bude zlepšovat a ve dvou měsících pást jak o život. Je to velká pomoc na prdy. Jo a Bio Gaya jsou probiotika...Adi to nepomáhalo, ale určitě jsou tělu prospěšný. I když bych řekla, že ne tak moc na prdy. Tak bojujte :slight_smile:
15. črc 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. črc 2014 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - taky nevím jak, ale jazyk nedá do špičky spíš má jazyk jak had ....prý ho táhne zpátky. Podle ně by jej nikdy nevypláznul
15. črc 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb chudiicek ...a kdy to budes resit? At to ptobehne co nejlepe posilame pusinky
...
15. črc 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no vzdyt to pisu :slight_smile: probiotika, pomahaji zazivani, ale neni to nic co by v danou chvili pomohlo ulevit nafouklymu brisku. Urcite jsou ok, ale na koliku to neni lek... Tomu neverim. Adi to nepomohlo, kamaradky synovi taky ne. A to byli echt kolikari
15. črc 2014 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@brsh tak je falt, ze nas prdy moc netrapi no teda at to nezakriknu :slight_smile: jen obcas, kdyz prave snim neco blbe
15. črc 2014 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holčinky..jakpak se máte? Já jsem přišla z kontroly..hlavička dole, CS stále 3, čípek zkrácený,ale zavřený.Prý se ale nález může změnit za tři hodiny...Za dva dny zase kontrola... :grinning: A malej klasicky chrupkal na monitoru...jen chvilku byl vzhůru..
16. črc 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl ahojky tak super , ze je vse v poradku.. :slight_smile: co budes dnes papkat?? :slight_smile: ja mam kulicky s mlkem a dva rohliky se sunkou a budu pect maso s paprikama a cibuli a k tomu brambory.. :slight_smile: vcera jsme se byli podivat na tu manducu.. tak hnedou nakonec kupovat nebudeme :grinning:
16. črc 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 to je super..akorát by se to mohlo víc chystat no..ale co už...čistím židle...Já snědla už tři kremrole...a dvě kuličky ferero... :grinning: A pak jsem dala kávu..a jsem narvaná děsně...k obědu asi bramboráky..nic jiného tu moc není...a doklidíme.... no já upřímně hnědou barvu nemám ráda..max..na skříních....a už budu muset taky sehnat sakra ergo nosítko..
16. črc 2014 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 no a po uklízení se natáhnu a pak šupky dupky na úkol z angliny..v pět dorazí úča
16. črc 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl s tou anglinou ti zavidim, ja taky shanela ucitelku co by dochazela sem ale vse je drahe... neboj Samik se jeste slechti a brzy se vam ukaze :slight_smile:
16. črc 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl ted mi dorazily jeste vecicky od jedne maminky....dva kabatky, jeden teplejsi, manzestraky, saticky , bodycko a dve cepicky za 220 kc a je to nadherne.. tak se kocham :grinning:
16. črc 2014 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice Jasný, kolik jste zhubly vy? Já myslím, že jsme byly v běžném průměru :slight_smile: zhubnutí.

@janice_opice @kamisb Sestřička neříkala přesné číslo kolik, ale spíš obrazně upozornila na to, že máme pod 3 kg a menší žaludeček, takže potřebuje i 16x denně kojit menší porce. Ale jinak netuším, ale myslím si, že kolem těch 60 ml na krmení by mělo asi stačit. Hlavní bude ukazatel, jestli přibíráme nebo ne :grinning: Jinak to stejně nezměříme :grinning:
Jinak já příkrmy nedávám, dala jsem je tu první noc a tím se nám podařilo otočit den a noc, takže teď i bez příkrmu krásně spinká nejdřív asi 4 hodiny a pak 2-3 hodiny. Tak jsem spokojená. Ale ta bolest v prsou, když jsem nekojila (při tom příkrmu) tak často, to bylo děs :grinning:
Nám o poloze na bříšku nic právě neříkala, možná za těch 14 dní na další kontrole. Ale už teď, když si ji položím na svou hruď, tak zvedá hlavičku. A říkala jsem si, že by ji mohla právě poloha na bříšku pomoci při tom prdění, ale bála jsem se, abych ji neublížila tím, že ji tam začnu dávat brzo. Včera před koupáním jsem ji otočila, hned si nožky stáhla pod břicho a ruce pod ramena a ryla nosánkem :grinning: Asi ji zkusím třeba 2x denně jen tak na minutku taky otáčet.
Nám v porodnici dělali snad všechna vyšetření (v pardubické to dělají), takže kyčle zatím v pořádku (jak jsem psala, preventivně máme dávat 3 pleny - ale když teď trpí tolik na prdíky, tak je zkusím dávat až za pár dní), ledviny taky v pořádku. Tak jsem ráda.
Já dudlík dávám, protože jí to pomůže vyprdět a je klidnější. Myslím, že právě i díky tomu se tolik nebudí. Ale vysloveně ho nevyžaduje, teď spinká bez něj. Jani, co to máte za značku dudlíku?

@kamisb Neboj, všechna vyšetření budou v pořádku. Oni se jen sychrují, aby něco nezanedbali. Adámek je silnej a zdravej klučina :slight_smile:

@brsh Děkuji za rady. Nejhorší je opravdu ta beznaděj, kdy nevíš, jak už pomoci a malá se může protrhnout brekem. Ale teď 2 noci to už bylo lepší, tak snad to budeme zvládat. Sice si ji musím po kojení ještě hodinu nechat a hladit, masírovat, chovat, poplácávat, aby vyšly prdíky, ale pak spinká 2-4 hodiny. Tak je to super. Dokonce jsem se už 2 noci i vyspala :grinning: Dávám jí na bříško Pupík a do bříška Espumisan. Tak uvidíme. Na bříšku budu zkoušet dávat.

K těm prdíkům. Od porodnice beru antibiotika a sestřička říkala, že právě tyto způsobují plynatost, takže čekám, jestli se to nezlepší i tím, že je přestanu brát. Končím s nimi zítra ráno. Pak to budu řešit dál, kdyby ji pořád stejně prdíky trápily.
16. črc 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Holka, zítra termín porodu a Samík se pořád drží u mámy. Asi se mu tam fakt hodně líbí :grinning: Mimochodem, zítra má narozeniny i můj bratr :slight_smile: Tak třeba opravdu Samík čeká na svůj přesný den :grinning:
Myslíme na tebe, ať už si to taky užíváš v náručí :slight_smile:
16. črc 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petulak1988 no..platím 300 za celou hodinu,což si myslím,že je o.k..na to,že je rodilá australanka..teď teda spíš furt jen kecáme..ale to neva..aspoň si to udržuju...Doktorka mě asi hezky prohrábla...cítím břicho...ale v normě.. :grinning: To jo se šlechtí krasavec...a taky nabířá.. :grinning:
16. črc 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 to jo super...já hadříky neřešim...mám jen do 74 asi ....a pak se sežene co bude potřeba... :wink:
16. črc 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke děkuju kočko..no furt spinká,tak v tom bude třeba po příteli..to by bylo fajné... :grinning: ale oni nabírají sílu na porod...A jestli bude po mně,tak je zítra na světě..bych se nasmála...podle utz v prvním trimestru je termín 15.7....ale má doktorka jede podle ms.... :wink:
16. črc 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ale jestli po příteli..tak se bude loudat ven....bodejť by se mu chtělo,když mu dávám samý dobroty..
16. črc 2014 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl no ja jen asi do 68 a jen par..budu dokupovat postupne no :slight_smile:
16. črc 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek