• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

24. března 2017 
@beryltm moc díky kočko:-*
21. črc 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke zatím moc mlicka není..ale důležité,že taky saně.Odpocívať moc nejde.Samík dnes pořád plače.Má zánět v očičku..poprvé se koupal, kontrola kycli a vše ho nějak obtěžuje..:-*
21. črc 2014 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - chudínek, tak se drž a ať se mu brzo uzdraví.
21. črc 2014 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl tak at je mu brzo lepe brouckovi....:-* mlicko se vytvari az postpne ted je to kolostrum.co potrebuje a dulezity je, ze saje jak rikas :slight_smile: po tom.prirozenym porodu to pujde urco jako po masle...tak dej vedet jak se vam dari zase .....:slight_smile:
21. črc 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb děkujeme...zázrak mimisek spinka od odpoledne s výjimkoukojení:-*
21. črc 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - taky jsme jeden čas krásně spinkali. Ale asi máme průjem a bolení bříška tak moc nespíme. Jen chce furt prso .... no zítra jdeme na kontrolu tak uvidím co mi na to řekne doktorka.
21. črc 2014 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice zhubli jsme o 220g...no ale teď jsme se krasne nakojili,tak mám radost:-*
21. črc 2014 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@muddledgirl uplne normalni vahovy ubytek ...super mam z vas radost a uz sem.soupni naky to fotooooo ;)
21. črc 2014 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb tak uvidis xitra dej vedet.....my se pekne oplacavame :slight_smile:)))
21. črc 2014 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - no uvidíme ...jdeme v poledne. Sem tam si i ublinkne ...ale třeba až hodinu po nakojení, ale je pravda, že si furt nechce odkrkávat :frowning2: ale jako nezvrací obloukem nebo tak prostě jen teče koutkem mlíko no ...ach jo ....a pak nemá mít bolení bříška.

Ale jinak se taky pěkně oplácáváme ...ale uvidíme zítra na jejich váze. (podle naší váhy máme tak o 400g víc co jsme už doma).

No nic děvčata jdu si píchnout clexan a asi taky spát. Odpoledne jak nespal skoro vůbec bylo celkem náročný.
21. črc 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - to je normální úbytek ...Adámek zhubnul víc jak 350g prý. Ale myslím, že už máme víc než při narození :slight_smile: ... tak teď jen abychom byli zdraví ...uvidím co zítra mudr.
21. črc 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl tak to je krasny, jak ti spinka a hlavne ze uz mu je lepe.. :slight_smile: porad na vas myslim :slight_smile:
21. črc 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak od půl 4.odpo do půl 2. v noci jsme krasne 5x kojili.Ráno zase řev...výměnmilá jsem počuranou plinku.Řev...prso nechtěl...tak jsem jela za sestričkama..kde se pokajdil až za usima..a daly mů holt dokrm.Ráno jsem brečela...bylo mi líto,že to sama nezvládám...připadala jsem si neschopně.Pronajmu si monitor...od pátka naspanych pár hodin...myslela že jsem o.k...ale ne..a mimi to.cítí....a usinala jsem u kojení..
22. črc 2014 v 05:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl holka to zvladnes..hormony jsou svina a pirod je vycerpavajici...bude to dobry, musis se to vsechno naucit a najit si system..divej ja byla taky nestastna jak se Valca neumela a nevhtela prisavat taky se mi chtelo brecet I kdyz me doktorka ujistovala, ze to bude dobry az zesili...mela jsem pocit, ze za to muzu a jsem desna a divej ted..vsechno se to srovnalo a kojime o 106..Samik je taky vykulenej, ze je najednou z bezpeci briska venku...dulezity je, ze muze byt u mamky, ktera ho miluje
22. črc 2014 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice ahojky jak se mate na chate??Urcite uzasne vid?? :slight_smile: uz mame novy kolotoc :grinning: co malinka??
22. črc 2014 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 ahoj jj je tu pohoda ted mala usnula tak jdemw jeste meco predelat nez muz odjede domu....je tu bajecne a bajecnej vzfuch I pes je tu spokojenej....tak super s kolotocem...ono ze zacatku ho stejne nebudes potrebovat ;) tak no stress :slight_smile:
22. črc 2014 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj ale chtela jsem ho mit a hlavne ze tamten se podarilo vratit za plnou cenu :slight_smile: jinak uz mam i manducu :slight_smile: no a to uz je asi vse .. pak uz jen budeme dokupovat obleceni a hracky atd.. do 3mesicu mame snad vsechno..
22. črc 2014 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 nejdulezitejsi pro mimo je stejne mama ;)) s prsem plnym mlika nebo lahvickou UM..pak naky to obleceni a plenky a dobrej kremik na prdku ;)
22. črc 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj tak to mame vsechno.. doufam , ze i tu dobrou mamu :slight_smile:
22. črc 2014 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, nějak jsem včera nestíhala. Ale uvařit jsem stihla :slight_smile: Jojo, chápu, jak jsi to myslela, až budeš bez manžela. Tak jak to jde? Už chodí do práce? Já byla sama už minulý týden, když Samča odjel v úterý, ale to mi to tak hrozný nepřišlo. Ale, jak byl víkend, tak jsem se rozmlsala manžílkem a nějak si to dál nedovedla představit. Ale včera zase "pohoda" - tedy, když nepočítám to, že malá od 12 do 17 hod nespala a jen se chovala a krmila.
To Klaudinka koupání miluje, jen je potom strašný řev, když ji vyndám a mám ji osušit, natřít olejíčkem, obléknout. To by se zjančila. Včera jsem koupala ve velký vaně - říkala jsem manželovi, že chceme víc vody, ale ve vaničce se mu to blbě tahá, tak říkám, že zkusíme koupat v koupelně, ale on to pochopil, jako že ve vaně :slight_smile: Tak šla malá do vany :slight_smile:
Doma se pořád snažím něco udělat, ale spinká jen dopoledne, včera jsme byli v tu dobu po úřadech, tak jsem už nic nestihla (jen za půl hoďky, kterou mi ještě dala, jsem umyla nádobí, uvařila rýži a připravila kuřecí do trouby). Dneska jsem se aspoň v klidu nasnídala a půjdu zkusit zase to nádobí a oběd, ale už se mi zase začíná budit.
Jo a mytí hlavy? To už si taky skoro nepamatuju :grinning: V sobotu jsme šli večer na pivo (manžel), tak jsem se musela trochu hodit do gala = resp. do normálního udržovaného stavu :slight_smile:
22. črc 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - tak noc byla bez kadění i se budil jen na pití ...i když občas potřeboval podržet nožičky na prdíky.
ale od rána už zase 2x nakaděno ....vodově (a sem tam začal i blinkat ...ale jako ne nic hroznýho prostě vytéká z pusinky) . ach jooo :cry: , ale prý to taky může být tím, že nemám hustý mlíko jsem vygooglila ...no uvidíme. Ted ho mám na ruce na tygříka a je spokojenej. Jen by mohl třeba na hodku usnout :slight_smile:
22. črc 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Valinka je prostě úžasná a já chci taky spinkavý miminko. Každopádně, píšeš, že si ji užíváš. Jak hodně řešíš uspávání a spaní v postýlce? Viz níže - popíšu dnešní noc.
22. črc 2014 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já si umyla hlavu večer, manžel hlídal. Asi Adámkovi fakt něc bude, pořád se vzteká ...kope a máchá ručičkama ...spokojenej je fakt jen u prsa. Fakt už nevím co s ním. Přeci nemůže být furt přisátej nebo se nosit. Já ho ani tak dlouho neunesu :frowning2: a když si s ním sednu tak se mu to nelíbí. Teď už zase kráká ....vydává zvuky jak vrána fakt. A to měl před chvílí i 30ml dokrmu víc nechtěl ...u toho se pěkně pokadil...a teď i prděl ...ale furt je něco špatně. Někdy si říkám, na co jsem se to dala ...vždyť to s dětma vůbec neumím :frowning2:
22. črc 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi půjdeme zkusit na hodinu ven kočárek
22. črc 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Ahojky, držte se. Je super, že se snažíte kojit. Samozřejmě, že mlíčko nebude hned, takže se příkrmů neboj. Jeli jsme na nich všechny :grinning:
A co se pláče týče - to znám, u nás se to zlepšilo trochu tím, že jsem doma a dělám si to po svém. Hlavně se miminkům nelíbí, že se s nima pořád něco děje. Když už jsou spokojený, tak je zase budíte na koupání, na kyčle, na vizitu, ... Jsou po tom klidu v bříšku hodně zmatený. A jak se Samíkovi líbilo koupání?

Dnešní noc není první ani poslední. Oni si ty miminka nemají jak jinak zanadávat, než pláčem. Neboj, bude líp. Klidně se vybreč, to jsou hormony, já to dělám pořád. My měli tu první společnou noc taky tak strašnou. A nejen tu první, až jsem si prostě šla pro radu k sestřičkám. Příkrmy na noc i ve dne jsem si brala hned, až na poslední 2 dny. Pak to bylo zase strašný. Malá nespala, jen brečela a já s ní. Únavou, stresem, lítostí. To bude dobrý, to, že se Ti chce brečet, je jen známka toho, jak svého syna moc miluješ. Není ti lhostejný jeho pláč. Věř, že všechno jednou skončí - i ten pláč a když ne hned, tak za 6 týdnů nebo za 3 měsíce. Prostě ale skončí. Hlavně buď silná a snaž se odpočívat vždy, když Ti to Samík chvilku dovolí.
22. črc 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky co pouzivate na zadecek?? Mam koupeny olejicek od sebamedu a bepanthen a na zkousku ten maly sudokrem... ?? poradite??
22. črc 2014 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice @kamisb @muddledgirl
Tak holky, prognóza dnešní noci. Klaudinka se večer v osm koupala a pak jsem ji krmila. U mě usne hned, i klidně u prsa, ale jen, co se s ní pohnu do postýlky, tak začne křik. Je to u vás stejné? Prostě ji nemůžu položit do postýlky, tak co mám dělat? Manžel ráno vstává do práce, tak se musí vyspat, takže ji nechci nechat křičet. Tak se mi ji po hodině podařilo uspat.
Probudila se o půlnoci. No a začalo to. Přebalila jsem, nakojila, odložila a křik, znovu jsem dokojila (předtím usnula u prsa), u mě usnula (zařízly jsem to spolu na hrudi asi hodinu), položila do postýlky a křik. Tak jsem ji zase vzala, tlačila, křičela, brečela, tak jsem ji zase nakojila (bylo to po hodině), zase u mě usnula a opět do postýlky a zase křik - no a tak to bylo pořád dokola až do 4 hodin do rána. Vůbec jsme nespaly. Nahřívala jsem bříško, masírovala, cvičila nožičkama, ale pokud nebyla u mě v náruči, tak byl křik. Ráno už i manžel říká, jestli nemá hlad, tak říkám, že kojím už skoro 4 hodiny. No, tak jsem se zvedla a rozhodla jsem se ji dát příkrm. Tak vypila celou stříkačku - 25 ml. A pak usnula a spala aspoň 3 hodiny. Tak jsem mohla chvilku taky zadřímnout. No, byla to zase noc hrůzy.
Prostě si pořád myslím, že jí moje mlíčko nestačí. Sice pije skoro půl hodiny, ale asi ji to nezasytí. Problém je, že ale přes den vydrží spinkat někdy i 3 hodiny po krmení, někdy i v noci to jde, ale dneska to prostě nešlo.
Co mám dělat? Mám na noc zkoušet dokrmovat? Nemůžu ji tím příkrmem nějak přejíst (aby byla přecpaná)? Jak si Adámek řekne, že už dokrm nechce? Ta naše saň by sála pořád, kdyby teklo :slight_smile: A jak to mám dělat s tím jejím nespaním v postýlce?
Holky, poraďte, jsem po dnešku zase bezradná.
22. črc 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, zrovna jsem si přečetla tvojí reakci a je úplně přesná k té mé dlouhé zprávě na konci. No, asi to prostě je dětičkama. Jsem úplně stejně bezradná. A hledám pomoc.
Ty jdeš dneska k dr? Tak napiš, co ti poradila. My jdeme až za týden. Chtěla jsem to zkusit bez příkrmů, abych viděla, jestli malá přibírá a dostatečně (jestli ji mléko stačí), ale nejsem si jistá, že to vydržím. Prostě někdy mají lepší den, někdy horší. Jen si nedovedu představit, že to takhle bude třeba rok, třeba víc, ale třeba taky už jen 4 týdny. Kéž by.
22. črc 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jo, tak já dneska dotáhla kočárek do bytu, jak malá ráno zase nechtěla usnout, tak jsem ji tam šoupla a trochu houpla a byla klidná a skoro spala. Tak kdyby tohle zabralo, bylo by to super.

@janice_opice Pořád uvažuju o tom lehátku (vibračním), jestli by to pomohlo tomu usínání.
22. črc 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice @kamisb @muddledgirl
Holky, máte sterilizátor? A jaký typ? A sterilizujete po každém dokrmu stříkačku a ostatní věci, které jste použili (na zamíchání, ...) A používáte do příkrmu kojeneckou vodu? A jaký druh příkrmu používáte?
22. črc 2014 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek