• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@petulak1988 Já používám jen málo - říkali to v porodnici, že není potřeba při každém přebalení. Takže přes den mám z DM babylove na opruzeniny (obsahuje bepanthen) a na noc používám sudocrem. Koupila jsem si větší balení, ale přitom jsem dostala celkem 3 ty malé vzorky :slight_smile: Jeden před porodem a 2 po porodu v porodnici :slight_smile:
22. črc 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke takze mi asi staci ten bepanthen a sudocrem :slight_smile: parada...
22. črc 2014 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já mažu při každým přebalovaní a na dokrm určitě převařenou kojeneckou vodu. Z vodovodu se nesmí.
Mě prostě už pak tu stříkačku nechce, vyplivne jí a když zkouším po chvíli znova tak má secvalnutý rtíky a nepustí mě dovnitř. Já dám příkrm jen když moc brečí, tak 3-4 za den včetně noci.

jdu nakrmit a pak jedeme k tý doktorce
22. črc 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Spíš mi šlo o to, jestli neperlivá voda se může nebo jen kojenecká. Zatím používám kojeneckou. A jaký příkrm mu dáváš? A sterilizuješ pokaždé?

Hodně štěstí u dr. A dej vědět, co ti řekla.
22. črc 2014 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - tak na některých vodách je napsaný, že je vhodná i pro kojence a není vysloveně kkojenecká. Myslím, že rájec třeba i modrej se může. My máme klasicky kojenecký růžový myslím.

Jinak doktorce máme přivést ukázat plenku aby viděla, ale prý jsme spíš přecpaný a proto jej bolí bříško.
Od minulýho pondělí jsme přibrali 450g ...takže máme přestat dávat příkrmy. že oddemne mlíko mu fakt musí stačit. Mám začít střídat prsa a max 20 minut u jednoho že pak stejně jen dudlá. Tak jsem na to zvědavá a hold hodně dávat na bříško.
Dostala jsem i nějaký letáček co jak dělat ....že třeba poslední krmení v noci zkusit mezi 22-24h a nekrmit vždycky když se vzbudí, ale třeba jen zkusit přebalit.
A nevím co budeme jíst, já jsem docela omáčková a skoro všude je cibulový základ - tak to mám taky vynechat. Ty mléčné výrobky prý nemusím. 2 hrnky fenyklovýho čaje denně ...jemu prý dávat nemám spíš třeba jen čistou převařenou vodu.
Jinak jsme dostali žádanku kvůli tý uzdičce a pak taky na rehabilitaci, protože mi docela dost vytáčí hlavičku dozadu, tak prý ať si tam zajedeme. Tak bude výlet do Kolína no.
22. črc 2014 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@petulak1988 za me sudokrem.nejlepsi...nejvic nam.vyhovuje ; )
22. črc 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ja uz nedokrmuju 4 tydny, ale sterilizator mam za 200 nejakej tesco do zasuvky a stetilixuju dudliky a lahvicky po cajiku, kterej mi msla nepije tak ji davam jen prevarenou vodu a ano kojeneckou..ted mam nejaky 5l baleni tady na chate, ale tim ze nefokrmuju tak spotreba neni.....Spinkani mame v poho..vetsinou usne po kojeni u me na kojopolstari tak ji polozim na nem do postylky nebo na sedacku tak, aby nemohla spadnout...v noci nebo spis rano kdyz se vzbudi tak ji kojim vleze a pak zustane se mnou v posteli....nakojim odkrkne si a spime dal....asi bych to neresila ...ted kdyz potrebuje byt u tebe tak at spi u tebe..ted to ta mimca fakt potrebuji asi jako jistotku vis jsi pro ni jedona jistota v tom cizim prosyrefi nez si zvykne...asi bych to zacala resit az tak od 6ti medicu nebo postupne driv az bude vetsi.....ten system nechat vyrvat je blbost..pac to mimco nerve naschval je to pro nej jedinej dorozumivaci prostredek...a jsou jesye malicke.....casem se to xlepsi uvidis......a pokud spi lepe po prikrmu tak bych se toho nebala..zkus treba zavolat laktacni poradkyni...rady byvaji zdarma;)
@kamisb tak supeeerrrr vidis jak jste se rozkojili krasne...ja jsem taky jak dojna mam fskt hodne mlika ze musim I odstrikavat az me to otravuje, ale jsem rada ;) hlavne, ze jste v poradku!!!!!!casem se to bude zlepsovat
22. črc 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke
@kamisb
@petulak1988 ja teda lehce maxu pti kazdem prebalovani..myslim, ze je to lepsi kvuli tem opruzeninam jako prevence a toho sudokremu fskt staci pidimidi a jsme cistounke..jo jinak ten sudokrem je dobrej I pro fospele na ekzemy a bedary a taaak
22. črc 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - taky jsem pro sudokrem ...a já o střídám s bepanthenolem ...tím dětský a pak mám ještě něco od hippu ...takže to beru tak jak mi to přijde pod ruku....ten hipp mám třeba v koupelně přes den myji prdelku žínkou a večer používám ty vlhčený ubrousky. Ale dneska v noci kakal jen maličko jednou.
Jo a jani ty proužky jak mění barvu mají i ty babylove z DM :slight_smile:
Ted jsem už objednala větší balení sudokremu a toho bepanthenu ...ztím jsem vyplácala jen vzorečky co jsem měla.
A to kojení, mě právě vůbec nepřišlo, že bych měla tolik mlíka ...dneska jsem dala ráno jen z jednoho prsa a z druhýho zkusila odstříkat a povedlo se jen asi 10ml ...tak nevím no ...ale je pravda, že jsem kojila před 2hodina ještě z obou...tak jestli to bylo tím ...nevím.
22. črc 2014 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky nevíte někdo tu stránku jak sem kdysi dávala janice o vývoji embryjka?
22. črc 2014 ve 14:21  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. črc 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - jani kolik dáváš těch kapiček a před každým kojením? já teda dostala ten sab simplex ...ale není tam dávkování :unamused:
22. črc 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb dekujuuuu :*
22. črc 2014 ve 14:28  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - není zač :slight_smile:
22. črc 2014 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj koupila jsem to male baleni tak ho beru sebou do porodnice... :slight_smile:ja ve 12vytuhla a vzbudila se v pul 3 :grinning: krasne tu foukalo, tak jsem asi dohnala noc :slight_smile:
22. črc 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Děkuji za informace. Tak vidíš, nakonec přibírá dost. To by mě zajímalo, jak bych tu naši prďolku uspala, když bych jí nedala v noci napít. :frowning2: I když už jsem to taky dělala. Střídat prsa máš při jednom kojení nebo na každé kojení jiné prso? A čaj máš tedy pít jen ty? A hodně dávat na bříško přes den?

@janice_opice Ten sterilizátor máš nový? A můžeš mi napsat typ? A jak to funguje?
Jako kojopolštář máš normální klasický polštář? V porodnici jsme měli normální polštáře, jen asi trohu víc naplněné. A když usne, tak spinká na tom polštáři na zádech? A když ti usne na kojopolštáři, tak ji dáváš odříhnout? A v kolik v noci kojíte, že si ji pak necháš v posteli? Já mám strach, že ji manžel zalehne, hodně se v noci točí. A na kraj postele ji dávat nebudu, aby nespadla. Nechat řvát - na to nemám nervy, to je tak srdceryvné :frowning2:
Naše dětská sestra je laktační poradkyně, ale právě říkala, že má nárok chtít i 16x denně kojit. I když o příkrmech nemluvila s averzí,ale jen upozorňovala, že bych mohla přijít o mléko.

Holky, máte postýlku rovně nebo nakloněnou?
To je otázek, co :slight_smile:
22. črc 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb A ten sab simplex je na předpis od dr? A nebo volně a kolik stojí? Už nám dochází expumisan, tak chci zkusit něco jiného, ale hodně si chválí (i švagrová) ten babycalm.
22. črc 2014 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - no mám krmit už jen z jednoho na jedno kojení. Taky jsem na noc zvědavá. Ale teď dostal jen jedno a nechal se položit vedle mě na gauč...tak čekám kdy začne zase brečet. A ted pil po 3 hodinách, dostal napít než jsme jeli a až teď tak jsem na něj zvědavá možná jak už není to vedro, že se to srovná. No uvidíme.

Já mám postýlku rovně, ale mám tam pod hlavu klín, pokud si nekrkne dávám na něj. Ale teď třeba si taky zrovna nekrkl ...jen vydal nějaký zvuk ...tak si hold budu myslet, že to byl krk no ...

Já mám půjčený stelirizárot do mikrovlnky ...je od aventu, ale teda jako na webu stojí asi 850,- nato, že to je plastový ...tak teda drahý. Jinak dodnes jsem ty stříkačky do toho dávala 1x denně. Jinak vyplachovala tou převařenou koj.vodou.
22. črc 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - bez předpisu- já platila 101,- . A kolik kapiček jsi dávala toho espumizanu?
22. črc 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb 10 kapicek
22. črc 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb espumizanu se dava 5
22. črc 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - a jako před každým kojením? Ony to psaly i holky jinde na webu k těm co mám já, jen mi to přišlo nějak hodně.
22. črc 2014 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke sterilizator mam pouxity za 150 z bazarku na MK...je to nejakej tesco podlu ti pak typ....postylku mam.rovne..kojo polstar mam usity od tchyne takovy do U.vzdy ji necham odrihnout a pak ji jeste prilizim k prsu a ona uz ani netaha a usne anebo uz ji nrprikladam a usne jen jak tam lezi a je u me..v noci kojine dle toho v kolik usne vecer..kdyz usne v 22 tak je vzhuru ve 2 a kdyz usne kolem pulnoci tak je vzhuru vetsinou mezi 5.30-6..
22. črc 2014 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Toho espu se má dávat 5 - 10 kapek. Já dávala těch 10.
jinak koukni:
http://www.mojebetynka.cz/dite-je-na-svete/miminko/za-problemy-s-kojenim-muze-nekdy-rustovy-spurt
myslím, že si tím procházíme :slight_smile:
22. črc 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb pry jo, ale ja ji to davam jen vecer pac ona nejvic prdi k ranu a kdyz ji boli brisko tsk k ranu ..ale my tim jak mame obe ty lactobacily tak je v pohode a davam ji ty kapicky jen kdyz vim, ze jsem jefla neco co by ji mohlo nadmout
22. črc 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice A to si ji už od těch 2 hodin necháváš v posteli?
A jak prosím tě ji dáváš na tom U do postýlky nebo na gauč? Já ho mám taky, ale to by mi z něj asi spadla :slight_smile:
22. črc 2014 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke jak kdy..ja ho memam.moc naducanej tak ho kolem ni tak jako obalim ..ti to nekdy vyfotim a pak ho vetsinou opatrne vytahnu kdyz uz tvrde spi
22. črc 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já jej tam jakoby posazuji ....podložím hlavičku a zádíčka jednou stranou a pak ho tam jakoby obmotám ....ale já kojím tak že na něj má položenou jen hlavu ....já ho mám kolem sebe a když pak dávám odkrknout tak se o něj opírám. Jinak prcka mám na nahou v klíně a hlavu na tom polštáři.
Jinak my v noci teda nemáme problém zabrat, když už usne večer po tý 21h tak se fakt vzbudí jen na jídlo. Jen nevím jak ho naučit to pak prodlužovat. Ideální je jídlo kolem půl 11 večer, to pak spí tak do půl 3 až 3 a pak se budí kolem půl 7 a pak ještě usne ...nebo spíš já usnu tak na hoďku co dělá malej nevím.
Ale když usne už kolem 21h tak se vzbudí lehce po půlnoci a pak ještě kolem 3 h a pak zase kolem 7. Což už je blbý.
22. črc 2014 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hihi, prcek mi usnul v lehátku, je takový předpotopní, takže jsem musela houpat sama, ale hlavní je že spí :slight_smile:
dneska je nějakej hodnej....usnul po příjezdu od doktorky ...pak se napapal ...chvíli tu u mě ležel, tak se chtěl chvíli nosit a pak jsem jej tam zkusila uložit a pohoupat a spí :slight_smile: to jsem na něj zvědavá večer teda :wink:
22. črc 2014 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke kočko...sterilizator doma nemám...jsem ještě v porodnicin...dva dny po porodu a kozy mám jak vozy.odedneska si vážíme na pokoji miminka...vypil 30 ml odpo.za 13 minut..a pak se mám divit,že se třikrát poblil chudák:frowning2:
22. črc 2014 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek