• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@pidisek @sasanka033 @monyna83 Ahoj holky, tak jsme se dneska s manžílkem domluvili, že na laparku půjdu co nejdřív. Jemu se to sice moc nelíbí, bojí se o mě, aby náhodou nebyly nějaké komplikace. Ale prý nemám na nic čekat. Takže první plán, že až na konci října půjdu na konzultaci se ruší a zkusím v pondělí zavolat na dřívější. Původně mi nabízela hned teď ve středu, tak uvidím. A kdyby mi to vyšlo za měsíc (po ms - tedy si o týden dýl než sas), tak by to bylo super. A pak se uvidí. Zase budeme o něco chytřejší.
Jo ještě jedna asi hodně hloupá otázka, ale na stránkách jednoho soukromého caru jsem našla platbu za laparku. Tak se chci zeptat, jestli laparku platí pacient nebo pojišťovna. Nebo doplatek. Díky moc za info.
A hlavně se všechny opatrujte.
21. zář 2013 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Ahoj Janinko, žádný piraně nemáme, krom malého Michala, nevím, v jaké souvislosti jsi to psala, ale pokud jde o ten kringel, ráda bych to svedla na piraně, ale nene...My dva dobytci jsme ochutnali :grinning: :grinning: :grinning:
To je supr, že jsi v po psychické stránce v pohodě, to je nejdůležitější!!! Tak to dej v pondělí vědět, kolik folíků se uridilo...
S těma koňskejma dávkama a podporou Ti nebude stačit ani plato na 30 ks vejíček :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marke Tý jo, tak to je super, že jste se takhle rozhodli, to je pořádnej krok...Určitě si tam zavolej, třeba klapne ještě ten první termín...Beru, ráda bych poradila, ale nevím...Ale čistě hypoteticky by to mělo být na pojišťovnu, proč by také ne..
21. zář 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek @sasanka033 Ahojky, ještě jeden dotaz (já vím, ptám se pořád, ale prostě hledám rady) :slight_smile: Jak vám bylo po zjišťování průchodnosti? Mě celkem nic nebylo. Jen mě trápilo první den nafouklé břicho, ale ještě dneska mám trochu bolestivé břicho - jako kdybych to měla dostat a při doteku ať už v oblasti vaječníků nebo dělohy mě to bolí. Měly jste stejné příznaky? Nebo je to tím velkým množstvím plynu, co do mě napumpovali a těma kleštěma, co použili? Že budu špinit mě upozorňovali a to už je pryč, ale proč pořád ta bolest? Díky za další odpověď :slight_smile:
21. zář 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ja jestli muzu rict.. tak vim ze kdyz jdes na soukromou kliniku tak si laparku zaplatis.. ja byla v helios brno to je uz xlet dozadu a dala sem za to myslim skoro 9 tisic.... kdyz jdes do obyc nemocnice.. tak ti to plati pojistovna.. ale nejsem si jista.. pac je to fakt xlet dozadu.. me teda po pruchodnosti dost bricho bolelo.. au au
21. zář 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ja po pruchodnosti asi 3 hodiny veliká nevolnost zvracení a bricho bolelo tak den....laparoskopie by mela byt zadarmo ve státní....na doporučení dr.
21. zář 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Ahojky prosím Tě neposlala by jsi mi ještě jednou odkaz na ty čajíky, ráda bych vyzkoušela zase něco nového...děkuju...a jak se máte všichni? :wink:
22. zář 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ahoj, ja si taky myslim, ze je lekarskej vykon, kterej hradi pojistovna, nevidim duvod proc bychom za to mely platit...ani mi o tom nikdo nic nerekl, proste zakrok jako kazdej jinej, bych rekla.
mne bylo po pruchodnosti akorat smutno:slight_smile: ne, ja myslim jen spinila, ale zato az do ms, hruza, asi tejden nebo vic. bricho me bolelo silene jen pri zakroku a tesne po nem. jinak nic.
je dobre, ze do toho jdes co nejdriv. aspon taky co nejdriv budes vedet, jaky mate dalsi moznosti. tak se nebran, esli ti daj 18.rijen, jo?:slight_smile: treba nakonec budeme mit ten mejdan na pokoji :grinning:
22. zář 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...ted jsem videla upoutavku na 168hodin dnes na ct1 vecer a bude to o umelem oplodneni spojene s moznym vznikem rakoviny prsu..to je mazec...no jsem zvedava :frowning2:
22. zář 2013 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jani kdy jdes na prvni utz?
22. zář 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani no, to bude patrne opakovani ty hruzy, co o ni tady psala predevcirem janinka:( ja to ani videt nechci, uz takhle s tim mam vuci svymu telu moralni problem :frowning2:
22. zář 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 tak to i ja at clovek chce nebo ne je to proti prirode,ale pokud chceme tak musime :frowning2: ...a co psala Janca?
22. zář 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, aktuálně k tématu...Zrovna včera jsme se o tom s maminou bavily :frowning2: Mamina na mě pořád koukala, tak jsem se jí ptala, co se děje, že mi chce něco říct, ale viděla jsem na ní, že neví jak mi to říct...
Řekla mi: "holčičko moje milovaná, já se o Tebe bojím, volala mi ségra a říkala mi, že ví na 100%, že z toho svinstva rakovinu měla"!!!
Teta, která měla holčičku v 38 letech, po XXX umělých oplodněních, léčebných kůrách, akupunkturách, Mojžíšce, lázních, laparkách, mnoha operací spodku a nevím čem všem, ale také se na rakovinu prsu léčila...Málem o prso přišla, měla nádor velikosti vejce... :cry: :cry: :cry:
22. zář 2013 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 noooo tak to je masakr... to proste neni mozny..sami jsme si ten osud takhle nevybrali tak proc k tomuhle vsemu co prozivame jeste dalsi hruza :frowning2: :frowning2: ..podivam se na to i kdyz je mi asi jasny,ze je to kvuli tem silenym davkam hormonu,protoze jinak me nic jineho nenapada...
22. zář 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani No jasně, že je to kvůli tomu...Tak jako moje mamina...Ta neměla nikdy problém s početím, má 4 děti...Ale v 30 letech jí zjistili roztroušenou sklerózu...Dneska už má nejvyšší stádium, kdy už jí odepřeli léčbu na pozastavení...Dříve si musela píchat obden do těla takové sračkyv podobě hormonů a (interforon, betaferon a podobné), jako je chemoška...Sice jí to pomáhalo, že se jí nemoc na pár let zpomalila, ale ty vedlejší účinky...Dneska má nadledvinky v háji, má brutální artrozu, protože jí tuhne svalstvo a nemůže pořádně pohybovat klouby, občas má ataku a nemůže pár dní chodit...Celkově, humus...Takže ona moc dobře ví, co hormony umí...
Život je pěkná KUR*A
22. zář 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani jo, je to z hormonu. davala jsem jako priklad annu k., ktera mela rakovinu prsu, protoze ivf podstoupila. nevim teda kolikrat..ale janca prave psala, ze o tom vi, pac ji zna osobne...no je to hruza proste, ja to prave v sobe resila v lete. ze ta metoda je natolik nova, ze se vlastne nevi, co vsechno to muze pozdeji zpusobit.
22. zář 2013 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hhani Haní zítra ve 13.00
22. zář 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciebx @pidisek @sasanka033 Ahojky, díky moc za odpověď. Já si taky myslím, že by to mělo být hrazené, když to doporučil dr. Jen jsem se chtěla ještě u vás ujistit, jestli vám neřekli něco jiného. Tak začínám být opravdu ráda, že chodím do státního caru. Je to hrůza, všude chtějí samý peníze a peníze a člověk si je netiskne :frowning2: Ale co, je to pro nás a pro naše mimi.
Jinak 18. 10. to bohužel nezvládám kvůli cyklu. Ale jinak by to bylo fakt super :grinning:
Zítra zavolám do ambulance a uvidím, kdy budu moct na konzultaci. Zrovna mám rozečtenou pěknou knížku, tak se těším, že když budu tak dlouho čekat, tak ji třeba i dočtu :grinning:

Holky, tak o té rakovině prsu jsem neslyšela. Ale logicky z důvodu toho množství hormonů to někde musí něco zanechat. Jen je to hrůza. Další důvod, proč o tom pochybovat.
22. zář 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neblbnete.... Nechci tady tvrdit ze na tom třeba něco není, ale nikdo to ještě neprokázal a statisticky to vůbec nic neznamená - viz paní z upoutávky na 168h... Podle ne jde o lobbing státu a pojišťoven...je to jen můj názor ale v tomhle statě je uz možný všechno...třeba to je až moc extrémní názor, ale nelíbí se mi strašit někoho kdo touží po dětech ještě rakovinou....
22. zář 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Během procesu umělého oplodnění (In vitro fertilizace - IVF) jsou v rámci léčby cíleně dosahované vrcholy hladin estrogenů 10x vyšší, než jaké jsou zjišťovány u přirozeně probíhajících ovulačních cyklů. Výsledky dosud provedených studií zabývajícchí se rizikem karcinomu prsu v souvislosti s IVF jsou nejednoznačné a nepřesvědčivé.
Studie Stewarta a kol. použila velkou skupinu 21 tisíc žen z let 1983-2002 ke stanovení souvislosti budoucího IVF a rizika karcinomu prsu. Nárůst rizika karcinomu prsu u celého vzorku sledovaných žen po IVF se prokázat nepodařilo .
Zajímavým zjištěním však bylo, že podskupina mladých žen, u kterých bylo umělé oplodnění započato ve 24 letech, měla vyšší riziko výskytu rakoviny prsu ve srovnání s kontrolní skupinou žen, stejného věku, které podstoupily léčbu sterility, ale nepodstoupily in vitro fertilizaci.
S použitím dat uváděných v této studii, lze předpokládat, že mezi ženami ve věkové skupině 16-28 let, které podstupují léčbu sterility pomocí IVF, se vyskytne o 2 až 3 případy více karcinomu prsu na 10 000 žen.
V současné době nemáme vysvětlení, proč mladé ženy, které podstoupí umělé oplodnění a jsou v souvislosti s tím vystavené jednotýdennímu působení vyšších hladin estrogenů, mají nárůst rizika rakoviny prsu.

Vícečetná těhotenství mohou ochránit
Autoři studie také potvrdili známou souvislost mezi rizikem karcinomu prsu a věku v době prvního porodu. (Dřívější těhotenství má ochranný účinek.) Naopak dvojčetná resp. mnohočetná těhotenství měla naopak na rozvoj karcinomu prsu protektivní vliv.
22. zář 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Takže z toho vyplývá: ... Huraaaa do dvojčat!!!!!!
22. zář 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
:slight_smile:))
22. zář 2013 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem si libovala jak to dobre snasim tu stimulku a uz me boli vajecniky jako prase.
22. zář 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice myslím na tebe a držím palečky!!!!!!!!!!!
22. zář 2013 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pidisek diiiikkkk a co ty jak je?:wink:
22. zář 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monyna83 @sasanka033 tak jsem to zkoukla a byla tam i Anna K. no pěkně se to ve mě pere a musime doufat,že prevence by to snad rychle odhalila...ale,je to hrozný :frowning2:
@janice_opice Janíííí to dáš :slight_smile: ..tak at jsou zitra pěkný a je jich hodně :wink: TFUJ,TFUJ,TFUUUUUJJJ!!!!!!
22. zář 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhani přečti si moje poslední příspěvky a nepremyslej hned takto po jedny reportáži...novináři vždy přehánějí......
23. zář 2013 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice my ještě moc nerosteme brisko zádný a za tyden začínáme 5.lunarni mesic...jinak snad vse ok :slight_smile:
23. zář 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Ahojík, děkuju.... :wink: Opatrujte se všichni 3. :grinning:
23. zář 2013 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek