• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

8. září 2017 
@marke no ja ti nevím :slight_smile: asi mají porad vevnitř místo :grinning: snad je vse ok :slight_smile:
24. zář 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky mohu se k vam zase pridat?? Pekne jste to tu rozjely...
24. zář 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 ahoj, tak co je u tebe novyho?
24. zář 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 jo a vidis, mas cernej puntik, zvala jsem te na sraz a pak uz jsem o tobe neslysela!:slight_smile:
24. zář 2013 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 ja to hlidala a nahlasila ze nejspis jo a pak jste tu psaly ze je to zrusene.. nebo nee??? ja jdu zitra na OPU.. byl to fofr..jen tyden jsem stimulovala puregonem a jen 75jednotek a vcera jsem byla na ultrazvuku a je tam minimalne 5folikulu na kazdem vajecniku o velikosti 18mm a minimalne 5 o velikosti 15mm.. vcerejsi vysledky.. tak snad budou dobre i ty.. rikala ze minimalne20 by jich tam melo byt... tak uvidime..vcera vecer jsem pichla pregnyl a zitra mazu na odber :slight_smile:
24. zář 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 wow! ty teda jedes holka! a takovy krasny vysledky s 75jednotkama!!! no je videt, ze jsi jeste mlada a vajecniky jedou na plny obratky:slight_smile: tak drzim moc palce na zejtra a nahlas, kolik jsi teda nakonec snesla:slight_smile:

jojo, zrusili, ale ja jsem od tebe nedostala ani zpravu ze jsi to zaregistrovala, vis...tak jsem jako nevedela co jako.
24. zář 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 ja jsem sem vubec nepsala jen jsem obcas jukla... chtela jsem byt v klidu a nemela jsem vubec casik co se tyce skoly atd.. jj byla jsem prekvapena,takhle kratkou dobu jsem jeste nestimulovala... pry to vypada hezky ,tak snad ano
24. zář 2013 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 no a jak to snasis? je ti dobre? vsechno ok?
24. zář 2013 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 ja jsem v pohode .. :slight_smile: kdyby me obcas nepichlo v brichu tak bych nic nevedela... dnes rano to bolelo po pregnylu jak jsem vecer pichla ale jinak nic... do vcera jsem i cvicila... dnes uz nebudu :slight_smile: no tak uvidime jestli je vsechno v poho i vevnitr,... a snad budou lepsi spermie.. :slight_smile:
24. zář 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 tak parada. je to tvoje uz treti stimulka, co? tak do tretice vseho dobryho i zlyho! tfuj tfuj:slight_smile: a date jedno nebo dve?
24. zář 2013 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 jj treti stimulace a dame dve kdyz budou :slight_smile:
24. zář 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sasanka033 a co ty??jak se citis a co noveho?
24. zář 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Cus holky tak jak dneska\? Já si skoro ani neuprdla, předávám práci a fakt mazec, ted jsem přišla totál vysátá domů. no a ještě tam oznámení, že nám zvyšujou fond oprav a vodné atd na 7.680 měsíčně no strašný.....Zítra poslední den v práci a pak neschopenka.....5 měsíců bez práce dám pokud neotěhotním (teda pokud neotěhotním ráda bych našla práci od ledna) ale teda furt někdo chce peníze. Navíc mě dneska začaly šíleně bolet vaječníky až hrůza!
co tu nového nestíhám dočítat:slight_smile:
24. zář 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 ty jo tak to držim palce, t se máš, že máš tak krátkou dobu stimulky:slight_smile: jo těch 10 let je prostě znát :slight_smile:
24. zář 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 mám na tebe dotaz, když k 30.9. končím v práci a budu na neschopence musím se hned hlásit na pracák?? moc dííky sasíí
24. zář 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice a na tu neschopenku nastupujes ke kterymu dni?
24. zář 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 od 26.9.2013 takže budu ještě v ochranný lhůtě
24. zář 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 ja jdu v rijnu na laparku, dalsi pokus odkladam az po ni....
24. zář 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no jako uprimne nevim, musela bych se zeptat nasi mzdovy, coz samozrejme i udelam, zrovna zejtra ke mne prijde pocitat mzdy. ale ja osobne tipuju, ze bys na UP jit mela, pac jakmile ti skonci pracovni pomer, nebude za tebe nikdo platit socko a zdravko. takze minimalne proto je asi dobry se tam zaregistrovat. ale rikam, to je jen moje domnenka. zitra zkusim zjistit vic.
24. zář 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja jsem uplne na mrtvici, nechala jsem si v mezicase litani mezi gyndou, obvodakem, urologii a carem udelat z krve testy na chlamydie a ted jsem prisla od doktora a vsechno je to pozitivni. dokonce i naky ty plicni nebo co to je za svinstvo. jsem uplne zoufala uz, v lednu kdyz nam delali v caru vsechny pohlavni choroby tak mi nic nebylo a ted tohle:( zrejme jsem to chytla v bazenu, sedelo by to na inkubacni dobu a zacatek mejch obtizi s mocenim a vytokem.
obvodak neni schopen ty vysledky vyhodnotit, takze jsem to ted poslala Malickovy, esli bude ochotna se tim zabejvat, ze nevim co mam delat, zda brat antb, jak dlouho, jaky davky, jeslti se ma lecit partner.... nejakej recept mi doktor dal, jen pro me, ale neni si proste jistej. a ja jsem ted v dalsich nervech, esli kvuli tomuhle nebudu muset odlozit tu laparku...?
24. zář 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 hele tak to nech, já se zítra zeptám naší holčiny ta to taky ví, já si myslím, že jak jsi na nemocenský a v ochranný lhůtě tak snad ne, ale zítra si to ověřím...té jak když jsi na MD, protože firma mi dá zápočťákaž po skončení neschopenky víš, takže si myslim, že ne e ale ověřím. Děkuju moc
24. zář 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ja si prave nejsem jista, esli za tebe musi i nadale odvadet odvody.
24. zář 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 no se zítra zeptám, páč mi dajzápočták až po skončení neschopenky
24. zář 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sasanka033 Ahojky, díky za odpověď. Ona to říkala i sestra, ale spíš, jestli doktorovi nepřitakávala :grinning: Každopádně pro mě to je bezva zpráva, že nebudu muset o den dřív. Tak snad jo. A ty to všechno stihneš během týdne oběhat? To určitě bude rentgen, EKG ... :slight_smile: No, děs, prostě proto zasazujeme lesy :grinning: A dieta už týden předem - no fuj, to se mám na co těšit. Já myslela, že bude jen od půlnoci půst a potom (nebo přitom) klystýr. Ale být v Praze už v sedm ráno na příjmu bude pro mě taky děsnej záhul. Když jen cesta vlakem je hodinu. Pak ještě do apolináře a navíc čas ráno, abych se k tomu vlaku dostala :grinning: Nojo, ale pořád lepší, než den předem. Tak moc díky za info.
@pidisek No ale pověz, kde to místo schováváš? Hlavně, že jste všichni tři zdraví!
24. zář 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Ahojky, zkus se zeptat monyny, ta to bude vědět :slight_smile: Podle její pracovní náplně :grinning:
24. zář 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sasanka033 Protože jste onemocněl až po skončení pracovního poměru (ale stihl jste to v ochranné lhůtě, která je 7 kal. dnů od skončení pracovního poměru), zaměstnavatel vám nebude vyplácet náhradu mzdy. Prvních 21. dnů nemoci tedy budete muset žít ze svých prostředků, od 22. dne nemoci vám pak začne vyplácet nemocenskou okresní správa sociálního zabezpečení. Nemocenská se bude vypočítávat z hrubého příjmu z posledního zaměstnání, nejdéle však z doby posledních 12 měsíců.
Na úřadu práce vás jako nemocného skutečně nezaevidují - smyslem evidence je totiž pro vás najít práci a vy jako nemocný pracovat nemůžete. Až se uzdravíte, můžete se zaevidovat.
Sociální pojištění platit nemusíte a ani nemůžete, není u nás povinné, takže si s ním nemusíte dělat starosti.
Zdravotní pojištění za vás zaplatí stát, předložte své zdravotní pojišťovně nemocenský lístek, z toho je zřejmé, že jste práce neschopný. Bohužel jsem nebyla přítomna vašeho jednání se zdravotní pojišťovnou, takže nevím, jaké potvrzení a z jakého úřadu po vás chtějí, ale dle mého názoru by nemocenský lístek měl stačit.
24. zář 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ¨jj díky,lae asi už to vím,:slight_smile: zítra se zeptám právě naší holčiny- prostě socka mi nebude platiti nemocenskou prvních 21 dnů a až od 22. dne bude platit a na úad až po skončení neschopnosti až dostanu zápočták...viz výše, to jsem si myslela:slight_smile:
24. zář 2013 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Ahoj Janinko, je to tak...Pokud Ti začne PN až po skončení pracovního poměru, ale začneš marodit ještě v ochranné době, tak jsi jakoby stále zaměstnaná.
Budeš mít výplatnici a vše, jako bys byla zaměstaná, jen dlouhodobě nemocná...
S pracákem si nelam hlavu, protože v době PN tě nevezmou a nezaevidujou do evidence uchazečů o zaměstnání.
Pokud jsi v pracovním poměru, tak 21 dní platí zaměstnanvatel, přičemž první 3 dny PN jsou nehrazené. Což tedy vlastně zamená, že Tě zaměstnavatel platí jen těch 18 kalendářních dnů. Pak už Tě platí sociálka.

pro Tebe to bude znamenat, od 26.9 - 28.9 budeš doma zadarmo, pak 29 a 30.9 budeš mít ještě náhradu mzdy od zaměstnavatele a pak už až od 17.10. by Tě měla platit sociálka.

Zápočtový list bys měla dostat normálně až ti skončí PN... Podle zákoníku práce Ti musí zaměstnavatel zápočťák poslat do 8 pracovních dnů...
Hlavně nezapoměň dát III a IV díl neschopenky zaměstnavateli do 3 pracovních dnů od samotného začátku nemoci.
Co je dále důležité, i když už nebudeš zaměstnaná, tak vždy ke konci měsíce dál lístek na peníze na mzdovku. Ta ho pošle dál na sociálku. Ale pokud ho nedáš před uzávěrkou, nepříjdou Ti penízky...

Snad jsem to napsala srozumitelně :sweat_smile:
24. zář 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, právě jsem si zobla poslední Clostik, tak uvidíme v pondělí, jak to bude vypadat... :slight_smile:
24. zář 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj jsem stastna ze mi staci i tak male davky..kdybychom si museli IVF platit tak by mi to pry vyslo do 35tisic... tak snad to tak je,ale stejne soufam,ze to vyjde ted
24. zář 2013 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek