• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

17. října 2017 
@eevvaa přesně..aby jste byli o.k...
3. zář 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa kecám já měla 3,6 nalačno a to jsem předtím snědla přesnídávku s piškoty..
3. zář 2014 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,
tak nějak nestíhám. Snažím se aspoň dočítat, ale i to mi jde od začátku školního roku pomalu :slight_smile:

@muddledgirl Tedy vy přibíráte :slight_smile: To my zvládli kg za 3 týdny a i to mi připadlo hodně :grinning: Jinak pro zajímavost a porovnání - náš Samča měl v 6.týdnech 5770 g na 65,5 cm a v půl roce tedy 9340 g a 75 cm. Jen kvůli tomu fusaku :slight_smile: a kočárku :grinning: No a teď je to kus chlapa, když nám ho máma nevykrmí, tak je jen hezky statný po tatínkovi :slight_smile:

@petulak1988 Moooc velká gratulace - ještě jednou. Tak to Ti moc přeji mít tak hodňoučké miminko. Je nádherná :grinning:

@kamisb Tak to my máme doma kolem 20°C a dr. říkala, že doma čepičku vůbec nedávat a venku když klesne teplota pod 20 nebo 18 (už si přesně nepamatuju).

@janice_opice Moc držím palce, aby obě prácičky vyšly. Doufám, že až to budeš mít jisté, že se nám pochlubíš :grinning:
4. zář 2014 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pro všechny:

Tak to my přes den pořád dost brečíme, ale už si zvládneme na chviličku taky samy vyhrát na dece (tak 15 min). Jinak asi zase rosteme, včera byla téměř nonstop přisátá u prsu a vztekala se u něj. Přes den spíme bídně, spíš tak jen 15 min v postýlce, pak zase se probudíme, brečíme, chováme a opět usne a pořád se to opakuje (mezitím v rozmezí těch 2-3 hod kojíme) :slight_smile: Ale zato v noci spíme krásně, už skoro pravidelně zvládáme první pauzu 5 hodin od začátku kojení k začátku dalšího. Ale je pravda, že to první kojení trvá hodinu :slight_smile: Takže spánku jsou 4 hodiny čistého času.

A dneska v noci mě tedy hrooozně mile překvapila. Usnula sice až v 21,30 (a to jsme od 20 hod průběžně kojily, tlačily, přebalovaly), ale vzbudila se až ve 4,00. Pak v 7,00 a to už vstáváme.

Zrovna včera jsem si říkala, jak jsem hrozně vycucnutá a potřebuju se prospat, tak mě Klaudinka vyslyšela :grinning: Já večer uspím malou v těch 21 -21,30 a pak jdu teprve udělat svačiny, vysprchovat se, dodělat věci do školy Samčovi (teď se všechno možný vyplňuje, připravuje atd.) a pak jdu spát. Většinou to stihnu do 22,30. Ale ráno vstávám podle malé, když se vzbudí v 5,30 a kojíme a než zabere, tak je skoro hodina v čudu a to už zase vstávám se Samčou, abych ho přichystala do školy. Takže vstávám brzo. No a pak přes den (manžel má sídlo firmy psané na domov) chodí lidi a dodavatelé, takže si nestíhám ani přes den sdřímnout s malou (tedy teď místo psaní bych aspoň na těch 15 min mohla) :slight_smile: A kolem 13,30 se zase vrací Samča ze školy, takže to už si lehnout vůbec nemůžu a navečer děláme úkoly. Mezitím musím stihnout doma něco udělat, uvařit a snažím se chodit denně na vycházky, aby se Klaudinka vyvětrala :grinning:

Tak buďte rádi, že mimča spinkají nebo že má kdo hlídat. To mě manžel pohlídal malou tak max na 5 min. Než jsem si připravila koupel apod. A za celých 8 týdnů si ji půjčila babička s dědou 2x (dohromady asi na 1,5 hodiny).
4. zář 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Posílám krásnou fotku, náhodou zachycený úsměv (než to blesklo, tak se malá usmála) :slight_smile: Naše dětičky :grinning: Samča je doma už skoro měsíc (od mámy) a pořád je poprděnej :grinning:
4. zář 2014 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Holky, co máte psáno jako diagnozu na kyčle? My II.a
A dáváte ty 2 plíny navíc a jak často? Celý den?
Díky za odpovědi
4. zář 2014 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě čtu o vaničce, tak to my máme vaničku docela velkou, asi 120 cm na délku. Vím, že dělají ještě menší. Ale já myju tak, že je hodně vody a držím jen pod hlavičkou. A myju vždy sama. Klaudinka má nad vodou jen hlavičku a zbytek pod vodou a kope si ve vodě o stošest. A už jsem ji takhle koupala i ve velké vaně (asi 2x).
Jinak koupat s manželem (společně ve vaně) by tedy nešlo, to bych jí nemyla, ale špinila :grinning: On je vždy černý jak uhel, to byste měly vidět tu vanu potom. :frowning2:
A sama si vlézt s ní do vany jo, ale bála bych se vyndávání a nevím, jak bych to sama dělala, to by nešlo, protože osušit malou a mě bych najednou nezvládla :slight_smile:
Ale jen co začne sedět, tak se bude koupat s bráchou :grinning:
4. zář 2014 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petulak1988 Jo my jsme měli při porodu úplně stejně velká miminka, Klaudinka taky měla 49 cm a 3090 g :grinning:
4. zář 2014 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaký typ (silikon, guma) a značku dudlíku používáte? My z těch co máme pořád žádný nechceme, ale připadá mi, že si malá začíná dělat dudlík ze mě. A to nechci.
Díky
4. zář 2014 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak často chodíte s mimískama na kontroly? My byly jen hned po příchodu z porodnice, pak ve 3 týdnech, pak v 6 týdnech a teď jdeme až ve 3 měsících.
4. zář 2014 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ahoj krásná dítka:slight_smile:) s tou školou to znám taky vyplnuju horu papírůůů.....děs běs:slight_smile:)) no já radši nebudu psát kolik měl kuba v 6ti týdnech :grinning: :grinning: :grinning: ale ted má čerstvě nohu 44 :grinning: :grinning: kyčle máe 1.B a 2.A za chvíli jdeme zrovna na kontrolu..dávám jí plínu jednu jako široké balení..ona je drobnější..a ve vedrech jsem jí to nedávala jinak furt..na kontroly jsme chodily každý týden od porodu a pak v šesti týdnech v červenci a pak po měsíci na očkování a tevd jdeme zase na očko 15.9
4. zář 2014 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke teda povedla se ti a brácha je taky vymazlenej :wink: :wink:
4. zář 2014 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spikella Děkuji :grinning: Hlavně jsem ráda, že ji Samča miluje. Pořád ji ňuchňá, hubičkuje, hladí, chce chovat, přebalovat a pořád říká, jak je roztomilá. A to i když mu řve do ucha jak tur :grinning: To jí k tomu ještě zpívá :grinning: Takže doma občas komedie :grinning: Pošli mi Alexíka, ať taky vidím, jak rostete.
4. zář 2014 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Já to psala jen kvůli té otázce, kolik by mohl mít Samík v půl roce :slight_smile: Vy jste byli ještě větší? No to náš Samča má v 8,5 letech boty 37-38, takže jako já. Už mi začíná krást croccy :slight_smile:

Tak to se budu muset polepšit, nedávám poctivě. Ale celou noc malá spí na zádech s nožičkama jak žabička. Takže to má jako s plínkama. My jdeme na kyčle až ve 4 měsících. A to očkování bude taky až tak (to jsem už psala). My byly u dr. 19.8. a jdeme až 7.10. Jen mi je líto, že nevidím průběžné přírůstky a bojím se, aby byla i vývojově v pořádku. Ale to je asi zbytečné. Pást koníky se jí pořád moc nechce. Jednou zvedne hlavu a pak si ji položí a cucá ruku.

A jaký dudlík používáte?
4. zář 2014 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke no ono to není celé kilo...za ty dva týdny...ale je fakt,že v -i dnech jsme měli 3500g, pak ve 4 týdnech 4630 a teď 5300 a nějaký drobky..No tak to u nás nehrozí tak dlouhý spánek v kuse...celou noc pobrekával a ráno jsme šly na kyčle...kdyby mi tak hezky spal..tak bych stihla pořádně uklízet...poslední dobou je nerad sám...ale teď zas čumí na polštář,tak ho chvilku nechám.

No tak jsem tedy koupila umělé lehátko do vany...a molitanovou podložku,čepičku a rukavičky...

Tak to příletovo hlídání bylo taky párkrát...asi dvakrát jsem si šla lehnout,když jsem týden kojila po hodině a ted byla ta gynda a kadeřník,ale aspoň něco no...Možná budu pokračovat i v anglině..i když se na to moc necítím..kolegyně možná někdy povozí..tak to bude fajn..
4. zář 2014 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke Kuba měl v půl roce 11 kg:grinning:DDD hele Valča nesnáší pasení koníků...jako fakt musí mít echt doboru náladu a já jí musím nějak zabavit přitom, takže je na posteli a já sedim u postele na zemi..kdy jí vyloženě koníci baví, kdž je bud na mně nebo na mužovi..na mužovi má větší plochu a výhled tak tam pae jako o život a když jí držím vzpřímeně tak už krásně drží hlavu:slight_smile:)) takže neboj, ona do toho Klaudinka taky krásně doroste :wink:
4. zář 2014 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke me napriklad odmita ty ze silikonu a chce ten latex... ty hnedy gumy.. :slight_smile: tak jsme koupili dva ty a u tech se ududla ale ne vzdy ho chce..nekdy usne bez nej.. :slight_smile:
4. zář 2014 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke koupu jí jako Ty..dnes holt bude premiéra ve velké vaně....aspoň nebudu muset mít přetopeno v obýváku :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2014 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke
@muddledgirl mně zatim teda taky nikdo nehlídá..manžel na chatě jo když měl volno abych mohla vařit a uklízet a v Praze zatím ted jednou..to měl taky jediný volno a šel poprvé s kočárem s malou ven...ovšem pokud klapne ta práce tak s ní bude 2 dny v týdnu:slight_smile:)))) tak at si zvykaj, tvrdí, že to krásně zvládne, že budou chodit na procházky akkorát ho musim naučit jak Valču oblíkat..myslim jako co jí dát za jakýho počasí páč to on asi nedá:slight_smile:)
4. zář 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke dnes jsme byli potřetí na kyčlích a máme mít navrch jednu plínu..na třetiny..bože..já vůbec nevím,jak to tam mám dát? Prý jestli v rodině nemáme kyčle..ch jo..prý vývojová vada..ch jo...no a pak zas na utz v říjnu..a pak zase na kontrolu...ch jo...
4. zář 2014 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
@marke jako mám přítele ráda..ale neoblíká jí...nepřebaluje nic..jediné co..lehne si občas vedle něj.....Ty vogo..někdy se mi chce z toho brečet...

My dnes dostali papír II.síto...kyčle volné,stabilní,
4. zář 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke my všechny..ale moc nedudlíkuje...někdy mu ho cpu..ale většinou plive ven.. :astonished:
4. zář 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl mno rpoto jsem se divila s těma kyčlema pamatuješ že ti nikdo nic neříkal hned...široký balení..a to ti to neukázali???https://www.youtube.com/watch?v=S1TN98b-w1E
4. zář 2014 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke My byli s kyčlema v porodnici...pak byl utz po měsíci..teď kontrola v 6-i týdnech...pak v 10-12 týdnu utz..a pak následně hned čtvrtek zase kontrola
4. zář 2014 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ne neukázali..
4. zář 2014 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no já sama někdy nevim,jak ho oblíct..děkuju za odkaz..
4. zář 2014 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice vím,jak jsi se divila..utz máme o.k..ale ..tak to trochu nechápu no..ale tak nedá se nic dělat...
4. zář 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl utz máte ok a udělali závěr na tu II? to se dělá podle utz no.,,hele ta plena je vopruz ale rozhodně tim nic nezkazíš no..my jdeme dneska na kyčle už asi po pátý a to máme 1.B a 2A a plenku dávám no, ale ve vedrech jsem jí nedávala..mně to právě přímo tam sestřička ukázala jak to poskládat akorát Val jak byla nebo je drobnější tak ze začátku to byl boj....byla strašně nadzvedlá tak jsem jí tu plenku dávala přes dupajdy do kalhotek na látkový pleny a bylo to v poho..... a víš co někteří chlapi to maj jinak trošku než navážou ten vztah s tim mimčem...pro chlapy je většinou zajímavější, když jsou už větší a víc komunikativnější co teda vim z okolí...ty miminka jim uplně nic moc neříkaj a hlavně se jich i bojí..... tak si z toho kočko nic nedělej, on k tomu dozraje uvidíš až bude Samíček větší
4. zář 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek