• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

7. prosince 2016 
ahoj holky :slight_smile: vcera jsme byli na kontrole v 18tt ,vse v poradku a zatim to vypada na chlapecka :slight_smile: ...ceka nas ten velky utz v tom 20tt tak bude snad v pohode :slight_smile: Jinak me zarazi,ze nikde nevidim fotky tak jak mame my,ze na nas kouka zepredu a to je uz podruhe.Kazdy ma fotky ze strany jak si hovi v brisku,ze by se chtel porad tak predvadet????Jinak jsem uplne hotova z tech obr kukadel,to me opravdu dojalo :dizzy_face: ..
4. zář 2014 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí (7)
@hhani krasna fotecka :slight_smile: rozkosny
4. zář 2014 v 10:48  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@hhani další klučík do party :slight_smile:
4. zář 2014 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@hhani gratulujuuuuu to ej super:slight_smile:))) a utíká to už 18tt hustý:slight_smile:)) jojo obr kukadla má mít po kom..já mám taky obě děti okatý:slight_smile:) Teda Kuba je hodně a Valča ještě uvidíme:slight_smile:)))
4. zář 2014 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@petulak1988 děkuju..no jsem fakt naměkko :slight_smile: ..jinak ještě moc gratuluji k holčičce je hezounká :slight_smile:
@eevvaa no ještě to neni uplně potvrzené,ale myslim,že to potvrdí ...já pořád od začátku tipuju holčičku,ale v rodině všichni kluka jen mimo mé mamky ta drží basu se mnou :grinning:
4. zář 2014 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice No Jani pořád tomu nemůžu uvěřit,ale už se snažim jenom věřit,že je to opravdu pravda i když ten červík občas zahlodá :slight_smile: ..no každý řiká,že je bude mít po mě a bříško je celý tatínek :grinning:
4. zář 2014 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hhani a dyk je to jedno jeslti kluk nebo holka hlavně že je a že bude zdravé miminko:slight_smile:)) tak na sebe dávej pozor
4. zář 2014 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janice_opice tak to jsem už jednou dělala,když jsem zkoušela plenku kvůli opruzení..moje nervy..o zábavu tedy postaráno
4. zář 2014 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice mě je to uplně šumák hlavně at je zdravý,ale mému Péťovi bych toho kloučka přála i když vim,že bude šťastný i za holčičku :slight_smile:
4. zář 2014 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice nejblížsí utz až 8.10...tu zprávu s II.jsem dostala dnes...UTZ byl v pořádku 19.8....tak nevim no...Já vůbec nevím co je 1.B a 2A..já jsem se ke kyčlím nedozvěděla nic...a doteď jsem se o to nezajímala,když říkali,že v poho....

S těma chlapama máš pravdu..jen je mi to někdy hrozně líto... :wink:
4. zář 2014 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl já ti rozumim taky by mi to bylo líto,ale fakt se to poddá ..my ta miminka prostě užijeme víc no:slight_smile:))

Typ I – normální nález bez ohledu na věk dítěte.
Jde o centrovaný kloub s dobře vyvinutým
kostěným i chrupavčitým okrajem acetabula.
Kostěný okraj acetabula je ostrý, chrupavčitá
stříška přesahuje polovinu hlavice a umožňuje
normální vývoj. Úhel alfa je 60 st. a více.
Bez závislosti na věku pak podle velikosti úhlu
beta ještě rozlišujeme dva subtypy:
IA–úhel alfa je 60 a více stupňů, okraj kostěné
stříšky je ostrý a úhel beta je menší než 55 stupňů.
IB–kostěný okraj stříšky je lehce zaoblený, úhel
alfa je 60 st. a více, ale úhel beta je větší než 55
stupňů, což svědčí o menší vyzrálosti chrupavčitého
okraje acetabula.
Nález I A a I B u tříměsíčního dítěte je normální
a nemusíme již kyčle dále sledovat.

Pro typizaci sonografických nálezů kyčelního kloubu je nyní nezbytné konstatovat změny kostěných a chrupavkovitých
částí jamky kyčelního kloubu:

Typ I odpovídá vyvinutému, a tedy zdravému kyčelnímu
kloubu. Kostěná jamka je správně vytvarována, kostěný zevní okraj acetabula je ve správném úhlu a má správnou konturu. Chrupavkovitá stříška jamky správně přesahuje hlavici kosti stehenní a sonografická struktura hyalinní chrupavkovité stříšky jamky je hypoechogenní.

U typu II není kostěné vytvarování dostačující. Kostěnný
okraj acetabula je zaoblený. Chrupavkovité části kloubní jamky jsou rozšířené, přesahují ještě hlavicikosti stehenní tak, že je zachováno zanoření hlavice v jamce.

Typ III vykazuje přibývající zploštění kostěného zevního okraje acetabula, takže celkový tlak kraniálně tlačící hlavice kosti stehenní zatěžuje převážně stříšku jamky. Tato se začíná trvale ohýbat kraniolaterálně. Právě zde tedy dochází k začínající decentraci hlavice kosti stehenní.
U typu IV se vyskytuje dorzokraniální luxace hlavice kosti stehenní a chrupavka stříšky jamky se právě nachází
v úplném mediokaudálním sestupu směrem od hlavice kosti stehenní.
4. zář 2014 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@janice_opice a tak hlavně,aby se to nezhoršovalo..ty kyčličky..a Jani to se ta plína bude dávat furt? To mě jebne...teď spí...tak bych mu tu plínu měla radši dát ve spánku,aby se nevztekal...Jsem nějaká podrážděná,asi i z toho věčnýho bordelu a to furt něco sem tam poklízím ...a taky jsem na toho mýho velkýho bobka ošklivá a to mi je pak taky líto...
4. zář 2014 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holkyyy já mám radost ..Valča dneska objevila k čemu má ručičky krome toho, že si rve celý pěsti do pusinky:slight_smile:)) ...už v lehátku ručičkou záměrně bouchá do cinkacího motýlka a moc se jí to líbí a snaží se ho uchopit:slight_smile:))))
4. zář 2014 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@muddledgirl holka na bordel se fakt vykašli..věnuj se malému...ještě se v životě nauklízíš já se tuhle taky nervově rozbrečela, že nestíhám uklízet domácnost ještě s těma zvířatama a že musim do práce od miminka a pak jsem se uklidnila a řekla jsem si, že se prostě na to vykašlu a nebudu se nervovat rpostě tu nebude naklizeno a hotovo no..důležitá je pro mě ta holčička a ostatní tak nějak v poklusu..velkej se srovná uvidíš fakt.....no my tu plenku navrch máme od kontroly ve 3 týdnech zatim furt........je to opruz ale lepší než aby pak měla umělou kyčel
4. zář 2014 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl ale je to náročný a člověk je unavenej kor když jsme s prckama nonstop,ale bude líp fakt uvidíš..drž se kočko..mám te ráda:slight_smile:
4. zář 2014 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@marke - ahoj, za ty teploty dík. Já teda poslední dobou čepičku na ven dávám a je teploučký ..ne zpocený.
dudlík si vezme jak ten tvarovaný od NUKa, tak latex od MAM ...ten je možná lepší je takoný oválný a možná lepší do pusinky ..stejný tvar myslím má i silikon. Ale ten MAM mi přijde nejlepší ...myslím, že ho měli i v tescu.
4. zář 2014 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky fakt bych se měla naučit večer chodit spát s prckem ...jedl kolem 19h a v 3h jsem ho šla budit, protože už se začalo nalejvat i prso co nebylo na řadě a bolelo pak se vzbudil v 6 a v 8h.
jo a byli jsme na tý rehabilitaci ...tak prý vše ok ...že je hodně napřed, ale trochu ho doma trápit máme ...jak tu hlavičku furt lehce vytáčí a hýbe s ním i na bříšku spíš zádama než ramínkama.
Tak jen info ručičky jsou spráně tak, že lokty jsou před rameny a ručičky (prstíčky) spíš u sebe ...prostě dávát ručičiky víc dopředu a ne pod miminko...prý se může pomoct mu i pod hrudníček vložit malý polštářek aby se zapřel o ty ručičky a hlavně aby se mu nerozjížděly do stran a přitlačit na zadeček.
jinak doktorku na závěr pokakal :slight_smile: a polštářek počůral :grinning:
4. zář 2014 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janice_opice jsou to slaďoučci... :grinning: Máš pravdu s tím bordelem..budu se to muset naučit...hlavně to žehlení mě sejří...ale mám dost věciček tak to počká...jen přijdou asi příští týden kolegyně...tak budu muset něco uklidit no...To věřím,že Tě to štve že musíš od něj...já už pomalu taky nemám úspory kromě lišky...ale to se nedá nic dělat..asi začnu víc přemýšlet co a za kolik jím...stejně chci zhubnout..tak nevím proč jím sladký...To jo určitě je to lepší,než aby měli umělou kyčel..Usnul aha..na minutu..zkusim tu plínu no..Jo jo...je to znát,že je člověk s těma prckama furt..No v neděli budu mít relax a když bych pak odstříkala mlíko a vylila..tak si můžu dát cičko a desítku,že? Jsem děsná..ale kdypak já se zas dostanu na koncert... :grinning: .seš hodná,taky tě mám ráda...myslela jsem si,že si s ním bude hrát a on nic..maximálně mu dá pusu no..
4. zář 2014 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb tak když Ti takhle krásně spí..Tyjo...to je bomba...x hodin v kuse...no já doufám,že to bříško nějak dáme dokupy..už jsem se naprdla a dala mu medelu s fenyklovým čajem..ale vůbec mu to nechutná..Chudák doktorka..my se dnes pokadili u kontroly kyčlí a doktor...ho umýval žínkou..páč to měl skoro všude...no a mimochodem hezkej chlapík..
4. zář 2014 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janice_opice Jani,ale když mám dávat jednu plínku navíc..tak stačí jen tu spodní ne? Když nosíme papírovky..nebo nééé?
4. zář 2014 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - jj ten fenyklový čaj já dávala jen po lžičkách. Hele a takový dotaz umí zatlačit nebo spíš jen pláče a kroutí se?
Ten náš totiž vysloveně jako by tlačí a už u toho nebrečí jak dřív. Poslední dobou ho to už ani moc nebudí jen občas.
S tím spaním mě překvapil, já šla v půl 11 a od půl 2 jsem začala být jak na trní, jestli mu třeba něco není ...i to buzení mi trvalo asi 20 minut...ale ta prsa začala být fakt bolestivá a nemohla jsem spát a nějak se mi nechtělo odstřikovat ...zaprvý nebyla čerstvě vyvařená ta "mašinka" a pak jsem netušila kdy by se vzbudil aby něco měl on.

Holky teď usnul na hrací dece :slight_smile: tak jdu umýt nádobí a udělat si brambory ...třeba stihnu oběd ..dneska nemám hlídání.
4. zář 2014 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamisb jejej..já říkám,že tlačí...ale no nevim...řve a kroutí se už od narození..a teď to tedy nabývá na síle...a špatný jím stejně sušenku denně..už na to prdim.. a teď jsem pár dní jedla ty křupky s mlíkem..Kolik mu toho čaje prosím dáváš?

Já se nějak uklidnila díky Janče a žehlim..malej spinká...a pak si dám asi znovu těstoviny...snad pesto a mák s cukrem nevadí...
4. zář 2014 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@muddledgirl ja uz pivo mela nekolikrat tak kliiidd.zrovma vcera jak usnula jsem si s muzem dala desinu.hele ja s papirovkou nevim nam rekli vylizene siroky baleni s latkovou..Valca spi taky tak 5 hodin v kuse ;) ja uz cekam.v Motole zase jsem prisla driv :-/a zase tu sedim ubonkologickyho a je tu plno deti s rouskama a na vozicku chce se mi brecet...modlim se, aby nas nic takovyho nikdy nepotkalo
4. zář 2014 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak kyclicky ok....uz mame jen cvicit..
4. zář 2014 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@janice_opice hmm..přítel se na to netváří...a nekoupí mi ho..tak já si ho taky nekoupim...Aha..no mně řekl plenku navíc..hi..no ale přemýšlím,že koupím ty obyč. látkovky...a že bych tam dala tu vkládací plenu a ještě jednu obyč.Já totiž tu látkovku neumim pořádně zavázat...a vypadá to děsně..to bych se musela stydět to před doktorem ukázat..hodila jsi mě do pohody..děkuju..jo jo..to je hrozný..ani si to nechci představovat.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. zář 2014 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - hele já to tlačení poznám z výrazu ...zrudne a zvedá zadeček ...to když prdí ...a když kaká tak jen špulí pusinku a zvětšuje nozdry.
Ale je to lepší teprve tak 14 dní ....buď je prostě už větší, nebo pomohly ty laktobacili co jím. A denně si fakt udělám jeden ted dětský fenyklový čaj a ten piju já ...já mu už nic nedávám...teda čaj ..jinak na noc a v noci dostává ten sab simplex.
A ještě piji ty kojící čaje, ale pozor max 2-3hrnky denně, myslím, že když toho piješ víc může to mít obrácený účinej a může mít zácpu nebo bolení bříška.
Jinak se snažíme dávát víc na to bříško a na mě položit ...to se taky krásně vyprdí a ani nemusí tlačit.
4. zář 2014 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl - na pivo se netváří? mě dokonce manžel po uspání prcka přinesl jedno to holadský chucený ..taky to má kolem 4% jako pivo ....no pila jsem ho asi 2hodiny a to to je jen 0,25l.
A min.týden jsem upíjela jedno venku s tchýní a o víkendu jsme si koupili lahvinku růžovýho vína mám hroznou chuť, tak uvidím kdy si ho dáme, ale budu mít narozky tak asi na ně. Nějak mám chuť....a trocha alkoholu nevadí ...buď po něm bude prcek krásně spinkat nebo naopak nebude no. Troška neuškodí neboj.
4. zář 2014 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@hhani Jeeeeeeeee, to je super fotečka :slight_smile: Já takovou ještě neviděla :grinning: Mooooc gratuluju a držte se. Už začínáš nakupovat?
4. zář 2014 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@kamisb on tlačí...kroutí se rudne..přestává dýchat a pod...zkusim objednat pár těch látkovek moderních použitých a tam dávat navíc plenku...no..toho fenykláče piju dost...za chvíli budu mít litr..no a toho kojícího jsem pila taky tak litr..tak jestli to není z toho..nevim no...je to krásnej bobek a já už ráno byla vytočená...a pak jsem hnusná na přítele...protože celou noc kňoural..sotva jsem zabrala...ale už jsem o.k..Už bych si něco dala no...ale já kojim dost často..tak mu to nechci moc dávat no....už se upřímně těším až si ožeru tlamku až nebudu kojit...už to mozek nějak potřebuje...vyčistit.. :grinning:
4. zář 2014 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@muddledgirl Tak kyčle už vysvětlila Janča :slight_smile:

Hele, já to mám s chlapem úplně stejný. On ještě za celých 8 týdnů nepřišel sám, abych mu ji dala. Jen když já potřebuju a on je po ruce (což není téměř nikdy, protože přijede z práce, dá si kafe s cigárkem - v kuřárně a jde pracovat ven a přijde v půl 8, nají se, vykoupe a jde si do kuřárny koukat na bednu). Ale vím, že ji miluje, protože každý den před spaním jde kouknout do postýlky, ráno vstane a kouká do postýlky a když přijde domů, tak ji hledá jako první.

Taky mi to někdy přijde líto, ale prostě jim ji asi člověk musí strčit. A jak píše Janča, ona ta malá miminka jim moc neřeknou, když to jen brečí a chce jíst a přebalit :slight_smile: Já mu říkala, že by někdy mohl pohlídat a on říkal a jak budu kojit? No, chlapská logika :grinning: Dítě asi jenom baští.

Všímej si spíš těch drobností, než toho, že neběhá s kočárkem. Předevčírem měl manžel na sobě malou poprvé na hrudi (tak jsem hned fotila). A jak byli oba spokojení :grinning:
4. zář 2014 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek