• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@janice_opice
@kamisb Holky, některá jste psala, že používáte pro mimi do nosánku Physiomer Baby 115 ml. Je to ale dost velké balení (normální rozprašovací spreje mají kolem 30 ml). Chci se zeptat, jak často to používáte (i preventivně?) a hlavně, jakou to má životnost po otevření!
5. říj 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke my nedonosenci mame 63 cm a 5.5 kg ;)
5. říj 2014 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@marke zivotnost nevim ale nacvicila jsem to mimo
5. říj 2014 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - my jdeme na 3.měsíční zítra tak míry nahlásím ...ale měsíc mu byl už min.uterý.
Ale tak 62cm a 6,2-6,4kg očekávám :slight_smile:
6. říj 2014 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - jinak malej cáká furt tak že má vodu i v očíčkách. A přijde mi to jako schválně, pak otevírá pusinku a vystrkuje jakýček :slight_smile: uličník to je. A vzteklej poslední dobou taky hrozně.
Mě teda když se trhá od prsa tak pak většinou hodně prdí nebo kaká.
6. říj 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb My jdeme taky zítra :slight_smile: Budou nám přesně 3 měsíce :grinning:
Jojo, to my taky prdíme a kakáme, když se cuká, ale tentokrát se nechtěla ani přisávat :frowning2: Ale už je to lepší. :slight_smile:

@janice_opice co jsi nacvičila? Nějak nechápu :wink:
6. říj 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem zpátky, CS 5, děloha už pracuje, mám si do konce týdne dojít na 1.monitor, abych ho v pondělí měla hotový, ty pondělky jsou tam hrozné čekačky, jsem se byla optat a že je plná čekárna, tak jsem to vzdala, asi půjdu ve středu nebo v pátek. No stejnak je to vzít si pití, velkou sváču a čtivo.
Jinak prý jsem ještě zavřená, ale to neznamená, že se porod nemůže rozjet :slight_smile:. A ještě mi brala doktorka ty stěry, tak příště budu vědět výsledky, kontroly už budou po týdnu. Na přeměření jsem nebyla.
6. říj 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - a nemáš někdy moc nalitá a tvrdá prsa? ona se pak ta bradavka blbě chytá. V noci mu to někdy nejde, ale on se snaží.
6. říj 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
@marke
@janice_opice tak nám se ještě nestalo,že by jsme nekakali...asi hamá nejvíc ze všech miminek tady...dnes už asi 3x..Dokto.jsem volala,prý pokud mu není blbě a nemá teplotu,tak je to o.k..::Koupila jsem dneska pro něj laktobacilky...ne tu bioagu....
6. říj 2014 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke to strikani do nosu jsem si nejdriv natrenovala mimo nos
6. říj 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - my máme na zoubky takový silikonový návlek na prst. zatím jsem nezkoušela.
6. říj 2014 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky jak jsme zacali trenovat to paseni tak super a Val uz to zacalo dost bavit..pomohlo i noseni na tygrika
6. říj 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Všem moc děkuji za odpoved :slight_smile:
6. říj 2014 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky prý mi sociálka potvrdí ten příjem i poštou nevíte na koho to do Prahy poslat nebo jen obecně? nebo myslíte že můžu na tu paní co mi dělala nemocenskou? nebo si raději zavolat?
6. říj 2014 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke tak kup lehátko do vany..nebo ten molitan... :wink:
6. říj 2014 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ty myslíš kvůli rodičáku? Mně to dali na nemocenském..jestli myslíš potvrzení o vyměřovacím základu
6. říj 2014 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke chci taky nějaký kartáček...se čistí zoubky,když už vyroste jeden? :grinning:
6. říj 2014 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke je to zbytečně drahé...je i mořská voda do nosu..já mám ale děsný problémy ho udržet,když mu chci stříknout do nosánku..
6. říj 2014 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@janice_opice
@marke všechny máte starší miminka...odkdy vám pasou...my trošku trénujem ale málo..když řve hlady..tak to prdim...ale snaží se no..
6. říj 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - ono máš začít už jak začínají natékat ty dásničky, ono se mu tím i ulevuje. A připravuješ jej pak na to čištění.
My dokonce máme už pro malýho zubaře :grinning:
6. říj 2014 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl - no nám už hodně dlouho, ale teď už chce vysloveně sám na bříško a těch 10 minut dává v pohodě. On by vydržel asi i dýl, ale začne se vztekat, protože mu nejde lést.
Dneska jsem se mu smála při mytí, koupeme ob den a dneska se jen mylo na posteli žinkou ....a jak se snažil lést a byl na bříšku tak zrovna vystrčil zadeček a podsunul nohy ....hihi tak jsem ho aspon krásně umyla mezi půlkama :grinning: :grinning: :grinning:
Takže kdyby se nesnažil lést a stačilo by mu se koukat kolem sebe tak je na bříšku asi furt, už ho moc nebaví ležet na zádech ....jedině na přebalováku a to si s ním musím povídat.
6. říj 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - ale doktorka na rehabilitaci nám před 14 dny říkala, že je hodně na před tak o měsíc až měsíc a půl. Že ho máme spíš krotit ...
on sena bříšku už i natahuje pro věci a chce si je cpát do pusinky, no to pak zjistí, že se mu tam nevejdou a zase řve ....už se děsím jak to bude pokračovat dál. Když se hned takhle vzteká, když mu něco nejde.
6. říj 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - jinak knížka (album) už je v pěnový obálce tak ještě tu adresu :wink:
6. říj 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - jj myslím kvůli rodičáku, tak já vyhrabu někde to číslo na tu paní co mě měla na starost při nemocenský a zkusím se s ní domluvit. Jak jsem změnila trvalý pobyt tak bych kvůli tomu musela do Prahy a ono se to už blíží tak abych to začala vyřizovat.
6. říj 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no můj zubař je super...kéž by vzal i malého...to asi nehrozí.. :frowning2: jjj já vím...ale nevím,jestli poznám až bude mít nateklé dásně.. :astonished:
6. říj 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb to jste ale trénovaly nebo ne? My jen pár dnů a nestíháme moc...vždycky tak 3-4x
6. říj 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb vy cvičíte vojtovku? Ty děti jsou pak mnohem šikovnější no.. :wink:
6. říj 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no trénovali bych neřekla, prostě jsme od příchodu z porodnice dávali tak 1-3x na bříško ..ze začátku na nás z vysoka pekl, ale pak se snažil. A 4.9. jsme byli na tý rehabilitaci, protože moc točil tu hlavičku dozadu a tam nám ukázala jak správně mít ty ručičky a od tý doby už ho to tak neunavuje a je tak rád no.
Teď už ty ručičky má spíš do strany než před sebe, ale to už je jedno je vidět že to nezvedá těma zádama, ale už se pořádně opírá o ručičky a začíná asi i zapojovat bříško protože už ho nemá tak rozteklý když na něm leží.
My chvíli cvičili s tou hlavičkou jak ji zakláněl, ale před 14 dní na kontrole nám ta dotorka zakázala už cvičit, že je moc napřed, že ttakhle by za chvíi chtěl chodit ....takže prý spíš brzdit...a vše postupně :wink:
na bříško se sám neotočí, ale lést by už chtěl :slight_smile: snaží se furt otočit, ale zatím bez úspěchu ....já říkám naštěstí ...už ho vidím jak se furt ne bříšku a trenuje píďalkování.
6. říj 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb To nebylo nalitými prsy (moc nalité je nemívám a bradavky mám větší :sweat_smile: ). Ona se vztekala, už když jsem ji jen položila a uhýbala hlavičkou. Ale už je to dobrý. Asi fakt blbý období :slight_smile:

Tak ten silikonový návlek neznám. Ale všechno bude lepší, než nic :grinning:

Jaký příjem? Mě dneska přišlo domů poštou potvrzení o pobírání mateřské - je to asi žádost o rodičovskou (alespoň dle nadpisu). Asi tam budu muset vypsat info o Klaudince. Ale nejdřív chci stejně čerpat tu dovolenou.

@janice_opice A nemohla by jsi se podívat, jestli tam je psáno, jak dlouho po otevření se to musí zpracovat? Připadá mi to právě moc velké balení.

Jooo, tak tygřík se nám nelíbí taky. Všechny pozice, kdy je obličejem dolů, jí děsně štvou :frowning2: To je řevu. Tak jsem ji začala dávat na balón - je tam víc na vrchu a ruce jsou víc dolů, tak jí to nutí víc, než na posteli. A dneska 2x na balónu a ani brek a večer na posteli a zase se trochu zvedla, ale hlavně taky nebrečela.

@muddledgirl Tak to my máme připrdnutou skoro každou plínu :grinning: To 3x je u nás minimum na kakání :slight_smile: Zrovna se kroutí v postýlce, tak doufám, že to zaspí - jinak budu přebalovat a to ji zase vzbudí a bude na mě dělat zase ještě hodinu baterky místo spánku :grinning:

A jaké laktobacily jsi koupila? Já už je začala malé dávat obden.

Jo děvčata - dneska jsem jí dala do vaničky na koupání lehátko a brek po chviličce přestal. Tak snad to překonáme. :grinning:
Zítra jdeme na kontrolu po poledni, tak jsem zvědavá. Dám zprávu, jak přibíráme. Každopádně jsem ráda, že kojení zatím jde v pohodě a že kojíme plně. Náš Samča má ve 3 měsících už psáno, že kojený nebyl ani částečně. Manžel říkal, že kojili málo (asi tím, jak byl velký, tak měl brzo hlad). Jani, jak dlouho jsi kojila Kubu?
6. říj 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Tím se čistí zoubky, když ještě ani nejsou :grinning: Pak má výrobce MAM celou řadu, od prvního zoubku takový pidi kartáček atd. :grinning:
Právě, že ten Physiomer vychází na to množství hodně levně (v přepočtu). Nebo jsem přemýšlela o vincentce, potom si ji doplnit z normální, ale nevím, co bych dělala se zbytkem tý flašky :grinning:
Jak jsem psala, ona už skoro krásně pásla a přišlo to vzteklé období a to jen řvala (místo pasení dělala letadlo). Tak jsem začala pást na balónu a dneska poprvné byl klid. Takže moc nepaseme - tedy skoro vůbec a jen pár minutek několikrát denně.
Ale teď (ve 3 měsících) by prý mimi mělo vydržet jen chvíli a v úhlu 45°. To Adámek pěkně fofruje.

@kamisb My jsme už taky domluvený se zubařkou Samči, že vezme do péče i Klaudinku. To víš, když jsem chodila k ní se Samčou a bříško rostlo, tak to bráška domluvil :slight_smile: A už se těší, až bude chodit i Klaudinka. Přitom on zubařku vysloveně nesnáší, ale to je na dlouhé vyprávění. Hold matka (biologická) se nestarala - ani o čištění, ani o prevenci.
6. říj 2014 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek