• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

21. května 2017 
@kamisb mně tak spí i přes den...ale na to jak se v kuse člověk nevyspí..tak jsem ready..jen někdy jsem líná...dnes jsem byla jen u doktorky..protože se mu zas rozlezla nějaká vyrážka na obličej....Tak jsme zas vyfásli tu Ondřejovu mast...ale pomáhá to...Já už jsem asi zvyklá..já už neusínám....Tak to jsi jak moje ségra a přítel..ti by taky furt spali....

No..já to tak taky dělám někdy...ale to musí být fakt unavenej..jinak klidně usne u mně ..já ho jdu dát do postýlky a řev......Já myslim,že mu to vydrží... :wink:
7. říj 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - dneska vytuhl hned - dostal dudlíka otočil se a usnul. Pak mu teda ještě vypadl tak tam šel manžel i dát mu dobrou noc. Zase si vzal dudlíka zavřel oči a vytuhl úplně.

My dostali nějakou lipobázi či co ...mám namazat na noc sudocrémem aby to vysušil a ráno tímhle. Včera to měl jako příšerně červený a hodně na jedný tvářičce a dneska zase v pohodě. Hold prý to kojené děti mívají.

Tak jsem si uvařila na zítřek rizoto s kuřecím masem a houbama a i manžel teď když mi to chutnal říkal, že to mám dobrý. Tak zítra se to jen ohřeje a zastrouhá sýrem a bude to :slight_smile: to většinou stíhám. Malej tak od 12-14h +/- půlhoďky spinká max ty 2 hodiny teda. Dneska jen asi hodinu, ale i tak se dá něco málo stihnout.
7. říj 2014 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - jinak já jsem zjistila, že pokud před tím nočním spaním nakrmín a dám do postýlky a řve, tak se prostě najedl málo. Tak hodl ještě dostane no ...většinou musím vystřídat obě prsa a pak v pohodě už usne. Ale hold to někdy trvá i 40 minut i s chozením na krknutí a pauzou na prdění :grinning:
7. říj 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb já dudlana nedávám...chtěl ho jen někdy...tak je bez něj......No...jsou to takový červený fleky a namazala jsem mu to niveou sos a byl pak na vrchu hnis..tak jsem radši šla k doc...

Mňam...jéé já mám sušený....to bych si taky dala... :wink:

Malý má furt děsně lepivou tu stoličku...koupila jsem laktobacílky baby a dala jsem mu je do mýho mlíčka...ale j eto stejný...ch jo..
7. říj 2014 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jjjo jo..malej mi nechtěl spát..protože neměl dost..taky jsem tohle zjistila..Hi hi..no on si mě někdy nekrkne....já na to nemám to mý mrně...asi šestikilový dlouho držet... :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2014 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb co budeš pořizovat prtěti na Vánoce..? Já bych si moc přála,aby měl radost... :grinning:
7. říj 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no malej má už 6,32 kg :slight_smile: ale už jsem se ho nějak naučila dávat na rameno a jak už drží hlavičku tak na jednu ruku si ho prostě posadím a druhou hladím a poklepávám na zádíčkách a už si většinou krkne. Ale někdy i tak jde spinkat bez no.
Co myslíš tou lepivou stoličkou? Malej ji má hodně řídkou a pak jednou třeba zase dost tuhý mích.vajíčka.

K vánocům ještě furt nevíme, ale myslím, že z toho ještě nebude mít stejně rozum. Ale říkali jsme si že se budeme koukat co se mu asi nejvíc líbí a pak něco podobnýho no.
7. říj 2014 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fuj tak pokoj vymalovanej, smontovany police i postylka tak uz jen privrtat a uklidit ten desnej borcus ..hadry nikam nedam pac skrine privezou buhvi kdy....a ja mam dost..
7. říj 2014 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojky, tak přijít na monitor v osm hodin a v devět být hotová, to by mohlo být pokaždé :slight_smile:, vše ok, seděla jsem tam 30 minut, mimís občas kopnul, asi mu to na bříšku vadilo, takže dobré, akorát když se hýbal, tak to bylo docela zajímavé, tep lítal až k 170, jinak tak kolem 140, to je normální, ne? Paní doktorka řekla, že je vše ok. Mimichodem dcera mojí učitelky ze ZŠ,tudíž o pár let mladší než já.
8. říj 2014 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice - tak to nehorší asi za váma ne? Tak se hlavně nestrhej, už takhle jsi furt v kole co?
Pak pošli fotku tak to vypadá až bude hotovo :wink:
8. říj 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no jo jeste musim pro barvu dneska...hotovo to bude na konci rijna az dorazi skrine..v jednom kole jsem :slight_smile:
8. říj 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kukuuu
8. říj 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@janice_opice - je úžasná :slight_smile: my ten smích furt nemůžeme moc chytit. Jakmile vidí foťák nebo mobil...tak vykulí oči a jen zírá :unamused:
8. říj 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no jo to ona dělá taky taky kdybys viděla těch opičáren co člověk musí dělat za tim mobilem nebo fotákem:grinning:
8. říj 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - to já se taky snažím, ale bez uspěchu....nejlépe nacpat ruce do pusinky a za ně se schovat :grinning:
8. říj 2014 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tole jsou naše výrazy na bříšku ....prostě já se jednou někam máma fakt dostanu, takže mě nefoť :slight_smile:

Právě ukořistil kroužky :slight_smile:
8. říj 2014 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@eevvaa - to je dobře že je vše v pořádku. Myslím že tep je v rozmezí 120-180 ...je to tep miminka .... asi byl hodně aktivní. Důležitý je taky aby to tak nebylo furt kolem těch 170.
A vyřízení za hodinu je krása.
8. říj 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a info pro pražandy na mateřské.
Formulář vyplnění toho enního vyměřovacího základu je nutný poslat na PSSZ do trojské a to na oddělení péče o klienty. Dneska jsem tak volala, tak už to mám v obálce a v pátek raději odešlu. At to pak nehoním na poslední chvílli a taky bych pomalu měla napsat do práce.
8. říj 2014 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no kolem těch 170 to bylo, když tam začal asi nožičkou strkat do těch sond, tak to břicho nadskakovalo, asi příště půjdu zase ve středu, zdá se, že je relativně volno a hlavně asi taky nebyl žádný porod v tu dobu, že doktorka měla čas už před devátou to hodnotit.
8. říj 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb do práce tu žádost o nástup na rodičovskou dovolenou chtějí až později, ne hned, mě teď taky přišlo info ohledně výběru dovolené za 2015 + právě vyjádření, jak dlouho chci být doma na rodičáku, max. 3 roky.
8. říj 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - no u nás koncem mateřský ....a mě končí posledního listopadu. Tak abych to měla připravený pro jistotu než zapomenu :slight_smile:
a rodičák chci vyřídit před koncem mateřský, ale prý to stačí až měsíc před začátkem pobírání rod.příspěvku. Ale raději to chci mít koncem října ..nebo v listopadu hotový. Ono pošta do Prahy než to někdy vyřídí než to pošlou zpátky a pak já s tím tady na ÚP. Tam se taky nedostanu hned. Tak raději začít dřív :slight_smile:
8. říj 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no vzor žádosti už mám stažený v notebooku, asi se domluvím se švagrovou, jak to všechno řešila, jsme pod stejnou institucí, tak určitě má uložený svůj vzor někde. A chci i zavolat na personální, jak to všechno spáchat, abych pak něco nezvojtila :slight_smile:.
8. říj 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@muddledgirl
@janice_opice Ahojky, tak to já používám fukar v ložnici. Koupat se chodí Klaudinka poslední, takže kluci zatím koupelnu "zahřejí" :slight_smile: a pak ji zabalím do osušky a přenesu do ložnice. Tam je už teploučko. Uděláme vše důležité a po oblečení vypínám fukar. Je potom v ložnici téměř nedýchatelno, ale aspoň není malé zima. Tak pak si vlezeme do postele a kojím - malou a sebe přikryju dekou a otevřu si trochu okno na vyvětrání. Ale protože je otevřené za závěsem, tak není průvan.
My máme starý barák a je vcelku normální, že po ránu bývá i 15 °C. Ale to je už extrém. Myslím si, že teď, když budu topit stále, tak to tolik nevychladne. Když se zatopilo vždy jen od 16 - 22 hod, tak se barák nestihl nahřát a rychle to teplo zase ztrácel. Ale i tak jsem ráda, když mi manžílek ráno trošku zatopí, než odjede do práce :grinning:

Jinak k tomu odsávání přes vysavač. Já jsem zkusila jednou, když Klaudinka nespala, ale jen ležela v postýlce, vyluxovat. A byla krásně klidná, takže jsem se potom už nebála, odsávat přes vysavač. A opravdu stačí zapnout vysavač a malá přestane brečet a je klid. Takže i to vysávání je bez breku :slight_smile: Dneska jsem zapnula vysavač, stříkla do nosu a vysála to a bylo to rychlý a bez breku :grinning:

Já doufám, že se po rodičovské vrátím do práce na stejné místo :grinning: Ale spíš si říkám, jak mi ho dlouho budou držet. Vím, že se říká 3 roky, ale nevím, jak mám ošetřit to, že se společně se zaměstnavatelem domluvíme, že budu mít mateřskou na 3 roky a 2 měsíce (nechám si to tak rozpočítat), protože ve školství je blbost, abych nastoupila v červenci, když jsou prázdniny. A dovolenou už mít nebudu. Budu to muset nějak domluvit (samozřejmě, že s tím souhlasí i ředitel, ale jde o to, aby náááhodou něco nebylo potom případně použito proti mě - víme, nezaměstnanost se zvyšuje).
8. říj 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vám tak krásně ty miminka pasou - já chci takyyyyyy. Ale na balónu nám to docela jde, nemá si kam položit hlavičku :grinning: Jen pořád nechápe, že na to má používat ruce a ne jen svaly na zádech :frowning2: A včera při pasení si napresovala obě nožičky pod sebe a začala zvedat zadeček. (Jako Adámek na té fotce.) Tak už se asi taky bude pokoušet někam odplazit. Jo a minule jsem ji nechala chvíli na gauči (skočila jsem si na záchod) a ona se otočila o 90°. Tak jsem se lekla.
8. říj 2014 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa Super, že mimi tak krásně spolupracuje :slight_smile: Mě taky vždy, když ji přepásali, začala dělat snad i kotrmelce :grinning:
8. říj 2014 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke Při pasení ta prdelka má být dole..
8. říj 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - my víme že má být dole ....pro začátek pasení, ale když chce lést tak hold musí zadeček nahoru. Já to jen vyfotila, jinak jej vždycky přitlačím zpátky.
8. říj 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb jojo kdyz chce lezt tak musi nekam.ty nohy podsunout ;)..my se snazime fest pretacet na bok a prorezavaj se nam dolni jednicky
8. říj 2014 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb není to nějak mooocc brzo na lezení Kami? Sam je teda živel...ale naštěstí lízt se zatím nechystá :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2014 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek