• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
A jedna z dneška ....něco málo snědl, ale skoro celou dobu se sápal na prso :grinning:
1. lis 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
Holky tak dneska je nam 5 mesicu ;)) Korigovane 4 a kousek, ale na svete jsme 5 mesicu
1. lis 2014 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@janice_opice - vše nejlepší :wink:
1. lis 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice vše nejlepší Valince, hrozně to letí a teď to bude ještě horší, jak je malý na světě.
1. lis 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@kamisb
@eevvaa dekujeme..dneska jsme byli zaziovat chatu..bylo krasne Valca byla nadsena
1. lis 2014 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, tak dnes jsem vlezla na váhu a mám 11 kg dole, takže jen kilo a jsem na předtěhu váze :slight_smile:, jsem ráda, ale aby to tím kojením nešlo dolů až moc :(.
2. lis 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - jj včera bylo krásně, tajně doufám, že dneska mlha taky zmizí a bude zase hezky.
2. lis 2014 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - no aby jsi nedopadla jako já. Z porodky jsem přišla na svý váze a dalších 7 během měsíce ...teď jsem fakt příšerně hubená :unamused:
2. lis 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no právě, toho se bojím, jak už jsme si psaly jednou, chci tak těch 65 kg, ale v pátek večer po jídle jsem měla 74 kg, včera během dne 72 kg a dnes ráno 70 kg, takže trochu se bojím, kam by to až mohlo dojít, no snažím se jíst. Těhu cukrovka je pryč, malý je také v pořádku, takže už nemusím držet dietu, akorát za 3 až 6 měsíců mě švagrová pro jistotu pošle na ten slavný test OGGT znovu, aby se to potvrdilo, že je vše ok.
2. lis 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - já jsem měla jít 6 týtnů po porodu na krev na hematologii a 2 měsíce po porodu na imunologii.
Ale jak jsou ty odběry jen v Praze tak jsem tam ještě nebyla, furt čekám na to oraštěný očkování, že bych jela s malým jeden den k mamče a druhej den si to nějak oběhala. Takhle je to hrozný, tady všude kolem dělají odběry jen aeskulab a já potřebuji synlab. A imunologii si to dělá sama jen v karlíně ...je to hrozný, ale snad nebude někdo nějak extra nadávat. A já snad budu ok. Měly to být jen kontrolní odběry.
2. lis 2014 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: po delší době zdravíme a hlásíme 8 měsíců - letí to teda hrozně....máme dohromady tři zuby a jedny náušničky a všechna očkování a jsme v pořádku a zdraví a začínáme lézt :slight_smile:
2. lis 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Dnešní mrkvička byla úspěšnější, snědl určitě 2 polívkové lžíce. Jen jsem si ho nejdřív položila na polštář jako při kojení a to se mu nelíbilo. Tak jsem si ho musela posadit zády na sebe a to se cpal a rozčiloval se když jsem nestíhala. Jen takhle na něj nevidím. Tak jsem volala manžela aby jej šel krmit, že to asi půjde líp a on uličník od něj nechtěl :angry:
Tak se asi povídáme jestli nemáme polohovací jídelní židličku nebo hold do lehátka a víc ho posadit, i když jsem četla, že to se nemá.
2. lis 2014 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pidisek no potěš koště a lezete každej na jinou stranu co?:grinning:
2. lis 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb no super já jdu zítra na očkování a tak se zeptám na příkrmy..včera vymlaskla poprvé mlíčko rýžový a jak s pochutnala a spala až do 5 do rána od 20...zkusim se zeptat doktorky, jestli jí nemůžu už dát taky mrkvičku. Když nemá problém s bolením a tak..koupila jsem čerstvou a náš Kuba ted jí přesnídávky tak schovávám skleničky, že bychom si dělali vlastní
2. lis 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - my sklidili poslední kusy ze zahrádky. Tak jsme jen nakostičkovali a šup na mrazák.
Já mám doma ještě domácí (ne naší) dýni hokaidu ...tu chci zkusit od uterka a pak dál se uvidí.
Zítra musím zavolat doktorce kdy budeme očkovat, prý se nemá zavádět nic novýho kolem toho očkování. Tak že by pak dostal třeba brambor s mrkví, počítám že brambora by vadit neměla co jsem tak koukala, samotnou bramboru většinou nikdo nezkouší, ale právě přidává k něčemu.
2. lis 2014 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - rýžový mlíčko ? dělala jsi doma z rýže nebo jak? a to dáváš proč?
2. lis 2014 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no začíná se právě mrkev a pak mrkkev-brambor..aha no vidiš, zítra očkujeme ..nene zkusila jsem koupit od Nestle..dávám to proto, aby s už zvykla na něco jiného a hlavně proto, že se v noci ted strašně budí na prso, tak s nejsem jistá, jestli to moje mlíko stresem neztratilo na hutnosti...a nemá hlad..no uvdíme..zatim je s tim spokojená a zítra zjstím tu mrkev..doktorka říká, že budeme asi počítat v příkrmech ten korigovaný věk..o ty 3,2 týdne, ale zase vy jste taky mladší a už dáváš...možná třeba kvůl váze myslela no..kolik váží Adámek?
2. lis 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - Adámkovi ted byly 4 měsíce a váží něco málo pod 7kg.
Malej se v noci taky začal dří budit ...ale taky teď po změně času jí už v 19h někdy i dřív. A teď se pár dní budí kolem 23h až půlnoci, někdy se nechá ukecat a ještě usne s dudlíkem ale včera třeba ne.
A pak zase ty jeho 3 hodiny no. Ale je pravda, že včera to nebylo tak hrozný vzbudil se pak kolem 2:45 a pak až v 6h ...a to už jsem si ho vzala k sobě a ještě jsme do půl 9 spali. Jsem zvědavá jak to bude dál. Ale přes den většinou už nevydrží ty 3 hodiny...nevím jestli to může být tím, jak je aktivní nebo jestli se snižuje "výroba" mlíka.

Tak pokud to mlíčko chutná tak je to asi jedno ...hlavně aby bylo maký dobře a Ty byla v klidu.
2. lis 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no já jsem říkala do 6sti měsíců plně a pak v noci..anebo i přes den no, ale jeslti to bude tak, že od 5.. dám občas kašičku a bude spát spokojeně ta jako do toho jdu:slight_smile:)).. no já nevim kolik vážíme no to uvidím zítra....ale těch 6 kg asi máme...snad ....a mlíčko zahuštěný ji m oc chutnalo, držela si lahvičku i sama tak co...přes den a v noci pak jen kojím...už je to taky těžký...sleduje všechno kolem a tak furt vyvrací halvu od prsa...no asi to znáš..když někde jsme tak musím něam do klidu jinakk se nenají
2. lis 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. lis 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@janice_opice - jj taky se furt odtrhává a je zvědavej ...jen aby mu něco neuteklo. Jen v noci jí v pohodě, tam není po čem koukat.
Jsem přemýšlela kam přes den zalést. Zírá i na barevnej hrneček na stole nebo pokud někdo přijde a mluvá třeba jen na mě tak přestane jíst a pak už nechce. A jak se takhle furt odvrací tak si vůbec netroufnu říct jak hodně a jak dloho pije a pak chce po 2hodinách no :frowning2:
2. lis 2014 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice - hihi, je v tom jak čertík :wink:
2. lis 2014 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb ¨přesný úplně u nás to samé!!!
2. lis 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - ale nejhorší je to jeho spaní přes den :frowning2: teda nespaní ...ještě jde když se vzbudí sám ...tak je docela v pohodě, ale spí třeba 2x 30-45 minut přes den.
Dneska spal 30 minut dopoledne v kočírku a pak si začal mnou očíčka po 13h, tak jsem si šla s ním lehnout do pokojíku dola prso a za chvilku usnul, ale nejdřív ho vzbudily feny, protože tchýni přišla návštěva .... když zabral tak se vrátil manžel s tchánem a halasili na chotbě, takže zase vzbuzen a nakonec do pokojíku nakoukla tchýně mi něco říct a to už pak neusnul ...a takhle když ho někdo vzbudí tak je pak mrzutej (jo a to ještě nesmím zapomenout poznamenat, že kdybych od něj odešla tak se za chvíli vzbudí, takže přes den nic neudělám ....on to nakonec snad bude mamánek) ...takže dnešek fakt super :frowning2:
a po změně času v 18h začne být taky protivnej nic nechce, jen max nosit aby se mohl rozhlížet, tak hold kolem 18:30 jdeme mýt nebo koupat a pak jíst. Ale co venku je stejně tma a zima tak tohle mi nevadí ...a ráno teď vstáváme max v 9h.
2. lis 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb hele ano, je to všude stejný..ale neboj to zase bude lepší..to je taková fáze..u nás je to s tim spanim to stejný....oni jak už vlastně slyší a vidí jako my a zkoumaj svět tak jsou furt nastartovaní..Val taky vzbudí zvonek a psi a tak..jako běžnej hovor a televize na normální hlasitost e,ale hlasitý zvuky jo..spíš se lekne no a pak už nespí..ted jí teda hodně nosim v nosítku,abych mohla něco udělat...až bude sama sedět a hrát si s hračkama tak to zase bude trochu lepší a tohle mamánkovský období?? taky mám prsomilku a z prsa živej dudlík :grinning:
2. lis 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice - jj přes den bez prsa neusnu a večer jej taky ududlávám :slight_smile: a ráno v posteli ani nemluvím :slight_smile:

U nás je dobrý, že se zabaví aspon na chvíli, dopoledne je na posteli obloženej koj.polštářem...takže se většinou stihnu nasnídat ....vypít čaje už většinou ne ....to ale stíhám při 1.kojením v obýváku.
A pak je dobrý období před kojením "obědem" to jej dám na zem na deku a on tam docela vydrží ...jen ho hold už musíme hlídat ...válí sudy a občas se vypíďalkuje mimo deku. Naštěstí většinou někde leží a cucá hračku, tuhle ožužlal jednu od lamaze a pak se začal přemísťovat k jiný :grinning: asi už byla moc mokrá.
Já už pomalu přemýšlím kam ho za chvíli přivážeme :grinning: :grinning: :grinning: furt ho vidím se zvednutým zadečkem a když se pořádně zakousne do plenky pod hlavou nebo do ručičky tak se mu povede se posunout ....a jedno jakým směrem.
2. lis 2014 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janice_opice - hihi, tu první větu jsem napsala pěkně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2014 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
2. lis 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata :slight_smile:

@kamisb Dodatečně - vše nejlepší k 4 měsícům :grinning:
S tím rozestupem břišních svalů - já tam mám místo asi na prst, takže spíš bych řekla, že se ti už stáhly :slight_smile: A podle mě to jde i bez cvičení, nebo spíš jen bez cvičení - proto se nejdřív může cvičit jen na "spodek" a pak po stažení teprve na to břišní svalstvo. Ale to je jen můj názor, jak jsem to pochopila :slight_smile:

@janice_opice Také dodatečně vše nejlepší k 5 měsícům :grinning:

To to letíííííí.

Tak u nás je to podobné, i když v noci spinká krásně. Usíná kolem té 21 hod. a budí se (nyní po změně času) kolem 2 hod a pak kolem 6 hod. No a v 6:30 vstává Samča, takže vstaneme taky (ona Klaudinka už spinkat ani nechce) a když jde Samča do školy, tak Klaudinka už má zase čas jít se dospat :grinning:
Jinak my máme takové flegmatické dítě. Byl tu její bratránek o 1,5 měsíce starší a ten prostě těma ručičkama a nožičkama pořád jede a mlátí :grinning: To Klauduša si jen tak líně visela v náručí a koukala - snad ani hlavou nepohne :slight_smile: Tak se nedivím, že nás pořád občas bere to bříško. No, jsme taky pěkně tlustí.
A od prsa se odtrhuje většinou až když je napitá, to pak dělá "kuk na mámu". Vždy se pustí a kouká na mě, tak na ni taky kouknu, tak nahodí úsměv od ucha k uchu a zase se otočí a "přisaje" - spíš dvakrát požužlá a znovu - pustí - kouká - kouknu na ni - hodí úsměv a přisaje. A to udělá za sebou třeba 5x a pak se začne vztekat, že ji to už nebaví :grinning:
Jooo, jinak já taky pořád uspávám kojením - nevím, jak to budu jednou dělat, až nebudu kojit :slight_smile:
A přes den ještě docela spinká - tak 2-3x po 1-2 hodinách. Jak kdy. Ale je to asi taky tím, že vstává v těch 6 a teď už chrupe a to počítám už do denního spaní.

S příkrmama jsem na to zvědavá - to bude - holky, budete tedy dělat vlastní? A denně čerstvé, nebo mrazit, nebo zavářet? A kupovat zeleninu - kde mají bio? A jaký tuk je vhodný do příkrmů (často čtu, že z důvodu stravitelnosti je vhodné přidat povolený tuk, máslo, olej)?
http://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/recepty-pro-kojence-prvni-prikrmy/

@pidisek Ahojky, tedy ty jsou úžasní :slight_smile: No letí to strašně, pořád vzpomínám, jak jsme tu všechny čekaly na tvůj porod :grinning: V době, kdy jsem přišla do této diskuze jsi byla první těhulka :grinning:

@eevvaa Ahojky, tak jsem si přečetla porod - taky jsi si užila, ale to štěstí na konci za to stojí :grinning: A tím hubnutím, já jsem děsně hubená (celý život = rychlý spalování), tak jsem se těšila, že mi třeba po těhotenství trošku něco zbyde - no zbylo - 2 kg (a to je ještě část v nalitých prsech) :grinning: - takže jsem zase děsně hubená :frowning2: Ale švagrová říkala, že co začala s příkrmama u malýho, tak že začíná přibírat - prý je "ochutnává" :grinning:

Tak jsem se přistihla, jak jsem děsně závislá na svém mimču - manžel v ložnici spí, dítě spí a já jdu do vany a trnu strachy, že se malá vzbudí - hrůza :grinning:
A včera šla malou udrndat babi malou v kočárku na zahradu a já u ní - no vyháněla mě a říkala, že jsem taky už pěkně závislá :grinning:
3. lis 2014 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - tak to já jsem ráda, když si prcka někdo vezme ven a já tím pádem nejsem "v pozoru" většinou půlhodiny jen tupě zírám a pak šup šup poklidit.
Když Ti usne přes den u prsa můžeš s ní hnout? já ne, mě by se vzbudil a většinou už nezabere.
3. lis 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek