• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
@janice_opice - no vidíš tak super a to jsem někde četla, že P6 to nedělá už.

a my už jsme oočkovaní, tak snad to bude ok a zrovna jede manžel dneska večer do Prahy na turnaj.
Plakal jen chviličku.
14. lis 2014 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice no my se v PB musíme přihlásit sami, asi pak nějak po novém roce tam zaběhnem se přihlásit, přeci o to nepřijdeme :slight_smile:.
Jinak jak má Val ten overálek na sobě na fotce, tak podobný máme taky :slight_smile:, je bílý s růžovými kočkami, ale menšími, jenže v 56, takže asi vyřadím už celou 56 pomalu, no moc jí naštěstí nemáme :slight_smile:
14. lis 2014 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz, mám malýho přes den nechat spát jak dlouho chce? Myslím tím jako dneska po tom očkování...usnul dědovi venku v 13:25 a furt ještě spinká. Jako chvílema sebou mlel, ale spí dál. A to by měl jíst za chvilku..třeba se ještě na to jídlo vzbudí sám ....ale jen se tak ptám.????
14. lis 2014 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už nespí, ale asi jsem ho vzbudila,protože jsem na něj sahala jestli mu není zima.
14. lis 2014 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@janice_opice
@petulak1988
Ahojky děvčata - no to tedy jsou ty prďolkové šikovní :slight_smile:

Tak to naše Klauduška se hodně začíná zvedat do sedu - tedy z polosedu, když ji mám na kolenou nebo v polohovací židličce. Na bříšku nás to pořád nebaví. To je po minutě řev, jako bych jí vraždila :frowning2:

Tak to já zkusila pleny Tesco a šmoulí z Alberta a musím říct, že nejsou špatný. Jen mi připadají vlhčí, když je hodně počůrá, takže na noc nee. A kolik jich denně využíváte? My máme pořád nějakých 7 plen na den, ale švagrová říkala, že když začala s příkrmama, tak že se to stabilizovalo a teď je na asi 4 plínách. Tak jsem zvědavá.

Poslední týden je pěkně protivná. Myslela jsem, že je to tím očkováním (včera mírně zvýšená teplotka), ale asi jak čtu u Kamči, tak to je obdobím :slight_smile: Nic se jí taky nechce a nelíbí - ležet nelíbí, hrát nelíbí, chovat nelíbí - všude vydrží hrozně krátce a pak je řev. Připadá mi, že když nespí (což je hooodně často, protože spí hooodně mizerně poslední dobou - tak max 1/2 hodiny dopoledne a 2x 1/2 hodiny odpoledne ... nejspíš je večer i z toho pěkně přetažená), nebo když nejí, tak jen řve a řve a řve. Už je to někdy na budku :grinning: A navíc včera v noci se vzbudila 3x a dnešní noc dokonce jela krásně po 2 hodinách - takže chodím jak mátoha.

Jani, já jsem jako malá vůbec nelezla po čtyřech, ale skákala jsem po prdeli :grinning: A vzhledem k "úspěchu" našeho pasení koníků bych se nedivila, kdyby malá lezení taky bojkotovala - takže kliiiid. Prostě Adámek je nějakej hooodně vyspělej chlapík :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2014 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď něco veselého:

CO KUPUJETE MALÝM PRĎOLKÁM K VÁNOCŮM?

Manžel koupil takový hrnec od FisherPrice (v tescu za polovinu) a je úžasný. Je to taková vkládačka (asi víte, co myslím), hraje a zpívá česky. A už vidím dlouhodobé využití - nejdřív bude házet tvary dovnitř (= zpěv), pak je bude vkládat do okýnek podle tvarů (= zpěv) a potom se na nich budeme učit tvary a barvy a čísla do 5. Mám ráda takové "výukové" hračky a hlavně nám vydrží na dlouho :slight_smile:
Jo a pak ještě dostane knížku se zvuky zvířátek a kachničky do vody a asi ještě takovou skládačku na sebe (obdobné těm kostkám, co byly menší a menší a šly stavět na sebe nebo skládat do sebe) :slight_smile:
No a praktická věc: autosedačka od 9 kg :slight_smile:
A to bude nejspíš vše :grinning:
14. lis 2014 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb urcite ho nech spat kor po ocko..;) Praha 6 vitani obnovila v roce 2009
14. lis 2014 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke ; ) ja jsem v pohode..Ja vubec nElezla ja si rovnou v 7m stoupla..;) Val se prevaluje ze zad na brisko a obcas opacne a snazi se sedat a pase no :slight_smile: je v pohode a atrasne se furt hybe jako kdyz je napojena do zasuvky :slight_smile:) ten hrnec dostane valca taky....;)))) pak neco do vody a houpacku a to staci :slight_smile:))
14. lis 2014 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke jo a sedacku taky, ale na tu jeste mame cas teda ;)
14. lis 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Dodelala jsem steny jupiiii jeste Kubova pulka ..uz mame hotovo jen domalovat kraje a uklidut borcus...
14. lis 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@evvaa no ja jsem psala kdyz se Val narodila a vzali si udaje a nezapomneli kupodivu
14. lis 2014 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak to my nějak vůbec nevíme co k Vánocům malímu, ještě nebude mít rozum, ale něco by pod stromečkem měl mít.
Dneska mě jedna maminka v čekárně u doktorky uklidnila, že ještě bude chvíli trvat než poleze i když už péruje :slight_smile:
Na dnešek taky mizerně spinkal ...tak uvidíme co dneska. Zase hodina uspávání, ale vypadá to, že prostě kolem 18:30 má sice hlad ale spát ještě nechce. To prostě přijde až po 19h ...dřív to asi teda nemá cenu, tak mě teď při kojení napadlo jestli mu třeba nezkusit dát kolem 18h třeba trochu čaje ..jako to oddálit, ale nevím no.
A má Klaudinka správně ty ručičky u toho pasení? Malej když je měl špatně tak taky nechtěl ...a pak najednou to šlo. Ted je na bříšku furt, ale asi vědomě ještě neumí na záda.
A sedat se už moc nesnaží :slight_smile: četla jsem že nejdřív se má vědomě otáčet z bříška a pak snad přijde i posez tak uvidíme :wink:
14. lis 2014 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - to jsi si asi mákla z obrázkama co? Ale je to krásný.
Já jsem hrozně ráda, že jsem dala ty 3 obrázky malej je z nich nadšený. Vždycky když se nosí tak se na ně musíme jít podívat....a kouká a něco povídá. Dokonce vzal už v potaz i méně výraznou žirafu :slight_smile:
14. lis 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marke - já teda furt přebaluji po skoro každým kojením. Jednou vynechávám jen v noci ...a jíme asi 7x denně a někdy jak je hodně na bříšku tak ještě tak 2x přebaluji navíc. Takže bych řekla furt 7-8 plen denně.
14. lis 2014 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Druha cast
14. lis 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holkyy.jdu vas pozdravit. My mame za sebou ocko hexy a prevenaru a reakce celkem dobra. Byl mrzutejsi a chtel byt ke me prituleny. Tepkota max 37,5 po odectu tak te super. Cekala jsem to horsi kdyz ty dve ocko dostal najednou jinak alesek uz nam dva tydny spinka celou noc. Vcera se napapal v pul seste usnul v pul osme a papal az v pet rano. U jidla usnul a spinkal do pul osme. Od jedne vnoci se kazdou noc hrozne vtti ale spinka. Jinak po kontrole v necelCh trech mesicich mame 5270 g a 59 cm. Je to sikulka.
kamco to je dablik jak se uz takhle postavi na ctyri :wink:
Jani krasny pokojicek. Jsi sikulka :wink:
15. lis 2014 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm - ahojka ...malej je taky zatím v pohodě, večer měl po odečtu 37,2 takže pohoda. Sice se celkem vrtěl a 2x jsem mu musela dát dudlíka, ale jedl až těsně před 4h.
To je dobrej, že večer před spaním už nemusí jíst, já mu dát najíst kolem 18h a pak ho v půl 8 dát do postýlky tak podle mě nezabere.
Jj je to malej ďáblík, hlavně se pak začne vztekat, asi se rychle unaví nebo nevím :frowning2:
Teď šli s tatínkem na procházku tak snad bude aspoň hodinku spinkat, mě zase přes poledne usnul na 30 minut, ale asi jsem si ho vzbudila sama, blbě jsem s ním drncla když jsem vjížděla na zahradu :frowning2: poslední dobou ho přes den všechno hned vzbudí :frowning2:

Míry máte krásný. A spaní celou noc závidím, sice my taky natom nejsme tak moc špatně, ale nějak jsem k.o. poslední dny, ale spíš tím, že je blb a nejdu spát dřív. Včera jsem zase neím co dělala a šla spát v půl 1 :angry:
15. lis 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Jeee, tak ty jsi vůbec nelezla? To já aspoň poskakovala :grinning: To jsem si nemyslela, že jde jako úplně přeskočit lezení, ale když jsi zdárný příklad :wink:
JJ, autosedačka bude taky použitelná až za hoooodně dlouho, ale prostě nějak manžel nevydržel a chvíli po narození ji koupil :slight_smile: Když viděl, jak rychle přibíráme :grinning: A se mnou se neporadil, jinak bych mu řekla, že je ještě dost času :grinning:
To Klaudinka je spíš taková línější - když nemusí, tak se nehýbe - třeba v náručí je jen jako hadrová panenka - ani pohyb (asi, aby se neunavila) :grinning: Jinak pouze kope nohama a máchá rukama, když leží.
A jak Valinku uspáváš? Už usne bez prsa?
Pěkný pokoj, pak hoď fotky skříní :slight_smile:

@kamisb Právě, prďolkové ještě rozum mít z dárků nebudou, ale znáš to - babičky něco prostě pořídit chtějí a mě je taky blbý kupovat dárky jen pro Samču a pro Klaudušku nic. Takže jsem si vybrala právě nějaké, které bude moci aspoň prohlížet, ochutnávat a ohmatávat a později se na nich i něco naučí :grinning: No a pak ty kachničky do vody, aby v ní neplakala - ale už je to snad dobrý (ťuk ťuk), už nepláče.
Máš super, že Ti Adámek usíná v postýlce a ne u prsa. To já netuším, jak to jednou odbourám. Když ji dám do postýlky, tak se vrtí a po chvíli začne brek. A dudlík nechce a nechce.
A Adámek je šikulka. To my jsme nějaké líné a prostě to pasení nás nebaví. Je to pokaždé řev. Ale zato se začíná z polosedu zvedat, tak se bojím, že tedy opravdu lést nebude :frowning2:
Dneska v noci naštěstí spala už zase slušněji - první probuzení v 2:30, pak v 5 a potom v 7 už vstávala. Pak jsme šly v 9 do krámu a usnula mi (přitom celý nákup trval cca 15 min i s cestou :grinning:) a spala do 11:30. V kočárku teď začala hezky spinkat, zato doma už se taky budí, když jí odložím (max do 1/2 hod.).
S tím pasením, netuším, jestli dávám ručičky dobře, ale zkouším cokoli. Otočím ji ze zad pomocí toho přetáčení nožiček a nechám, ať si ručičky srovná sama. Nebo ji je zkusím později srovnat, když se vzteká. Baví ji to dýl jen na míči.

@beryltm Ahojky, tak to je Alešek moooc šikovný. A on vám neusíná u prsa? Jak jsi to dokázala :grinning: A krásně přibírá. My měli po očkování taky jen jednou teplotku 37,5 (po odečtu), ale to se mi v noci budila co 2 hodiny (asi měla žízeň) :frowning2: Jinak celou noc vám závidím - i když u nás to je taky docela dobrý (v 2:30 a pak někdy kolem 6).

To my na vítání občánků bychom se museli přihlásit, ale tím, že byla Klaudinka tak hodně uplakaná a tak nějak i z vlastního rozumu - jsme ji nepřihlašovali. Tak uvidíme, jestli si to ještě nerozmyslíme :slight_smile:
15. lis 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke jj Val uz usina sama v postylce a dokonce s dudlikem :slight_smile: hodim foto az to bude uplne uklizeny
15. lis 2014 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice A jak se Ti povedlo odbourat usínání u prsa? Snažila jsi se nebo to přišlo samo?
15. lis 2014 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke no prostě jsem to asi před třemi týdny zkusila a vyšlo to, takže ted nakojím nebo dám kašičku, položím do postýlky, dám dudlíka, pustím kolotoč, dám pusinku a odcházím...a když jí nejde zabrat tak si sednu k postýlce, ona se mě chytí za ruku a za chvilku usne
15. lis 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - tak to my se právě tenhle týden vracíme k uspávání a prsa, nevím co se s ním děje :frowning2: ale hold to tak asi ted potřebuje no.
15. lis 2014 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl díky, doufám, potřebuju jí
15. lis 2014 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice Tak to máš super :grinning: Ale Val dřív dudlíka taky nechtěla, ne? A už dáváte příkrmy? Nebo pořád plně kojíš?

@kamisb Jojo, u nás je teď taky nějaký divný a protivný období. No, snad z toho brzy odrosteme :slight_smile: Kdy máte druhé očkování? A jak snáší první? My jdeme 8.12.

Já jsem četla, že na ty pneumokoky je možné očkovat kdykoli (případně) a dokonce čím dýl se začne, tím méně dávek je. A od 2 let dítěte je jen 1 dávka a navíc pokrývá snad 23 kmenů (nebo kolik přesně). To jen tak pro zajímavost. Ale my jsme stále přesvědčeni, že dávat nebudeme - my taky nejsme očkovaní na nic dobrovolného a žijeme :grinning:

@muddledgirl Ahojky, jakpak žiješ? Dlouho jsi se neozvala, doufám, že je vše v pořádku. Že jste ty i Samík zdraví.
16. lis 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - no dneska už byl lepší i rychleji usnul, prostě mu musím dát najíst až po 19h, dřív než v 19:30 neusne. Jo a včera i dneska jsme vstávali zase až v 9h tak se to snad vrátí k normálu :slight_smile: jen se hodně v noci vrtí a kňourá a mě to samo budí. Asi se pomalu už přesunu k manželovi do ložnice a nějak dám chůvičku aby nehlučela, snímá furt tak se to docela rachot.
Dneska odpoledne spustil hysterický pláč jako by mu něco bylo ...ale pak jsem zjistila, že se chce prostě jen nosit uličník :angry:

Řekla bych, že očkování bylo ok, asi jsme byli bez reakce ...jen lehce zvýšená teplota. Asi ani nebyl nervozní, mrzutej apod. ..na druhou várku jdeme 12.12.
Já vím, že bych si možná měla o tom očkování něco nečíst, ale hold už jsme se do toho takhle pustili tak to nechám být.
16. lis 2014 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
@marke jo jo žiju.Jen chodím hodně do skupiny červencovek na FB a musim vás dnes dočíst.Zubařka říkala,že zuby ještě ne.Ale podle mně už týden jo....Malý dělá občas děsné scény a i něco cítim,když přejedu dáseň.I vidím brutálbě bílý na dásních...tak nevim.Škoda,že to asi nevyfotim,aby jste posoudily.Teď je malý nastydlý a já taky.Tak snad budem brzy fit.
17. lis 2014 v 01:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb tak jen v rychlosti ty skrine..jeste to nemam douklizenw pac furt resim neco jinyho...ale pak vyfotim celej pokoj..jedna ma fialkovy supliky a druha zeleny a k ty fialkovy je jeste komoda
17. lis 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - hm to vypadá dobře. Pěkné :wink:

Jinak holky dneska byla k obědu dýně ...a nestačila jsem malýmu dávat do pusinky a dokonce mu to nemusím ani cpát nějak hluboko, převaluje to v pusince a poliká v pohodě. Jinak seděl v jídelní židličce, máme ji polohovatelnou a tak byl spokojený. Pak ještě přidám fotku :wink:
A mlíčka si pak jen cucnul.
17. lis 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb no je to bordel ještě,ale skříně jsou veliký a prostoryný.. to je Adámek šikula :slight_smile:
17. lis 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb taky mame zidlicku :slight_smile:
17. lis 2014 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek