• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

@janice_opice - tak snad už to bude dobrý.
Mě vždycky pomohlo když mě to chytlo, honem vylít litr tekutin a ono to přešlo. Prý se ten písek vypláchne.
Jednou jsem ale neměla vodu a tak jsem to nazastavila a pěkně se pozvracela jak to bolelo :frowning2: blbec no přitom už to poznám kdy se musím napít.

Jsem se zubaře hrozně bála, ale nakonec v pohodě, ani to nebolelo....byla jsem hrozně překvapená. Ale asi to byla jen malá dirka a bez kazu.
27. lis 2014 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - :grinning: :grinning: :grinning: vypít ....ne vylít :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb :grinning: :grinning: ja si rikala a paknme napadlo vylit se jak vaza a pochopila jsem :slight_smile:))) no asi se nevyspi..prolivala jsem ho horem dolem....:slight_smile:
27. lis 2014 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - to nevadí, hlavně aby se propláchnul no.
a je dobrý mít doma algifenový kapky ....ty pomáhají, ale musí pak být v klidu a nehýbat se ....a jsou dobrýý i na bolesti při MS :wink:
28. lis 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb jj algifen ja doma mam :slight_smile: dik akorat nwvim od kolika let se mohou to zjistim
28. lis 2014 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jani nevis zda mohu zkusit davat male cajik?
28. lis 2014 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - a máš pocit, že má žízeň?
Já sem tam dávám pokud mi přijde že něco zbytečně moc cucá a jedl před chvílí. Ale prý bohatě případně stačí převařená koj.voda.
28. lis 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ja bych radsi cajik. jsou neslazene od hippu.. jj obcas chce po pul hodce nebo cuca dudlik tak moc z si myslim ze obcas zizen ma
28. lis 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - no mě doktorka říkala, jestli chci tak raději jen tu vodu. Ale taky mám šípkový a ovocný od hippu, ale mamka říkala že je lepší ten heřmánkový. (tak ho možná ještě dokoupíme) I v těch ovocných jsu řirozený cukry ...a hlavně mě si vezme třeba jen 5 lžiček a pak už nechce ....a ty čaje stojí krabička pokud nemáš slevu 68 kč ....tak na 5 lžiček to je docela hodně, měl by se dělat čerstvý.
Rozhodně bych nekupovala ten granulovaný.
28. lis 2014 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ja chci od hippu fenyklovy.. :slight_smile: a cena no vyhodila jsem vice penez za blbosti tak tohle uz me nezabije
28. lis 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 myslim, ze muzesale pokud je plne kojena tak je ro zvytecny..Deti cucaj ..to je normalni...poznavaj pres pusinku svet....jako kdyby byla extremni vedra tak to chapu...ja Zacala az ted co zacala prikrmy
28. lis 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - no jestli bolí bříško tak zkus, ale lepší když to pije maminka. jinaj ji taky můžeš zacpat pokud nemá problémy.
28. lis 2014 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ten fenyklovy mi doporucila doktorka.. ze ho dobre snasi a neni s cukrem.. je to normalni caj pro kojence jako ten hermankovy..
28. lis 2014 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 hele tak kdyz ti to doporucila Doktorka tak proc se ptas? To bych pak neresila :slight_smile:
28. lis 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - no pokud ji ale nebolí bříško tak nevím no, může pak mít zácpu, ale asi jen kdyby toho vypila hodně. Tak zkusit můžeš a uvidíš jak hodně toho vypije.
28. lis 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice nevim radsi se jeste ptam.. rikala mi tedy ze muzu kdyz myslim ze ma zizen... ja pockam do 4.mesice to chci zacit s prikrmama a kolik davas male??
28. lis 2014 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 ja zacala s prikrmama od 5.ukonceneho mesice..kolik ceho davam mas na mysli ?
28. lis 2014 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. lis 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 jak kdy vetsinou odpoledne vypije tak 100 cca mezitim jeste kojim
28. lis 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak1988 ale je to jak kdy vezme si podle potrwb...nekdy min a nwkdy vic
28. lis 2014 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - teda tak to vypije hodně.. Mě fakt jen max sem tam pár lžiček, ale je pravda, že ten čajík nedělám pravidelně. Mamka třeba měla čajík u přebalováku a vždycky když nás přebalovala tak dala rovnou napít. Ale dřív se kojení bralo jen jako jídlo a čaj se dával od narození...prý.
28. lis 2014 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - jinak jsem četla v chytrý knížce, že vodu/čaj stačí dávat až když nahradíš jednu dávka MM/UM jídlem.
28. lis 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj zacnu od pristiho mesice :slight_smile:
28. lis 2014 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej měl včera, dneska cuketu. A bála jsem jak mu bude chutnat, včera jako nic moc, ale to jsem začala trochu pozdě a asi už měl hodně hlad tak chtěl mlíko.
Ale dneska jsem nestihla nabírat na lžičku :slight_smile: ..a to jsem ji jen udělala na páře a pak jen rozmačkala vidličkou a snědl to i stěmi trochu kousky :wink: šikula.
Takže máma za sebou mrkev, dýni hokaido, cuketu ....a dál máme v plánu brokolici a batáty.
28. lis 2014 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi nám někdo vyměnil miminko, už 40 minut je na dece a hraje si. Sice občas jukne na hokej, ale víc se věnuje žabičce a světlušce Fredymu. A to je většinou od 18h už protivnej a v půl 7 chodíme koupat a mýt aby v 19h jedl a pak šel spinkat.
Ale už to asi přichází :wink: no některý věci se nemají "říkat" nahlas :grinning:
28. lis 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky budu vyhazovat kuponky co nevyužiji z DM nemáte o něco zájem?
případně napiště do soukr.zprávy.... např. weleda baby 20%, pokračovací ml.výživy, lovela pr.gel ...apod...
a většinu z tý knížky jak je sleva 15 % na nákup ...různou tu kosmetiku.
Datumy jsou do toho 28.12.
28. lis 2014 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jak čtu, tak miminkům se daří dobře.

Já měla včera nějaké střevní problémy a Klaudinka byla zlaťoučká. Celý den se mnou vydržela v posteli a hráli jsme si a koukali na televizi (i když to se nemá) a spali. Prostě byla úžasná, jako by to cítila, že mámě není dobře.
Zato v noci mi to pak vrátila - asi byla přeleželá, tak se budila co 2 hodiny. Vždy kňourá a zabrečí, tak ji dávám napít, ale nakonec si myslím, že to je asi zbytečné. Protože přes den, když usne, tak občas taky zabrečí, ale zase se uklidní a spí dál. Tak jestli ji zbytečně nepřecpávám. Ale je fakt, že to si jen tak pro uklidnění cucne a spinká dál.
Jinak jsme zase nějak zapomněli pást. Teď dělá to, že zvedne hlavu a položí ji - zaryje - a cpe nohy pod sebe. Zase zvedne hlavu, zase položí a zase cpe nohy. Ale nebrečí, tak to asi nedokáže udržet rovnováhu s hlavou nahoru a soustředí se na nohy :slight_smile: Jinak o otáčení na bok a na břicho ještě nejeví vůbec žádný zájem. Tak uvidíme na kontrole, jestli ji nebudeme muset nějak stimulovat. Když to dělám hračkou (aby chytala hračku nalevo pravou rukou - tím by se měla přetáčet), tak se jen děsně vzteká.

@kamisb
@janice_opice
Druhý týden v prosinci nám bude 5 měsíců (to se bere jako ten ukončený?) a začneme s příkrmama. Tak napište, jak to děláte, zvládáte, jak ho tedy vaříte a z jakých surovin (bio, obyčejné). Jestli kupujete příkrmy. Kolik toho děláte a jestli ho nějak uchováváte a hlavně, kdy ho mimču nabízíte.

Klaudinka už děsně pokukuje po lžičce a když ji dávám na lžičce Vigantol v mléce, tak jen ho kápnu, už otvírá pusinku - tak se na to přikrmování docela těším, ale jsem si v tomto směru hodně nejistá. Proto hledám "inspiraci a podporu".

@muddledgirl Asi to už není aktuální, ale my máme na vajíčku napsáno do 11 kg. A manžel koupil malé k vánocům obyčejnou sedačku z mall.cz tu od 9 do 36 kg (má nějakou zmenšovací vložku). Tak jsem docela ráda.

@petulak1988 Osobně si myslím, že by žízeň mít neměla. My přeci jen měli mimča v létě a to jsme ji taky nedávaly navíc nic k pití. Prý, když se kojí dle požadavků dítěte, tak není potřeba. Já zkusila jen asi 3x dát čajík kvůli prdíkům, ale nakonec ho radši stejně piju já. Osobně si myslím, že spíš chce cucat a chce maminku :slight_smile:
28. lis 2014 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak, protože jsem rodila jinde než v našem okrese, tak nás na vítání nezvou automaticky a musíme se přihlásit. Dlooooouuuuuho jsem uvažovala jestli jo nebo ne. Manžel říkal ne, ale mě to nedalo a nakonec jsem ji přihlásila. Sice půjdeme s 3 měsíčníma, ale to my bychom v tom věku vzhledem k neustálému breku stejně nezvládli :slight_smile:
Holky, platí se nějaký poplatek u vás? A co fotky, kolik si řekli fotografové, nebo jste měli vlastního?
Díky za odpověď
28. lis 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - z vítání občánků jsme dostali CD s 27 fotkama a za to chtěli 150 kč. Což mi přišlo docela v pohodě kvalita byla dobrá.

a příkrmy ....my dali 1.-3. listopadu ...domácí mrkvičku ...trochu ho zacpala a pak se furt čekalo na očkování tak jsme až asi za 14 dní dávali dýni hokaido (tchán přinesl odněkud z pole), a teď od včerejčka máme cuketu (ta je normálně ze zeleniny) ještě máme kupovanou brokolici a batát od zelináře (v mrazákku)...má vždycky fakt pěknou zeleninu. Bio asi ani kupovat nebudeme.
Jinak já nakrájím na malé kousky a dám na pařáček ...vařím na koj. vodě. Ale zatím jen mrkev jsem mixovala s trochou tý vody.
Dýni jsem pak pasírovala přes cedníček a teď tu cuketu jen rozmačkala.
Jinak dávám 3 dny stejný ....a teď bych už chtěla začít tak, že dám 3 dny jeden druh, pak 3 dny pauzu a zase něco jinýho...asi tu brokolici a pak batát. Pak k něčemu přidám bramboru, pak petžel. A pak asi risknu květák. (jo a čerstvý míchám s olivovým olejem a když ohřívám tak na másle ..olej přidávám až na mističce když to rozmíchávám)
Dělám asi tak 150g na 3 dny ...s tím že vařím na dva dny a pak na 3 den zvlášť. A dávám mu dokud chce nebo dokud mám...dneska měl asi 80g cukety a myslím, že by jedl dál kdyby byla.
Ale myslím, že těch 150g co by měla být porce budu dávat až když zavedu maso ....do tý doby budu furt pak dokrmovat mlíčkem. Dávám to jako k obědu. Jen nevím kolik zeleniny odzkoušet než přidat maso.
Jen mám v plánu koupit skleničku se špenátem...asi od Hami...a pak možná nějaký mix zeleniny s masem na vyzkoušení.
28. lis 2014 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb
@marke tak Val mela mrkev, mrkev s bramborem, brokolici, kvetak, dyni a mix tehle zeleniny...vzdy po 3 dnech a opakovali jsme...Dnes mela po 3 tydnech zeleninku s kralicim a poprvw zbastila 200g...pak to zapila cajdou..ten mix s masem jsem koupila od hami....bio nekupuju..meli jsme domaci a u toho bia fakt nevis, jestli je to fakt bio..takze se nebojim koupit hlidane...
29. lis 2014 v 01:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek