• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

8. září 2017 
Alesek nam pije 5x 170-180. Teda Petul mala je reda zroutik :grinning:
5. pro 2014 ve 13:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm jj to je.. :grinning: ale ona si nekdy veme i tech 160nebo 180 ale na noc ma tech 200 a myslim ze by jeste klido vzala.. :slight_smile: a kojis?? :slight_smile: no v noci jeste kojim.. dnes jedla v 5 pak ve ctvrt na 10 a pak v 1hodinu ted.. :slight_smile: no pak bude kolem pul 5 az 5 a pak az nez jde spinkat takze v pul 8
5. pro 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,tak jsem vás pilně dočetla...uff
5. pro 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samík nevím,kolik jí....ale poslední dobou tak divně ucucává,tak snad hezkypřibere...ještě bych měla kojit...kvůli ekzémkům.Dostali jsme další mastičku na něj,kteoru budem dávat ale jen občas...po jednom namazání stopro zlepšení..sice je tam malinko kortikoidů...ale malej je mnohem spokojenější.Jinak jsem se ptala,jestli to můžu ovlivnit stravou,tak říkala,že podle ní ne no...

Jinak já cvičím a cvičím a kg dolů nejdou..no co....

A co vy a pečení? Já ještě nic neupekla...a furt nevim,jesti se do toho mám dát...ale něco bych upéct chtěla...
5. pro 2014 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beryltm
@petulak1988
@muddledgirl
@janice_opice
@kamisb

Ahojky, tak přidávám své poznatky :slight_smile:

Tak co se týká kojení, asi už taky máme málo, ale já se snažím vydržet :slight_smile: Už to trvá asi 14 dní, ale už v pondělí máme kontrolu a druhé očkování, tak mi malou převáží a uvidí se. Je to teď dost náročné, protože chce kojit hooodně často. Přes den 2-3 hodiny a v noci (mohla bych si podle ní řídit hodinky) přesně po 2,5 hodině. Takže jsem se poslední dobou nevyspala :frowning2: Ale chci vydržet, dokud je mléko a dokud bude přibírat. No uvidíme v pondělí - už bychom měli taky začít s příkrmama, tak se to třeba zlepší. A poradím se, co s večerním kojením - jestli můžeme začít zkoušet kaše nebo tak něco :slight_smile:

Jinak k těm příkrmům, jak to děláte, když koupíte třeba dýni a mimi zatím jí jen tak málo? Děláte ji celou a mrazíte, nebo ji jde nějak uchovat?

Zítra máme 5 měsíců - no kde ty měsíce jsou? :grinning:

Za chvíli už budeme mít taky půl roku a budu moct (přibližně v té době) začít cvičit - potřebuju to břicho trochu zpevnit, mám ho pořád jak kdybych byla v 4 měsíci :grinning:

Co se týče pečení - my máme pečící babičky :grinning: Ale zítra se chystám na perníčky (ze zvyku a Samča rád zdobí) a ještě do vánoc udělám jen tak pro tu předvánoční atmosféru vanilkové rohlíčky. A pak už nic, protože od 3 babiček (maminek a babiček) dostaneme cukroví.

A už jsme zase vzhůru a máme hlad - saň jedna :grinning:
6. pro 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke ahoj kočko..tak já kojím takto od porodky,takže mi to nepřijde...jen jednou spal sedm hodin,když jsem u něj nebyla....Ale já jsem nikdy nebyla extra spáč a přeci jenom ten můj jedlík má kolem 9 kg... :grinning:

My začínáme s příkrmama až po ukončeném šestém, pokud mlíčko bude ještě...Kožařka doporučila,pediatrička souhlasí...

Cvičení...strollering..u nás bomba....máme ho tu ale levný.A pak blogilates..super..ale je to teda makačka,žádný flákání....Cvičim často...ael bohužel to sladký jim taky ...takže blblý...ale od ledna bude trenérka do posilky..tak snad se toho sladkýho vzdám úplně .aspoň na nějakou dobu....

Upekla jsem linecké včera, půl dávky...a už je to snědené.Dnes udělám čokoládku.Ráda bych něco málo dovezla tchyni..přece jenom měla operaci ....tak toho asi moc nenapeče...ale já taky ne..protože toho dost sežeru...
6. pro 2014 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Ahojky, tak to my jsme ty noci už měli lepší :slight_smile: Ale pořád si myslím, že za mateřské mlíčko to vstávání stojí :slight_smile: Jen prsa nejsou tolik nalitá, takže asi má zase hned brzo hlad a proto ty 2,5 hodiny :frowning2:
Jooo, vás je kus, to my máme necelých 7 kg (myslím) - zjistím v pondělí kolik :grinning:

A jak dopadla ta autosedačka? Ta naše polohovací asi není, ale vajíčko máme do 11 kg (už jsem psala), takže si myslím, že než budeme mít tu hmotnost, tak budeme sedět :grinning:

S příkrmama snad začneme teď, i když sestřička říkala, že do šestého je čas. A pokud u vás pomůže MM na ty ekzémy, tak jen dobře. Hlavně, aby jste se toho už zbavili - trápí vás to už od narození, žejo :frowning2: A to Samíkovi stačí pořád jen mlíčko i při této hmotnosti? Tak to klobouk dolů :grinning:

Co to je blogilates? To neznám :grinning: Já chodila na zumbu - kdysi - a to bylo dobrý (ale taky jsem hubla) :frowning2: Jenže teď potřebuju jen zformovat postavu, tak budu hledat, co budu cvičit. Jinak denně chodím s malou na cca 3 km procházku a pěkně v tempu :slight_smile: Pořád chodíš příteli naproti do práce?

Tak to jsi pěkně poctivá s tím pečením. Tchyně mi je líto, to chápu, že budeš spíš péct ty pro ni. Já letos s vděkem přijmu cukrovíčko od těch našich ženských (maminek, babiček). Nějak nestíhám. Dopoledne se starám o malou a vařím oběd pro manžela a sebe a chodím na nákup a odpoledne se starám o Sama (úkoly, zábava). Tak toho mám dost. A navíc poslední dobou Klaudinka nechce večer usnout. Vždy usne a za hodinu se vzbudí a pak je vzhůru třeba do jedenácti než zabere. :frowning2:
6. pro 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice
@kamisb
Holky, vy mezi jednotlivými druhy zeleniny necháváte pár dní volna? Já četla, že se má 3 dny dávat mrkev a pak třeba přidat brambor zase na další 3 dny. Nebo dát hned jiný druh zeleniny.
7. pro 2014 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes máme přesně 5 měsíců. To to letíííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7. pro 2014 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - no měla by jsi mezi každým druhem mít aspoň dva dny volno, kdyby měla malá reakci aby jsi poznama na co. Ona se prý alergie může ukázat do 5 dnů ...proto většinou 3 dny stejný jídlo a aspon 2dny pauza.
JInak třeba v příručce hami píší, jeden týden jeden druh...pak dní volno pak přidat brambor a pak zase volno několik dní a pak přidat maso. Ale to já nedělám maso zatím neměl, to dám asi až někdy v lednu.

a vše nejlepší :slight_smile: letí to letí no.
7. pro 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marke
@kamisb jj jak psala Kamca :slight_smile: my uz jedeme i maso i ovoce..Doktorka doporucuje spis hovezi logicky...
7. pro 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - já četla na začátek krůtí a telecí (hovězí) někde i kuřecí, ale to se mi moc nezdá a vepř je tlustej s tím bych počkala
A teď jsem si vzpomněla ještě králičí.
7. pro 2014 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke taky už prsa dávno nemám moc nelitá...tak jsem taky zvědavá,kolik budeme mít na pěti měsících.Dej pak vědět,jak jste přibrali....No naposled přibral za měsíc přes 800g,tak to bylo ještě v pohodě...teď jí tak zvláštně...ucucává..jakoby pořádně se nenapije moc....Jo jo mlíčko zatím stačí..Prý to je lepší no,aby ekzematici měli mlíčko...ale už se to lepší po nové mastičce..která se dá jen občas...Příteli naproti už nechodím....ale měla bych...ale leze mi trochu na nervy....www.blogilates.com..je tam spousta videíí a spíš to je na formování si myslím,než na hubnutí....
7. pro 2014 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke S tím spaním koukám to máme stejné..malý někdy spí přes den,někdy víc,někdy míň...dneska hodně málo....teď je s ním přítel poprvé venku a já uklízím...Samík usne kolem sedmé asi na hodinu a pak třeba i do jedenácti kouká...holomek...jeden.. :grinning:
7. pro 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no ono to bílé maso nemá vitamíny a nic moc tem dětem nedá....
@muddledgirl
@marke
@petulak1988
krásně přibíráte a jste obříci..Valča bude asi drobná..ale to jsem ráda, aspon někdo z rodiny.... :slight_smile:)
7. pro 2014 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice - já ted večer vážila bez oblečení jen v plínce a má 7,3kg tak musím třeba ještě v pátek ...snad přibírá jak má, ale dneska mi přišel nějakej hubenej, ale zase asi vytáhl ...přijde mi že už má 68cm.
Jj prý je hovězí nejlepší no.
7. pro 2014 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ahoj kočííí..no to teda..takový obřík..minule jsme v čekárně byli vedle sedmiměsíční holčičky a byla možná stejně dlouhá...ale tak dvakrát hubenější.. :grinning:
7. pro 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb To jsme měli ve 4 měsících.. :grinning:
7. pro 2014 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no a to ještě před měsícem byl oproti jiným miminkám v čekárně obřík. Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat příští týden.
Měli bychom na 2hou sérii očkování, ale už týden zase kašle, tak jsem na to zvědavá ...jen jestli nekašla schválně :wink: vždycky když nesu lahvičku s tím sirupem tak už třepe ručičkama a musí si ten "kelímek-odměrku" držet sám :grinning:
7. pro 2014 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jooo? No,vidíš to...však hlavně,že ty naše miminka jsou zdravá...Za chvíli se mi asi nevejde do kočáru..korba má 74 cm....myslim.....Jen jestli nekašle schválně.. :grinning: Se sirupem? Vy máte rotaviry? My dali jen synflorix a hexu .... :wink:
7. pro 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - nn,, my máme hexu a prevenar 13.
Sirup mám břečťan ....je to snad přírodní a může se brát nějakou dobu, hlavně je pro mě, ale že se mu nerozjela zase ta rýma.
My máme tačku myslím 84, dokonce se tam vejde i zimní fusak ...takže snad to ještě chvíli vydrží, ale on v něm moc být nechce, jen než usne a jak se vzbudí tak honem musíme mazat domů - do 15 minut začne jinak příšerně vřeštět :frowning2:
7. pro 2014 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jejej...tak sirupy já odjakživa nesnáším...tak malýmu bych taky nedávala,kdyby byla jiná možnost.Tak nám se tam fusak taky vejde..ale tak tak no....masakr.Tak mimís zas když se vzbudí,tak vřěští hlady,klasika :grinning:
8. pro 2014 v 00:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@muddledgirl no vsak ja jsem si to uz uzila s dvanactikilovym pulrocnim Kubou :slight_smile: Tak jsem ted rada ;) i tak se uz pronese :slight_smile: kor jak se furt hyba ;)..a je to komediantka na lidi
@kamisb teda vy jste porad nejaci pristydli, cim to je? Treba jen suchy vzduch?tech 68 cm mit asi bude urco...Valca uz ma 67...tak Adamek urvo ;)
8. pro 2014 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice to máš recht,že jsi si to užila...Ty jo....Samík s sebou taky furt mele,je to číslo...ale jinak jako hodnej....víceméně neprudí...jen když asi zuby.....
8. pro 2014 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak jsme holky jeli vlakem a porod teda....Takže na cestování asi koupím golfáč....poradíte nějakej co se vleze i do kupečka bez skládání?
8. pro 2014 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - no nevím ...jako zvlhčovač jede skoro nonstop, ale přes den když se tu topí je tu prostě jen kolem 40 ta vlhkost ...a noci 50.
Třeba ho blbě oblíkám, nevím :frowning2: ....rýmu naštěstí nemá, ale taky třeba kašle tím jak hrozně moc furt slintá ....že je třeba jen z toho zahleněný nevím :frowning2: ale tím břečťanem podle mě jic nezkazím, ale dám už jen tenhle týden a pak uvidíme. Má se min. týden a 3 dny po odeznění kašle, ale myslím že už si jen občas pokašle, že se to asi lepší.
8. pro 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak ono asi záleží jakým vlakem no ....my jeli elefantem a tam je oddělení pro kočárky a v pohodě. Dokonce jsem přebalila i nakojila a ke konci ten zvědavec usnul :wink:
8. pro 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no jo..u nás jezdí jen ty staré víš.....Mám těžký kočár..jeli jsme s korbou ....a dát dokupy sama dítě..a kočár,to nedám... :frowning2: S kočárem se dostanu jen do vlaku...dál už ne..k sedačkám nebo do kupé...
8. pro 2014 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - to je na prd no a nemají část pro kočárky vyhrazenou?
8. pro 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Je tam vagon pro děti..ale je to na houno...Znamená to pro mně rozložit kočár a po kouskách i s miminem ho vzít dovnitř....což ještě při nějakým batohu sama..na prd no....Tak penízky mám,tak nějakej asi pořídim....Ráda bych někdy za holkama do Prahy a i za váma... :grinning:
8. pro 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek