• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

23. března 2017 
@kamisb Jako ne že by to nešlo...ale mně se to takto dělat nechce..nehledě na to,že ty kusy jsou dost těžký....uvidíme no..
8. pro 2014 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - tak to mi je jasný ...to je na prd :frowning2:
kor jestli máš těžkej kočárek .....
8. pro 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb NO jo je... :cry:
9. pro 2014 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl - no mě váží 14kg + prcek :slight_smile: ale byl to jeden z lehčích kočárků tenkrát.
9. pro 2014 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata,
tak hlášení - včera jsme dostaly druhou včeličku - no už jen jedna a bude to za námi. Klaudinka skoro nebrečela, jen malinko při bodnutí, tak už se to lepší. Jen je teď nějaká rozmrzelá, ale teplotku nemáme, tak je to dobrý.

Jinak jen tak nahrubo vážení a měření (nesvlékala jsem ji úplně) - máme asi 65 cm a 6750 g (když jsem odečetla oblečení). Takže jsme přibraly +- 400 g a to prý je dobrý. A začaly jsme s příkrmama.

Co doktorka, to jiný názor - mě říkala (resp. sestřička = laktační poradkyně), abych dávala nejdřív min. 4 zeleninové příkrmy - vzhledem k tomu, že nejsme alergici, tak stačí prý 2 dny jeden druh a hned potom zkusit další - žádná pauza, nic. A je dokonce jedno, jestli to budou samostatné druhy, nebo je budu rovnou kombinovat. Potom (říkala cca po 10 dnech) už můžeme začít s masem. No a jestli si dobře pamatuju, tak taky začít po zelenině s ovocem a zavádět stejným způsobem. Tak si z toho udělám takový nějaký zlatý střed - chci 3-4 dny dávat jeden druh, pak další atd. a po 4 samostatných druzích je začnu kombinovat. Už mám koupenou mrkev (a zpracovanou), pak květák, dýni a brambory. A ještě chci zkusit brokolici. A potom tedy kombinovat.

Dneska byla první lžička mrkve - no spíš takových asi 5 špiček ze lžičky :grinning: A občas hodila takový ksichtíky, že jsem si říkala, že je škoda, že to nikdo nenatočil. Takový jako: "Co to je? Čím mě to cpeš?"

Ale nevím, jestli jsem neměla začít až za pár dní, kvůli tomu očkování. No uvidíme.
A holky, jak působila mrkev na střeva mrňousků? Nezabetonovala je?
9. pro 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a ještě jedna věc - nedávat na pití nic, jen stále kojit. Pití začneme kolem 8 měsíce - prý. Tak uvidíme, jak nám to vše půjde.
9. pro 2014 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl Ahojky, tak to my máme taky těžší kočár. Ale naštěstí všude jezdím autem, ale i to vyndávání z kufru mi stačí :slight_smile: Do města používám jen podvozek a na to přidělám vajíčko.

Ale s těmi golfkami chápu - jen pozor (úryvek):
Golfky jsou velmi praktické do města. Jsou lehce ovladatelné, lehké, skladné, ........ Můžete je použít od cca 6-8 měsíců i pro nesedící dítě. Pak je ale nutné, aby se zádová opěrka dala sklopit do roviny.

My budeme mít asi po Samovi, jestli ještě budou pojízdné, protože mezi Samem a Klaudií v nich jezdily ještě další 3 děti. Tak uvidíme, v jakém stavu se nám vrátí. Kdyžtak pořídím taky nějaké lehké a skladné. Na ježdění do terénu a po vesnici mám přeci sportovní verzi kočáru :grinning:
9. pro 2014 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - no vidiš co doktor to prostě názor. Pití se má začít prý dávat když vynecháš jedno kojení. Takže když Ti sní příkrm a už nebude chtít MM.

JInak jsem si myslela, že nám mrkev dělala problém, ale jak zjišťuji tak to nebylo mrkví, ale prostě pokud má příkrm tak 2dny dobrý normálně kaká i tu zeleninu vytlačí ..konzistence spíš tý "kaše" co snědl. 3 den nekaká vubec (teď po batátu večer trochu jo, ale neměl už 3 den batát, jen dva dny a dneska už zase normálně kakal) jinak 4-5 den furt hustčí komzistence a míň dokud nevytlačil vše co snědl. Až večer 5 den zase obvyklá míchaná vajíčka.
JInak my zkoušeli - mrkev, dýni hokaido, cuketu, brokolici a batát. Samotný už asi nebudu dávat nic, chystám se k něčemu přidat brambor a ještě mi zbylo trochu batátu a k tomu pak chci přidat petržel.
Pak ještě přemýšlím co všechno zkusit a nějak nevím :frowning2: skleničku asi koupím špenát a nějaký mix začáteční s masem. Pak se uvidí.
A co Ti řekla k lepku? nebo o tom jste ještě nemluvili?

Hlavně nezapomínat na ten olej nebo máslo.
9. pro 2014 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, jo, švagrová (má o 1,5 měsíce starší mimi) říkala, že kaká po příkrmech už max 1x denně. Je to prý tuhý a smradlavý :grinning:
Jinak my vajíčka snad už ani nemíváme - má spíš hodně řídkou a tmavší stolici, tak uvidíme, co udělají příkrmy.
Já nebudu dávat cuketu (nějak ji sama nemusím) a nevím, jestli seženu batát. Co děláš se zbytkem zeleniny? Já dneska udělala víc mrkve a dala jsem ji zamrazit do kostek na led. Chci to tak dělat se vším a pak budu prostě přidávat vždy kostičky nějaké zeleninky :slight_smile: Nevím taky, jestli ještě seženu brokolici, takže tu asi koupím ve skleničce. Zkusíte květák? Včera jsem ho koupila v lidlu. Jo a možná bych zkusila hrášek, ale ten buď ve skle nebo prý mražený. Tak nevím. Jak říkala dr. hlavně zkusit asi 4 druhy a mluvila o mrkvi, květáku, brokolici a bramborách. Já pak začnu přidávat jednotlivé druhy už do zeleninových směsí.
Jinak s masem na úvod taky koupím (resp. mám koupeno od tchyně). A pak si chci zase navařit "kostičky".

O lepku jsme ještě nemluvili. A ovoce už začínáš dávat?

jj, olej dávám olivový :slight_smile: až do hotového pokrmu. A jak ho ohříváš druhý den z lednice?
9. pro 2014 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a nevíš jak s rýží? Ta nemá lepek ne? Já jen, že na skleničce s masem mám právě zeleninu, rýži a maso (a myslím, že je psaná od 4 měs. - nevím přesně, musela bych se podívat)
9. pro 2014 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jj v rýži lepek není.
Jinak já začnu dávat ovoce až uplně nahradím ten oběd a to nevím kdy bude nebo možná až zavedu aspon maso.
Já teda cuketu taky nejím, ale malej ji baštil docela kvalitně 2 a 3 den by jedl dokud bychasi měla, ale mám vždycky max 100g, zase mu na začátek nechci dávat úplně hodně i tohle je asi dost.
Já teda dávám do mrazáku syrovou zeleninu zatím ....jen trochu toho batátu jsem dala už hotový.
Na druhý den dám do malýho kastrůlku právě na máslo. Takže 1 den má olivový olej a druhý den máslo a na 3 den dělám většinou čerství a nebo má jen 2 dny stejný.
A to do těch tvořítek dáváš jak do mrazáku? Ty to máš nějak na zavírání?
9. pro 2014 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jojo, s těmi porcemi to myslím stejně a ovoce chci taky až tak za měsíc, až zkusíme pořádně zeleninu a maso :slight_smile: No, tak uvidím, ještě tu cuketu rozmyslím - ona se dá docela dobře sehnat.

Jídlo na druhá den mám taky v lednici, ale zbytek pak v mrazáku. Já budu ohřívat asi ve vodní lázni. Uvidím, jestli už třetí den nedám něco dalšího - nebo vyndám porcičku z mrazáku :slight_smile:

No právě, že jsem sháněla se zavíráním a sehnala :slight_smile: Sice stěží, ale přeci. A pak mám dvě takové větší mističky (asi 150 ml) s pořádným zavíráním na klipsy (z Globusu). Ty tvořítka na led mají v Orionu (zásilkový obchod nebo mají i dost poboček).
http://www.zasilkovyobchod.cz/eshop-forma-na-led-s-vickem-537015.html
http://www.zasilkovyobchod.cz/eshop-forma-na-led-509825.html
Já to sice koupila v klasických domácích potřebách, ale bylo tam taky psáno Orion. Mám teď jednu tu první a objem jedné kostičky je asi 15 ml, takže to po zamražení vyklepnu do větších misek na uchování potravin a pak budu počítat a skládat jednotlivé druhy :slight_smile:
9. pro 2014 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Jo, asi dám mrkev ještě zítra a pak si dám dva dny volno - máme ve čtvrtek vítání, tak aby náhodou neměla zácpu a nebyla protivná :slight_smile: A taky, aby bylo víc dní, kvůli té možné alergii. Pak zkusím květák - je náchylnější na zkažení :slight_smile:
9. pro 2014 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - květák taky chci zkusit, ale už vidím pak zase ty střelby doma :slight_smile:
a děkuji za odkazy hned objednám :slight_smile: to se bude hodit ....ještě přemýšlím o těch kelímkách od aventu.
Ale zatím máme v mrazáku nakrájenou syrovou mrkev, petržel, celer. A nic moc jinýho se tam nevejde, jsme hloupí a když jsme kdysi kupovali ledničku tak mrazák dole má jen 1,5 šuplíku :frowning2:
10. pro 2014 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - jo a ještě uvařený věci v mrazáku můžou být snad prý max 3 měsíce.
10. pro 2014 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb No právě, docela se bojím toho nadýmavýho, protože jsme dost trpěli na prdíky a pořád to není plně OK.
Já koupila právě na pobočce Orionu - zkus kouknout, kde mají obchody, ať nemusíš platit poštovné :slight_smile: A místo těch Avent kelímků mám ty z Globusu - je na nich psáno 200 ml, ale to mají až po okraj, takže tak 150 ml. A můžou taky do mrazáku a do nějaké vyšší teploty (už nevím přesně). A stála jedna asi 30 Kč. A má fakt pevný vzduchotěsný víčko na 4 klipsy.

Jeee, tak to my máme mražák 2,5 šuplíku a někdy je v něm průvan a jindy nevím, kam co nacpat :slight_smile: Teď si ten dolní půl šuplík asi vyhraním pro malou.
Jj, vím, max 3 měsíce, ale já toho nedělám moc - zamrazím tak jednu tu formu a když potom budu dávat, tak padnou snad 3 kostičky (z 12) od 3 druhů zeleniny (nebo masa) :grinning: Takže se to rychle zpracuje. Ono to má tedy asi tak objem 200 ml, což je vlastně později podávaná jedna porce. Spíš jde o to, že to budu moct líp míchat (ty zeleniny). :grinning:
A nebudu muset vařit denně :grinning:

Se zamražením zeleniny jsem si právě moc jistá nebyla, tak jsem to radši zamrazila už hotové. A zavařovat s mi nechce a navíc mám takovou větší důvěru k tomu mraženému než zavařenému (aby to nebylo zkažené).
10. pro 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já jsem si říkala, že když budu dělat zeleninu že bude většinou aspon něco čerství tak se přidá taky čerstvá z mrazáku, ale teď ty začátky moc nesní tak taky nevím moc kolik dávat, ale myslím, že nás jednou všechny spapá :slight_smile:
teď se zase rozčiluje na zemi ani nevím proč :frowning2: ...ale asi už bude chtít jíst a spinkat, dneska od půl 8 nespí, ale byli jsme spolu v posteli tak jsem pochrupávala a on se vrtěl a sem tam si podudlal :slight_smile:
10. pro 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík, hlášení ze včerejší poradny v 6 nedělích - 5630 g a 56 cm, nějak se nám zmenšil emoticon, takže od porodu přibráno 1140 g. Jinak já mám - 2 kg před těhotenstvím, ale dále dolů už to jít nemusí až tak moc, jsem spokojená, jen začít spevňovat břicho a bude to super. Jinak jsem teda podepsala u dětské papír, že odmítám očkovat ty nepovinné emoticon, snad děláme dobře no
11. pro 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - to musíte něco podepisovat?
my řekli jen že rotaviry nechcem a bylo to. I mi přišlo, že souhlasí.
11. pro 2014 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb My take nemuseli nic podepisovat.. take byla pro to, abychom rotaviry nedavali a naopak jsem museli podepsat papir ze chceme prevenar :slight_smile:
11. pro 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak1988 - tak my ani to ne, ale taky ho máme, zítra nás čeká 2.várka. Malýho už přešel kašel, jen mám pocit jestli nemá průjem ....ale on má jeden den takový až tuhý kakání a další den normální a pak to zas je jak voda :frowning2:
11. pro 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb no museli, že nechceme nepovinné, t je divné no, ale je to tak.
11. pro 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eevvaa - njn, tak to asi chce mít někde vedený nebo to po ní chce třeba pojišťovna.
Ale co je to jen podpis no. Nám teda pneumokoky mudr doporučila.
11. pro 2014 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No není úžasnej :slight_smile:
11. pro 2014 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj tak máme 2.várku očkování za sebou. Tak jsem na to zvědavá, zatím asi vše ok. Spali jsme spolu dvě hodinky v posteli ted odpoledne a už zase normálně houpe ...tak jen aby nebyla teplota a budu skopojená.
Jinak jej převážili/přeměřili a má 69cm a 7,5 kg.
A zuby zatím asi nikde, jen prý má ještě pohyblivý varlátka tak je mám kontrolovat. Moc nechápu, ale ok no.
Další kontrola a poslední várka za měsíc (pak snad v roce ne?)
12. pro 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb je krásnej tohle Valča vůbec nedělá!!!! jen se přetáčí ze zad na bříško a opačně ale takhle teda nepéruje:slight_smile:)) no asi s těma varlátkama, že mu ješě sestupujou si myslim..Kubovi jedno nesestoupili tak jsme byli na operaci,ale nevm:slight_smile:
12. pro 2014 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - děkujeme
jj něco o operaci říkala, ale že prý když jsou takhle volný že se většinou usadí správně.
On se zase ještě úmyslně netočí zpátky, zatím jen občas přepadne :wink: ale většinou začne vřeštět, aby pro něj někdo přišel :grinning:
Dokonce ani si nechce odpočinout tak, že by na bříško třeba chvíli ležel. Jedině kdy si lehne je, když na chvíli pustím telku ...a to vydrží tak půlminuty a pak už zase péruje. Dneska se mu dařilo a dokonce poskakoval směrem dopředu a necouval jako obvykle :sunglasses:
12. pro 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb
@janice_opice
@petulak1988
@eevvaa
Ahojky děvčata. Tak Klaudinka je zase děěěěěěsně protivná. Asi to je po tom očkování, minule byla taky asi týden strašná. V noci blbě spí. Nebo jí rostou zuby.

Od chvíle, co zkoušíme příkrmy, tak hrozně prdí :grinning: a ten smrádeček z pokakané plíny taky stojí za to. A to jsme zatím jen na začátku po mrkvičce a květáku :grinning: Ale protože prdí, tak bříško snad dobré. Bála jsem se, aby ji nebolelo, když jsme na to trpěli, ale má ho měkké.

S tím očkováním, my nedávali ani rotaviry ani prevenar. A dr po mě nic podepsat nechtěla. Jen si do karty u malé napsala, že si to nepřejeme (tedy u toho prevenaru), protože minule říkala sestra, jestli i ten a dr. říkala, že ne, že to tam má výrazně napsáno, že si to nepřejeme :grinning: Ale jinak nám k tomu nic neřekla, ani se nijak netvářila, takže žádné špatné svědomí nemám :grinning:

Holky, když vaříte brambor na příkrm, jak ho vaříte? Ve slupce nebo klasika oškrábaný?

Tak vidím, že kluci jsou pěkný buci :slight_smile: To my s holčičkama zůstáváme trochu pozadu :grinning: Ale jen dobře. Popravdě, velikostně jsme ještě menší, ale hmotnostně už máme víc než bratránek (o 1,5 m starší). Takže jsme tlusťoučký tak akorát :slight_smile:.

Jooo, tak včera si poprvé na břiše přitáhla hračku a šoupla si ji do pusy. Takže o nějakém houpání na kolenou si můžeme zatím nechat zdát :slight_smile: Ani se nepřetáčí :slight_smile: Ale snad pochopí, že na bříšku je to fajn :grinning: I když pořád vydrží jen pár minut a pak se vzteká.

V pátek, když jsme večeřeli u tchýně, tak malá pořád koukala, jak manžel pije. Tak on ji ukázal skleničku a dal ji ji blíž a Klaudinka pohotově natáhla ruce a chytla ji z boků a šup s ní do pusy :grinning: Tak ji manžel zkusil dát prázdnou skleničku a ona znova - prostě stará chlastačka to bude :grinning: Jak profík - SAMA si rukama podržela skleničku a už ji měla v puse, jako že pije :grinning:

Jani, jak probíhá prohlídka v 6 měsících? Tam se kontroluje už i sluch a zrak? A jak? Nebo co kontrolují?
14. pro 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - taky se dneska na brambor chystám, a protože ho dostane dneska s mrkvičkou a ta už je z mrazáku nakrájená. Tak oškrábu a taky šoupnu na pařáček a uvidíme. Jsem zvědavá na konzistenci jestli zase budu dostříkávát trochu MM jako u batátu nebo to nebude potřeba.
Ikdyž batát jsem pekla, tak možná dám jen trochu tý převařený koj.vody na který to budu dělat.

My už 6.měsíčni měli teď v pátek a taky jen přeměří, zváží, prohmatá, koukne do krku, zkontroluje tu fontanelu, pindíka. A byla vtipná a ptala se co malej už umí, jestli se přetáčí na bříško....no když jsem řekla, že to už dva měsíce, že teď se snaží poskakovat tak už se dál neptala :slight_smile: ...ale chápu že jsme "trošičku" napřed.
Jsem říkala, že si furt tahá pindíka, tak pronesla, že si za chvíli najde i nožičky, no to už jsem raději nekomentovala :sunglasses:

Holka šikovná vidíš, ono to všechno přijde - každý miminko má svůj čas. Známých kluk přeskočil plazení, sezení a už si jim stoupá v postýlce...v pátek mu bylo 7 měsíců.

Jo a hrneček je dobrej ...malej z něj i pije občas čajík, ale to je pak celej zlitej ...tak dáváme z toho netekoucího hrnečku a dobrý. I si ho zkouší sám držet, ale chvíli trvalo, než pochopil že musí jakoby sát.
14. pro 2014 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb Ahojky, tak to já mrkev i květák docela hodně ředila kojeneckou vodou (ve které nebo nad kterou jsem to vařila). Taky mě napadlo MM, ale té bych potřebovala dost a to neodstříkám. Mám jen takovou pístovou odsavačku a používám ji jen na odstříkání 5 ml na kapičky a probiotika.
Nevím, jak hodně ji to mám dělat řídký, ale dokud se nenaučí to posouvat po jazyku, tak to dělám zatím dost řídký (jako přesnídávka).

To už jste byli na 6 měsíční? :grinning: Teda. To my ji máme 8.1. Nojo, paní doktorka si nepamatuje - vždyť vy nejste "trochu" ale hodně popředu :grinning: Ale to ničemu nevadí, jen jak jsi psala - nepodporovat, ale ani nebrzdit.
My našli asi před týdnem nožičky a teď je nejoblíbenější činnost strkání nožiček do pusy a sundávání ponožek (při tom) :grinning: Denně střídáme asi 3 páry ponožek, protože jsou věčně ožužlané :grinning:

JJ, já taky nelezla po čtyřech. Prostě si to toho musí dospět - jen to přetáčení se jí nechce. Když ji jakoby přendám nožku přes nožku, tak se přetočí, ale sama ne. (to když ji po koupání otáčím na bříško, abych ji natřela zádíčka). A v 7 měsících si stoupá? To je taky nějak brzo, ne? :slight_smile:

No tohle je způsobeno asi tím, že věčně všechno cpe do pusy. Já jí zatím nic pít nedávám. Jak jsem psala - sestra doporučuje až později - zatím dokojovat. Ale tys psala, že když má jedno jídlo nahrazené, tak potom dávat pít. A co malému dáváš?
Taky se chystám na netekoucí hrníček. Ještě mě napadlo, že bych jí mohla do něj odstříkat trošku mlíka, aby si ho mohla žužlat a měla důvod :grinning:
S tím sáním mi povídej - asi až čtvrté krmení ji už šlo posunovat jídlo jazykem dozadu, tak jsem zvědavá, jak pochopí i to sání z hrnečku :grinning: Jo a včera jsem zkusila dudlík, když se nedala už uklidnit a chvilku požužlala, tak asi 2 min a pliv :slight_smile: Takže zase nic.
14. pro 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek