• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

25. března 2017 
@marke a jakou mas kdyz jeste nesedi??
Holky delate prikrmy doma nebo or ni lzicku oh hami bebo hippu?
29. pro 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 - my taky máme židličku, která má asi 3 polohy toho sedátka.
Něco doma a teď jsem zkusila pár skleniček koupit. Jak jsou ty skleničky hodně řídký tak by asi tu 125g snědl celou na jeden oběd.
To co dělám doma mačkám vidličkou nebo pasírujeme přes cedník. Zatím měl: mrkev, dýni, cuketu, brokolici, batát. Pak mrke+brambor, batát+petržel.
Špenát a květák teď měl ze skleničky v nějakým mixu. špenát byl s bramborem a květák snad s mrkví a bramborem.
29. pro 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb a kolik ji mam davat?? Jsme na umelym tak nevim zda dokrmovat
29. pro 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 - prý stačí třeba 2-3 lžičky na ochutnání ...ale já od začátku dávám dokud chce.
Většinou sní těch 50-80g, ale snědl u i 100g. Od příštího týdne chceme přidávat maso a začít dávat příkrm každý den, tak se postupně asi dopracujeme na 150g a pak už by se dokrmovat nemělo. Zatím si mlíčko vždycky pak dá, ale nevyžaduje...ale nabídnu a on si vezme.
29. pro 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj tak ja taky uz asi zacnu..zitra jdeme k dr..ta chtela po 5 mesici ale ja bych chtela uz zacit a vzdy jeste udelam tedy sunar :blush: a jakou mas zidli? Ja koukam na chicco polly 2v1
30. pro 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 - já ani nevím, dostala jsem ji v roce 2010 od kolegů z práce.
Ale dá se nastavit výška kde je ta židlička a pak má 3 polohy ta samotná sedačka...je až skoro do lehu jako je autosedačka vajíčko a pak úplně na rovno.
30. pro 2014 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb tak neco takoveho hledam :blush:
30. pro 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 - někde myslím na plzeňský je krám s dětskými věcmi a tam to kupovali
30. pro 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jj no musim vyresit zda chci aby sla do lehu jako jen operka anebo najednou s nohama ze je porad jako v lehtaku :-/
30. pro 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. pro 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb jo ta je pekna..myslim ze ji ma i Janicka.. :slight_smile: no ja nevim porad..chtela bych ji videt nazivo
30. pro 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88
@petulak1988 Tak to já mám půjčenou od kámošky. Je to značka Zekiwa a "zaklání" se celý sedák, takže nejde jakoby do lehu, ale do záklonu (jako autosedačka - nohy výš).

My dáváme příkrmy jen jako prevenci alergií, ještě nemusíme dokrmovat. Takže stačí opravdu jen třeba lžička jednoho druhu, aby se vyzkoušela reakce.

@kamisb Dostaly jsme rýmu, poraď, jak ji můžeme léčit? Dr. má tento týden volno a já nevím, co jí můžu a nemůžu na rýmu dát, abych ji pomohla. Stříkám Physiomer (mořská voda) a odsáváme.

Jinak my vyzkoušely už dýni, květák, mrkev (chci teď koupit batát, cuketu, brokolici a možná i špenát) a mixujeme to s bramborem, rýží a bezvaječnými těstovinami. Zjistila jsem, že když je to tekutější (dle koupené skleničky s příkrmem), tak toho zblajzne víc :slight_smile: A už jsme zkusily skleničku zelenina s kuřecím masem. To byla bašta :grinning: A ovoce jsme zkusily banán a jablko - to ze skleničky od Hami (myslím) a protože bylo bez cukru, tak bylo docela dost kyselý - i na mě :slight_smile: Takže nám moc nejelo, tak zkusíme vlastní jablíčko.

Holky, koukala jsem na ovoce, které můžeme od 5 měsíce? Viděla jsem i skleničky s jahodovou přesnídávkou - bylo na ní psáno od 4 měsíce, ale přitom se jahody nemůžou snad do roku. Tak nevím. Myslím, že můžeme jablko, hrušku, banán, meruňku, broskev - je to tak? Nebo ještě něco?
30. pro 2014 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - ahoj, taky mám pocit, že nám začíná rýma :frowning2:
zatím jsme jen odsávali a ráno jsem kápla dětský nasivin ....může se max 7 dní. A večer jsme nastříkali mořskou vodu a taky odsáli, ale to už jsem nic neodsála, ale přitom mi přijde že má plný nos.
Tak doporučuji fakt hodně odsávat a stříkat tu mořskou vodu a případně ten nasivin koupit...jsou to jen 2x2 kapičky a posledně to asi zabralo a nic se nerozjelo. Teď uvidíme.

jinak ty jahody se asi můžou i dřív, ale je to velký alergen tak proto to asi nedoporučují, ale nevím.
Taky mi ty kupovaný skleničky baští o 106 jak je to hodně řídký, ale já moc nechci aby si na to zvykal ...teď měl s květákem a ta mu fakt hooodně chutla ....teď čeká ještě nějaká s masem na začátek a pak koupíme asi nějaký hodně libový hovězí a uvařím a zamrazím a budu to jen přidávat k zelenině.
Ovoce jsme zatím nezkoušeli, ale už jsem taky něco koupila asi od Hippu ale zatím to mám schovaný, asi zkusím až za měsíc.

Jinak batát doporučuji namazat olejem olivovým a šoupnout do trouby i mamince to chutnalo :slight_smile: jen bych to s něčím dávala co třeba nemá moc výraznou chuť, je fakt sladší a hlavně hodně naředit buď MM nebo koj.vodou....jinak se to lepí...no prostě asi jako brambor no.
30. pro 2014 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOlky krasneho Silvestra a hodne zdravi a štesti v Novem roce :slight_smile:))
31. pro 2014 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásně prožitý Silvestr a hlavně hodně zdravíčka pro vás všechny a hlavně pro miminka v celém novém roce. To vám všem ze srdce přeji :grinning:
31. pro 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kamisb jeeezidlicku mame stejnou jen jinou barevne... :wink: jsem s ni mooc spokojena :slight_smile:
1. led 2015 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@marke
@kamisb pokud jsou jahody a rajcata varene tak ztraci vetsinu alergenu :slight_smile:
1. led 2015 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janice_opice tak uz papame mrkvixku..jak dlouho ji mam davat?? Dnes bude treti den..vcera spapala celou jednu mrkvicku a dopila se sunarem
2. led 2015 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak88 já davala 2 dny a pak vždy přidala další
2. led 2015 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice a co mam tedy pridat? Snedla 50g trochu redeno koj vodou a dopila se mlickem
2. led 2015 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak88 ja prvni pridavala brambory
2. led 2015 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice jj tak ji do toho zkusim pridat :blush: dekuji.. nekdo to zacina v 5 mesici ale male to chutna...krasne papa :blush: uzma za sebou druhou hexavakcinu. Je to moje stesti
2. led 2015 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 dr mi rekla ze pokud ji to nechutna tak mam treba tyden nebo dyl dat pauzu a pak zkusit znovu..poprve totiz mela kupovane ze sklenicky a nechtela to...ale druhy den jsem zkusila mrkvicku doma delaniu kapla jsem tam trochu kojo vody a jak basti..tak necim zda mam jeste 14 dni pockat nebo mam pokracovat...jsme uz pkne na sunaru
2. led 2015 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulak88 - tak dělej doma zeleninu ....asi bych přidávala k bramboru ..třeba petržel, květák, brokolici, cuketu, dýni, batát měl úspěch ...ten třeba s tou cuketou nebo brokolicí. Cuketa je hodně vodová a batát suchý tak se to hezky namixuje. Brokolici mi moc nechtěl.
Já teď koupila pár skleniček těch 125g a zatím papal vše ...i špenák+brambor (a to moc dětí nechce :slight_smile: )
měl Zahradní zeleninu (v tomhle byl květák a moooc chutnalo i já ochutnala a dalose to) a teď dva dny 1.masovou ...mrkev+brambor+telecí, ještě jsem koupila jednu s krůtím a králičím masem.
Ale jinak manžel koupí příští týden nějaký hodně libový hovězí a to uvařím a nacpu do mrazáku. Už chci začít dávat nějak pravidelně ty obědy ..zatím jedl tak 3x týdně a pak zase pauza, ale prý se to nemusí.
2. led 2015 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - my jsme taky spokojení. Malýho už dávám na tu rovnou polohu a je spokojený nebo na půl. V tý nejnižší poloze už mi nechce být. Jinak ho pak moc baví když ho držím na ruce a on osahává nahoře ty obrázky a do tý sedačky kope ....asi jak je měkká :sunglasses:
Hlavně se mi líbí, že až bude jíst sám že může se jakoby ta židlička (sedačka) posunout na těch nohách dolů a bude normálně sedět u stolu.
2. led 2015 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb ja uz jsem take zidlicku koupila a zatim ma uspech :blush:
2. led 2015 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb jojo je super...Valca jeste sama twda nesedi, ale pritahuje se o ten stolecek ;) do sedu a moc se ji tam libi...ovsem dneska mame divnou noc..usnula kolem 19.20 po koupani od 21.20 je vzhuru a nechce spat...
2. led 2015 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb ja uz taky delala hovezi a k tomu jablicko a mrkev a bastila krasne ;)
2. led 2015 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulak88 musis na ni pomalu no my zacali v tom pul roce a od vcera jsme taky na UM uz uplne..
2. led 2015 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek