• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF v září - listopadu

26. května 2017 
autor
@pinkywinkie ale jo obelstíte, dívej já mám díky obelstění 2 zdravé děti ťuk ťuk:..jen je to někdy hodně moc nespravedlivé a lidem,kteří si to zaslouží to moc dlouho trvá a přináší žal a bolest nicméně na konci je to co stojí za to a za všechno vlastně!!!! moc věřím, že ti to vyjde tentokrát!!
16. led 2015 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kamisb Ahojky, já ohřívám jídlo tak, že si porci dám do mističky a uvařím si vodu v rychlovarce a naleju jí do kovové misky nebo rendlíčku a do toho postavím tu misku s jídlem (mám takovou, co se může vyvařovat, tak jí věřím) :slight_smile: A sice to chvíli trvá, ale krásně se jídlo prohřeje - občas zamíchám.
Jinak takhle ohřívám i poslední porci ve skleničce (s tou skleničkou) - taky mám při tom strach, aby to neprasklo, ale říká se, že když je ve skle lžička, tak nepraskne :slight_smile: No, nevím, ale ještě se mi nepraskla žádná :slight_smile:
17. led 2015 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, od kdy dáváte žloutek, od kdy kaši (a jakou - mléčnou nebo nemléčnou) a od kdy se můžou jogurty?
17. led 2015 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice ja vim, ze vis jak mi je, sama sis toho uzila dost :frowning2: Ja jsem dnes paty den po ET takze uz se zahnizduje, mozna je zahnizdene :grinning:
17. led 2015 v 18:49  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - žloutek se podle mě dá až se pořádně zavede maso, když se dostaneš na to kolikrát za týden chceš maso ..doporučení 5-6x, tak pak ve zbývajících dnech dáš buď celý nebo půlku žloutku. Někdo ale třeba psal, že dělal taky ten 3denní pokus jestli nevadí.
Kaše se asi může už dávat, hodně holek dává od ukončenýho 4měsíce na noc. Ale zase psaly nějaký holčiny, že to je na noc špatně, tak dávají kaši ráno k snídani. A asi je jednou jakou. Já koupila na začátek mléčnou a uvidíme, MM to nenaředím a kupovat kvůli tomu zatím nějakou UM se mi nechce.
Jogurt bílý kvalitní od 8 měsíce.
17. led 2015 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marke - já tu poslední skleničku celou teda vyklopila do kastrůlku a postavila do jinýho, zabralo to asi 5 minut takže docela dobrý. Jen jsem zkusila jestli sí celou, no nesnědl tak hold jsem zbytek vyhodila.

@janice_opice - konečně jsme uvařili to maso, tak ještě umlít a šup s ním do mrazáku. Přidala jsi do toho mixování trochu vody nebo to není nutný? nějak nevím moc jak na to :unamused:
17. led 2015 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Ahojky, tak to já dávám už 5x maso týdně určitě :slight_smile: Jak máme skleničku na 3x, tak se to docela nasčítá :grinning: Pak dám jen zeleninku a potom zase maso. Tak já zkusím už za chvíli taky žloutek.

Já mám v mražáku namletého domácího králíka - vařila jsem ho o víkendu. Rozmixovala jsem ho i s tou kojeneckou vodou, ve které jsem to vařila. A nejde to rozmixovat - zůstávají vlákna - já to potom prohnala přes mlýnek na maso a dobrý. Bála jsem se, že zůstanou kousíčky, ale už 2x mi ho malá baštila.

Dneska měla cuketu a dýni + domácího králíka + rýži. Vše z mrazáku a rýži jsem měla druhou půlku od včera. Měla to samé, jen jinou zeleninu (brokolici a mrkev). Vše nechám rozmrazit, pak přidám tu namixovanou rýži a ohřeju to a potom to ponorným mixérem znovu rozmixuju, protože maso zůstává po zamražení takový cuckovatý. A je to krásná hladká kašička a jak jsem baštily. Zvládly jsme 50g (začínaly jsme na 20g).

S tou kaší - četla jsem, že UM dělá plně kojeným občas zažívací problém, proto ho doporučují vyzkoušet spíše přes den, aby je případně nebolelo bříško celou noc. Jinak sestra u dr. říkala, že kaše je klasicky brána jako normální mléčná porce, je to jen pro zpestření jídelníčku. Nic to navíc dítěti nedá (max cukry). A energii, takže proto taky ráno.
A jakou jsi koupila? Já taky mléčnou (ze stejného důvodu) od Nestle První kašička (myslím, že je rýžová). Pokud bude chutnat, tak zkusím do ní přidat třeba trochu přesnídávky pro zpestření :slight_smile:
17. led 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se zeptám - žádaly jste některá o přídavky na dítě? Jak to je a kdy se žádá - četla jsem něco o říjnu :frowning2:
17. led 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marke - já mám taky něco od nestle ...jednu první kašičku a pak jednu nějakou ovocnou, ale teď nevím. Mám to na poličce u prcka v pokojíku.
Nežádala ....manžel si jej jen strhává z daní a o to musel žádat v práci a já musela donést, že já ten odečet nechci.
Tam je asi nějaký limit na platu ne? na ty přídavky nebo jak? jsem se nějak nepídila.
17. led 2015 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska sesty den po ET :slight_smile:
18. led 2015 ve 13:18  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@pinkywinkie a????????????? jak se cítíš?
18. led 2015 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamisb no já trochu tý vody dala,aby to byl jemnější a šlo to rozmixovat dobře..
@marke jinak mně malá kaši nejí..nechce jí takže mi nekašujeme, za to rohlik žužlala a ty křupky a ty sušenky:slight_smile:
18. led 2015 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice - tak dneska premiéra ...doma vařený hovězí + brambor + dýně. Snědl asi 60g no čekala jsem víc, příště asi uberu brambor a dám víc dýně. Myslím, že mu brambor nechutná, jak to pomalu stydne tak pak se jakoby dáví a to to dneska bylo hodně na kaši tak nevím no .... co dát místo toho? Rýže je taky hodně lepivá, co těstoviny už jsi zkoušela? nebo jinou přílohu ?
18. led 2015 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janice_opice no nejak nic necitim, jen vsechno je nejak intenzivne citit. Mozna je to vsugerovane, ale nehlidam se nejak...
18. led 2015 v 15:40  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - jj zkus nehlídat, ony ty hormony co si pícháme dělají hrozný věci. Tak pak nevíme co je z nich a co ne.
Hodně štěstí...dneska už 7 den ....za chvíli to uteče :slight_smile:
19. led 2015 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb no uvidime. priznaky zadny nemam, snazim se na to nemyslet. Testovat budu mozna zitra. Jsem moc zvedava :grinning: Zitra to bude osmy den
19. led 2015 v 09:14  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pinkywinkie - to je podle mě hodně brzo ....dřív než 12 den to moc neradím, já teda testla 10 den, ale mě už bylo zle že jsem si byla skoro jistá :wink:
19. led 2015 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb a tys mela osmibunecky nebo blastocysticky?
19. led 2015 v 09:41  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - já měla jednu 4 denní..jaký máš Ty?
19. led 2015 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamisb soupli mi tam dve osmibunky obe 8A1 :slight_smile:
19. led 2015 v 09:47  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - tak to bych fakt počkala aspon na 12den, ale vím, že se mi teď snadno radí.
19. led 2015 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb To jo, to se ti snadno rika :slight_smile:
19. led 2015 v 10:48  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja to nevydrzela a test je negativni :frowning2:
19. led 2015 ve 12:25  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - ještě je brzo ...
19. led 2015 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - zkusím si vzpomenout jak mi to mudr říkala, v sobotu dala denní ...neděle a pondělí se prý nic moc neděje, v uterý si prý rozmýšlí jestli se zavrtá a od středy do pátku vrtá a vrtá ....a někdy až v tyhle dny začne vylučovat to HCG a do moči to taky ještě chvíli trvá než se to dostane. Takže test mě řekla nemá cenu dělat dřív jak 10 den pokud bych byla nedočkavá... dělala jsem v úterý (10 den) a byl silně pozitivní, ale o 3 dny dřív si myslím, že by nebylo nic vidět.
Takže Ty si k tomu přidej ještě jeden den ....takže nejdřív tak 11 den ....jinak budeš zbytečně smutná.
19. led 2015 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Ja vim :frowning2: asi zacinam panikarit :frowning2:
19. led 2015 ve 20:19  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie - to je bohužel taky normální.
19. led 2015 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pinkywinkie moc drzim pesticky :slight_smile:
20. led 2015 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pinkywinkie také držím palečky, ať se to vyvede :slight_smile:. Dnes je to rok co jsme začali úvodní injekcí naše 2.IVF, měla jsem dlouhý protokol a doma mi spinká skoro 3-měsíční tvoreček a také jsem tomu nevěřila, měla jsem strach testovat, nevím, jak by to dopadlo s naším vztahem s manželem, kdyby to nevyšlo. Testovala jsem snad až 12 den i možná déle, ale pak ten šok byl hodně veliký, když se tam ta druhá čárka objevila :slight_smile:
20. led 2015 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamisb Ahojky, tak my už zkoušeli brambor, rýži i bezvaječné těstoviny. A když jsem dala do rýže nebo těstovin více vody, tak šly krásně rozmixovat do hladky a nebyly vůbec lepivé.
Malá mi taky moc brambory nechce, tak jsem koukala do skleniček, kolik jich tam je, protože to baští o 106 a je tam jen trošku. Takže taky dávám tak 50% zeleniny, 20% masa a 30%přílohy. A baští :slight_smile:
20. led 2015 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek